Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα το tempered της spigen και δεν μου αρέσει ,ενω η τοποθέτηση με το frame είναι άψογηη αίσθηση του touch αρκετες φορές δεν είναι ακριβείς και γεμίζει συνεχώς δακτυλιές,έχετε δοκιμάσει κάποιο ανώτερο;
Αν είσαι από Αθήνα μπορείς να πας εδώ

https://g.co/kgs/wRZJL3

Ο άνθρωπος είναι επαγγελματίας, σου κάνει άψογη τοποθέτηση & επίσης εκτός από γυαλί έχει fiber glass (πολύ πιο ανθεκτικό από γυαλί, καλύτερη προστασία, πολύ πιο λεπτό & δεν σπάει). Γενικά παίζει με επώνυμα θήκες, αξεσουάρ κλπ.

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
4 ώρες πριν, giannik said:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά!

Αναρωτιέμαι εάν η μεγαλύτερη χωρητικότητα πχ 256/512/1Τ επηρεάζει προς το καλύτερο την απόδοση της συσκευής,εννοώ πχ αν οι εφαρμογές σου είναι 60gb με μεγαλύτερο ελεύθερο χώρο ο επεξεργαστής αποδίδει καλύτερα  ..

Έχει συζητηθεί και παλαιότερα αυτό και υπήρχαν και κάποια βίντεο στο YouTube με σχετικές δοκιμές. Η απόδοση είναι σχεδόν η ίδια ανεξαρτήτως χωρητικότητας. Με δεδομένο βέβαια ότι δεν είναι full από data το ένα και το άλλο όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, giannik said:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά!

Αναρωτιέμαι εάν η μεγαλύτερη χωρητικότητα πχ 256/512/1Τ επηρεάζει προς το καλύτερο την απόδοση της συσκευής,εννοώ πχ αν οι εφαρμογές σου είναι 60gb με μεγαλύτερο ελεύθερο χώρο ο επεξεργαστής αποδίδει καλύτερα  ..

 

 

 

Δεν νομίζω να παίζει κανένα ρόλο...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, giannik said:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά!

Αναρωτιέμαι εάν η μεγαλύτερη χωρητικότητα πχ 256/512/1Τ επηρεάζει προς το καλύτερο την απόδοση της συσκευής,εννοώ πχ αν οι εφαρμογές σου είναι 60gb με μεγαλύτερο ελεύθερο χώρο ο επεξεργαστής αποδίδει καλύτερα  ..

 

 

 

Κάποια στιγμή όταν φτάσει στο τέρμα ναι μπορεί να επηρεάσει προς το χειρότερο γιατί δεν είναι μόνο τα δεδομένα σου 

Ειναι και τα προσωρινά αρχεία που κάθε μέρα δημιουργούνται και οι εφαρμογές που κάνουν αναβαθμίσεις 

Ο επεξεργαστής το ίδιο θα δουλεύει απλά η μνήμη δημιουργεί προβλήματα όταν είναι εντελώς πλήρης 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο μεγάλη είναι η εσωτερική μνήμη τόσο πιο γρήγορη είναι. Υπάρχουν και βίντεο στο YouTube. Στην καθημερινότητα βέβαια δεν θα δεις καμία διαφορά εκτός αν κάνεις μεταφορά τεραστίων αρχείων (για κινητο) σε καθημερινή βάση.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος. Κάνω συγχρονισμό με one drive για back up όπως έκανα και με το s21 που είχα. Όταν όμως πάω στο άλμπουμ να κάνω εκκαθάριση και σβήνω μερικές φώτο δεν τις σβήνει από το cloud αν έχουν ανέβει με αποτέλεσμα να πρέπει να τις σβήσω χειροκίνητα. Έχετε καμιά ιδέα αν υπάρχει ρύθμιση που να φτιάχνει αυτό; 
Όταν έβαλα το one drive επέλεξα να ανεβαίνουν τα δεδομένα της κάμερας απλά αλλά θεώρησα ότι είναι συγχρονισμός

Μόνο στο iCloud γίνεται αυτό, με τις 3rd party πάει χειροκίνητα. Στο s21 πώς γίνεται; Έχει επιλογή;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites


Μόνο στο iCloud γίνεται αυτό, με τις 3rd party πάει χειροκίνητα. Στο s21 πώς γίνεται; Έχει επιλογή;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Το επίσημο cloud της samsung είναι το one drive πλέον και συγχρονίζει κανονικά μέσω του gallery.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα μείνει στο Samsung Cloud που ήταν σε πολύ καλό επίπεδο θεωρώ. Ελπίζω το one drive να συγχρονίζεται-συνεργάζεται αυτόματα με το Samsung Gallery καθώς το interface του είναι τρε τρε μπανάλ


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dgeorge4 said:


Μόνο στο iCloud γίνεται αυτό, με τις 3rd party πάει χειροκίνητα. Στο s21 πώς γίνεται; Έχει επιλογή;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Στο 21 αν σβήσεις κάτι από κινητό σβήνει και από cloud. Επειδή έχω πληρώσει εκεί συνδρομή το έβαλα και στο iPhone αλλά δε σβήνει και είναι βλακεία να τα σβήνω 2 φορές . 

