Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
17 minutes ago, xabos said:

Περιμένω το ρολόι για να δω αν αλλάξει κάτι με την χρήση του. Οι πρώτοι κάτοχοι αναφέρουν δυο ημέρες για τηλ/ρολόι.  

Επειδή δεν κατάλαβα… πως περιμένεις να αλλάξει η αυτονομία με τη χρήση του ρολογιού;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

19 ώρες πριν, jonos said:

Θυμάμαι παλιά απογοητευμένοι από την μπαταρία πρώτες μέρες που σου έλεγαν περίμενε δυο τρεις μέρες να κάτσει το λειτουργικό. 😛

1η φόρτιση με σχεδόν τα ίδια νούμερα όπως το ασημί που είχα.

Θα περιμένω κάποιες μέρες μπας και δω καλύτερα νούμερα. 😄

7E89BDD6-E692-435E-9692-DD11FF9F5849.png

Δηλαδη πας για 18 ώρες screen time????? Δεν το έχω δει πουθενά αυτό!! Σίγουρα δε γράφει κάτι λάθος ο μετρητής?? Πχ να έχεις κλειστή οθόνη Spotify και να τη μετράει ανοιχτή.

Απίστευτο νουμερο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 minutes ago, xabos said:

Η λειτουργία του Bluetooth αυτή την στιγμή είναι ανενεργή .. 

Δε θα δεις κάποια αξιοσημείωτη διαφορά. Αν μιλάς για το Apple Watch 7 πάντως, η αυτονομία του είναι πάνω κάτω ίδια με το 6.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ενημέρωση … για υποστήριξη LTE/esim … από τους παρόχους   το 2022.

Τί λένε οι φήμες … θα μπορεί να δουλέψει το Apple Watch αυτόνομο , όπως στην υπόλοιπη Ευρώπη. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
35 minutes ago, xabos said:

Τί λένε οι φήμες … θα μπορεί να δουλέψει το Apple Watch αυτόνομο , όπως στην υπόλοιπη Ευρώπη. 
 

Από τη στιγμή που η cellular έκδοση δεν εισάγεται επίσημα, το βλέπω ακόμα δύσκολο. Όλο το θέμα είναι να υπάρξει δυνατότητα διπλής esim ούτως ώστε να έχεις το ίδιο νούμερο σε συσκευή και ρολόι και όταν δεν έχεις το ένα, να δουλεύει το άλλο. Στο εξωτερικό έτσι το δουλεύουν οι περισσότεροι. Εδώ όμως… φαίνεται να έχουμε πολύ δρόμο ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vzoun said:

Δηλαδη πας για 18 ώρες screen time????? Δεν το έχω δει πουθενά αυτό!! Σίγουρα δε γράφει κάτι λάθος ο μετρητής?? Πχ να έχεις κλειστή οθόνη Spotify και να τη μετράει ανοιχτή.

Απίστευτο νουμερο

κι εμένα δεν μου φαίνεται λογικό

18 ώρες χρήσης για πολλούς από εμάς είναι 4 μερες

κάτι που αποκλείεται να καταφέρνει να βγάλει κανένα τηλέφωνο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Vzoun said:

Δηλαδη πας για 18 ώρες screen time????? Δεν το έχω δει πουθενά αυτό!! Σίγουρα δε γράφει κάτι λάθος ο μετρητής?? Πχ να έχεις κλειστή οθόνη Spotify και να τη μετράει ανοιχτή.

Απίστευτο νουμερο

Αν δεις οι πρώτες 2 ώρες είναι νύχτα με την φωτεινότητα πολύ χαμηλά και σερφάρισμα μέσω tapatalk. Υπολόγισε να έχω μια ώρα μόνο με data. Ανάλογα λοιπόν τις συνθήκες μπορείς να δεις παρόμοια νούμερα.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και εγώ προπαραγγελια από Γερμανό απο τις 15/10 αλλά ακόμα τίποτα . Έχει λάβει κάποιος από Γερμανό - Cosmote καμμία συσκευή ή μόνο το istorm φέρνει ;;

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, gtsia said:

Έχω κάνει και εγώ προπαραγγελια από Γερμανό απο τις 15/10 αλλά ακόμα τίποτα . Έχει λάβει κάποιος από Γερμανό - Cosmote καμμία συσκευή ή μόνο το istorm φέρνει ;;

Οι πιο πολλοί που έχουν παραλάβει φέτος μέχρι τώρα είναι από Κωτσόβολο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gtsia said:

Έχω κάνει και εγώ προπαραγγελια από Γερμανό απο τις 15/10 αλλά ακόμα τίποτα . Έχει λάβει κάποιος από Γερμανό - Cosmote καμμία συσκευή ή μόνο το istorm φέρνει ;;

Ποια ειπαμε οτι το φερνει ;;;

8/10/2021 παραγγελια istorm και ακομη κανενα νεο.

