Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γενικά σαν εμπειρία σε σήμα και σε εμβέλεια wifi. Αν έχουν διαφορές. Δεν είμαι ευχαριστημένος με το s21 ultra, για αυτο το λεω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, Antonio27 said:

Γενικά σαν εμπειρία σε σήμα και σε εμβέλεια wifi. Αν έχουν διαφορές. Δεν είμαι ευχαριστημένος με το s21 ultra, για αυτο το λεω

Είσαι σίγουρος ότι γιαυτο δεν φταίει το router σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως ναι, γιατί το 9 pro ήταν πολύ καλύτερο σε αυτό τον τομέα. Έπιανε πολύ καλά στο δωμάτιο μου, σε σχέση με το ultra που αποσυνδέεται συχνά και η ταχύτητα σέρνεται

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Antonio27 said:

Θεωρώ πως ναι, γιατί το 9 pro ήταν πολύ καλύτερο σε αυτό τον τομέα. Έπιανε πολύ καλά στο δωμάτιο μου, σε σχέση με το ultra που αποσυνδέεται συχνά και η ταχύτητα σέρνεται

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Εγώ τα βλέπω σχεδόν ίδια...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Antonio27 said:

Θεωρώ πως ναι, γιατί το 9 pro ήταν πολύ καλύτερο σε αυτό τον τομέα. Έπιανε πολύ καλά στο δωμάτιο μου, σε σχέση με το ultra που αποσυνδέεται συχνά και η ταχύτητα σέρνεται

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Αυτό μπορεί να συμβαίνει επειδή φταίει κάτι άλλο 

Αλλαξε κανάλι στο router

Μετά από καιρό μπορεί κάτι να άλλαξε και να παρεμβάλλει στο δίκτυο σου 

Δεν νομίζω να έφταιγε το κινητό σου και ειδικά όταν μιλάμε για τόσο ακριβή συσκευή 

Να πω είχες ένα Xiaomi των 100€ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σημείωσε επίσης ότι οι συχνότητες των 5Ghz έχουν μικρότερη εμβέλεια από τα 2.4Ghz.

Οπότε εάν το S22 το έχεις συνδέσει στο router στα 5Ghz, έχεις όλα τα θετικά των 5Ghz, αλλά ίσως υστερεί σε εμβέλεια.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Meraklis87 said:

Σημείωσε επίσης ότι οι συχνότητες των 5Ghz έχουν μικρότερη εμβέλεια από τα 2.4Ghz.

Οπότε εάν το S22 το έχεις συνδέσει στο router στα 5Ghz, έχεις όλα τα θετικά των 5Ghz, αλλά ίσως υστερεί σε εμβέλεια.

το 5g στα wifi είναι πολύ καλό αλλά μόνο για ενιαίο χώρο χωρίς εμπόδια. σε άλλη περίπτωση χρησιμοποιούμε το 2.4G

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε κοντέινερ εργοταξίου πιάνω WiFi από ρουτερ που υπάρχει σε διπλανό κοντέινερ.. Απόσταση περίπου 7μ.. Σε 5g δεν μπορώ να συνδέω καν. Σε 2,4 συνδέεται αλλά όχι για πολλά πολλά.. Ύπαρχει κάποια άλλη ρύθμιση που μπορώ να κάνω στο κινητο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ikaros13 said:

Σε κοντέινερ εργοταξίου πιάνω WiFi από ρουτερ που υπάρχει σε διπλανό κοντέινερ.. Απόσταση περίπου 7μ.. Σε 5g δεν μπορώ να συνδέω καν. Σε 2,4 συνδέεται αλλά όχι για πολλά πολλά.. Ύπαρχει κάποια άλλη ρύθμιση που μπορώ να κάνω στο κινητο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι δεν μπορείς να κανείς τίποτα από θέμα ρυθμίσεων Wi-Fi 

Μόνο άμα έχεις καμία θήκη που ενοχλεί τα σήματα δοκίμασε να την βγάλεις να δεις άμα δεις βελτίωση 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από την ημέρα που έκανα την αναβάθμιση σε 15.4, το τηλέφωνο κυριολεκτικά καίει τον κ..ο του από μπαταρία! Το ίδιο ισχύει και για το 12 Pro Max του πατέρα μου. Ειλικρινά, κρίμα και πάλι κρίμα. Δεν πρόσεξαν καθόλου την κατανάλωση ενέργειας αυτή τη φορά. Πάνε να βελτιώσουν ένα και χαλάνε άλλα δέκα, τα οποία έως τώρα λειτουργούσαν σωστά. Εκτός και  αν επιδιώκουν να μας "γεράσουν" γρηγορότερα τις μπαταρίες και το επιτυγχάνουν μέσω των ενημερώσεων λογισμικού. Σου λέει τι? Να βγάλεις πάνω από ένα χρόνο με μία μπαταρία, επειδή "προσέχεις"? Όχι, δεν πρόκειται.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Gm87 said:

Παιδιά, από την ημέρα που έκανα την αναβάθμιση σε 15.4, το τηλέφωνο κυριολεκτικά καίει τον κ..ο του από μπαταρία! Το ίδιο ισχύει και για το 12 Pro Max του πατέρα μου. Ειλικρινά, κρίμα και πάλι κρίμα. Δεν πρόσεξαν καθόλου την κατανάλωση ενέργειας αυτή τη φορά. Πάνε να βελτιώσουν ένα και χαλάνε άλλα δέκα, τα οποία έως τώρα λειτουργούσαν σωστά. Εκτός και  αν επιδιώκουν να μας "γεράσουν" γρηγορότερα τις μπαταρίες και το επιτυγχάνουν μέσω των ενημερώσεων λογισμικού. Σου λέει τι? Να βγάλεις πάνω από ένα χρόνο με μία μπαταρία, επειδή "προσέχεις"? Όχι, δεν πρόκειται.

