Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, koutsis said:

Επίσης μπορείς να βάλεις αυτοματισμους. Π.χ όταν βγαίνω από το σπίτι ανοίγει αυτόματα δεδομένα και Bluetooth και όταν γυρίζω σπίτι κλείνει δεδομένα, ανοίγει WiFi κτλ...

 

Πως ακριβώς το έκανες? Εννοώ, πως αντιλαμβάνεται η συσκευή οτι βγήκες από το σπίτι? 
Οι συντομεύσεις για BT και wifi ειναι όντως πολύ χρήσιμες και πολύ εύκολες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 minutes ago, vagosofron said:

Πως ακριβώς το έκανες? Εννοώ, πως αντιλαμβάνεται η συσκευή οτι βγήκες από το σπίτι? 
Οι συντομεύσεις για BT και wifi ειναι όντως πολύ χρήσιμες και πολύ εύκολες.

Αν πας στις συντομεύσεις και μετά αυτοματοποίηση μπορείς να διαλέξεις τι θέλεις. Έχει δεκάδες...

5FFBE048-D285-489B-AD67-91FB53061F9D.png

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

γιατι πιστευω οτι η apple τα θελει ολα ανοιχτα για να μαζευει δεδομενα....

Ε; Μήπως έχεις μπερδέψει τη Google με την Apple; 

9 ώρες πριν, vtag said:

Τι έχετε από θήκες? 

Ήθελα κάτι σε σιλικόνης καλής ποιότητας και σκεφτόμουν την αυθεντική.

Αξίζει τα χρήματα της? 

Ναι, η αυθεντική είναι από τις καλύτερες επιλογές σε σιλικόνη που μπορείς να βρεις. Μεγάλο ατού ότι έχει και MagSafe.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, koutsis said:

Πυρηνική φυσική η συντομεύσεις;  δεν θέλει πάνω από 1 λεπτό για να δημιουργήσεις μια! 

Επίσης μπορείς να βάλεις αυτοματισμους. Π.χ όταν βγαίνω από το σπίτι ανοίγει αυτόματα δεδομένα και Bluetooth και όταν γυρίζω σπίτι κλείνει δεδομένα, ανοίγει WiFi κτλ...

Αν τόσο σε δυσκολεύουν βάλε ένα βιντεακι στο YouTube που σου δείχνει πως το κάνεις...

Αυτές τις συντομεύσεις τις έφτιαξα σε 10' όλες. Τις βάζεις και στην αρχική οθόνη και τέλος!

8AACAAEA-1D2F-4826-AB33-88F7C24B16DA.png

Έχεις δοκιμάσει να φτιάξεις με ένα κλικ να μπαίνει το κινητό σε silent mode; Γίνεται; Αν ναι μπορείς να δώσεις οδηγίες σε παρακαλώ;
(και να το ξέρω ότι έχει το πλαϊνό κουμπί και τα tap στη πίσω πλευρά τα έχω για άλλα πράγματα)

 

Edited by soiramk

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, soiramk said:

Έχεις δοκιμάσει να φτιάξεις με ένα κλικ να μπαίνει το κινητό σε silent mode; Γίνεται; Αν ναι μπορείς να δώσεις οδηγίες σε παρακαλώ;
(και να το ξέρω ότι έχει το πλαϊνό κουμπί και τα tap στη πίσω πλευρά τα έχω για άλλα πράγματα)

 

Όχι δεν το έχω δοκιμάσει. Εφόσον υπάρχει διακόπτης στα πλάγια ειδικά για αυτή τη δουλειά γιατί να χρησιμοποιώ κάτι άλλο;; 🤔 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

εαν θελει καποιος να βαλει ΜΟΝΟ δονηση πως το κανει?(ευκολα εννοω χωρις αυτοματισμους κλπ,οπως σε android που εχει 3 προφιλ ηχος-με η χωρις δονηση-ΜΟΝΟ δονηση και αθορυβο)

γιατι με τον πλαινο διακοπτη μπαινει αθορυβο μονο.