Στα Samsung πλέον ο συγχρονισμός της  gallery γίνεται στο one drive και γίνεται σωστά.αν σβήσεις κάτι το σβήνει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στο iphone υπαρχει τετοια διαλειτουργικοτητα μονο στο icloud (απο οσο γνωριζω τουλαχιστον)

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, chocbhed_6630 said:

στο iphone υπαρχει τετοια διαλειτουργικοτητα μονο στο icloud (απο οσο γνωριζω τουλαχιστον)

Οκ κατάλαβα. Απλά ρώτησα γιατί όταν έβαλα την εφαρμογή μου ζήτησε να συγχρονίζει τις φωτογραφίες κάμερας με το cloud του one drive οπότε θεώρησα ότι θα λειτουργεί και σωστά αλλά μάλλον μόνο ανεβάζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 15.2.1


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! 

Μετά από πολλά χρόνια μόνο με Android top συσκευές (τους τελευταίους μήνες με S21 Ultra), σκέφτομαι να πάω ξανά σε iPhone (τελευταίο που είχα ήταν το 4s!). 

Έχει κάποιος από εσάς την υπομονή και την καλοσύνη να καταγράψει κάποια παρόμοια εμπειρία και να μιλήσει για τα συν και τα πλην μίας τέτοιας μετάβασης; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 ώρες πριν, DON said:

Καλησπέρα σε όλους! 

Μετά από πολλά χρόνια μόνο με Android top συσκευές (τους τελευταίους μήνες με S21 Ultra), σκέφτομαι να πάω ξανά σε iPhone (τελευταίο που είχα ήταν το 4s!). 

Έχει κάποιος από εσάς την υπομονή και την καλοσύνη να καταγράψει κάποια παρόμοια εμπειρία και να μιλήσει για τα συν και τα πλην μίας τέτοιας μετάβασης; 

Καλημέρα, άνοιξε ένα θέμα αν θέλεις στους Τεχνολογικούς διαξιφισμούς ή στο Επιλογή συσκευής για να πάρεις περισσότερες απόψεις μιας και η συγκεκριμένη ερώτηση δεν αφορά αυτή καθεαυτή τη συσκευή του τίτλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η συζήτηση περί ψηφιοποίησης των υπηρεσιών μεταφέρθηκε στο θέμα των γενικών συζητήσεων… https://myphone.gr/forum/topic/173142

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα απο Android σε 13 pro max και να ρωτησω κατι που μου λειπει. Στις σελιδες στον σαφαρι, δεν μπορω να κανω μεταφραση απο ξενες γλωσσες; (οχι αγγλικα) 

 

Σε εμενα δεν εχει επιλογη μεταφρασης

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, doganos said:

Γυρισα απο Android σε 13 pro max και να ρωτησω κατι που μου λειπει. Στις σελιδες στον σαφαρι, δεν μπορω να κανω μεταφραση απο ξενες γλωσσες; (οχι αγγλικα) 

 

Σε εμενα δεν εχει επιλογη μεταφρασης

Δοκίμασε άλλο browser να δεις αν λειτουργεί.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Γυρισα απο Android σε 13 pro max και να ρωτησω κατι που μου λειπει. Στις σελιδες στον σαφαρι, δεν μπορω να κανω μεταφραση απο ξενες γλωσσες; (οχι αγγλικα) 

 

Σε εμενα δεν εχει επιλογη μεταφρασης

Βάλε το Microsoft translator 

C3C21402-F499-4181-88ED-94B5643C059C.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ράγισε το τζαμί προστασίας ,  (συστολικά ) … μέσα στην τσέπη μου .
Ίσως παίζουν λίγο ρόλο κ οι ακραίες καιρικές συνθήκες που ζούμε τελευταία.  

Ειναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει , να ραγίζει χωρίς πτώση, από την ημέρα αγοράς του. 
 

Το κόστος πλέον ανεβαίνει ,  στο + 3 x 29 (FloLab)… αν δεν προκύψει   κάτι άλλο μέχρι τον Οκτώβριο. 

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, xabos said:

Σήμερα μου ράγισε το τζαμί προστασίας ,  (συστολικά ) … μέσα στην τσέπη μου .
Ίσως παίζουν λίγο ρόλο κ οι ακραίες καιρικές συνθήκες που ζούμε τελευταία.  

Ειναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει , να ραγίζει χωρίς πτώση, από την ημέρα αγοράς του. 
 

Το κόστος πλέον ανεβαίνει ,  στο + 3 x 29 (FloLab)… αν δεν προκύψει   κάτι άλλο μέχρι τον Οκτώβριο. 

Tα Flolab σπάνε από συστολές / διαστολές; Δεν το περίμενα γιατί τέτοια δεν βλέπουμε ούτε σε φθηνότερα tempered glass.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

15.3 online!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...