Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, JimZe said:

Το παρήγγειλα από Κωτσόβολο στην επαρχία μιας και έχουμε κονέ με τη διευθύντρια του καταστήματος. Μου είπε σε 20 μέρες θα το έχω στα χέρια μου. Έχει πρόβλημα η Apple κεντρικά με τα εργοστάσια στην Αμερική από ότι μου εξήγησε για αυτό και οι καθυστερήσεις. Με την αφαίρεση ΦΠΑ θα μου βγεί στα 1080, πολύ καλά. 8 χρόνια στα Android ελπίζω η πρώτη μου αλλαγή στο iOS να είναι θετική. Για να δούμε

Την βλέπω πολύ ενημερωμένη τη διευθύντρια αφού σου είπε για τα εργοστάσια της Apple στην Αμερική. Μόνο που η Apple δεν κατασκευάζει τίποτα στην Αμερική 😂

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ αυτό ήξερα ότι δεν παράγεται κάτι από την Apple στην Αμερική, αλλά λέω διευθύντρια είναι θα ξέρει τι γίνετε στις γραμμές παραγωγής. Αλλά μάλλον ναι, ιδέα δεν έχει. Πάντως το 20ημερο δε το γλυτώνω όπως και να έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Νομίζω ότι το εξαντλήσαμε το θέμα "Διευθύντρια" και "εργοστάσιο στην Αμερική". Ας επανέλθουμε παρακαλώ στα της συσκευής τους τίτλου...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, athanaso77 said:

Νομίζω ότι το εξαντλήσαμε το θέμα "Διευθύντρια" και "εργοστάσιο στην Αμερική". Ας επανέλθουμε παρακαλώ στα της συσκευής τους τίτλου...

Στο θέμα είμαστε 

Που παράγεται η συσκευή είναι η κουβέντα μας 

Σε δυο χρόνια θα λένε Ινδία μην μας φαίνεται παράξενο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Tasos19s said:

Στο θέμα είμαστε 

Που παράγεται η συσκευή είναι η κουβέντα μας 

Σε δυο χρόνια θα λένε Ινδία μην μας φαίνεται παράξενο 

Τάσο, η συζήτηση είναι που δεν παράγεται η συσκευή, κάθε άλλο παρά εντός θέματος είναι. Δε νομίζω ότι έχουμε να πούμε κάτι άλλο επ’ αυτού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, athanaso77 said:

Τάσο, η συζήτηση είναι που δεν παράγεται η συσκευή, κάθε άλλο παρά εντός θέματος είναι. Δε νομίζω ότι έχουμε να πούμε κάτι άλλο επ’ αυτού.

Αστειεύομαι φυσικά δεν μιλάω σοβαρά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tredas said:

Έχει παραλάβει κάνεις από πλαίσιο?

13/10 προπαραγγελια απο πλαισιο(σχεδον 1,5 μηνα αναμονη ως τωρα), δεν εχω παραλαβει και δεν εχω καμια ενημερωση για ημερομηνια παραλαβης.

Επειδη βαρεθηκα να περιμενω το πλαισιο, εδω και αρκετες ημερες βρηκα ετοιμοπαραδοτο σε καποιο skroytzομαγαζο σε κανονικη τιμη χωρις καπελο, εριξα παραγγελια κα την επομενη ηταν στην πορτα μου.

Οταν και αν αποφασισει το πλαισιο να μου πει οτι η παραγγελια μου ειναι ετοιμη προς αποστολη, προφανως θα ακυρωσω.Η εξυπηρετηση των προπαραγγελιων στα iphone φετος ειναι αστεια, 1,5 month and still counting, δεν θυμαμαι να ξανα εγινε ποτε.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

 

Δείτε εδώ πως μας κοροϊδεύει ο Κωτσόβολος..Δικιά μου παραγγελία και αυτή αλλά η προπαραγγελια από 7/10 δεν ξέρουν ποτέ θα παραλάβουν!!!

C788F448-8594-4E46-88BF-F37CD190D5A0.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Mike222 said:

 

Δείτε εδώ πως μας κοροϊδεύει ο Κωτσόβολος..Δικιά μου παραγγελία και αυτή αλλά η προπαραγγελια από 7/10 δεν ξέρουν ποτέ θα παραλάβουν!!!

