Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, athanaso77 said:

Θα έχεις την επίσημη εγγύηση της Apple για ένα έτος. Μέχρι εκεί,

ενα ετος ειναι μονο;δεν ειναι 2 ετη; δεν το ξερα αυτο.δηλαδη αν το αγορασω απο ενα σκρουτζομαγαζο εχω επισημη εγγυηση στην istorm που διαβασα?ευχαριστω

αν το αγοραζα απο κωτσοβολο παλι ενα χρονο εγγυηση θα ειχα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
8 minutes ago, MeteorX said:

ενα ετος ειναι μονο;δεν ειναι 2 ετη; δεν το ξερα αυτο.δηλαδη αν το αγορασω απο ενα σκρουτζομαγαζο εχω επισημη εγγυηση στην istorm που διαβασα?ευχαριστω

αν το αγοραζα απο κωτσοβολο παλι ενα χρονο εγγυηση θα ειχα;

Δυο έτη παρέχουν μόνο οι επίσημοι resellers όπως οι γνωστές αλυσίδες, isystem κτλ με τον πρώτο χρόνο να είναι της Apple και τον δεύτερο σε καλύπτει το κατάστημα αγοράς. 
 

Στο link αυτό θα βρεις ποιοι είναι οι επίσημοι μεταπωλητές και service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, athanaso77 said:

Δυο έτη παρέχουν μόνο οι επίσημοι resellers όπως οι γνωστές αλυσίδες, isystem κτλ με τον πρώτο χρόνο να είναι της Apple και τον δεύτερο σε καλύπτει το κατάστημα αγοράς. 

ευχαριστω πολυ να εισαι παντα καλα,και μια ακομα ερωτηση μετα τον πρωτο χρονο αν χρειαστω αντικατασταση μπαταριας πχ ,θα αναλαβουν στο istorm η θα μου πουν οτι δεν γινεται; εννοω να την πληρωσω εγω

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, MeteorX said:

ευχαριστω πολυ να εισαι παντα καλα,και μια ακομα ερωτηση μετα τον πρωτο χρονο αν χρειαστω αντικατασταση μπαταριας πχ ,θα αναλαβουν στο istorm η θα μου πουν οτι δεν γινεται; εννοω να την πληρωσω εγω

Όταν λες θα χρειαστείς αντικατάσταση μπαταρίας τι εννοείς; Στο ένα χρόνο η φθορά της μπαταρίας θα θεωρείται φυσιολογική και δεν καλύπτεται από την εγγύηση από τη στιγμή που δε θεωρείται πρόβλημα. Αν όμως η συσκευή σου παρουσιάσει δυσλειτουργία, κλείνει μόνη της κτλ, τότε το επίσημο service θα αποφανθεί τι χρειάζεται και θα σε καλύψει, αν έχεις πάρει τη συσκευή από επίσημη εισαγωγή και όχι skroutz όπου μετά τον πρώτο χρόνο δεν σε καλύπτει κανείς και για τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από Αμαζόν έχει 2 χρόνια ή ένα ? Επίσης στο θέμα υγρασίας, κάνουν καθόλου έλεγχο και καλύπτουν ή σε περίπτωση που πάρει υγρασία σε βγάζουν εκτός ? Διότι Samsung και Sony που ξέρω σίγουρα, κάνουν έλεγχο και εφόσον είναι πρόβλημα της συσκευής σε καλύπτουν 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Όταν λες θα χρειαστείς αντικατάσταση μπαταρίας τι εννοείς; Στο ένα χρόνο η φθορά της μπαταρίας θα θεωρείται φυσιολογική και δεν καλύπτεται από την εγγύηση από τη στιγμή που δε θεωρείται πρόβλημα. Αν όμως η συσκευή σου παρουσιάσει δυσλειτουργία, κλείνει μόνη της κτλ, τότε το επίσημο service θα αποφανθεί τι χρειάζεται και θα σε καλύψει.

