Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

38 minutes ago, Gm87 said:

Εννοείται πως δεν στρώνει με επανεκκίνηση, αφού έχουν ήδη περάσει πάνω από δύο εβδομάδες. Όταν λες "μου έτυχαν", τι εννοείς? Ότι έχει κάποιο "ελάττωμα" λογισμικού το δικό μου iPhone? Θα μπορούσαν να στρώσουν με επαναφορά, αλλά δεν θα ήθελα να την κάνω, καθώς είναι αρκετά μεγάλος κόπος να ξαναστηθούν όλα από την αρχή.

Δεν συμβαίνουν σε όλες τις συσκευές 

Ειναι συνδυασμός παραγόντων τα bugs

Στην άλλη σου συσκευή με τα ίδια ακριβώς δεδομένα μέσα μπορεί να μην συμβούν 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
On 30/11/2021 at 11:31 ΜΜ, Gm87 said:

Καλησπέρα παιδιά! Έχω τρία μικρά θεματάκια, στο 13 Pro Max μου: 1) Από σήμερα, δίχως να κάνω κάτι, η εφαρμογή μηνύματα ανοίγει απευθείας στη σύνταξη, δηλαδή μου ζητάει να πληκτρολογήσω τον αριθμό του παραλήπτη για να στείλω νέο μήνυμα, οπότε για να δω τα εισερχόμενά μου, πρέπει να ακυρώσω τη σύνταξη και να πάω πίσω. 2) Εδώ και μερικές ημέρες, στο κέντρο ελέγχου, μου δείχνει το χειριστήριο της μουσικής σαν να είναι ανοιχτό, δηλαδή σαν να παίζει μουσική (εννοείται ότι δεν παίζει). Ανοίγω την εφαρμογή της μουσικής, την ξανακλείνω και τότε το χειριστήριο εμφανίζεται κλειστό (ως δει είναι), αλλά μόνο για κανένα πεντάλεπτο, μετά ανοίγει πάλι. 3) Από προχθές, στο μενού των προγραμμάτων κινητού δικτύου, στην επιλογή ομιλία και δεδομένα, εμφανίζει πλέον τα ακόλουθα: 5G ενεργό, 5G αυτόματο, 4G, ενώ εξαφανίστηκαν οι επιλογές 3G και 2G. Θα ήθελα τη βοήθεια όποιου γνωρίζει, αν υπάρχει κάποιος τρόπος επίλυσης για τα παραπάνω ζητήματα. Και επειδή τα θέματα αυτά, δεν υπάρχουν στο απλό δεκατριάρι, το οποίο χρησιμοποιώ ως δεύτερη συσκευή (ναι, ναι, είμαι άρρωστος, το ξέρω!), θεωρώ πως θα μπορούσε να υπάρχει λύση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

1) Μήπως κατά λάθος ενδεχομένως είχες ξεκινήσει ένα sms και το άφησες κενό; Ξέρεις, μπορεί να έχεις πατήσει το space μια φορά, να μην φαίνεται ότι έχεις γράψει κάτι, ενώ ακόμα και ένα κενό (space) το παίρνει σαν να έχεις ξεκινήσει μήνυμα και γιαυτό όταν ανοίγεις την εφαρμογή σε πετάει κατευθείαν εκεί.

2) Έχεις συνδέσει στη συσκευή bluetooth ακουστικά; Είναι γνωστό bug του iOS 15, αναμένεται να διορθωθεί με update.

3) Αυτή είναι η ρύθμιση που σου πέρασε ο provider όταν έκανε η συσκευή carrier update.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα που ενεργοποιείται το iPhone μόνο του με το νέο iOS 15.1 είναι γεγονός και στο εξωτερικό. Ίσως να σχετίζεται με την νέα δυνατότητα της ευρέσεις του κινητού ακόμα και όταν είναι «κλειστό».

