Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iOS 15.3 / Twitter 1 ειδοποιηση και δεν φευγει με τιποτα, μονο με logout login.

Τι σκατα γινεται, ειναι bug ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 4/2/2022 at 6:59 ΠΜ, Tasos19s said:

Ανάλογα τον πάροχο μπορεί να υπάρχει χρέωση. Το γράφει κιόλας όταν κανείς ενεργοποίηση. 
δεν χρειάζεται να πειράξεις καμία ρύθμιση. Μόνα τους θα γίνουν όλα 

Θα είναι ενεργό και το τηλέφωνο και το ID και το email 

Προτεραιότητα έχει το τηλέφωνο 

Εαν δεν θέλεις έτσι τότε μπορείς να το αλλάξεις και να βάλεις το ID

Ο παραλήπτης μετά θα σε βλέπει σαν mitsos 123@gmail.com

 

Καλυτερα μην πειράζεις τίποτα από αυτά 

Τάσο, σε εμένα χωρίς να είμαι σίγουρος αν το είχα κάνει εγώ, είναι τσεκαρισμένο το ID και όχι το νούμερο του κινητού, άρα λες ότι ακόμα και στο 7αρι που έχω τώρα αν βάλω το νούμερο τσεκαρισμένο μπορεί πάλι να χρεώσει;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

iOS 15.3 / Twitter 1 ειδοποιηση και δεν φευγει με τιποτα, μονο με logout login.
Τι σκατα γινεται, ειναι bug ξερει κανεις?

Same here σε 12 Pro Max, προφανώς iOS bug.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Ntinos_tech said:

Τάσο, σε εμένα χωρίς να είμαι σίγουρος αν το είχα κάνει εγώ, είναι τσεκαρισμένο το ID και όχι το νούμερο του κινητού, άρα λες ότι ακόμα και στο 7αρι που έχω τώρα αν βάλω το νούμερο τσεκαρισμένο μπορεί πάλι να χρεώσει;

η ενεργοποίηση γίνεται την πρώτη φορά. μετά αλλάζεις εσύ τι θέλεις να είναι σε προτεραιότητα. τώρα μπορείς να βάλεις πρώτα τον αριθμό σου έτσι ώστε εάν μου στείλεις μήνυμα και σε έχω αποθηκευμένο να μου βγάλει ο Ντινος σας έστειλε μήνυμα και όχι από το id σου. 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα μπορουσε καποιος να μου πει αν τα panzer glass ειναι καλη προστασια για το iphone η τι αλλο τζαμακι θα μου προτεινατε

Link to comment
Share on other sites

Λεω να φυγω από android και να παω σε iphone 13 pro max

Θέλω μια πληροφορία

Εαν εχω 2 κάρτες sim μια cosmote και μια vodafone

Εαν μιλάω στην cosmote και με πάρουν τηλ στην vodafone το γυρνάω κανονικά και βαζω και stand by εάν θέλω την cosmote?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 ώρες πριν, Kyriakox said:

Λεω να φυγω από android και να παω σε iphone 13 pro max

Θέλω μια πληροφορία

Εαν εχω 2 κάρτες sim μια cosmote και μια vodafone

Εαν μιλάω στην cosmote και με πάρουν τηλ στην vodafone το γυρνάω κανονικά και βαζω και stand by εάν θέλω την cosmote?

Όπως οι περισσότερες συσκευές, έτσι και αυτή είναι dual stand-by και όχι dual active. Που σημαίνει ότι είναι και οι δυο sim ταυτόχρονα ενεργές σε stand by κατάσταση και όταν λειτουργήσει η μια σε μια κλήση, για αυτό το χρονικό διάστημα η άλλη θα δείχνει απενεργοποιημένη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τον τελευταιο καιρο εχω πολλα Spam calls...elpedison/watt wold/cosmote/αγγλια/ιταλια κλπ.

Εχει περασει κανεις το TrueCaller: Block Spam Calls?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, balantakos777 said:

Επειδη τον τελευταιο καιρο εχω πολλα Spam calls...elpedison/watt wold/cosmote/αγγλια/ιταλια κλπ.

Εχει περασει κανεις το TrueCaller: Block Spam Calls?

Δεν έχει όλους τους αριθμούς, έχει ελάχιστους. Ένα 50% ας πούμε των συνολικών κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, balantakos777 said:

Επειδη τον τελευταιο καιρο εχω πολλα Spam calls...elpedison/watt wold/cosmote/αγγλια/ιταλια κλπ.

Εχει περασει κανεις το TrueCaller: Block Spam Calls?