ας πουμε μετα 2 χρονια θελω να το στειλω για αλλαγη μπαταριας στην istorm με δικα μου χρηματα και αγορασμενο απο σκρουτσομαγαζο θα το κανουν η θα μου πουν οτι δεν αναλαμβανουν επειδη ειναι απο σκρουτζ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, Nikos_Mpl said:

Παίδες από Αμαζόν έχει 2 χρόνια ή ένα ? Επίσης στο θέμα υγρασίας, κάνουν καθόλου έλεγχο και καλύπτουν ή σε περίπτωση που πάρει υγρασία σε βγάζουν εκτός ? Διότι Samsung και Sony που ξέρω σίγουρα, κάνουν έλεγχο και εφόσον είναι πρόβλημα της συσκευής σε καλύπτουν 

Το ευρωπαϊκό Amazon σου δίνει κανονικά δυο χρόνια εγγύηση. Όσον αφορά για προβλήματα υγρασίας, δεν υπάρχουν πολλές εγχώριες αναφορές για να είμαστε σίγουροι τι μεθοδολογία ακολουθείται.

1 minute ago, MeteorX said:

ας πουμε μετα 2 χρονια θελω να το στειλω για αλλαγη μπαταριας στην istorm με δικα μου χρηματα και αγορασμενο απο σκρουτσομαγαζο θα το κανουν η θα μου πουν οτι δεν αναλαμβανουν επειδη ειναι απο σκρουτζ;

Με δικά σου έξοδα το αναλαμβάνουν κανονικά. Αρκεί η συσκευή να μην έχει πειραχτεί προγενέστερα από μη εξουσιοδοτημένο εργαστήριο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

 

Με δικά σου έξοδα το αναλαμβάνουν κανονικά. Αρκεί η συσκευή να μην έχει πειραχτεί προγενέστερα από μη εξουσιοδοτημένο εργαστήριο.

να σαι καλα αυτο ηθελα να μαθω

Link to comment
Share on other sites

Καμμία πρόταση in ear ,για iPhone 13 pro max,αρκετές κλήσεις και Spotify μέσα στην μέρα .
Βασική προϋπόθεση να με ακούει καλά ο συνομιλητής .
Σκέφτομαι τα AirPods Pro.
Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, hotcarver1 said:

Καμμία πρόταση in ear ,για iPhone 13 pro max,αρκετές κλήσεις και Spotify μέσα στην μέρα .
Βασική προϋπόθεση να με ακούει καλά ο συνομιλητής .
Σκέφτομαι τα AirPods Pro.
Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή


Sent from my iPhone using Tapatalk

καλά είναι αλλά όχι για ποιότητα κλήσεων 

για μουσική είναι πολύ καλα

plantronics θεωρώ καλύτερα για ομιλία 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
28 minutes ago, hotcarver1 said:

Καμμία πρόταση in ear ,για iPhone 13 pro max,αρκετές κλήσεις και Spotify μέσα στην μέρα .
Βασική προϋπόθεση να με ακούει καλά ο συνομιλητής .
Σκέφτομαι τα AirPods Pro.
Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή

AirPods Pro ή AirPods 3, ανάλογα ποια σου κάθονται καλύτερα στο αυτί. Γιατί δεν ταιριάζουν όλα σε όλους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις .
Είχα πάντα με σιλικόνη ,όποτε προτιμώ
Διάβασα επίσης καλά σχόλια για freebuds pro.
Με ενδιαφέρει η συνδεσιμότητα και με μη απλ προϊόντων


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, MeteorX said:

Καλησπερα σας,μια ερωτηση θελω να κανω,βλεπω το iphone 13 pro max στο bestprice 256GB στα 1200 ευρω,γενικα θα εχω εγγυηση επισημη αν το αγορασω απο μαγαζια του σκρουτζ η best price? με τα samsung που ειχα εως τωρα δεν υπηρχε θεμα αν τα αγοραζε καποιος απο σκρουτζ και υπηρχε η εγγυηση κανονικα.ευχαριστω

Ναι θα έχεις, αρκεί να φροντίσεις να το αναγράφει αυτό στο site τους. Μην κοιτάς δηλαδή μόνο το φθηνότερο κατάστημα επειδή έχει την χαμηλότερη τιμή

πχ

https://globalw.gr/iphone/4191/product-4191?ref=bestprice.gr&__bpgid=ekVyU1crV3JoSCwxUXhtdktBUC5Baw==

https://www.mi.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=13188&ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Ναι θα έχεις, αρκεί να φροντίσεις να το αναγράφει αυτό στο site τους. Μην κοιτάς δηλαδή μόνο το φθηνότερο κατάστημα επειδή έχει την χαμηλότερη τιμή

πχ

https://globalw.gr/iphone/4191/product-4191?ref=bestprice.gr&__bpgid=ekVyU1crV3JoSCwxUXhtdktBUC5Baw==

https://www.mi.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=13188&ref=bestprice.gr

Για τι πράγμα μιλάς; Για τα «Δύο χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας» που αναγράφουν στο site τους; Πιθανότατα δεν το γνωρίζεις αλλά δεν υπάρχει αυτό το πράγμα στη χώρα μας, μιας και η Ελλάδα δεν έχει επίσημη αντιπροσωπεία της Apple, μόνο επισήμους retailers.

