Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Hd1980 said:

το viber αλλάζει ήχο μηνύματος να πάρει τον ίδιο που έχει η συσκευή ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://help.viber.com/en/article/personalize-your-viber-settings-iphone#notifications

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
6 ώρες πριν, Fulgore1 said:

 

Αν  κριτικάρεις για το τυπογραφικό αυτό λάθος, τότε έχεις δίκιο,έπρεπε απλά να αναφέρουν 2χρόνια εγγύηση.

Εγω τα ανέφερα απλά για να του δείξω(ανεξαρτήτως από που θα αγοράσει) ότι υπάρχουν και καταστήματα πέραν των μεγάλων αλυσίδων τα οποια προσφέρουν κανονικά 2 χρόνια εγγύηση(1χρόνο εγγύηση Apple και τον 2ρο αυτά)και το γράφουν και στο site τους ενώ άλλα πολλά όχι,παρόλο που οι αλυσίδες είναι πιο ξεκάθαρες σε αυτό(όπως και στα τιμολόγια).

Αυτό ακριβώς είναι που αρνείσαι να καταλάβεις... δεν είναι τυπογραφικό λάθος, είναι εσκεμμένη υπεκφυγή από τη στιγμή που ρίχνουν την ευθύνη της εγγύησης στην αντιπροσωπεία και δεν την αναλαμβάνουν οι ίδιοι. Τα πράγματα είναι εντελώς ξεκάθαρα για να κάνουν τόσα καταστήματα "τυπογραφικό λάθος".

Για άλλη μια φορά... κάνεις μια εικασία η οποία δεν είναι βάσιμη και τη θεωρείς δεδομένη. Δεν πάει έτσι... αυτό που αναφέρεις είναι μια δική σου άποψη χωρίς να έχει καμία βάση. Το κατάστημα λέει ότι την εγγύηση της παρέχει η αντιπροσωπεία, αποποιείται της ευθύνης και εντελώς αυθαίρετα εσύ το μεταφράζεις ότι το δεύτερο χρόνο θα σε καλύψει το ίδιο το κατάστημα. Αυτό πως σου προέκυψε και το ερμήνευσες κατά αυτό το τρόπο; Στο είπα και πριν... ας μη πάρουμε στο λαιμό μας τον κόσμο που διαβάζει.

Αναλύουμε τα ίδια και τα ίδια επειδή προτιμάς να το πας μέχρι τέρμα μόνο και μόνο επειδή δεν θέλεις να παραδεχτείς ότι είπες κάτι λάθος. Δεν είναι κακό, όλοι κάνουμε λάθη, δε χάθηκε και ο κόσμος!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση Apple: Τι ισχύει τελικά επίσημα για την Ελλάδα;

https://myphone.gr/forum/forum/73-apple/

και μάλιστα σελίδα 11 πέτυχα και αυτό https://www.ired.gr/blog/item/4823-iphone-policy-in-greece.html

Τόσο καιρό γραφόταν στο forum ότι αν είχες αγοράσει με την απόδειξη αγοράς από σκρουτζομάγαζο είχες κανονικά εγγύηση για 2χρόνια και κανείς δεν έλεγε τίποτα. Τώρα τι άλλαξε,και όποιος λέει για 2χρόνια από σκρουτζομάγαζο, παραπληροφορεί???

Επι ευκαιρίας λοιπόν των παραπάνω και για να μην παραπληροφορεί κανείς και να μην χρειάζεται να ξανα αναφέρουμε κάθε φορά το κομμάτι των εγγυήσεων, να ξεκαθαρίσει μια και καλή το θέμα της εγγύησης, να γίνει ανάλογο post στο δίπλα θέμα(ή να ανοιχτεί άλλο και να γίνει sticky),και όποιος ενδιαφερόμενος ρωτάει στα θέματα κινητής, να παραπέμπεται σε αυτό να τελειώνει το όλο θέμα? 

