Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, DON said:

Καλησπέρα.
Μπορούμε να αλλάξουμε τον notification sound του Instagram?
To ψάχνω και δεν το βρίσκω!

ψάξε ψάξε δεν θα το βρεις

δεν αλλάζουν αυτά στο iOS 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ψάξε ψάξε δεν θα το βρεις
δεν αλλάζουν αυτά στο iOS 
δηλαδή σε καμία εφαρμογή δεν μπορούμε στο ios να αλλάξουμε τον ήχο ειδοποίησης;
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ilka71 said:
7 ώρες πριν, Tasos19s said:
ψάξε ψάξε δεν θα το βρεις
δεν αλλάζουν αυτά στο iOS 

δηλαδή σε καμία εφαρμογή δεν μπορούμε στο ios να αλλάξουμε τον ήχο ειδοποίησης;

Μπορείς μέσα από τις ρυθμίσεις της κάθε εφαρμογής. Σε messenger, viber και WhatsApp μπορείς....

 

E950D484-9D04-4908-9B16-049FFF3021E1.png

DAD54BC1-C09C-4B4C-98AD-A1424F115E45.png

8C727900-5859-4232-BC69-3ACBBDE499B6.png

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2022 at 9:41 ΜΜ, JimZe said:

Πάντως έπειτα από 10 χρόνια Androidακιας η μετάβαση τελικά ήταν αστεία. Το έχω λατρέψει το iOS όσο για τις δυνατότητες της κάμερας ένα εχω να πω: Έχω βαρεθεί να μου πετάνε στη μούρη φίλοι και γνωστοί το τηλέφωνο για να ξεκλειδώσει, για να βγάλουν φώτος ή cinematic video. Έχουν πάθει τα πλάκα τους όλοι με τη ποιότητα των λήψεων, όπως και εγώ άλλωστε. Πραγματικό εργαλείο!

 

Ερώτηση: Οι φωτογραφίες/βίντεο αποθηκεύονται στο storage του κινητού ή στο icloud?

παρομοιως και σε μενα( για την ιδια μεταβαση)

για τις φωτο εκανα google one 100 gb συνδρομη

 

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2022 at 4:40 ΜΜ, TimDeLAY said:

Της Spiegen το τζαμάκι δεν είναι επίσης αξιόλογο;

Είναι πολύ αξιόλογο. ESR, Spigen, Panzerglass δοκιμασμένα από εμένα εδώ και χρόνια σε XS Max, 11 Pro Max, 12 Pro Max και 13 Pro Max. Συστήνονται. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ αξιόλογο. ESR, Spigen, Panzerglass δοκιμασμένα από εμένα εδώ και χρόνια σε XS Max, 11 Pro Max, 12 Pro Max και 13 Pro Max. Συστήνονται. 

έτσι ακριβώς. Προσωπικά, τα τελευταία χρόνια επιλέγω της spigen για τις συσκευές μου από day 1.


Sent from my iPhone 13 Pro Max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 28/4/2022 at 9:41 ΜΜ, JimZe said:

!Ερώτηση: Οι φωτογραφίες/βίντεο αποθηκεύονται στο storage του κινητού ή στο icloud?

By default… στο iCloud.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας αν το 13 Προ Μαξ έχει οθόνη Σάμσουνγκ ή Μπόε? Το έχει ο αδερφός μου και επιμένει ότι η οθόνη του είναι Σάμσουνγκ. Εγώ όμως είχα ακούσει κάτι όταν πρωτοκυκλοφόρησε ότι η Αππλ πήρε φέτος οθόνες από τη Μπόε. Γνωρίζει κανείς τι ισχύει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, Lybouros said:

Γνωρίζει κανένας αν το 13 Προ Μαξ έχει οθόνη Σάμσουνγκ ή Μπόε? Το έχει ο αδερφός μου και επιμένει ότι η οθόνη του είναι Σάμσουνγκ. Εγώ όμως είχα ακούσει κάτι όταν πρωτοκυκλοφόρησε ότι η Αππλ πήρε φέτος οθόνες από τη Μπόε. Γνωρίζει κανείς τι ισχύει τελικά?