C788F448-8594-4E46-88BF-F37CD190D5A0.png

Αυτό καλό θα ήταν να το ανέβαζες δημόσια στο fb του Κωτσόβολου και εμείς από κάτω να κάνουμε παιχνίδι μαζί τους.... Να το παραλάβεις βέβαια πρώτα και μετά...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mike222 said:

Γιατί δεν δέχομαι να με κοροϊδεύουν 1,5 μήνα τώρα και να δίνουν τηλέφωνα σε άκυρους που δεν έκαναν προπαραγγελια

Συμφωνω μαζι σου 100% σε οτι λες,  ομως ακυρωνοντας τις παραγγελιες και ειδικα την δευτερη που το βρηκες ετοιμοπαραδοτο, το μονο που καταφερες ειναι να παρατεινεις την ηδη μεγαλη αναμονη σου,  την συσκευη που ακυρωσες αυτοι την πουλησανε στο επομενο λεπτο με την ελλεψη που υπαρχει στην αγορα.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 ώρες πριν, Mike222 said:

Γιατί δεν δέχομαι να με κοροϊδεύουν 1,5 μήνα τώρα και να δίνουν τηλέφωνα σε άκυρους που δεν έκαναν προπαραγγελια

Με δεδομένο ότι θέλεις να αγοράσεις το καινούργιο iPhone, είχες προπαραγγείλει μια συσκευή και την περίμενες τόσο καιρό. Βρήκες τελικά ετοιμοπαράδοτο και το παρήγγειλες άμεσα. Και τελικά δεν πήρες κανένα από τα δύο. Δε μπορώ να καταλάβω που βγήκες κερδισμένος από όλο αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει το εξής περίεργο με το IOS 15.1 (σε iPhone 13 pro max και σε 12 pro), οι συσκευές ενεργοποιούνται μόνες τους.

Εδώ και χρόνια συνδέω το iPhone στο ρεύμα το βράδυ, μετά το κλείνω και φορτίζει κλειστό. Επίσης χρησιμοποιώ διακόπτες στις πρίζες που κόβουν το ρεύμα μετά από δυο ώρες. Ενώ τόσα χρόνια το πρωί το iPhone ήταν όπως το άφησα (κλειστό) από το iOS 15.1 και μετά το βρίσκω ανοικτό. (Όχι πάντα όμως).

Χθες βράδυ έκανα ένα τεστ. Το έβαλα να φορτίσει χωρίς διακόπτη και μετά από δυο περίπου ώρες το έβγαλα από την πρίζα. Κοίταξα για μερικά δευτερόλεπτα μήπως ανοίξει αλλά τίποτα. Κοιμήθηκα και το πρωί το βρήκα ανοικτό!

Αρχίζω να πιστεύω ότι έχει βάλει την δυνατότητα-λειτουργία όπως όταν το συνδέεις κλειστό στο ρεύμα που ανοίγει έτσι και όταν αποσυνδεθεί και πάλι να ανοίγει μόνο του μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.

Αυτό έγινε και με το iPhone 12 Pro που έχω μήνες και πριν το iOS 15.1 δεν το είχε κάνει ούτε μια φορά.

Περίεργο;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω … αν κλείσεις την συσκευή και μετά την συνδέσεις στο ρεύμα , μετά θα ανοίξει  μόνη της. 

Αν αντίθετα την συνδέσεις πρώτα στην μπριζα κ μετά την απενεργοποιήσεις .. παραμένει κλειστή. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι συζήτηση για το mouse κτλ μεταφέρθηκαν στο γενικό θέμα μιας και εδώ συζητάμε μόνο για τη συσκευή του τίτλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 minutes ago, balantakos777 said:

Εχουμε κανενα νεοτερο με παραλαβες κλπ κλπ?

Ακόμα με το σταγονόμετρο δίνονται συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 ώρες πριν, balantakos777 said:

Εχουμε κανενα νεοτερο με παραλαβες κλπ κλπ?