Νομίζω είναι το καλύτερο για όλους.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

15.4 online!
Δοκίμασα το Face ID με μάσκα όλα οκ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 ώρες πριν, chris1984 said:

15.4 online!
Δοκίμασα το Face ID με μάσκα όλα οκ


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://myphone.gr/forum/topic/190370/page/3/?tab=comments#comment-7045730

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα, μια ερωτηση, πηρα ενα iphone 13 pro καινουριο και πηγα να δω την ημερομηνια ληξης εγγυησης και δειχνει του χρονου 24/03/2023, ειναι λογικο? 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα, μια ερωτηση, πηρα ενα iphone 13 pro καινουριο και πηγα να δω την ημερομηνια ληξης εγγυησης και δειχνει του χρονου 24/03/2023, ειναι λογικο? 

Ω δυστυχώς ναι έχει ένα χρόνο εγγύηση από μαμά apple και 2 από το κατάστημα εφόσον είναι Ευρώπη.
Μόνο η Ιταλία έχει προνόμια 2 χρόνια και αυτό από αγορά εταιριών κινητής…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
22 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παιδες καλημερα, μια ερωτηση, πηρα ενα iphone 13 pro καινουριο και πηγα να δω την ημερομηνια ληξης εγγυησης και δειχνει του χρονου 24/03/2023, ειναι λογικο? 

Ναι, είναι αυτό που συζητούσαμε πιο πάνω. Η Apple παρέχει ένα χρόνο παγκόσμιας εγγύησης και τον δεύτερο στον παρέχει το εκάστοτε κατάστημα, όπως οι επίσημοι retailers, Amazon κτλ. Δεν ξέρω από που το πήρες, πάντως τα skroutzομάγαζα δεν δύνανται να παράσχουν τα ίδια εγγύηση για το δεύτερο χρόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, athanaso77 said:

Ναι, είναι αυτό που συζητούσαμε πιο πάνω. Η Apple παρέχει ένα χρόνο παγκόσμιας εγγύησης και τον δεύτερο στον παρέχει το εκάστοτε κατάστημα, όπως οι επίσημοι retailers, Amazon κτλ. Δεν ξέρω από που το πήρες, πάντως τα skroutzομάγαζα δεν δύνανται να παράσχουν τα ίδια εγγύηση για το δεύτερο χρόνο.

Δηλαδη ειναι λογικο που δινει 1 χρονο και 8 μερες? οχι 1 χρονο ακριβως?

Απο amazon.de το πηρα, Και ηταν κομμενη η μια ταινια ασφαλειας απο τις 2, και μου εκανε εντυπωση, λεω μην ειναι κανα refurbished. Βεβαια ξερω οτι το κινητο γραφει παντα της εταιρειας την εγγυηση, οχι του καταστηματος αλλα νομιζα πως θα λεει 15/03/2023, δηλαδη 1 χρονο μετα την ενεργοποιηση. 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
23 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Δηλαδη ειναι λογικο που δινει 1 χρονο και 8 μερες? οχι 1 χρονο ακριβως?

Απο amazon.de το πηρα, Και ηταν κομμενη η μια ταινια ασφαλειας απο τις 2, και μου εκανε εντυπωση, λεω μην ειναι κανα refurbished. Βεβαια ξερω οτι το κινητο γραφει παντα της εταιρειας την εγγυηση, οχι του καταστηματος αλλα νομιζα πως θα λεει 15/03/2023, δηλαδη 1 χρονο μετα την ενεργοποιηση. 

Α... τώρα κατάλαβα τι λες. Έχω ξαναδιαβάσει αλλού παρόμοια περίπτωση που μετά από κάποιες μέρες, άλλαξε η ημερομηνία της εγγύησης σύμφωνα με την ημερομηνία ενεργοποίησης.