Στη σειρά 13 τουλάχιστον, τα Pro μοντέλα φοράνε πάνελ της Samsung. Πάνελ της BOE φοράνε τα non pro μοντέλα και όχι σε όλες τις αγορές. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανενας προβλημα με τα badges του app του Gmail? Ενω ερχονται κανονικα ειδοποιησεις, τα badges εμφανιζονται εαν ανοιξεις την εφαρμογη. Το παραξενο ειναι οτι οταν εχω συνδεδεμενο το smartwatch τοτε τα badges εμφανιζονται κανονικα. Λιγο που το εψαξα αρκετοι εχουν προβλημα με αυτο μετα την 15.4

Edited by yanniliki
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανενας προβλημα με τα badges του app του Gmail? Ενω ερχονται κανονικα ειδοποιησεις, τα badges εμφανιζονται εαν ανοιξεις την εφαρμογη. Το παραξενο ειναι οτι οταν εχω συνδεδεμενο το smartwatch τοτε τα badges εμφανιζονται κανονικα. Λιγο που το εψαξα αρκετοι εχουν προβλημα με αυτο μετα την 15.4

Ίσως δεν είναι η απάντηση που θέλεις αλλά καλό είναι σιγά σιγά να απεγκλωβιστείτε από τη Google.
Πέταξα το GMail προ διμήνου-τριμήνου και βρήκα την υγειά μου.
Από ότι καταλαβαίνω έχεις κι εσύ GMail accounts. Η βέλτιστη λύση (και με push, και το καλύτερο filter management της αγοράς) είναι το Spark.
Give it a try και δε θα ξαναγυρίσεις σε κανέναν άλλον mail client.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πες ότι κάποια στιγμή μιλάς με τα air pods αλλά θες (το ένα χρησιμοποιώ ) να το αφήσεις κάτω και να απαντάς από το τηλέφωνο.πως αποσυνδεεις το air pod ;απλά το βάζω στην τσέπη;δεν έχει διακόπτη εννοώ να το σβήσω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πες ότι κάποια στιγμή μιλάς με τα air pods αλλά θες (το ένα χρησιμοποιώ ) να το αφήσεις κάτω και να απαντάς από το τηλέφωνο.πως αποσυνδεεις το air pod ;απλά το βάζω στην τσέπη;δεν έχει διακόπτη εννοώ να το σβήσω

Το βάζεις στην θήκη του


Sent from my iPhone 13 pro max using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rascal1974 said:


Το βάζεις στην θήκη του


Sent from my iPhone 13 pro max using Tapatalk

ναι εννοω ειμαι εξω και εχω μονο το δεξι πχ  air pod πως το απενεργοποιω?δεν γινεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν κλείνουν / απενεργοποιούνται τα AirPods. Ωστόσο, έχουν αισθητήρα όταν τα τοποθετείς στο αυτί και μεταφέρονται ή δεν μεταφέρονται οι ήχοι της συσκευής αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!

Πηρα νέο αυτοκίνητο (Hyundai i30) και στο Note 9 μου πιάνει κανονικά όλη την οθόνη με Android Auto. Γνωρίζετε αν με Car Play θα δείχνει πάλι όλη την οθόνη ή αν θα βγαίνει κομμένη η εικόνα?