 

Link to comment
Share on other sites

εαν θελει καποιος να βαλει ΜΟΝΟ δονηση πως το κανει?(ευκολα εννοω χωρις αυτοματισμους κλπ,οπως σε android που εχει 3 προφιλ ηχος-με η χωρις δονηση-ΜΟΝΟ δονηση και αθορυβο)
γιατι με τον πλαινο διακοπτη μπαινει αθορυβο μονο.
 

Ρυθμίσεις- ήχοι και απτικά, τσέκαρε το δόνηση σε σιγανή…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

εαν θελει καποιος να βαλει ΜΟΝΟ δονηση πως το κανει?(ευκολα εννοω χωρις αυτοματισμους κλπ,οπως σε android που εχει 3 προφιλ ηχος-με η χωρις δονηση-ΜΟΝΟ δονηση και αθορυβο)
γιατι με τον πλαινο διακοπτη μπαινει αθορυβο μονο.
 

Πολύ εύκολα. To path το βλέπεις πάνω. b3065ff9f9832e0b8541bcc612bcae5b.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά εάν θες μόνο silent ; ο διακόπτης θα βάζει silent αλλά θα δονείται. δηλαδή εννοώ ότι πρέπει να μπαίνεις κάθε φορά εκεί που λέτε στο μενού;

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, koutsis said:

Πυρηνική φυσική η συντομεύσεις;  δεν θέλει πάνω από 1 λεπτό για να δημιουργήσεις μια! 

Επίσης μπορείς να βάλεις αυτοματισμους. Π.χ όταν βγαίνω από το σπίτι ανοίγει αυτόματα δεδομένα και Bluetooth και όταν γυρίζω σπίτι κλείνει δεδομένα, ανοίγει WiFi κτλ...

Αν τόσο σε δυσκολεύουν βάλε ένα βιντεακι στο YouTube που σου δείχνει πως το κάνεις...

Αυτές τις συντομεύσεις τις έφτιαξα σε 10' όλες. Τις βάζεις και στην αρχική οθόνη και τέλος!

8AACAAEA-1D2F-4826-AB33-88F7C24B16DA.png

Πραγματικά πες μου πως κάνεις μια συντόμευση, εγώ μπήκα και με αυτά που έχει μέσα χάθηκα αλλά και δε βρήκα να φτιάξω ενεργοποίηση πχ τοποθεσίας. Επίσης με ξεπερνάει ότι θέλει άλλη συντόμευση για απενεργοποιηση της αντίστοιχης ρύθμισης από ότι βλέπω από εσένα. Τραγικό το 2022 να θέλουμε τόση προσπάθεια για λίγη ευκολία. 

Πχ στις ενέργειες δε μπορώ να καταλάβω τι πρέπει να βάλω για να ενεργοποιεί και μετά να απενεργοποιει την τοποθεσία. Μόνο για να βρίσκει το στίγμα έχει. Άσε που οι ενέργειες είναι σε κατηγορίες αντί να τις έχει αλφαβητικά και με αναζήτηση

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος ευτυχής κάτοχος του pro max επειτα απο 10 χρονια android. Φοβερή εμπειρία χρήστη μέχρι στιγμής. Έχω ένα θέμα όμως όταν παν να κάνω install apps στο app store μου ζητάει συνέχεια password tou Apple ID. Πως το διορθωνουμε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 minutes ago, JimZe said:

Καλησπέρα νέος ευτυχής κάτοχος του pro max επειτα απο 10 χρονια android. Φοβερή εμπειρία χρήστη μέχρι στιγμής. Έχω ένα θέμα όμως όταν παν να κάνω install apps στο app store μου ζητάει συνέχεια password tou Apple ID. Πως το διορθωνουμε αυτο?

https://support.apple.com/en-us/HT204030

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
17 minutes ago, JimZe said:

Άρα μέχρι 15' λεπτά μπορείς να το περιορίσεις

Για τις αγορές.

Γιατί για τις free εφαρμογές δεν έχει όριο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

Δεν είσαι ο μόνος που χάνεται εκεί μέσα

Σίγουρα ? Γιατί αρχίζω να νιώθω χαζός. 

