Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι συζητάμε ρε παιδιά? έχεις μέσον? θα παραλάβεις

δεν έχεις άνθρωπο μέσα? θα παραλάβεις όταν τύχει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

13 minutes ago, Tasos19s said:

όσο και να σου φαίνεται λάθος εάν δεν έχεις δώσει χρήματα δεν θα σε ενοχλεί τίποτα πίστεψε με

εάν δώσεις 1000+ ευρώ τότε όλα σε ενοχλούν

από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα πιστεύω 

 

ένας φίλος μου έχει δώσει 4000 ευρώ από τον Ιούλιο και περιμένει να έρθει ένα ηλεκτρικό μηχανάκι 

έχουμε φτάσει Νοέμβριο και ακόμα δεν έχει ξεκινήσει από την Κίνα λόγω έλλειψης κάποιων εξαρτημάτων στα εργοστάσια 

ποιος φταίει σε αυτήν την περίπτωση?

 

εάν δεν δωσεις χρήματα δεν σε νοιάζει 

αν δώσεις τότε φταίει ο πωλητής, φταίει ο έμπορος, φταίει το πλοίο, φταίει το τελωνείο, φταίει το εργοστάσιο, φταίει ο υπάλληλος του εργοστασίου, φταίει ο κορωνοιος και αλλά τόσα πολλά 

άρα γιατί να μπω στην διαδικασία να σπάω τα νεύρα μου? κρατάω τα χρήματα ζεστά ζεστά στην τσέπη μου και οποίος φέρει το προϊόν πάω τα σκάω και το παίρνω 

μέχρι να έρθει το προϊόν σε 1-2 μήνες μπορεί να έχουν αλλάξει και τα δεδομένα της τσέπης μου και των αναγκών μου πχ να συμβεί κάτι και να χρειαστώ τα χρήματα. 

δεν θεωρώ σωστό να τα σκάσεις και να περιμένεις μήνες να παραλάβεις οτιδήποτε 

Για αυτο ειπα οτι συμφωνω εν μερη μαζι σου, στο κομματι της μπροστατζας με αγνωστη ημερομνια παραλαβης, εχει ευθυνη ο πελατης που το δεχεται και το προχωραει συμφωνω, ας αρνηθει και να παει σε αλλο καταστημα. 

Οσο αφορα το κομματι τον ακυρωμενων προπαρραγελειων ομως,  αντι να παει το κομματι στον αμεσως επομενο της λιστα αναμονης που θα εχει προπληρωσει και περιμενει, βγαινει διαθεσιμο στο site για αγορα με παραλαβη απο το καταστημα απο οτι φαινεται, δεν συμφνωνεις οτι αυτο ειναι ευθυνη του καταστηματος? Δν δειχνει αυτο μη σεβασμο στον πελατη?

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Tasos19s said:

τι συζητάμε ρε παιδιά? έχεις μέσον? θα παραλάβεις

δεν έχεις άνθρωπο μέσα? θα παραλάβεις όταν τύχει 

Νομιζω εισαι υπερβολικος.

Υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας σε ολο τον κοσμο.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jonos said:

Νομιζω εισαι υπερβολικος.

Υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας σε ολο τον κοσμο.

Προβλημα διαθεσιμοτητας υπαρχει, αλλα ο υπολοιπος κοσμος δινει και ενα estimated delivery, εδω παμε στα τυφλα με βαρκα την ελπιδα.

Επισης το market place του facebook εχει πολλες αγγελιες που πουλανε σφραφισμενα κινητα που ειναι αγορασμενα απο αλυσιδες οπως λενε και μαλιστα καποιες αγγελιες εχουν 3-3 διαθεσιμες τις συσκευες προς πωληση, αυτες οι συσσκευες απο καπου αγοραστηκαν ενω ταυτοχρονα υπαρχουν ατομα που εχουν προπαραγγειλει και προπληρωσει απο day one και ακομη ειναι στην αναμονη.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jonos said:

Νομιζω εισαι υπερβολικος.

Υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας σε ολο τον κοσμο.

ναι επειδή υπάρχει αυτό το πρόβλημα όταν γίνεται μια ακύρωση ο υπάλληλος δίνει την συσκευή σε κάποιον δικό του εάν έχει 

εάν δεν έχει κάποιος δικό του μπορεί να τύχει να το πάρεις εσύ η εγω

κατάλαβες το σκεπτικό μου?