Και ως εκ τούτου καταλήγουμε εκεί που ξεκινήσαμε… ότι τον πρώτο χρόνο σε καλύπτει η Apple μέσω των εξουσιοδοτημένων service στη χώρα μας και το δεύτερο χρόνο το κατάστημα αγοράς κάτι που παρέχεται αποκλειστικά από τους επισήμους retailers μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Για τι πράγμα μιλάς; Για τα «Δύο χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας» που αναγράφουν στο site τους; Πιθανότατα δεν το γνωρίζεις αλλά δεν υπάρχει αυτό το πράγμα στη χώρα μας, μιας και η Ελλάδα δεν έχει επίσημη αντιπροσωπεία της Apple, μόνο επισήμους retailers.

Και ως εκ τούτου καταλήγουμε εκεί που ξεκινήσαμε… ότι τον πρώτο χρόνο σε καλύπτει η Apple μέσω των εξουσιοδοτημένων service στη χώρα μας και το δεύτερο χρόνο το κατάστημα αγοράς κάτι που παρέχεται αποκλειστικά από τους επισήμους retailers μόνο.

Ο άνθρωπος ρώτησε αν θα έχει εγγύηση 2χρόνια αν το αγοράσει από skroutz/bestprice(προτελευταίο σχόλιο προηγούμενης σελίδας).

Εσύ του απάντησες στην προηγούμενη σελίδα ότι θα έχει μόνο 1 από την Apple(πράγμα που δεν ισχύει), στο επόμενο σχόλιο ότι 2χρόνια δίνουν μόνο οι επίσημοι resellers(πράγμα που επίσης δεν ισχύει).

Το σωστό  είναι αυτο που έγραψες πιο μετά που δεν αφορά μόνο τους resellers,το οποίο ισχύει κανονικά για όλα τα καταστήματα που πουλάνε Ευρωπαικές συσκευές.

On 12/3/2022 at 9:30 ΜΜ, athanaso77 said:

με τον πρώτο χρόνο να είναι της Apple και τον δεύτερο σε καλύπτει το κατάστημα αγοράς. 

Και επειδή στην Ελλάδα, δυστηχώς υπάρχουν καταστήματα που παραπληροφορούν τον κόσμο εδώ και χρόνια πάνω σε αυτό,εγώ απλά του ανέφερα απλά κάποια καταστήματα από εκει που κοιτάζει που το αναγράφουν κανονικά.

Κοινώς προσπερνάμε τα περί αντιπροσωπείας που γράφουν και μένουμε στα 2χρόνια.

Για να μην πιάσουμε και τα περί εγγύησης για αγορά με τιμολόγιο που ακόμα και μεγάλες αλυσίδες άλλοι λένε 1χρόνο και άλλοι 2.

Και μιας και αναφέρθηκε και το amazon πιο πάνω, γνωστός μου που αγόρασε χωρίς ΦΠΑ συσκευή(Iphone 13 128) από αυτό και τους ρώτησε για τα της εγγύησης,του απάντησαν κανονικά για 2χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Ο άνθρωπος ρώτησε αν θα έχει εγγύηση 2χρόνια αν το αγοράσει από skroutz/bestprice(προτελευταίο σχόλιο προηγούμενης σελίδας).

Εσύ του απάντησες στην προηγούμενη σελίδα ότι θα έχει μόνο 1 από την Apple(πράγμα που δεν ισχύει), στο επόμενο σχόλιο ότι 2χρόνια δίνουν μόνο οι επίσημοι resellers(πράγμα που επίσης δεν ισχύει).

Το σωστό  είναι αυτο που έγραψες πιο μετά που δεν αφορά μόνο τους resellers,το οποίο ισχύει κανονικά για όλα τα καταστήματα που πουλάνε Ευρωπαικές συσκευές.

Και επειδή στην Ελλάδα, δυστηχώς υπάρχουν καταστήματα που παραπληροφορούν τον κόσμο εδώ και χρόνια πάνω σε αυτό,εγώ απλά του ανέφερα απλά κάποια καταστήματα από εκει που κοιτάζει που το αναγράφουν κανονικά.