Ευχαριστώ 🙏

Link to comment
Share on other sites


Ίσως δεν είναι η απάντηση που θέλεις αλλά καλό είναι σιγά σιγά να απεγκλωβιστείτε από τη Google.
Πέταξα το GMail προ διμήνου-τριμήνου και βρήκα την υγειά μου.
Από ότι καταλαβαίνω έχεις κι εσύ GMail accounts. Η βέλτιστη λύση (και με push, και το καλύτερο filter management της αγοράς) είναι το Spark.
Give it a try και δε θα ξαναγυρίσεις σε κανέναν άλλον mail client.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Push έχει το Spark για φακέλους που έχω φτιάξει στο gmail, ή μόνο για το inbox?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, εχει κανεις θεμα με τη φωτομετρηση της καμερας? εχω το μικρο αλλα γραφω εδω καθως συμμετεχουν πιο πολλοι και θεωρω οτι οι καμερες ειναι ιδιες (αρα και τα προβληματα τους λογικα). Τελευταια μου βγαζει πολυ κιτρινες φωτογραφιες, και αν το αφησω λιγη ωρα διορθωνει την εικονα, ενω αν βγαλω Point and shoot βιαστικα ειναι παντα πολυ κιτρινες. Δε θυμαμαι να ηταν ετσι αρχικα και μου κανει εντυπωση γιατι η διαφορα ειναι μεγαλη. Σιγουρα με ταπ διορθωνει οπως και αν αλλαξω λιγο θεση, αλλα παρατηρω οτι αν περιμενω και λιγο παραπανω, παλι διορθωνει την εικονα και αυτο με προβληματισε μην εχει κανα θεμα η καμερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Push έχει το Spark για φακέλους που έχω φτιάξει στο gmail, ή μόνο για το inbox?

Σαφώς!5a9de14cd677f079cf8a2429fea44c8b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites


Σαφώς!5a9de14cd677f079cf8a2429fea44c8b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
εγώ έστειλα μήνυμα στον dev ότι εκτός από την urgent ειδοποίηση σε όλες τις άλλες medium κλπ το εικονίδιο της ειδοποίησης και το badge εξαφανιζονται νερά από 3 δευτερόλεπτα .έστειλα και βίντεο το δέχτηκε και θα το δουν
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
18 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Παιδες καλησπερα, εχει κανεις θεμα με τη φωτομετρηση της καμερας? εχω το μικρο αλλα γραφω εδω καθως συμμετεχουν πιο πολλοι και θεωρω οτι οι καμερες ειναι ιδιες (αρα και τα προβληματα τους λογικα). Τελευταια μου βγαζει πολυ κιτρινες φωτογραφιες, και αν το αφησω λιγη ωρα διορθωνει την εικονα, ενω αν βγαλω Point and shoot βιαστικα ειναι παντα πολυ κιτρινες. Δε θυμαμαι να ηταν ετσι αρχικα και μου κανει εντυπωση γιατι η διαφορα ειναι μεγαλη. Σιγουρα με ταπ διορθωνει οπως και αν αλλαξω λιγο θεση, αλλα παρατηρω οτι αν περιμενω και λιγο παραπανω, παλι διορθωνει την εικονα και αυτο με προβληματισε μην εχει κανα θεμα η καμερα.

Αυτό σε όλες τις συνθήκες φωτισμού; Αν ναι δεν είναι φυσιολογικό μιας και δεν υπάρχουν τέτοιες αναφορές γενικά. Μήπως το συγκρίνεις με άλλη συσκευή και σου φαίνεται η διαφορά για αυτό το λόγο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ έστειλα μήνυμα στον dev ότι εκτός από την urgent ειδοποίηση σε όλες τις άλλες medium κλπ το εικονίδιο της ειδοποίησης και το badge εξαφανιζονται νερά από 3 δευτερόλεπτα .έστειλα και βίντεο το δέχτηκε και θα το δουν

Urgent/medium προφανώς εννοείς push/smart ειδοποιήσεις έτσι;
Θα έπεσες σε κάνα περίεργο bug. Δεν είχα ποτέ θέμα ούτε στο 13 Pro Max ούτε σε iPad Pro M1 2021.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος  του iPhone 13 εδώ και 2 εβδομάδες περίπου. Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την οθόνη. Έχει σε όλους αυτή τη αίσθηση πλαστικού (στην αφή και στο χτύπημα με το νύχι);
Στο Oneplus 7t pro που χρησιμοποιούσα πριν το τζαμί της οθόνης είχε αίσθηση γυαλιού. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, panoszavra said:

Καλησπέρα. Κάτοχος  του iPhone 13 εδώ και 2 εβδομάδες περίπου. Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την οθόνη. Έχει σε όλους αυτή τη αίσθηση πλαστικού (στην αφή και στο χτύπημα με το νύχι);

Δε θα το έλεγα, ούτε καν με το tempered glass.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...