Αυτή τη στιγμή, έχει ο Γερμανός διαθέσιμα κομμάτια σε διάφορες εκδόσεις και χρώματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω τρία μικρά θεματάκια, στο 13 Pro Max μου: 1) Από σήμερα, δίχως να κάνω κάτι, η εφαρμογή μηνύματα ανοίγει απευθείας στη σύνταξη, δηλαδή μου ζητάει να πληκτρολογήσω τον αριθμό του παραλήπτη για να στείλω νέο μήνυμα, οπότε για να δω τα εισερχόμενά μου, πρέπει να ακυρώσω τη σύνταξη και να πάω πίσω. 2) Εδώ και μερικές ημέρες, στο κέντρο ελέγχου, μου δείχνει το χειριστήριο της μουσικής σαν να είναι ανοιχτό, δηλαδή σαν να παίζει μουσική (εννοείται ότι δεν παίζει). Ανοίγω την εφαρμογή της μουσικής, την ξανακλείνω και τότε το χειριστήριο εμφανίζεται κλειστό (ως δει είναι), αλλά μόνο για κανένα πεντάλεπτο, μετά ανοίγει πάλι. 3) Από προχθές, στο μενού των προγραμμάτων κινητού δικτύου, στην επιλογή ομιλία και δεδομένα, εμφανίζει πλέον τα ακόλουθα: 5G ενεργό, 5G αυτόματο, 4G, ενώ εξαφανίστηκαν οι επιλογές 3G και 2G. Θα ήθελα τη βοήθεια όποιου γνωρίζει, αν υπάρχει κάποιος τρόπος επίλυσης για τα παραπάνω ζητήματα. Και επειδή τα θέματα αυτά, δεν υπάρχουν στο απλό δεκατριάρι, το οποίο χρησιμοποιώ ως δεύτερη συσκευή (ναι, ναι, είμαι άρρωστος, το ξέρω!), θεωρώ πως θα μπορούσε να υπάρχει λύση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Gm87 said:

Καλησπέρα παιδιά! Έχω τρία μικρά θεματάκια, στο 13 Pro Max μου: 1) Από σήμερα, δίχως να κάνω κάτι, η εφαρμογή μηνύματα ανοίγει απευθείας στη σύνταξη, δηλαδή μου ζητάει να πληκτρολογήσω τον αριθμό του παραλήπτη για να στείλω νέο μήνυμα, οπότε για να δω τα εισερχόμενά μου, πρέπει να ακυρώσω τη σύνταξη και να πάω πίσω. 2) Εδώ και μερικές ημέρες, στο κέντρο ελέγχου, μου δείχνει το χειριστήριο της μουσικής σαν να είναι ανοιχτό, δηλαδή σαν να παίζει μουσική (εννοείται ότι δεν παίζει). Ανοίγω την εφαρμογή της μουσικής, την ξανακλείνω και τότε το χειριστήριο εμφανίζεται κλειστό (ως δει είναι), αλλά μόνο για κανένα πεντάλεπτο, μετά ανοίγει πάλι. 3) Από προχθές, στο μενού των προγραμμάτων κινητού δικτύου, στην επιλογή ομιλία και δεδομένα, εμφανίζει πλέον τα ακόλουθα: 5G ενεργό, 5G αυτόματο, 4G, ενώ εξαφανίστηκαν οι επιλογές 3G και 2G. Θα ήθελα τη βοήθεια όποιου γνωρίζει, αν υπάρχει κάποιος τρόπος επίλυσης για τα παραπάνω ζητήματα. Και επειδή τα θέματα αυτά, δεν υπάρχουν στο απλό δεκατριάρι, το οποίο χρησιμοποιώ ως δεύτερη συσκευή (ναι, ναι, είμαι άρρωστος, το ξέρω!), θεωρώ πως θα μπορούσε να υπάρχει λύση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Τα πρώτα δυο είναι μάλλον κάποια bugs που σου έτυχαν 

Κανε καμία επανεκκίνηση 

Αν δεν στρώνει έτσι τότε εν αναμονή για κάποια αναβάθμιση λογισμικού 

Το 3ο είναι θέμα δικτύου 

Σου έγινε κάποια αναβάθμιση δικτύου και πλέον μόνο αυτές τις ρυθμίσεις θα έχεις 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Τα πρώτα δυο είναι μάλλον κάποια bugs που σου έτυχαν 

Κανε καμία επανεκκίνηση 

Αν δεν στρώνει έτσι τότε εν αναμονή για κάποια αναβάθμιση λογισμικού 

Το 3ο είναι θέμα δικτύου 

Σου έγινε κάποια αναβάθμιση δικτύου και πλέον μόνο αυτές τις ρυθμίσεις θα έχεις 

 

Εννοείται πως δεν στρώνει με επανεκκίνηση, αφού έχουν ήδη περάσει πάνω από δύο εβδομάδες. Όταν λες "μου έτυχαν", τι εννοείς? Ότι έχει κάποιο "ελάττωμα" λογισμικού το δικό μου iPhone? Θα μπορούσαν να στρώσουν με επαναφορά, αλλά δεν θα ήθελα να την κάνω, καθώς είναι αρκετά μεγάλος κόπος να ξαναστηθούν όλα από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...