Μου κάνει λίγο εντύπωση που ήρθε από Amazon με κομμένη (έστω τη μία) ταινία ασφαλείας, αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι ντε και καλά πρόκειται για refurbished ή χρησιμοποιημένη συσκευή μιας και είναι εύκολο να κοπεί επειδή πλέον είναι χάρτινη πάνω στο κουτί. Απουσίαζε τελείως η ταινία ή ήταν σαν τραβηγμένη; Αν η συσκευή είναι κομπλέ και όπως προβλέπεται να είναι μια καινούργια συσκευή, νομίζω ότι δεν έχεις λόγο να σε απασχολεί κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, athanaso77 said:

Α... τώρα κατάλαβα τι λες. Έχω ξαναδιαβάσει αλλού παρόμοια περίπτωση που μετά από κάποιες μέρες, άλλαξε η ημερομηνία της εγγύησης σύμφωνα με την ημερομηνία ενεργοποίησης.

Μου κάνει λίγο εντύπωση που ήρθε από Amazon με κομμένη (έστω τη μία) ταινία ασφαλείας, αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι ντε και καλά πρόκειται για refurbished ή χρησιμοποιημένη συσκευή μιας και είναι εύκολο να κοπεί επειδή πλέον είναι χάρτινη πάνω στο κουτί. Απουσίαζε τελείως η ταινία ή ήταν σαν τραβηγμένη; Αν η συσκευή είναι κομπλέ και όπως προβλέπεται να είναι μια καινούργια συσκευή, νομίζω ότι δεν έχεις λόγο να σε απασχολεί κάτι.

Γενικα δεν ειμαι ψειρας, οποτε επειδη ειναι οκ σε ολα την κρατησα, αλλα ηταν ενα πρωτο ξενερωμα, αν και το εχω φαει απειρες φορες, παλια με samsung με διπλες ταινιες που η απο μεσα ηταν κομμενη κτλ. ειναι κατι που εχω δει αρκετες φορες δηλαδη. Πιστευω οτι ειναι ειτε απο επιστροφη που δεν το ανοιξαν ή απο περιεργεια υπαλληλου που το ανοιξε, τυχαια να κοπει ολη η ταινια πολυ δυσκολο. ασε που τωρα που το κοιταζω, λειπει ολο το χαρτακι απο το κουτι, αυτο που κοβεις για να ανοιγει, απλα λειπει οποτε κατι παιζει αλλα τελος παντων, δε θα σκασουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Γενικα δεν ειμαι ψειρας, οποτε επειδη ειναι οκ σε ολα την κρατησα, αλλα ηταν ενα πρωτο ξενερωμα, αν και το εχω φαει απειρες φορες, παλια με samsung με διπλες ταινιες που η απο μεσα ηταν κομμενη κτλ. ειναι κατι που εχω δει αρκετες φορες δηλαδη. Πιστευω οτι ειναι ειτε απο επιστροφη που δεν το ανοιξαν ή απο περιεργεια υπαλληλου που το ανοιξε, τυχαια να κοπει ολη η ταινια πολυ δυσκολο. ασε που τωρα που το κοιταζω, λειπει ολο το χαρτακι απο το κουτι, αυτο που κοβεις για να ανοιγει, απλα λειπει οποτε κατι παιζει αλλα τελος παντων, δε θα σκασουμε.

Να ξέρεις πάντως... οποιαδήποτε στιγμή (εντός τριμήνου) ανοίγεις ένα dispute για return στο amazon και το επιστρέφεις χωρίς να σου ζητάνε το λόγο και σου γυρίζουν τα χρήματα αμέσως όταν παραλάβουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

Δηλαδη ειναι λογικο που δινει 1 χρονο και 8 μερες? οχι 1 χρονο ακριβως?

Απο amazon.de το πηρα, Και ηταν κομμενη η μια ταινια ασφαλειας απο τις 2, και μου εκανε εντυπωση, λεω μην ειναι κανα refurbished. Βεβαια ξερω οτι το κινητο γραφει παντα της εταιρειας την εγγυηση, οχι του καταστηματος αλλα νομιζα πως θα λεει 15/03/2023, δηλαδη 1 χρονο μετα την ενεργοποιηση. 