όσο υπάρχει το πρόβλημα διαθεσιμότητας τόσο αυτά θα είναι σε καθημερινή βαση

υπήρχαν από τα πρώτα χρόνια προβληματα

θα θυμάστε τις ατέλειωτες ουρές έξω από τα καταστήματα στο εξωτερικό που έστηναν σκηνές και έπαιρναν θέση μέρες πριν την πρώτη μέρα πώλησης του iPhone 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pwpwpw said:

αλλα ο υπολοιπος κοσμος δινει και ενα estimated delivery, εδω παμε στα τυφλα με βαρκα την ελπιδα.

Επισης το market place του facebook εχει πολλες αγγελιες που πουλανε σφραφισμενα κινητα που ειναι αγορασμενα απο αλυσιδες οπως λενε και μαλιστα καποιες αγγελιες εχουν 3-3 διαθεσιμες τις συσκευες προς πωληση, αυτες οι συσσκευες απο καπου αγοραστηκαν ενω ταυτοχρονα υπαρχουν ατομα που εχουν προπαραγγειλει και προπληρωσει απο day one και ακομη ειναι στην αναμονη.

Αυτο! ^

Τιποτα αλλο.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
24 minutes ago, Tasos19s said:

τι συζητάμε ρε παιδιά? έχεις μέσον? θα παραλάβεις

δεν έχεις άνθρωπο μέσα? θα παραλάβεις όταν τύχει 

Στις περιπτώσεις που ανέφερα πιο πάνω, δε χρειάστηκε κάποιο μέσο. Απλά ο Κωτσόβολος έχει χάσει την μπάλα, δεν κάνει σωστή διαχείριση των προπαραγγελιών και βγάζει κατά καιρούς διαθέσιμες συσκευές που αν τις πληρώσεις, τις καπαρώνεις και θα τις πάρεις την επόμενη μέρα. Αν βάλεις παραλαβή από κατάστημα με αντικαταβολή… την έχασες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Στις περιπτώσεις που ανέφερα πιο πάνω, δε χρειάστηκε κάποιο μέσο. Απλά ο Κωτσόβολος έχει χάσει την μπάλα, δεν κάνει σωστή διαχείριση των προπαραγγελιών και βγάζει κατά καιρούς διαθέσιμες συσκευές που αν τις πληρώσεις, τις καπαρώνεις και θα τις πάρεις την επόμενη μέρα. Αν βάλεις παραλαβή από κατάστημα με αντικαταβολή… την έχασες.

πολλά συμβαίνουν ναι είναι και αυτό μέσα όπως λες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Στις περιπτώσεις που ανέφερα πιο πάνω, δε χρειάστηκε κάποιο μέσο. Απλά ο Κωτσόβολος έχει χάσει την μπάλα, δεν κάνει σωστή διαχείριση των προπαραγγελιών και βγάζει κατά καιρούς διαθέσιμες συσκευές που αν τις πληρώσεις, τις καπαρώνεις και θα τις πάρεις την επόμενη μέρα. Αν βάλεις παραλαβή από κατάστημα με αντικαταβολή… την έχασες.

Στην δικη μου περιπτωση βεβαια εγινε αναποδα.

Βρηκα διαθεσιμη συσκευη στο site 16/10 και εβαλα πληρωμη και παραλαβη απο καταστημα.

18/10 πρωι πρωι πηγα πληρωσα και εφυγα με το κουφετο.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jonos said:

Στην δικη μου περιπτωση βεβαια εγινε αναποδα.

Βρηκα διαθεσιμη συσκευη στο site 16/10 και εβαλα πληρωμη και παραλαβη απο καταστημα.

18/10 πρωι πρωι πηγα πληρωσα και εφυγα με το κουφετο.

Αυτο λεμε οτι οπως και να εχει ειναι γελοιο να υπαρχουν τοσα ατομα σε ουρα που εχουν προεξοφλησει και αντι να πανε εκει οι ακυρωμενες παραγγελιες βγαινουν διαθεσιμες προς αγορα για παραλαβη απο το καταστημα οπως καλη ωρα συνεβη στην περιπτωση σου.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Pwpwpw said:

Αυτο λεμε οτι οπως και να εχει ειναι γελοιο να υπαρχουν τοσα ατομα σε ουρα που εχουν προεξοφλησει και αντι να πανε εκει οι ακυρωμενες παραγγελιες βγαινουν διαθεσιμες προς αγορα για παραλαβη απο το καταστημα οπως καλη ωρα συνεβη στην περιπτωση σου.