Μολις μιλησα μαζι τους και  δεν γνωριζουν καν ποτε θα εξυπηρετηθουν παραγγελιες του μεσημεριου της 8/10/2021.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια προσπαθεια παλι σημερα στον κωτσο, να δω τι γινεται.

Οπως το περιμενα δεν εχουν ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, balantakos777 said:

Εκανα μια προσπαθεια παλι σημερα στον κωτσο, να δω τι γινεται.

Οπως το περιμενα δεν εχουν ιδεα.

Απαράδεκτοι. Έχουν εισπράξει τα χρήματά μας και δεν μας λένε ούτε στο περίπου για το πότε θα παραλάβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το εξοργιστικό με τον Κωτσόβολο είναι πως έχουν πάρει γραμμή οι υπάλληλοι και απαντάνε copy paste... Ενώ οταν τους ενημερώνεις για την μη τήρηση της σειράς σε βγάζουν ψεύτη... Εγώ σε μια από τις επικοινωνίες μου έδωσα στην υπάλληλο τον αριθμό από παραγγελία γνωστού που τσίμπησε το δικό του κινητό με απλή παραγγελία από αυτά που βγαίνουν διαθέσιμα και η απάντηση που πήρα ήταν: "Δεν έχω πληροφόρηση για πληροφορίες τρίτων".  20 του μήνα σκέφτομαι να πάω από το κατάστημα μαζί με το φιλαράκι μου να μου πουν τα ίδια και εκεί να τους κοτσάρουμε την απόδειξη και να γίνει πάρτυ...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την ιστορία.

Περίπου 50% πάνω από το xs max μου σε single και 100% σε multi.

3F648C5A-40FC-4324-888A-F862CE506D6E.png

Edited by jonos

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Meraklis87 said:

Απαράδεκτοι. Έχουν εισπράξει τα χρήματά μας και δεν μας λένε ούτε στο περίπου για το πότε θα παραλάβουμε.

το μερίδιο ευθύνης είναι καθαρά δικό σας

δεν φταίνε σε τίποτα αυτοί 

να μην δίνατε τα χρήματα σας πολύ απλά ρε παιδιά 

χωρίς να υπάρχει διαθεσιμότητα δώσατε 2 μηνιάτικα και περιμένετε ένας υπάλληλος μπροστά από ένα υπολογιστή να γνωρίζει ποτέ θα στείλει η apple, ποτέ θα παραλάβει ο έμπορος στην Ευρώπη, ποτέ θα παραλάβει ο έμπορος στην Ελλάδα, ποτέ θα παραλάβουν τα κεντρικά του Κωτσόβολου και ποτέ θα παραλάβει το συγκεκριμένο κατάστημα?

θεωρώ ότι κάνατε λάθος που δώσατε τα χρήματα σας 

 

με τον ίδιο τροπο μια φορά είχα δώσει παραγγελία μια μοτοσυσκλετα με κόστος 8.000ευρω

δεν έδωσα ούτε ένα ευρώ μέχρι να έρθει στην βιτρίνα του καταστήματος. 

να δώσω 8000 ευρώ και μετά να μου λένε να δεν υπάρχει στα κεντρικά, να δεν υπάρχει στο τάδε κατάστημα, να τώρα ξεκινάει από Ιαπωνία, να ακόμα είναι στο πλοίο στο κοντέινερ?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που λέει ο Τάσος. Τουλάχιστον istorm και πλαίσιο μπορούσε να γίνει παραγγελία και χωρίς δέσμευση ποσού ο κοτσοβολος όμως δυστυχώς τα τελευταία χρόνια θέλει να γίνει η πληρωμή πριν να παραδώσει ( έχει δεν έχει απόθεμα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας με πήραν από πλάισιο ότι έχει φτάσει η παραγγελία μου. Επειδή εγώ έχω παραλάβει ήδη από αλλού αν θέλει κάποιος από Αθήνα να πάμε μαζί αύριο για να το πάρει εκείνος (13 Pro Max SB 128 TheMall). Αν υπάρξει πάνω από ένας ενδιαφερόμενος θα πάω με σειρά όποιος στείλει πρώτος δεύτερος κτλ. στείλτε πμ να μην ζαλίζουμε εδώ. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Ακριβώς αυτό που λέει ο Τάσος. Τουλάχιστον istorm και πλαίσιο μπορούσε να γίνει παραγγελία και χωρίς δέσμευση ποσού ο κοτσοβολος όμως δυστυχώς τα τελευταία χρόνια θέλει να γίνει η πληρωμή πριν να παραδώσει ( έχει δεν έχει απόθεμα)