Βέβαια να τονίσω ότι δεν πήγα αυτοματοποιηση για την τοποθεσία γιατί εκεί δεν την έχει. Στην αυτοματοποιηση είναι πιο ξεκάθαρα αλλά δεν έχει τα πάντα 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από οθόνη πως είστε σε θέμα χρωμάτων; Ήμουν με φίλο σήμερα που έχει το 13pro και το ανοίγει, και κατάλαβα πόσο κίτρινη είναι η δικιά μου οθόνη. Λες και έχω φίλτρο για μπλε ακτινοβολία. Το ίδιο και το 13 pro του φίλου, αλλά είχε πειράξει τις ρυθμίσεις από το colour filters. Μόλις τις εβγαλε, είδα κι εκεί κίτρινη οθόνη

Edit: ίσως με γέλασαν τα μάτια μου επειδή είδα τόσο πιο ψυχρό άσπρο δίπλα διπλα. Γύρισα και άνοιξα να συγκρίνω με s21 ultra και είναι ελαφρώς πιο θερμή του iPhone, αλλά (μπακαλιστικα) όχι κάτι πάνω από 10% περισσότερο
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μέσω αυτοματοποίησης να ρυθμίσουμε να απενεργοποιείται η συσκευή πχ 3 τα ξημερώματα και να ανοίγει στις 6?
Επειδή έψαξα και δεν βρήκα να ορίσω ενέργεια για shut down ή απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vagosofron said:

Γίνεται μέσω αυτοματοποίησης να ρυθμίσουμε να απενεργοποιείται η συσκευή πχ 3 τα ξημερώματα και να ανοίγει στις 6?
Επειδή έψαξα και δεν βρήκα να ορίσω ενέργεια για shut down ή απενεργοποίηση.

Δες το Settings / Focus. Εχι επιλογες Do not Disturb, Personal, Sleep. Για οδηγιες δες στο youtube, εχει πολλα βιντεακια

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, ernesto1983 said:

εσκασε update 15.4.1 με μεγαλες βελτιωσεις και μπαταρια!

Εκτός από το πρόβλημα με αυξημένες καταναλώσεις που είχαν κάποιες συσκευές, ποιες είμαι οι μεγάλες βελτιώσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, JimZe said:

Καλησπέρα νέος ευτυχής κάτοχος του pro max επειτα απο 10 χρονια android. Φοβερή εμπειρία χρήστη μέχρι στιγμής. Έχω ένα θέμα όμως όταν παν να κάνω install apps στο app store μου ζητάει συνέχεια password tou Apple ID. Πως το διορθωνουμε αυτο?

Καλορίζικος! Δεν έχεις ορίσει Face ID; Τότε δε θα χρειάζεται να γράφεις κάθε φορά τον κωδικό. Με διπλό κλικ στο power button θα διαβάζει αυτόματα το Face ID. Γενικά να βάζεις Face ID στα πάντα, και θα καταλάβεις πόσο πιο ασφαλές και γρήγορο είναι σε σχέση με under screen fingerprint readers.

10 ώρες πριν, Antonio27 said:

Παιδιά από οθόνη πως είστε σε θέμα χρωμάτων; Ήμουν με φίλο σήμερα που έχει το 13pro και το ανοίγει, και κατάλαβα πόσο κίτρινη είναι η δικιά μου οθόνη. Λες και έχω φίλτρο για μπλε ακτινοβολία. Το ίδιο και το 13 pro του φίλου, αλλά είχε πειράξει τις ρυθμίσεις από το colour filters. Μόλις τις εβγαλε, είδα κι εκεί κίτρινη οθόνη

Edit: ίσως με γέλασαν τα μάτια μου επειδή είδα τόσο πιο ψυχρό άσπρο δίπλα διπλα. Γύρισα και άνοιξα να συγκρίνω με s21 ultra και είναι ελαφρώς πιο θερμή του iPhone, αλλά (μπακαλιστικα) όχι κάτι πάνω από 10% περισσότερο
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Settings > Display & Brightness > απενεργοποίησε το True Tone.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, ilka71 said:

ναι αλλά εάν θες μόνο silent ; ο διακόπτης θα βάζει silent αλλά θα δονείται. δηλαδή εννοώ ότι πρέπει να μπαίνεις κάθε φορά εκεί που λέτε στο μενού;

Το βάζεις σε λειτουργία μην ενοχλείται 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...