Normal τη βλέπω την μπαταρία εγώ...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
33 minutes ago, Gm87 said:

Παιδιά, από την ημέρα που έκανα την αναβάθμιση σε 15.4, το τηλέφωνο κυριολεκτικά καίει τον κ..ο του από μπαταρία! Το ίδιο ισχύει και για το 12 Pro Max του πατέρα μου. Ειλικρινά, κρίμα και πάλι κρίμα. Δεν πρόσεξαν καθόλου την κατανάλωση ενέργειας αυτή τη φορά. Πάνε να βελτιώσουν ένα και χαλάνε άλλα δέκα, τα οποία έως τώρα λειτουργούσαν σωστά. Εκτός και  αν επιδιώκουν να μας "γεράσουν" γρηγορότερα τις μπαταρίες και το επιτυγχάνουν μέσω των ενημερώσεων λογισμικού. Σου λέει τι? Να βγάλεις πάνω από ένα χρόνο με μία μπαταρία, επειδή "προσέχεις"? Όχι, δεν πρόκειται.

Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι δεν επαληθεύουν αυτή τη διαπίστωση σου. Μήπως μετά την αναβάθμιση έχει σκαλώσει κάποια από τις εφαρμογές σας και «τρώει» τη μπαταρία; Κάτι εφαρμογές σαν το Adguard πάντως το κάνουν αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Gm87 said:

Παιδιά, από την ημέρα που έκανα την αναβάθμιση σε 15.4, το τηλέφωνο κυριολεκτικά καίει τον κ..ο του από μπαταρία! Το ίδιο ισχύει και για το 12 Pro Max του πατέρα μου. Ειλικρινά, κρίμα και πάλι κρίμα. Δεν πρόσεξαν καθόλου την κατανάλωση ενέργειας αυτή τη φορά. Πάνε να βελτιώσουν ένα και χαλάνε άλλα δέκα, τα οποία έως τώρα λειτουργούσαν σωστά. Εκτός και  αν επιδιώκουν να μας "γεράσουν" γρηγορότερα τις μπαταρίες και το επιτυγχάνουν μέσω των ενημερώσεων λογισμικού. Σου λέει τι? Να βγάλεις πάνω από ένα χρόνο με μία μπαταρία, επειδή "προσέχεις"? Όχι, δεν πρόκειται.

Κάνε αρχικά μια επανεκκίνηση 

Κάτι θα έχει κολλήσει στο παρασκήνιο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

και εγω την εκανα χθες την 15.4 μια χαρα την βλεπω!δν νομιζω να χρειαζεται επαναφορα....🤔?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
48 minutes ago, ikaros13 said:

Υγεία μπαταρίας σε 13pro max ενός μηνός έπεσε στο 99% καλά πάμε… Πάντως κάτι δεν πάει καλά σίγουρα

Δεν φταίει το software update για αυτό. Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές… δεν βγάζει νόημα αυτό το νούμερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υγεία μπαταρίας σε 13pro max ενός μηνός έπεσε στο 99% καλά πάμε… Πάντως κάτι δεν πάει καλά σίγουρα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εμενα 13 pro max 2 μηνων και επεσε στο 99%
Απο τοτε και μεχρι τωρα δεν το αφηνω ολο το βραδυ ωστε να παει στο 100% αλλα το φορτιζω μεχρι 85% και το βγαζω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε με την υγεία μπαταρίας 

Γραφει ότι να ναι 

Μεχρι πρόσφατα είχα συσκευή με υγεία 12% και δούλευε κανονικά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, giorgosr1 said:


Εμενα 13 pro max 2 μηνων και επεσε στο 99%
Απο τοτε και μεχρι τωρα δεν το αφηνω ολο το βραδυ ωστε να παει στο 100% αλλα το φορτιζω μεχρι 85% και το βγαζω

Όπως και να το φορτίζεις, αυτό ότι είναι να γράψει, θα το γράψει. Όπως είπε ο Τάσος, μη του δίνεις καμία σημασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει θέμα τελικά με την μπαταρία στην 15.4 άσχετα που δεν εμφανίστηκε σε όλους 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Tasos19s said:

υπάρχει θέμα τελικά με την μπαταρία στην 15.4 άσχετα που δεν εμφανίστηκε σε όλους 

Ναι, τα παράπονα όσο περνάνε οι μέρες πληθαίνουν και συμβαίνει σε κατόχους όλων των συσκευών, όχι μόνο των τελευταίων μοντέλων. Γιατί αρχικά είχαν πει ότι μπορεί να φταίει η ενεργοποίηση των 120Hz σε περισσότερες εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, athanaso77 said:

Ναι, τα παράπονα όσο περνάνε οι μέρες πληθαίνουν και συμβαίνει σε κατόχους όλων των συσκευών, όχι μόνο των τελευταίων μοντέλων. Γιατί αρχικά είχαν πει ότι μπορεί να φταίει η ενεργοποίηση των 120Hz σε περισσότερες εφαρμογές.

ναι σε όλες τις συσκευές υπάρχει πρόβλημα, βέβαια δεν φαίνεται το πρόβλημα να είναι γενικό αλλά μάλλον κάποιος συνδυασμός παραγόντων που οδηγεί μερικές συσκευές στην αυξημένη κατανάλωση ενέργειας 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...