Μηπως ομως φετος ο Κωτσοβολος ειναι αυτος που εχει δωσει τις περισσοτερες συσκευες ;

Καλη η τζαμπα κρατηση αλλα χωρις απαιτησεις για χρονο παραδοσης.

Και εγω αποφασισα να μην εγκλωβιστω με προκαταβολες και σε ενα μηνα ειχα συσκευη απο iStorm.

 

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

το μερίδιο ευθύνης είναι καθαρά δικό σας

δεν φταίνε σε τίποτα αυτοί 

να μην δίνατε τα χρήματα σας πολύ απλά ρε παιδιά 

χωρίς να υπάρχει διαθεσιμότητα δώσατε 2 μηνιάτικα και περιμένετε ένας υπάλληλος μπροστά από ένα υπολογιστή να γνωρίζει ποτέ θα στείλει η apple, ποτέ θα παραλάβει ο έμπορος στην Ευρώπη, ποτέ θα παραλάβει ο έμπορος στην Ελλάδα, ποτέ θα παραλάβουν τα κεντρικά του Κωτσόβολου και ποτέ θα παραλάβει το συγκεκριμένο κατάστημα?

θεωρώ ότι κάνατε λάθος που δώσατε τα χρήματα σας 

 

με τον ίδιο τροπο μια φορά είχα δώσει παραγγελία μια μοτοσυσκλετα με κόστος 8.000ευρω

δεν έδωσα ούτε ένα ευρώ μέχρι να έρθει στην βιτρίνα του καταστήματος. 

να δώσω 8000 ευρώ και μετά να μου λένε να δεν υπάρχει στα κεντρικά, να δεν υπάρχει στο τάδε κατάστημα, να τώρα ξεκινάει από Ιαπωνία, να ακόμα είναι στο πλοίο στο κοντέινερ?

Συμφωνω εν μερη μαζι σου, ειχα περασει και εγω  απο καταστημα κωτσοβολου να κανω προπαραγγελια και μου απαιτησανε προπληρωμη του ποσου, σε ερωτηση μου ποτε θα παραλαβω δεν ξερανε να μου δωσανε απαντηση, προφανως σηκωθηκα εφυγα και πηγα αλλου, δεν υπηρχε περιπτωση να παω να δωσω 1μιση χιλιαρικο με αγνωστη ημερομηνια παραδοσης, εκανα στο πλαισιο προπαραγγελια που δεν ειχε τετοια απαιτηση, αλλα η συσκευη μου δεν εχει ερθει ακομη και ουτε εχω ενημερωση απο πλευρας του για estimated delivery οποτε και στις αλλες αλυσιδες η ενημερωση και η διαθεσιμοτητα δεν ειναι σε καλυτερη μοιρα.

Το mega φαουλ  του κωτσοβολου, ειναι οτι οταν ακυρωνεται μια προπαραγελεια τοτε απο οτι φαινεται βγαζει την συσκευη διαθεσιμη προ αμεση αγορα στο site με παραλαβη απο το εκαστοτε καταστημα και την τσιμπαει ο καθενας(εχουν παραλάβει καποιοι απο εδω μεσα με αυτον τον τροπο), ενω υπαρχει ηδη ουρα πελατων που εχουν προπαραγγελει, προπληρωσει και  ειναι πανω απο μηνα στην αναμονη, προφανως οι ακυρωσεις συσκευων θα επρεπε να πανε στον επομενο της ουρας των προπαραγγελιων και οχι να συμβαινει αυτο το απαραδεκτο.

