Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και η ταυτόχρονη λειτουργία δύο καρτών sim επηρεάζει αρνητικά την μπαταρία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 minutes ago, p_k said:

Και η ταυτόχρονη λειτουργία δύο καρτών sim επηρεάζει αρνητικά την μπαταρία.

Φυσικά. Αλλά στην περίπτωση μου έχω μόνιμα δυο κάρτες. Και για να είμαι ακριβής η μια είναι esim. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, panoszavra said:

Σήμερα συνειδητοποίησα το ποσό πολύ επηρεάζει την μπαταρία το κακό σήμα.

Αυτός είναι ο χειρότερος εχθρός στην αυτονομία των iPhone.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τρεις μηνες μεχρι να μετακομισω στο καινουργιο μου σπιτι εμενα με την οικογενεια στο υπογειο της πεθερας μου :-) :-) :-) :-) με μηδενικο σημα η μια γραμμη.


Φορτιζα δυο φορες την ημερα………


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fenderiarhs said:

Για τρεις μηνες μεχρι να μετακομισω στο καινουργιο μου σπιτι εμενα με την οικογενεια στο υπογειο της πεθερας μου 🙂 🙂 🙂 🙂 με μηδενικο σημα η μια γραμμη.


Φορτιζα δυο φορες την ημερα………


Sent from my iPhone using Tapatalk

ένα βράδυ καλεσμένος σε ένα σπίτι άφησα το κινητό επάνω στο γραφείο αλλά δεν είχα σήμα ούτε για τηλέφωνο, ξύπνησα το πρωί και το βρήκα κλειστό από μπαταρία, έφαγε την νύχτα 80-90% χωρίς να το πειράξω μόνο λόγο κακής ποιότητας σήματος 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2022 at 12:02 ΜΜ, Bayern7 said:

Τι θα πει με τιμολόγιο; Δεν έχουν όλοι επαγγελματικό ΑΦΜ.

Μιλάμε πάντα για λιανική τιμή.

Το 30% αγοράσετε με τιμολόγιο από τα μεγάλα καταστήματα, αλλά κ μικρότερα. Για να το πούμε απλά ούτε εγώ έχω αφμ επαγγελματικό έχω αγοράσει δύο συσκευές όμως έτσι.. Ο νοών νοειτω 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, giokosta said:

Το 30% αγοράσετε με τιμολόγιο από τα μεγάλα καταστήματα, αλλά κ μικρότερα. Για να το πούμε απλά ούτε εγώ έχω αφμ επαγγελματικό έχω αγοράσει δύο συσκευές όμως έτσι.. Ο νοών νοειτω 

Να είμαι ειλικρινής εγώ δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις, μπορείς να αναλύσεις το "ο νοών νοείτω'';

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να είμαι ειλικρινής εγώ δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις, μπορείς να αναλύσεις το "ο νοών νοείτω'';

Λογικά ότι όλοι μας κάπου θα έχουμε έναν γνωστό η φίλο που μπορεί να μας κάνει την εξυπηρέτηση, να το κόψει στο δικό του ΑΦΜ που είναι επαγγελματικό και να το πληρώσουμε εμείς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nk_46 said:


Λογικά ότι όλοι μας κάπου θα έχουμε έναν γνωστό η φίλο που μπορεί να μας κάνει την εξυπηρέτηση, να το κόψει στο δικό του ΑΦΜ που είναι επαγγελματικό και να το πληρώσουμε εμείς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Που τους βρίσκετε???

Βρείτε και σε μένα έναν να πάρω πιο φθηνά συσκευή 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ 2-3 γνωστούς αλλά κρατάνε αυτή την εναλλακτική για να πάρουν οι ίδιοι, οι γυναίκες τους, οι κόρες τους, οι γιοι τους. Μην το θεωρείτε τόσο εύκολο να σε κόψει ο άλλος από το μαγαζί του την απαλλαγή του ΦΠΑ 

Ειδικα αν έχει μικρή επιχείρηση φοβάται δεν μπορεί να το κάνει αυτό πάνω από 1-3 συσκευές τον χρόνο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Έχω κι εγώ 2-3 γνωστούς αλλά κρατάνε αυτή την εναλλακτική για να πάρουν οι ίδιοι, οι γυναίκες τους, οι κόρες τους, οι γιοι τους. Μην το θεωρείτε τόσο εύκολο να σε κόψει ο άλλος από το μαγαζί του την απαλλαγή του ΦΠΑ 

Ειδικα αν έχει μικρή επιχείρηση φοβάται δεν μπορεί να το κάνει αυτό πάνω από 1-3 συσκευές τον χρόνο 

Προσωπικά ΔΕ βρήκα κανέναν γνωστό μου να με εξυπηρετήσει 

50 minutes ago, doganos said:

Επισης, η πληρωμη ειναι ενα θεμα. Πως πληρωνεται την συσκευη; 

Δε θα με πείραζε να τα έδινα cash, που ούτως η άλλως έτσι πρέπει να γίνει η φάση...