Κοινώς προσπερνάμε τα περί αντιπροσωπείας που γράφουν και μένουμε στα 2χρόνια.

Για να μην πιάσουμε και τα περί εγγύησης για αγορά με τιμολόγιο που ακόμα και μεγάλες αλυσίδες άλλοι λένε 1χρόνο και άλλοι 2.

Και μιας και αναφέρθηκε και το amazon πιο πάνω, γνωστός μου που αγόρασε χωρίς ΦΠΑ συσκευή(Iphone 13 128) από αυτό και τους ρώτησε για τα της εγγύησης,του απάντησαν κανονικά για 2χρόνια.

Μην λέμε πάλι τα ίδια και τα ίδια... Ότι έγραψε ισχύει. Η Apple δίνει 1 χρόνο εγγύηση. Τέλος. Από εκεί και πέρα αναλόγως το μαγαζί μπορεί να έχεις +1 χρόνο.

 

Παράδειγμα;  Γερμανος δίνει 1 χρόνο μόνο μετά δεν έχεις (θα μου πεις παρτο από αλλού,συμφωνώ) 

Όπως και το ps5 1 χρόνο, όπως και η Hp (αν θυμάμαι καλά) 1 χρόνο, όπως και το  iqos 1 χρόνο.....

 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Ο άνθρωπος ρώτησε αν θα έχει εγγύηση 2χρόνια αν το αγοράσει από skroutz/bestprice(προτελευταίο σχόλιο προηγούμενης σελίδας).

Εσύ του απάντησες στην προηγούμενη σελίδα ότι θα έχει μόνο 1 από την Apple(πράγμα που δεν ισχύει), στο επόμενο σχόλιο ότι 2χρόνια δίνουν μόνο οι επίσημοι resellers(πράγμα που επίσης δεν ισχύει).

Το σωστό  είναι αυτο που έγραψες πιο μετά που δεν αφορά μόνο τους resellers,το οποίο ισχύει κανονικά για όλα τα καταστήματα που πουλάνε Ευρωπαικές συσκευές.

Και επειδή στην Ελλάδα, δυστηχώς υπάρχουν καταστήματα που παραπληροφορούν τον κόσμο εδώ και χρόνια πάνω σε αυτό,εγώ απλά του ανέφερα απλά κάποια καταστήματα από εκει που κοιτάζει που το αναγράφουν κανονικά.

Κοινώς προσπερνάμε τα περί αντιπροσωπείας που γράφουν και μένουμε στα 2χρόνια.

Για να μην πιάσουμε και τα περί εγγύησης για αγορά με τιμολόγιο που ακόμα και μεγάλες αλυσίδες άλλοι λένε 1χρόνο και άλλοι 2.

Και μιας και αναφέρθηκε και το amazon πιο πάνω, γνωστός μου που αγόρασε χωρίς ΦΠΑ συσκευή(Iphone 13 128) από αυτό και τους ρώτησε για τα της εγγύησης,του απάντησαν κανονικά για 2χρόνια.

Μπερδεύεις τα πράγματα χωρίς λόγο… Αν διαβάσεις ξανά τι έχει γραφτεί, θα δεις ότι έχουν απαντηθεί όλα. Και για το Amazon (πιο πίσω ακόμα), και για τους official retailers και για τα skroutzομαγαζα.

Το δικό σου post ήταν παραπληροφόρηση με την τοποθέτηση σου με τα link που έβαλες. Δεν είναι κακό να το παραδεχόμαστε καμιά φορά και να ξέρουμε που να σταματάμε. 
Αλλά ας μη το κουράζουμε άλλο, νομίζω ότι ο κόσμος που διαβάζει, καταλαβαίνει. Πάμε παρακάτω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, doganos said:

Μην λέμε πάλι τα ίδια και τα ίδια... Ότι έγραψε ισχύει. Η Apple δίνει 1 χρόνο εγγύηση. Τέλος. Από εκεί και πέρα αναλόγως το μαγαζί μπορεί να έχεις +1 χρόνο.

 

Παράδειγμα;  Γερμανος δίνει 1 χρόνο μόνο μετά δεν έχεις (θα μου πεις παρτο από αλλού,συμφωνώ) 

Όπως και το ps5 1 χρόνο, όπως και η Hp (αν θυμάμαι καλά) 1 χρόνο, όπως και το  iqos 1 χρόνο.....