Όποτε σε παίρνουν αμέσως θα τους βάζεις σε αποκλεισμό από το iPhone χωρίς καμία εφαρμογή 

Θα κανείς λίγο υπομονή κάποιες μέρες αλλά σε λίγο καιρό δεν θα σε ενοχλούν 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Tasos19s said:

Όποτε σε παίρνουν αμέσως θα τους βάζεις σε αποκλεισμό από το iPhone χωρίς καμία εφαρμογή 

Θα κανείς λίγο υπομονή κάποιες μέρες αλλά σε λίγο καιρό δεν θα σε ενοχλούν 

Αυτό είναι το καλύτερο και το σημαντικότερο… χωρίς third party εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή που όταν κάνω γυμναστική να λέει περισσότερες πληροφορίες; Όπως πχ λεπτά αερόβιας η αναεροβιας; Γυμναστικής;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, doganos said:

Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή που όταν κάνω γυμναστική να λέει περισσότερες πληροφορίες; Όπως πχ λεπτά αερόβιας η αναεροβιας; Γυμναστικής;

Αυτά εννοείς να τα βρίσκει μόνη της η συσκευή - εφαρμογή ή να της δίνεις εσύ αυτές τις πληροφορίες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα πχ το galaxy watch 4, το Samsung health έδειχνε τέτοιες πληροφορίες. Τώρα φαντάζομαι κάποια εφαρμογή να διαβάζει raw data από το ρολόι και να τα δείχνει

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στους ήχους πληκτρολογίου (στο iPhone Pro 13, αν και δεν νομίζω πως έχει σημασία), όταν πατάτε την υδρόγειο για να αλλάξει γλώσσα ακούγεται ήχος;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! 

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για μεταφορά αρχείων από Android (S21 ultra) σε IPhone 13 pro max? 

Δουλεύει σωστά η εφαρμογή Move to iOS ή προτείνετε κάποια άλλη; 

Επίσης θα συγχρονίσουν και οι επαφές που έχω στoν Google account ; Ρωτάω γιατί είναι πολλές (πάνω από 10.000) με συμπληρωμένα πολλαπλά πεδία σε κάθε επαφή, όπως δύο - τρία τηλέφωνα, email, γενέθλια κλπ. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπει στον κόπο ν' απαντήσει 🙂

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DON said:

Καλησπέρα σε όλους! 

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για μεταφορά αρχείων από Android (S21 ultra) σε IPhone 13 pro max? 

Δουλεύει σωστά η εφαρμογή Move to iOS ή προτείνετε κάποια άλλη; 

Επίσης θα συγχρονίσουν και οι επαφές που έχω στoν Google account ; Ρωτάω γιατί είναι πολλές (πάνω από 10.000) με συμπληρωμένα πολλαπλά πεδία σε κάθε επαφή, όπως δύο - τρία τηλέφωνα, email, γενέθλια κλπ. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπει στον κόπο ν' απαντήσει 🙂

Έκανα την ίδια δουλειά πριν 2 μήνες και πραγματικά ήταν μαρτύριο. Επαφές δεν ήρθαν ποτέ σωστά με την εφαρμογή.  Με το Gmail ήρθαν σωστά. Λοιπά δεδομένα για κλάματα, πολλά θέματα. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DON said:

Καλησπέρα σε όλους! 

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για μεταφορά αρχείων από Android (S21 ultra) σε IPhone 13 pro max? 

Δουλεύει σωστά η εφαρμογή Move to iOS ή προτείνετε κάποια άλλη; 

Επίσης θα συγχρονίσουν και οι επαφές που έχω στoν Google account ; Ρωτάω γιατί είναι πολλές (πάνω από 10.000) με συμπληρωμένα πολλαπλά πεδία σε κάθε επαφή, όπως δύο - τρία τηλέφωνα, email, γενέθλια κλπ. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπει στον κόπο ν' απαντήσει 🙂

Για τις επαφές απλά βάζεις το Google account σου, το ίδιο και για τα υπόλοιπα δεδομένα που έχεις στη Google (ημερολόγιο, maps κτλ.) τώρα όσον αφορά τις κλήσεις και τα SMS νομίζω μεταφέρονται, το ίδιο και όλες οι φωτογραφίες που έχεις με το move to ios.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το move to iOS προσωπικά σε 4 συσκευές τον τελευταίο καιρό που προσπάθησα, δεν δουλεύει.

 

Βγάζει σφάλμα μεταφοράς και σταματάει

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από άλλη συσκευή είναι δύσκολο 

Τα δυο λειτουργικά δεν επικοινωνούν σε πολλά σημεία 

Εγώ προτιμάω χειροκίνητα την μεταφορά 

Επαφες εντάξει είναι εύκολο δεν χρειάζεται τίποτα. Μόνο προσθέτεις το email σου και περνάνε οι επαφές 

Μηνυματα δεν περνάνε από όσο ξέρω 

Ουτε οι κλήσεις 

Φωτογραφίες και βίντεο ότι και να κανείς θα περάσουν ανακατεμένα αλλά αντί άλλων 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα τα πράγματα δηλαδή, εκτός των επαφών. 

Chat history από Viber και What's app γίνεται μεταφορά; Από μια πρώτη έρευνα που έκανα και εκεί είναι δύσκολα τα πράγματα και προτείνονται διάφορες third party εφαρμογές μέσω PC. Αυτό το έχει καταφέρει κανείς; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...