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 500€ ευρώ δεν επιτρέπεται η πληρωμή με μετρητά,ειδικά στην περίπτωση που έχει κοπεί τιμολόγιο. Μόνο μέσω πιστωτικής /χρεωστικης κάρτας ή τραπεζική κατάθεση ειδαλως η εταιρεία στην οποία κόβεται το τιμολόγιο θα έχει θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 500€ ευρώ δεν επιτρέπεται η πληρωμή με μετρητά,ειδικά στην περίπτωση που έχει κοπεί τιμολόγιο. Μόνο μέσω πιστωτικής /χρεωστικης κάρτας ή τραπεζική κατάθεση ειδαλως η εταιρεία στην οποία κόβεται το τιμολόγιο θα έχει θεμα....

Πρέπει να πληρώσει αυτός που κόβει το τιμολόγιο με κάρτα η μεταφορά και μετά τα παίρνει στο ‘’χερι’’ από εμάς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Απλως σε αυτη την περιπτωση δεν μπορεις να κανεις δοσεις.... οποτε ερχετε η μια η αλλη.... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, doganos said:

Απλως σε αυτη την περιπτωση δεν μπορεις να κανεις δοσεις.... οποτε ερχετε η μια η αλλη.... 

Αν έχεις το παίρνεις φθηνότερα. Αν όχι, τότε δόσεις (με ή χωρίς τόκο)

Προσωπικά δεν έχω δώσει δόσεις σε τίποτα μέχρι στιγμής 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού δεν το έκανες μέσω γνωστού/φίλου με επαγγελματικό ΑΦΜ θα μας πεις πως το έκανες;

Τόσα άτομα το έχουμε απορία. 🙂

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Bayern7 said:

Τελικά αφού δεν το έκανες μέσω γνωστού/φίλου με επαγγελματικό ΑΦΜ θα μας πεις πως το έκανες;

Τόσα άτομα το έχουμε απορία. 🙂

Μα αφού είπε ότι έτσι το έκανε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2022 at 9:05 ΜΜ, Tasos19s said:

ένα βράδυ καλεσμένος σε ένα σπίτι άφησα το κινητό επάνω στο γραφείο αλλά δεν είχα σήμα ούτε για τηλέφωνο, ξύπνησα το πρωί και το βρήκα κλειστό από μπαταρία, έφαγε την νύχτα 80-90% χωρίς να το πειράξω μόνο λόγο κακής ποιότητας σήματος 

Δεν γίνεται ρε παιδιά να χάσει 80-90% μέσα σε ένα βράδυ λόγω κακού ή και μηδενικού ακόμη σήματος. Μήπως είναι ελλατωματική η συσκευή!?  

Link to comment
Share on other sites

Δείτε κάτι που ενδεχόμενος δεν το γνωρίζατε, δουλεύει και σε αλλά σχήματα τετράγωνο, τρίγωνο ακόμα και καρδιά.


https://www.moneyreview.gr/life-and-arts/89245/to-apisteyto-kolpo-toy-iphone-poy-kaneis-den-gnorizei-dieykolynei-kati-poy-kanoyme-kathimerina/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω 2 προγράμματα esim ταυτόχρονα αντί για μια esim και μια φυσική sim; Ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, Ekotas said:

Μπορώ να έχω 2 προγράμματα esim ταυτόχρονα αντί για μια esim και μια φυσική sim; Ευχαριστώ.

Από τα iPhone 13 και μετά, μπορείς να έχεις ενεργές δυο esim ταυτόχρονα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, vtag said:

Δεν γίνεται ρε παιδιά να χάσει 80-90% μέσα σε ένα βράδυ λόγω κακού ή και μηδενικού ακόμη σήματος. Μήπως είναι ελλατωματική η συσκευή!?  

Μου έχει συμβεί όμως. 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...