Αυτα τα ''αναλόγως το κατάστημα μπορει να έχεις +1 χρόνο'',είναι χαζομάρες στην Ελλάδα .

Το πόση εγγύηση έχει το ps5 είναι άσχετο με την εδώ κατάσταση. Το ps5 από όπου και να το αγοράσεις(Ελλάδα/Ευρώπη/αλυσίδα/σκρουτζ),1χρόνο εγγύηση έχει. Που κολλάει αυτό με την περίπτωση των iphone?

Μίλησε με συνήγορο ή ΓΓΚ να σου πουν αν τα Iphone έχουν 1 ή 2 χρόνια αν τα πάρεις από skroutz,όπως και όποιος άλλος πιστεύει το αντίθετο.

9 ώρες πριν, athanaso77 said:

Μπερδεύεις τα πράγματα χωρίς λόγο… Αν διαβάσεις ξανά τι έχει γραφτεί, θα δεις ότι έχουν απαντηθεί όλα. Και για το Amazon (πιο πίσω ακόμα), και για τους official retailers και για τα skroutzομαγαζα.

Το δικό σου post ήταν παραπληροφόρηση με την τοποθέτηση σου με τα link που έβαλες. Δεν είναι κακό να το παραδεχόμαστε καμιά φορά και να ξέρουμε που να σταματάμε. 
Αλλά ας μη το κουράζουμε άλλο, νομίζω ότι ο κόσμος που διαβάζει, καταλαβαίνει. Πάμε παρακάτω.

Ποια πράγματα μπερδεύω χωρίς λόγο στον συμφορουμίτη συγκεκριμένα που απάντησα?

Ο συμφορουμίτης αναφέρεται σε πόση εγγύηση θα έχει αν αγοράσει από καταστηματα του skroutz ή bestprice. Η απάντηση που το δώθηκε είναι 1χρόνος(η παγκόσμια της Apple δηλαδη),και μόνο από μεγάλες αλυσίδες 2 που τον 2ρο τον καλύπτουν αυτές.

Και αναφέρει επίσημη εγγύηση, μάλλον έχοντας στο μυαλό του τα Xiaomi με τις εγγυήσεις καταστήματος ή με βάση αυτά που ακούγονταν παλιότερα με τον 1χρόνο εγγύησης.

Το βρίσκει φθηνότερα στα μικρομάγαζα όπως λέει και αν και αυτά του δίνουν 2χρόνια εγγύηση,να το πάρει από εκει να γλυτώσει χρήματα, από αυτά των μεγάλων αλυσίδων.

Αυτο το πράγμα όμως δεν ισχύει και όπως έχουμε γράψει και παλιότερα,όποιος πιστεύει το οτιδήποτε, ας ρωτήσει τους εδώ αρμόδιους φορείς για το αν τα Iphone έχουν 1 ή 2 χρόνια ανάλογα το κατάστημα.

Αν ο κόσμος διάβαζε και καταλάβαινε ,δεν θα είχαμε κάθε 3 και λίγο ερωτήσεις για εγγυήσεις,υγεία μπαταρίας, ταχυφόρτιση κλπ.

Πές μου που στα παραπάνω που έχω λάθος και παραπληροφορώ να ζητήσω συγνώμη.Αν ενοχλεί το εδώ θέμα,τότε σε PM.

 

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2022 at 9:38 ΠΜ, bill_viper said:

Επίσης, έχε στα υπόψιν ότι η μεγαλύτερη μερίδα των σκρουτζομάγαζων δεν προσφέρει τον 2ο χρόνο εγγύησης και είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα μπλέξεις με καταγγελίες.

Και τα links που ανέφερα έχουν σχέση με το παραπάνω που είναι όντως γεγονός,και του ανέφερα 2 παραδείγματα καταστημάτων που τουλάχιστον το αναφέρουν για 2χρόνια εγγύηση κανονικά,και αρα τι να κοιτάξει από όπου αγοράσει.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Ποια πράγματα μπερδεύω χωρίς λόγο στον συμφορουμίτη συγκεκριμένα που απάντησα?

Ο συμφορουμίτης αναφέρεται σε πόση εγγύηση θα έχει αν αγοράσει από καταστηματα του skroutz ή bestprice. Η απάντηση που το δώθηκε είναι 1χρόνος(η παγκόσμια της Apple δηλαδη),και μόνο από μεγάλες αλυσίδες 2 που τον 2ρο τον καλύπτουν αυτές.