Δεν είναι λογικό όχι.

Φιλος μου πήρε πριν 2 μήνες 13 pro από Γαλλικό amazon και καμία πίσω ταινία δεν ήταν κομμένη όπως είναι το σωστό.

Ούτε για την εγγύηση είναι λογικό,αλλά τουλάχιστον είναι κάτι υπέρ σου.

Από εκεί και πέρα αν βλέπεις ότι είναι όλα κομπλέ, δεν έχεις θέμα.

Τώρα για τα περί εγγύησης από σκρουτζομάγαζα, δεν χρειάζεται να αναφερθεί κάτι άλλο. Υπάρχει το δίπλα θέμα να ρίξει μια ματιά όποιος ενδιαφέρεται,να δει πόσα χρόνια εγγύηση έχουν τα iphone από αυτά.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, athanaso77 said:

Να ξέρεις πάντως... οποιαδήποτε στιγμή (εντός τριμήνου) ανοίγεις ένα dispute για return στο amazon και το επιστρέφεις χωρίς να σου ζητάνε το λόγο και σου γυρίζουν τα χρήματα αμέσως όταν παραλάβουν.

το ξερω γιαυτο ψωνιζω απο εκει, δεν υπαρχει καλυτερο after sales, και σε τετοιες συσκευες αξιζει

30 minutes ago, Fulgore1 said:

Δεν είναι λογικό όχι.

Φιλος μου πήρε πριν 2 μήνες 13 pro από Γαλλικό amazon και καμία πίσω ταινία δεν ήταν κομμένη όπως είναι το σωστό.

Ούτε για την εγγύηση είναι λογικό,αλλά τουλάχιστον είναι κάτι υπέρ σου.

Από εκεί και πέρα αν βλέπεις ότι είναι όλα κομπλέ, δεν έχεις θέμα.

Τώρα για τα περί εγγύησης από σκρουτζομάγαζα, δεν χρειάζεται να αναφερθεί κάτι άλλο. Υπάρχει το δίπλα θέμα να ρίξει μια ματιά όποιος ενδιαφέρεται,να δει πόσα χρόνια εγγύηση έχουν τα iphone από αυτά.

τωρα δειχνει 15/03/2022. μαλλον ειναι αυτο που ειπε ο @athanaso77οτι μετα απο λιγο δειχνει το σωστο, και οντως τωρα που συνδεθηκε ιντερνετ και στηνω, πηγα να ξανα δω και δειχνει το ακριβες.

Οσο αφορα την ταινια, ναι δε θα επρεπε αλλα βαριεμαι να το στειλω πισω για αντικατασταση, το τσεκαρα κατω απο εντονο φως, κυριως στη θυρα φορτισης οπου αν ειχε μπει βυσμα ολο και καποιο σημαδακι πολυ μικρο θα ειχε, και γενικα φαινεται αθικτο, οποτε προχωραω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Οσο αφορα την ταινια, ναι δε θα επρεπε αλλα βαριεμαι να το στειλω πισω για αντικατασταση, το τσεκαρα κατω απο εντονο φως, κυριως στη θυρα φορτισης οπου αν ειχε μπει βυσμα ολο και καποιο σημαδακι πολυ μικρο θα ειχε, και γενικα φαινεται αθικτο, οποτε προχωραω.

Αφού κρίνεις ότι είναι οκ,τότε το κρατάς κανονικά.

Και εγώ απο amazon ήταν να αγοράσω αλλά μας τα χάλασε φέτος με τις διαθεσιμότητες και το πήρα από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Fulgore1 said:

Αφού κρίνεις ότι είναι οκ,τότε το κρατάς κανονικά.

Και εγώ απο amazon ήταν να αγοράσω αλλά μας τα χάλασε φέτος με τις διαθεσιμότητες και το πήρα από εδώ.