Μάλιστα δηλαδή ζητάμε παραγγελία που ακυρωθηκε 13 pro max 256 sb με παραλαβή στο κατάστημα στην Βέροια ο Κωτσόβολος να δει ποιος είναι ο επόμενος και να το στείλει ας πούμε Καλαμάτα ;

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jonos said:

Μάλιστα δηλαδή ζητάμε παραγγελία που ακυρωθηκε 13 pro max 256 sb με παραλαβή στο κατάστημα στην Βέροια ο Κωτσόβολος να δει ποιος είναι ο επόμενος και να το στείλει ας πούμε Καλαμάτα ;

Απο την στιγμη που αυτος ο επομενος εχει προεξοφλησει και περιμενει εσενα δηλαδη σου φαινεται πιο λογικο να τα βγαζει διαθεσιμα στο καταστημα και οποιος προλαβει και το κοροιδο που εχει προεξοφλησει ας περιμενει αφου ετσι και αλλιως απο αυτον τα τσεπωσαμε ?

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pwpwpw said:

Απο την στιγμη που αυτος ο επομενος εχει προεξοφλησει και περιμενει εσενα δηλαδη σου φαινεται πιο λογικο να τα βγαζει διαθεσιμα στο καταστημα και οποιος προλαβει και το κοροιδο που εχει προεξοφλησει ας περιμενει αφου ετσι και αλλιως απο αυτον τα τσεπωσαμε ?

Αυτές τις μαμουνιές κάνει ο Κωτσόβολος.... Το οτι ο επόμενος πελάτης βρίσκεται στην Καλαμάτα είναι πρόβλημα του Κωτσόβολου. Θα το πακετάρει και θα το προωθήσει εκεί που πρέπει. Βέβαια στη θεωρία καλό ακούγεται, στην πράξη όμως σώθηκες με αυτούς...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Pwpwpw said:

Απο την στιγμη που αυτος ο επομενος εχει προεξοφλησει και περιμενει εσενα δηλαδη σου φαινεται πιο λογικο να τα βγαζει διαθεσιμα στο καταστημα και οποιος προλαβει και το κοροιδο που εχει προεξοφλησει ας περιμενει αφου ετσι και αλλιως απο αυτον τα τσεπωσαμε ?

Εννοείται ότι δεν μου φαίνεται λογικό φίλε μου.

Απλά θεωρώ πως ακολουθούν την πιο εύκολη λύση για αυτούς αδιαφορώντας αν ο επόμενος θα φάει καθυστέρηση.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jonos said:

Εννοείται ότι δεν μου φαίνεται λογικό φίλε μου.

Απλά θεωρώ πως ακολουθούν την πιο εύκολη λύση για αυτούς αδιαφορώντας αν ο επόμενος θα φάει καθυστέρηση.

Αυτο λεω και εγω, δεν ειναι λογικο, ειναι mega φαουλ και δειχνει μη σεβασμο στον πελατη.

 

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως ενεργοποιείται το volte??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέμε;  Κανένας δεν σέβεται τον πελάτη πόσο μάλλον ο Κωτσοβολος?! Είναι δυνατόν?

Αυτός που πάει και ακουμπάει 1,5 χιλιάρικο και περιμένει πότε θα παραλάβει...είναι άξιος της μοίρας του.

Όλοι πρόβατα είμαστε γι'αυτό παθαινουμε ό,τι παθαίνουμε.

Ο κωτσος εισπραττει 2-3 εκατ. από προπαραγγελίες-ζεστό χρήμα και τα τζιραρει 1-2 μήνες μέχρι να παραλαβεις εσύ. Ουσιαστικά δάνειο του δίνετε με μηδενικό επιτόκιο.

Και όπως πολύ σωστά λένε τα παιδιά εδώ....αν ακυρωθεί προπαραγγελία δεν πάει στον επόμενο της ουράς αλλά στον πρώτο τυχοντα που θα εμφανιστεί ή σε γνωστούς & φίλους. Επιεικώς απαράδεκτο!