Και αναφέρει επίσημη εγγύηση, μάλλον έχοντας στο μυαλό του τα Xiaomi με τις εγγυήσεις καταστήματος ή με βάση αυτά που ακούγονταν παλιότερα με τον 1χρόνο εγγύησης.

Το βρίσκει φθηνότερα στα μικρομάγαζα όπως λέει και αν και αυτά του δίνουν 2χρόνια εγγύηση,να το πάρει από εκει να γλυτώσει χρήματα, από αυτά των μεγάλων αλυσίδων.

Αυτο το πράγμα όμως δεν ισχύει και όπως έχουμε γράψει και παλιότερα,όποιος πιστεύει το οτιδήποτε, ας ρωτήσει τους εδώ αρμόδιους φορείς για το αν τα Iphone έχουν 1 ή 2 χρόνια ανάλογα το κατάστημα.

Αν ο κόσμος διάβαζε και καταλάβαινε ,δεν θα είχαμε κάθε 3 και λίγο ερωτήσεις για εγγυήσεις,υγεία μπαταρίας, ταχυφόρτιση κλπ.

Πές μου που στα παραπάνω που έχω λάθος και παραπληροφορώ να ζητήσω συγνώμη.Αν ενοχλεί το εδώ θέμα,τότε σε PM.

Πραγματικά και χωρίς καμία διάθεση ειρωνίας, αδυνατώ να καταλάβω τι θέλεις να πεις από τα γραφόμενα σου και από τη στιγμή που γράφεις αυτό…

1 ώρα πριν, Fulgore1 said:

Και τα links που ανέφερα έχουν σχέση με το παραπάνω που είναι όντως γεγονός,και του ανέφερα 2 παραδείγματα καταστημάτων που τουλάχιστον το αναφέρουν για 2χρόνια εγγύηση κανονικά,και αρα τι να κοιτάξει από όπου αγοράσει.

…αναιρείς τα δικά σου λεγόμενα.

Να επαναλάβω λοιπόν ότι τα link που έδωσες μιλάνε για δυο χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας, κάτι που δεν ισχύει γιατί δεν υπάρχει στην Ελλάδα αντιπροσωπεία της Apple. Άρα κακώς τα έβαλες γιατί ούτε εσύ φαντάζομαι θέλεις να πάρεις κόσμο στο λαιμό σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ξανά iPhone από το iPhone 4 ! πολλές αλλαγές από τότε. Δυο ερωτήσεις έχω να κάνω : η πρώτη είναι το.Shazam δεν συγχρονίζει με Google ή fb ; & η δεύτερη το viber αλλάζει ήχο μηνύματος να πάρει τον ίδιο που έχει η συσκευή ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, athanaso77 said:

 

Spoiler

Μα δεν έγραψα κάπου ότι έχεις άδικο στο αν υπάρχει αντιπροσωπεία της Apple στην χώρα μας ή όχι. Το τόνισα πιο πάνω.

Τα περί εγγύησης αντιπροσωπείας είναι τυπογραφικό λάθος των καταστημάτων αυτών που το έβαλαν(κακώς)copy paste από τις άλλες συσκευές βλέπε Samsung.

Αν για παράδειγμα δεις στο δεύτερο κατάστημα, στο site αναφέρει 2χρόνια εγγύηση καταστήματος μόνο για συσκευές από Oppo,Vivo,Xiaomi. Σε όλες τις άλλες συσκευές λέει(κακώς)εγγύηση αντιπροσωπείας.

Αν  κριτικάρεις για το τυπογραφικό αυτό λάθος, τότε έχεις δίκιο,έπρεπε απλά να αναφέρουν 2χρόνια εγγύηση.

Εγω τα ανέφερα απλά για να του δείξω(ανεξαρτήτως από που θα αγοράσει) ότι υπάρχουν και καταστήματα πέραν των μεγάλων αλυσίδων τα οποια προσφέρουν κανονικά 2 χρόνια εγγύηση(1χρόνο εγγύηση Apple και τον 2ρο αυτά)και το γράφουν και στο site τους ενώ άλλα πολλά όχι,παρόλο που οι αλυσίδες είναι πιο ξεκάθαρες σε αυτό(όπως και στα τιμολόγια).

Από εκει και πέρα ας αγοράσει από όπου θέλει ο καθένας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...