ναι μωρε δεν πιστευω πια....ασε που αν θελουν μας δινουν refurbished και δεν παιρνουμε χαμπαρι, οποτε θα το κρατησω. ειχα το 1ΤΒ και πηρα 128 να μου μεινουν ρεστα, και χτυπησα ενα s22 ultra και τελος για φετος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια ( για όσους δεν το γνωρίζουν) για το πως βλέπουμε εάν η συσκευή είναι refurbished

 

https://appletoolbox.com/how-to-tell-if-your-iphone-is-new-or-refurbished/

EB74F928-CAFC-4BDA-8C21-C8401B795B18.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Μ  είναι εμένα αλλά πιστεύω ότι αν θέλει η εταιρεία η ίδια το κρύβει...αυτή έχει το μαχαίρι και το καρπούζι.. 

Ερώτηση, το hdr πως ανοίγει στην κάμερα ? Είναι μόνιμα ανοιχτό ? Δε βρίσκω τη ρύθμιση 

Επίσης, επειδή το back εκεί πάνω δεν παλεύεται, με κανα gesture γίνεται να το έχουμε στην οθόνη ? Πως το κάνουμε γιατί βρήκα δημιουργία χειρονομίας αλλά μετά δεν βρήκα πως να το δουλέψω 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Ωραίος. Μ  είναι εμένα αλλά πιστεύω ότι αν θέλει η εταιρεία η ίδια το κρύβει...αυτή έχει το μαχαίρι και το καρπούζι.. 

Ερώτηση, το hdr πως ανοίγει στην κάμερα ? Είναι μόνιμα ανοιχτό ? Δε βρίσκω τη ρύθμιση 

Επίσης, επειδή το back εκεί πάνω δεν παλεύεται, με κανα gesture γίνεται να το έχουμε στην οθόνη ? Πως το κάνουμε γιατί βρήκα δημιουργία χειρονομίας αλλά μετά δεν βρήκα πως να το δουλέψω 

Στις φωτογραφίες έχει μόνιμο hdr.

Στο video αν θες το απενεργοποιείς από όσο γνωρίζω από τις ρυθμίσεις--> κάμερα-->video

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Ωραίος. Μ  είναι εμένα αλλά πιστεύω ότι αν θέλει η εταιρεία η ίδια το κρύβει...αυτή έχει το μαχαίρι και το καρπούζι.. 

Ερώτηση, το hdr πως ανοίγει στην κάμερα ? Είναι μόνιμα ανοιχτό ? Δε βρίσκω τη ρύθμιση 

https://support.apple.com/el-gr/guide/iphone/iph2cafe2ebc/ios

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Fulgore1 said:

Πάντως το iPhone 13 δεν το αναφέρει εδώ, και δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις κάμερας όπως προτείνει για τα προηγούμενα μοντέλα. Άρα μάλλον είναι εντελώς αυτόματο ή υποχρεωτικά αυτόματο 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο για τα iphone 12 και κάτω υπάρχει αυτή η επιλογή έβαλα το link για επιβεβαίωση περισσότερο.

Για video ότι αναφέρθηκε και πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Επίσης, επειδή το back εκεί πάνω δεν παλεύεται, με κανα gesture γίνεται να το έχουμε στην οθόνη ? Πως το κάνουμε γιατί βρήκα δημιουργία χειρονομίας αλλά μετά δεν βρήκα πως να το δουλέψω 

Κάνε Swipe right από το αριστερό άκρο της οθόνης. Δουλεύει για "πίσω" μέσα στις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Ναι μόνο για τα iphone 12 και κάτω υπάρχει αυτή η επιλογή έβαλα το link για επιβεβαίωση περισσότερο.

Για video ότι αναφέρθηκε και πιο πάνω.

Είμαστε όμως στο θέμα του 13 Pro Max, ας μη συνεχίσουμε να μπερδεύουμε τον κόσμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει S21 ultra ή το 1+ 9 pro για να συγκρίνει το 13 pro max σε θέματα σήματος και εμβέλειας WiFi με τις δύο παραπάνω συσκευές;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...