Δεν υπαρχει κανενας σεβασμος στον καταναλωτη εγω αυτο βλεπω, οταν καποιος σε εμπιστευεται και σου προπλωρωνει ενα προιον με αγνωστη ημερομηνια παραλαβεις ειναι τραγικο να τον κρεμας ετσι, στα ματι μου φαινεται ανηθικο..

 

 

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

το μερίδιο ευθύνης είναι καθαρά δικό σας

δεν φταίνε σε τίποτα αυτοί 

να μην δίνατε τα χρήματα σας πολύ απλά ρε παιδιά 

χωρίς να υπάρχει διαθεσιμότητα δώσατε 2 μηνιάτικα και περιμένετε ένας υπάλληλος μπροστά από ένα υπολογιστή να γνωρίζει ποτέ θα στείλει η apple, ποτέ θα παραλάβει ο έμπορος στην Ευρώπη, ποτέ θα παραλάβει ο έμπορος στην Ελλάδα, ποτέ θα παραλάβουν τα κεντρικά του Κωτσόβολου και ποτέ θα παραλάβει το συγκεκριμένο κατάστημα?

θεωρώ ότι κάνατε λάθος που δώσατε τα χρήματα σας 

 

με τον ίδιο τροπο μια φορά είχα δώσει παραγγελία μια μοτοσυσκλετα με κόστος 8.000ευρω

δεν έδωσα ούτε ένα ευρώ μέχρι να έρθει στην βιτρίνα του καταστήματος. 

να δώσω 8000 ευρώ και μετά να μου λένε να δεν υπάρχει στα κεντρικά, να δεν υπάρχει στο τάδε κατάστημα, να τώρα ξεκινάει από Ιαπωνία, να ακόμα είναι στο πλοίο στο κοντέινερ?

Από την στιγμή που ονομάζεται official reseller είναι δικό του πρόβλημα , έχω κάνει προπαραγγελια από 9/10 και δεν λένε ποτε. Χτες βέβαια μου είπε ένας υπάλληλος ότι μέσα στον Νοέμβριο θα έρθουν αρκετά κομμάτια . Πριν 3 μέρες έκανα παραγγελία ένα που βρήκα στο site διαθέσιμο και φυσικά έφαγα άκυρο , έχω κρατήσει screenrecord από την παραγγελία. 
 

 


Η παροχή εσφαλμένων ή ανακριβών πληροφοριών που ενδέχεται να παραπλανήσει το μέσο καταναλωτή και να τον οδηγήσει να λάβει απόφαση συναλλαγής την οποία, διαφορετικά, δε θα ελάμβανε, θεωρείται παραπλανητική εμπορική πρακτική και απαγορεύεται από το Ν.2251/94. Οι ανακριβείς πληροφορίες μπορεί να αφορούν τη διαθεσιμότητα και το χρόνο παράδοσης του προϊόντος ή άλλα θέματα, όπως είναι π.χ. η προέλευση του προϊόντος, οι προδιαγραφές του, τα χαρακτηριστικά του προμηθευτή και οι δεσμεύσεις του έναντι των καταναλωτών. Παραπλανητική θεωρείται και η εμπορική πρακτική που παραλείπει ουσιώδεις για τη λήψη απόφασης συναλλαγής πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, Pwpwpw said:

Το mega φαουλ  του κοτσωβολου, ειναι οτι οταν ακυρωνεται μια προπαραγελεια τοτε απο οτι φαινεται βγαζει την συσκευη διαθεσιμη προ αμεση αγορα στο site με παραλαβη απο το εκαστοτε καταστημα και την τσιμπαει ο καθενας(εχουν παραλάβει καποιοι απο εδω μεσα με αυτον τον τροπο), ενω υπαρχει ηδη ουρα πελατων που εχουν προπαραγγελει, προπληρωσει και  ειναι πανω απο μηνα στην αναμονη, προφανως οι ακυρωσεις συσκευων θα επρεπε να πανε στον επομενο της ουρας των προπαραγγελιων και οχι να συμβαινει αυτο το απαραδεκτο.