Δείτε εδώ: https://discussions.apple.com/thread/253402990

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω τρία μικρά θεματάκια, στο 13 Pro Max μου: 1) Από σήμερα, δίχως να κάνω κάτι, η εφαρμογή μηνύματα ανοίγει απευθείας στη σύνταξη, δηλαδή μου ζητάει να πληκτρολογήσω τον αριθμό του παραλήπτη για να στείλω νέο μήνυμα, οπότε για να δω τα εισερχόμενά μου, πρέπει να ακυρώσω τη σύνταξη και να πάω πίσω. 2) Εδώ και μερικές ημέρες, στο κέντρο ελέγχου, μου δείχνει το χειριστήριο της μουσικής σαν να είναι ανοιχτό, δηλαδή σαν να παίζει μουσική (εννοείται ότι δεν παίζει). Ανοίγω την εφαρμογή της μουσικής, την ξανακλείνω και τότε το χειριστήριο εμφανίζεται κλειστό (ως δει είναι), αλλά μόνο για κανένα πεντάλεπτο, μετά ανοίγει πάλι. 3) Από προχθές, στο μενού των προγραμμάτων κινητού δικτύου, στην επιλογή ομιλία και δεδομένα, εμφανίζει πλέον τα ακόλουθα: 5G ενεργό, 5G αυτόματο, 4G, ενώ εξαφανίστηκαν οι επιλογές 3G και 2G. Θα ήθελα τη βοήθεια όποιου γνωρίζει, αν υπάρχει κάποιος τρόπος επίλυσης για τα παραπάνω ζητήματα. Και επειδή τα θέματα αυτά, δεν υπάρχουν στο απλό δεκατριάρι, το οποίο χρησιμοποιώ ως δεύτερη συσκευή (ναι, ναι, είμαι άρρωστος, το ξέρω!), θεωρώ πως θα μπορούσε να υπάρχει λύση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Το 2g & το 3g το αποσύρουν πλέον οι εταιρείες.

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Hd1980 said:

Το 2g & το 3g το αποσύρουν πλέον οι εταιρείες.

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μόνο το 3G έχει αρχίσει να καταργείται. Το 2G είναι υποχρεωμένοι να το έχουν έως τέλος του 2025.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 
Πήρα πριν 2 βδομάδες απο public to 13 pro max, προηγουμένως είχα το 12 pro. 
Εντυπωσεις:
Πολυ καλο κινητο, η μπαταρια με τη χρηση που του κάνω κρατάει άνετα 48 ώρες, εαν το χρησιμοποιω λίγο κρατάει και 3 μερες με γύρω στις 7-8 ώρες SOT, γενικά τεράστια αναβάθμιση απο το 12 pro. Επίσης φορτίζει αρκετά γρήγορα, δε το περιμενα! (Εχω τον 20ρη φορτιστη της Apple).
Ο ήχος πολυ καλος, τα ηχεία βγάζουν αρκετα πιο βαθυ ήχο.
Η κάμερα καλή, όχι τρελές διαφορές με του 12 pro θεω΄ρω οτι είναι λίγο πιο γρηγορη στα κλικ.
Η οθόνη καταπληκτική, τα 120 hz κάνουν τη διαφορά, όταν καμια φορα χρησιμοποιω το 12ρι, με χαλάνε πλέον πολύ τα 60hz. 
Το βάρος συνηθίζεται πιστεύω, όπως επίσης και το μεγαλύτερο μέγεθος.
Δέν έχει παρουσιάσει κάποιο θεμα, απλα γενικα, σε τέρμα χαμηλή φωτεινότητα φαίνεται λίγο πιο πρασινοπή η οθόνη, αλλα απ' ο'τι διαβασα ειναι συνηθισμένο αυτό...

ΥΓ: Τη παραγγελία την ειχα κανει 18 Οκτώβρη, και το παρέλαβα 21 Νοέμβρη. Lucky one I guess.
 

Edited by evi37
Freya
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, evi37 said:

σε τέρμα χαμηλή φωτεινότητα φαίνεται λίγο πιο πρασινοπή η οθόνη, αλλα απ' ο'τι διαβασα ειναι συνηθισμένο αυτό...

Γνωστό θέμα αυτό σε όλες σχεδόν τις συσκευές με αυτές τις οθόνες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προπαραγγελια 20/10 απο πλαισιο

Σημερα με καλεσαν να πληρωσω.Την δευτερα ειπαν πως θα το στειλουν.

Επανερχομαι μκε νεοτερα.

pro max 256

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Αλλαξε η κατασταση σε Συλλογη-Προετοιμασια...

(2 μηνες αναμονη) 

Μαλλον ηρθαν τεμαχια για να εστειλαν και στον φιλο απο πανω ^

Edited by balantakos777
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, balantakos777 said:

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Αλλαξε η κατασταση σε Συλλογη-Προετοιμασια...

(2 μηνες αναμονη) 

Μαλλον ηρθαν τεμαχια για να εστειλαν και στον φιλο απο πανω ^

Ποιο μοντέλο φίλε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Μπόρεσε κανείς να βάλει πιστοποιητικό εμβολιασμού με αυτό που προτείνει η apple ?? 
https://support.apple.com/el-gr/HT212752 

Δεν μου βγάζει πουθενά όλες αυτές τις επιλογές που λέει το άρθρο . 

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε το κάνεις από την ελληνική εφαρμογή; Το περνάς εκεί και μετά σου δίνει επιλογή να μπει και το wallet.


Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 minutes ago, vaggelis_grg said:

Γιατί δε το κάνεις από την ελληνική εφαρμογή; Το περνάς εκεί και μετά σου δίνει επιλογή να μπει και το wallet.

Ακριβώς αυτό. Και η εφαρμογή είναι αυτή… https://apps.apple.com/gr/app/covid-free-gr-wallet/id1574669501?l=el

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και εγώ,να δω αν θα μπορεσω να προσαρμοστώ μετα απο αρκετες φορες σε ios..παραγγελια Σάββατο απο Γερμανό οταν υπήρχαν διαθέσιμα στο site )  μου είπαν τρίτη με πέμπτη θα παραλάβω. Να κάνω μεταφορά απο s21 η καλύτερα στήσιμο απο την αρχή;

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

alex_n80¨Αν έχεις φωτογραφίες, αρχεία και εφαρμογες που θες να κρατήσεις χρησιμιποίησε το move to ios της apple. κάνει καλη δουλεια...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα σε όλους. Αύριο παραλαμβάνω κι εγώ από Amazon.de 13 PM 256GB σε silver χρώμα. Σάββατο πρωί με κάλεσαν από τον Κωτσόβολο για την παραγγελία που είχα βάλει στις 20/10 για 13 PM 256GB σε sierra blue για να μου πουν ότι παρέλαβαν. Την ακύρωσα γιατί προτιμούσα το silver χρώμα το οποίο ταιριάζει λουκούμι με τις δερμάτινες θήκες της Apple. Στο Sierra Blue φαίνεται άσχημο το χρώμα στις κάμερες με όποια δερμάτινη θήκη και να το συνδυάσεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
22 minutes ago, bill_viper said:

Καλορίζικα σε όλους. Αύριο παραλαμβάνω κι εγώ από Amazon.de 13 PM 256GB σε silver χρώμα. Σάββατο πρωί με κάλεσαν από τον Κωτσόβολο για την παραγγελία που είχα βάλει στις 20/10 για 13 PM 256GB σε sierra blue για να μου πουν ότι παρέλαβαν. Την ακύρωσα γιατί προτιμούσα το silver χρώμα το οποίο ταιριάζει λουκούμι με τις δερμάτινες θήκες της Apple. Στο Sierra Blue φαίνεται άσχημο το χρώμα στις κάμερες με όποια δερμάτινη θήκη και να το συνδυάσεις.

Και εγώ πάλι απορώ πως κάνουν έτσι οι περισσότεροι με το Sierra Blue. Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου και όπως λες... δύσκολο χρώμα να το ταιριάξεις με οποιαδήποτε θήκη. Αλλά οκ, γούστα είναι αυτά μιας και το θέμα χρώμα είναι καθαρά υποκειμενικό. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Και εγώ πάλι απορώ πως κάνουν έτσι οι περισσότεροι με το Sierra Blue. Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου και όπως λες... δύσκολο χρώμα να το ταιριάξεις με οποιαδήποτε θήκη. Αλλά οκ, γούστα είναι αυτά μιας και το θέμα χρώμα είναι καθαρά υποκειμενικό. 

Βασικά όντως το sierra είναι πολυ ξεπλημένο. Το περισινό το dark blue ήταν τέλειο !

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι εγώ ήδη την πέρασα μέσα. έχουν αρχίσει να έρχονται και email για την ενημέρωση των πελατών της τράπεζας

οι πιστωτικές σε περίπου ομως 2 μήνες περίπου όπως διάβασα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
15 minutes ago, xabos said:

Διάβασα σήμερα ότι πλέον συμμετέχει κ η εθνική στο ψηφιακό πορτοφόλι !!!

Ισχύει… έχει αναφερθεί στο σχετικό θέμα: https://myphone.gr/forum/topic/175832/page/2/?tab=comments#comment-7017116

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2021 at 10:14 ΠΜ, athanaso77 said:

Και εγώ πάλι απορώ πως κάνουν έτσι οι περισσότεροι με το Sierra Blue. Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου και όπως λες... δύσκολο χρώμα να το ταιριάξεις με οποιαδήποτε θήκη. Αλλά οκ, γούστα είναι αυτά μιας και το θέμα χρώμα είναι καθαρά υποκειμενικό. 

Συμφωνω απολυτα και στα δικα μου ματια ειναι το SB  ειναι με διαφορα το χειροτερο χρωμα.

Περι ορεξεως...

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ενημερωτικά, η συζήτηση περί φορτιστών μεταφέρθηκε αυτούσια στο σχετικό θέμα που υπάρχει για αυτές τις συζητήσεις... 

https://myphone.gr/forum/topic/39983/page/104/?tab=comments#comment-7017442

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...