Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, nk_46 said:


Ε πλέον έχω πει ότι εδώ θα μείνω. Κυλάει τόσο ωραία και ομαλά το όλο σύστημα που υπερτερεί σε όλα αυτά τα μικρά που μου λείπουν λίγο από το android. emoji16.png


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ωραία ωραία. Όποτε μπαίνω σιγά σιγά και ελπίζω χωρίς προβλήματα στο 16!

Ευχαριστώ πολύ όλους!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το ένα λειτουργικό συμπληρώνει το άλλο 

Κανενα από τα δυο δεν είναι τέλειο 

Αλλά αν πρέπει να έχεις μόνο ένα από τα δυο τότε τις περισσότερες πιθανότητες τις έχει το iOS γιατί κάνει 10 πράγματα καλύτερα 

Δεν κάνει όμως τα υπόλοιπα 30 όπως τα κάνει το android 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν μείνεις περισσότερο στο iOS, θα αποβάλλεις τέτοιου είδους φοβίες.

Μέχρι να μπει στο διπλανό φόρουμ και να δει τους υπόλοιπους να κάνουν restore σε κάθε update

Αυτό με τα «σκουπίδια» και τα wipe στα μεγάλα update έχει σταματήσει στις εποχές galaxy S2 και για τα 2 λειτουργικά. Απλά όπως έχουμε άτομα που κάνουν στο android ακόμα, έτσι έχουμε και στο iOS.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos523 said:


Μέχρι να μπει στο διπλανό φόρουμ και να δει τους υπόλοιπους να κάνουν restore σε κάθε update emoji28.png

Αυτό με τα «σκουπίδια» και τα wipe στα μεγάλα update έχει σταματήσει στις εποχές galaxy S2 και για τα 2 λειτουργικά. Απλά όπως έχουμε άτομα που κάνουν στο android ακόμα, έτσι έχουμε και στο iOS.

Αφήνει κατάλοιπα και στο iOS μην νομίζεις 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αφήνει κατάλοιπα και στο iOS μην νομίζεις 
 

Ότι και να αφήνει, το θέμα είναι αν χρειάζεται ο χρήστης να κάνει επαναφορά για να έχει σωστή λειτουργία.
Εγώ ας πούμε έχω να το κάνω αυτό κυριολεκτικά μια 10ετια και στις δυο πλατφόρμες.
Όχι μόνο δεν είχα θέματα, αλλά πάντα οι συσκευές μου λειτουργούσαν υποδειγματικά! Εξαιρούνται φυσικά τυχόν προβλήματα της συσκευής γενικότερα, ανεξαρτήτως επαναφοράς κλπ.
Αυτό που θέλω να καταλήξω είναι ότι μια επαναφορά είναι καλό να γίνεται όταν έχουμε θέματα μετά από αναβαθμίσεις. Αν δεν έχουμε, δεν υπάρχει λόγος.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos523 said:


Ότι και να αφήνει, το θέμα είναι αν χρειάζεται ο χρήστης να κάνει επαναφορά για να έχει σωστή λειτουργία.
Εγώ ας πούμε έχω να το κάνω αυτό κυριολεκτικά μια 10ετια και στις δυο πλατφόρμες.
Όχι μόνο δεν είχα θέματα, αλλά πάντα οι συσκευές μου λειτουργούσαν υποδειγματικά! Εξαιρούνται φυσικά τυχόν προβλήματα της συσκευής γενικότερα, ανεξαρτήτως επαναφοράς κλπ.
Αυτό που θέλω να καταλήξω είναι ότι μια επαναφορά είναι καλό να γίνεται όταν έχουμε θέματα μετά από αναβαθμίσεις. Αν δεν έχουμε, δεν υπάρχει λόγος.

Αυτό είπαμε όλοι ναι 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αν και βγαινουμε εκτος θεματος, πιο πολλα προβληματα παρουσιαζουν στην συσκευη (battery drain, κολληματα κλπ) οι εφαρμογες που δεν αναβαθμιζονται εγκαιρα για να ειναι συμβατες με το νεο λειτουργικο παρα το λειτουργικο το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, chocbhed_6630 said:

αν και βγαινουμε εκτος θεματος, πιο πολλα προβληματα παρουσιαζουν στην συσκευη (battery drain, κολληματα κλπ) οι εφαρμογες που δεν αναβαθμιζονται εγκαιρα για να ειναι συμβατες με το νεο λειτουργικο παρα το λειτουργικο το ιδιο.