Δυστυχώς έτσι είναι. Κατά καιρούς έβγαζε και βγάζει στο site διαθέσιμες συσκευές από προπαραγγελίες που δεν προχώρησαν και πολλοί είναι αυτοί που αγόρασαν συσκευή και την επόμενη την είχαν στο σπίτι τους, ενώ άλλοι περιμένουν πάνω απο μήνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pwpwpw said:

Συμφωνω εν μερη μαζι σου, εγω περασα απο καταστημα κοτσωβολου να κανω προπαραγγελια και μου απαιτησανε προπληρωμη του ποσου, σε ερωτηση μου ποτε θα παραλαβω δεν ξερανε να μου δωσανε απαντηση, προφανως σηκωθηκα εφυγα και πηγα αλλου, δεν υπηρχε περιπτωση να παω να δωσω 1μιση χιλιαρικο με αγνωστη ημερομηνια παραδοσης, εκανα στο πλαισιο προπαραγγελια που δεν ειχε τετοια απαιτηση, αλλα η συσκευη μου δεν εχει ερθει ακομη και ουτε εχω ενημερωση απο πλευρας του για estimated delivery οποτε και στις αλλες αλυσιδες η ενημερωση και η διαθεσιμοτητα δεν ειναι σε καλυτερη μοιρα.

Το mega φαουλ το του κοτσοβολου, ειναι οτι οταν ακυρωνεται μια προπαραγελεια τοτε βγαζει την συσκευη διαθεσιμη προ αμσεη αγορα στο site με παραλαβη απο το εκαστοτε καταστημα και την τσιμπαει ο καθενας, ενω εχει ηδη ουρα πελατων που εχουν προπαραγγελει, προπληρωσει και  ειναι πανω απο μηνα στην αναμονη, προφανως οι ακυρωσεις συσκευων θα επρεπε να πανε στον επομενο της ουρας των προπαραγγελιων και οχι να συμβαινει αυτο το απαραδεκτο.

Δεν υπαρχει κανενας σεβασμος στον καταναλωτη εγω αυτο βλεπω, οταν καποιος σε εμπιστευεται και σου προπλωρωνει ενα προιον με αγνωστη ημερομηνια παραλαβεις ειναι τραγικο να τον κρεμας ετσι, στα ματι μου φαινεται ανηθικο..

 

 

όσο και να σου φαίνεται λάθος εάν δεν έχεις δώσει χρήματα δεν θα σε ενοχλεί τίποτα πίστεψε με

εάν δώσεις 1000+ ευρώ τότε όλα σε ενοχλούν

από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα πιστεύω 

 

ένας φίλος μου έχει δώσει 4000 ευρώ από τον Ιούλιο και περιμένει να έρθει ένα ηλεκτρικό μηχανάκι 

έχουμε φτάσει Νοέμβριο και ακόμα δεν έχει ξεκινήσει από την Κίνα λόγω έλλειψης κάποιων εξαρτημάτων στα εργοστάσια 

ποιος φταίει σε αυτήν την περίπτωση?

 

εάν δεν δωσεις χρήματα δεν σε νοιάζει 

αν δώσεις τότε φταίει ο πωλητής, φταίει ο έμπορος, φταίει το πλοίο, φταίει το τελωνείο, φταίει το εργοστάσιο, φταίει ο υπάλληλος του εργοστασίου, φταίει ο κορωνοιος και αλλά τόσα πολλά 

άρα γιατί να μπω στην διαδικασία να σπάω τα νεύρα μου? κρατάω τα χρήματα ζεστά ζεστά στην τσέπη μου και οποίος φέρει το προϊόν πάω τα σκάω και το παίρνω 

μέχρι να έρθει το προϊόν σε 1-2 μήνες μπορεί να έχουν αλλάξει και τα δεδομένα της τσέπης μου και των αναγκών μου πχ να συμβεί κάτι και να χρειαστώ τα χρήματα. 

δεν θεωρώ σωστό να τα σκάσεις και να περιμένεις μήνες να παραλάβεις οτιδήποτε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Δυστυχώς έτσι είναι. Κατά καιρούς έβγαζε και βγάζει στο site διαθέσιμες συσκευές από προπαραγγελίες που δεν προχώρησαν και πολλοί είναι αυτοί που αγόρασαν συσκευή και την επόμενη την είχαν στο σπίτι τους, ενώ άλλοι περιμένουν πάνω απο μήνα.

Ψάχνω πόσες μέρες άτομα να μου στείλουν αριθμούς παραγγελιών  που έχουν παραλάβει και έχουν κάνει παραγγελία μετά τις 9/10 για να μπορέσω να το πάω ένα βήμα παρακάτω γιατί μας κοροϊδεύουν (Κωτσόβολος) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...