Link to comment
Share on other sites

Μιας που αναφερθήκατε σε Κωτσόβολο να σας πω πως έχω παραγγείλει ένα iPad αλλά είναι σε έλλειψη. Μίλησα μαζί τους και μου είπαν πως έχουν παραλαβή την άλλη εβδομάδα αλλά δεν ξέρουν για το δικό μου. Πιθανόν να περιμένουν κινητά που είναι πολύ πιο hot και έρχεται και η Black Friday.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, chris1984 said:

Ξέρει κανείς πως ενεργοποιείται το volte??

Στο iOS 15, αφαιρέθηκε ο διακόπτης του VoLTE το οποίο πλέον είναι by default ενεργοποιημένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέμε;  Κανένας δεν σέβεται τον πελάτη πόσο μάλλον ο Κωτσοβολος?! Είναι δυνατόν?
Αυτός που πάει και ακουμπάει 1,5 χιλιάρικο και περιμένει πότε θα παραλάβει...είναι άξιος της μοίρας του.
Όλοι πρόβατα είμαστε γι'αυτό παθαινουμε ό,τι παθαίνουμε.
Ο κωτσος εισπραττει 2-3 εκατ. από προπαραγγελίες-ζεστό χρήμα και τα τζιραρει 1-2 μήνες μέχρι να παραλαβεις εσύ. Ουσιαστικά δάνειο του δίνετε με μηδενικό επιτόκιο.
Και όπως πολύ σωστά λένε τα παιδιά εδώ....αν ακυρωθεί προπαραγγελία δεν πάει στον επόμενο της ουράς αλλά στον πρώτο τυχοντα που θα εμφανιστεί ή σε γνωστούς & φίλους. Επιεικώς απαράδεκτο!

Ακριβώς αυτό! Όποιος είναι στην αγορά καταλαβαίνει για τι τρελή αβάντα μιλάμε!
Εσωτερικός δανεισμός χωρίς τα επιτόκια των τραπεζών.
Αν κάποιος έχει ευθύνη είστε αποκλειστικά εσείς που προπληρώνετε.
Κι εγώ από τον Κωτσόβολο έβαλα παραγγελία στις 20/10 και φυσικά με μηδέν προκαταβολή. Δε θα τζιράρουν τα δικά μου χρήματα τα οποία θα τους φέρουν κέρδη κι εγώ θα περιμένω 1-2 μήνες να παραλάβω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, athanaso77 said:

Στις περιπτώσεις που ανέφερα πιο πάνω, δε χρειάστηκε κάποιο μέσο. Απλά ο Κωτσόβολος έχει χάσει την μπάλα, δεν κάνει σωστή διαχείριση των προπαραγγελιών και βγάζει κατά καιρούς διαθέσιμες συσκευές που αν τις πληρώσεις, τις καπαρώνεις και θα τις πάρεις την επόμενη μέρα. Αν βάλεις παραλαβή από κατάστημα με αντικαταβολή… την έχασες.

μηπως να ανοιξει ενα θεμα που να αφορα προπαραγγελιες/διαθεσιμοτητες για την συσκευη και να μεταφερθουν εκει τα μυνηματα? γιατι ερωτησεις που αφορουν την συσκευη αυτη καθαυτη χανονται μεσα στην συζητηση για τις προπαραγγελιες και τις παραλαβες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
24 minutes ago, chocbhed_6630 said:

μηπως να ανοιξει ενα θεμα που να αφορα προπαραγγελιες/διαθεσιμοτητες για την συσκευη και να μεταφερθουν εκει τα μυνηματα? γιατι ερωτησεις που αφορουν την συσκευη αυτη καθαυτη χανονται μεσα στην συζητηση για τις προπαραγγελιες και τις παραλαβες.

Έχει πέσει στο τραπέζι αυτή η σκέψη αλλά έχει προχωρήσει τόσο η συζήτηση που πλέον δεν έχει νόημα. Όταν κάποια στιγμή θα εξομαλυνθεί η κατάσταση θα σταματήσει και αυτή η συζήτηση. Εξάλλου, μέχρι τώρα, οι κάτοχοι δεν είναι ακόμα πολλοί για να δικαιολογείται ξεχωριστό θέμα και οι όποιες ερωτήσεις για τη συσκευή είναι λίγες και μπορούν να εξυπηρετηθούν στο παρόν θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, athanaso77 said:

Ενημερωτικά… κυκλοφόρησε η Wind ένα carrier update που διαθέτει το 5G της πλέον και στα iPhone.

Πως κάνουμε εγκατάσταση?

 

Επίσης να σας πω ότι η μπαταρία του, είναι απίστευτη!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...