Αυτό είναι σωστό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2022 at 2:53 ΜΜ, deal703 said:

Βρηκα το κινητο απο φιλο με 900€ ,99% 9 μηνων αξιζει?

960 κάνει καινούριο με τιμολόγιο από Γερμανό μεντια κλπ

Φυσικά ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2022 at 12:44 ΜΜ, Tasos19s said:

Το κακό είναι ότι δεν θα πέσει και η τιμή στα μεταχειρισμένα iPhone 13 pro και pro max που είχαμε λίγες ελπίδες να πάρουμε σε κάποια καλή τιμή 

Έπεσε ήδη 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, giokosta said:

960 κάνει καινούριο με τιμολόγιο από Γερμανό μεντια κλπ

Φυσικά ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ

Τι θα πει με τιμολόγιο; Δεν έχουν όλοι επαγγελματικό ΑΦΜ.

Μιλάμε πάντα για λιανική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το 128 στα 1339 το βλέπω ακόμη στις μεγάλες Ελληνικές αλυσίδες, οπότε με αποφορολογηση πάει στα 1080. Το 960 από που προκύπτει;

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, klgrpls said:

Εγώ το 128 στα 1339 το βλέπω ακόμη στις μεγάλες Ελληνικές αλυσίδες, οπότε με αποφορολογηση πάει στα 1080. Το 960 από που προκύπτει;

Από το skroutz και το best price το πιο πιθανό που έχουν αρχική τιμή πάντα μικρότερη από τις μεγάλες αλυσίδες που κοιτάς εσυ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tasos19s said:

Από το skroutz και το best price το πιο πιθανό που έχουν αρχική τιμή πάντα μικρότερη από τις μεγάλες αλυσίδες που κοιτάς εσυ 

Ο συμφορουμητης πιο πάνω αναφέρει 960 από Γερμανό media κλπ, γι'αυτό και η αναφορά μου.

Edited by klgrpls
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, klgrpls said:

Ο συμφορουμητης πιο πάνω αναφέρει 960 από Γερμανό media κλπ, γι'αυτό και η αναφορά μου.

Α δεν το πρόσεξα 

τοτε ίσως έκανε λάθος καμία πράξη αφαιρώντας τον ΦΠΑ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  σας 

Έχω παρατηρήσει το εξής 

Μιλάω με κάποιον που η τον πήρα η με πήρε και όταν το κλείνουμε μετά από λίγο κάποιες φορές Ξανά χτυπάει το κινητό από αυτόν,απαντάω αλλά Επί της ουσίας δε με έχει πάρει και δε γράφει χρόνος και το κλείνω 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον αυτό?

Είναι δίκαρτο cosmote και vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, tsiou55 said:

Καλά γυαλάκια προστασίας οθόνης για 13 max pro?

Σου έχω απαντήσει και στο άλλο θέμα που έκανες την ίδια ερώτηση…

https://www.amazon.de/-/en/Protective-Protector-Bubble-Free-Indestructible-Disposable/dp/B09Q8B3ZBZ

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας λίγο χρόνο παραπάνω σήμερα, είπα να ψαχουλέψω λίγο τις ρυθμίσεις της συσκευής μετά την αναβάθμιση σε iOS 16. Μπαίνω λοιπόν στο μενού της μπαταρίας και βλέπω την επιλογή “clean energy charging”. Ωραία προσθήκη σκέφτομαι. Αλλά για κάτσε , λείπει η επιλογή optimised battery charging. Στο καπάκι κλείνω και ξανανοίγω  την συσκευή και εμφανίστηκε το optimised αλλά εξαφανίστηκε το clean energy που κακώς υπήρχε εξαρχής μιας και όπως διάβασα θα έρθει στο iOS 16.1. Τι φάση να παίχτηκε; Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο άλλο θέμα. Να κάνω επαναφορά λέτε;
 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, panoszavra said:

Έχοντας λίγο χρόνο παραπάνω σήμερα, είπα να ψαχουλέψω λίγο τις ρυθμίσεις της συσκευής μετά την αναβάθμιση σε iOS 16. Μπαίνω λοιπόν στο μενού της μπαταρίας και βλέπω την επιλογή “clean energy charging”. Ωραία προσθήκη σκέφτομαι. Αλλά για κάτσε , λείπει η επιλογή optimised battery charging. Στο καπάκι κλείνω και ξανανοίγω  την συσκευή και εμφανίστηκε το optimised αλλά εξαφανίστηκε το clean energy που κακώς υπήρχε εξαρχής μιας και όπως διάβασα θα έρθει στο iOS 16.1. Τι φάση να παίχτηκε; Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο άλλο θέμα. Να κάνω επαναφορά λέτε;
 

Γιατί να κάνεις επαναφορά;;🤔 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, athanaso77 said:

Άου έχω απαντήσει και στο άλλο θέμα που έκανες την ίδια ερώτηση…

https://www.amazon.de/-/en/Protective-Protector-Bubble-Free-Indestructible-Disposable/dp/B09Q8B3ZBZ

Υπάρχει ειδική ενότητα για αξεσουάρ έτσι δεν είναι; 
 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, Tasos19s said:

Υπάρχει ειδική ενότητα για αξεσουάρ έτσι δεν είναι; 
 

Έτσι είναι, αλλά είναι πλέον πολυτέλεια να κάνουμε τέτοιες παρατηρήσεις. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, panoszavra said:

Έχοντας λίγο χρόνο παραπάνω σήμερα, είπα να ψαχουλέψω λίγο τις ρυθμίσεις της συσκευής μετά την αναβάθμιση σε iOS 16. Μπαίνω λοιπόν στο μενού της μπαταρίας και βλέπω την επιλογή “clean energy charging”. Ωραία προσθήκη σκέφτομαι. Αλλά για κάτσε , λείπει η επιλογή optimised battery charging. Στο καπάκι κλείνω και ξανανοίγω  την συσκευή και εμφανίστηκε το optimised αλλά εξαφανίστηκε το clean energy που κακώς υπήρχε εξαρχής μιας και όπως διάβασα θα έρθει στο iOS 16.1. Τι φάση να παίχτηκε; Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο άλλο θέμα. Να κάνω επαναφορά λέτε;
 

Κάποιο bug είναι 

Αφου διορθώθηκε με επανεκκίνηση τότε δεν χρειάζεται να κανείς κάτι 

Ετσι κι αλλιώς δεν είναι και κάτι σοβαρό για να πεις ότι πρέπει να κανείς επαναφορά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά γυαλάκια προστασίας οθόνης για 13 max pro?

https://www.skroutz.gr/s/31639100/X-One-Sapphire-Extra-Hard-Tempered-Glass-iPhone-13-Pro-Max.html?utm_campaign=skroutz_share&utm_source=ios


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συνειδητοποίησα το ποσό πολύ επηρεάζει την μπαταρία το κακό σήμα. Ήμουν για 3 ώρες σε σημείο με κακό σήμα και δούλεψα το κινητό περίπου 20 λεπτά στο safari και έκανα 15 λεπτά κλήσεις. Το υπόλοιπο standby.  Με δυο κάρτες sim. Η μπαταρία έπεσε περίπου στο 70% αντί για περίπου 90% που συνήθως έχω σε αντίστοιχα χρονικά διαστήματα. 
 Έπαθα σοκ. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συνειδητοποίησα το ποσό πολύ επηρεάζει την μπαταρία το κακό σήμα. Ήμουν για 3 ώρες σε σημείο με κακό σήμα και δούλεψα το κινητό περίπου 20 λεπτά στο safari και έκανα 15 λεπτά κλήσεις. Το υπόλοιπο standby.  Με δυο κάρτες sim. Η μπαταρία έπεσε περίπου στο 70% αντί για περίπου 90% που συνήθως έχω σε αντίστοιχα χρονικά διαστήματα. 
 Έπαθα σοκ. 

Δουλεύω σε επαρχιακό χωριό 35 χιλιόμετρα μακριά από την πρωτεύουσα του νομού. Τόσα χρόνια τις καθημερινές η μπαταρία διαρκεί σχεδόν το μισό χρόνο από ότι τα Σουκού που είμαι σπίτι. Και όλα αυτά επειδή ψάχνει συνέχεια για σήμα ή έχω μετά βίας μία γραμμή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...