Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως δε φαίνονται αισιόδοξα τα πράγματα όσον αφορά διαθεσιμότητα. Σήμερα πωλητής στο Κωτσόβολο μου είπε ότι περιμένουν νέα Παραλαβή από Δεκέμβρη!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, gpou said:

Όντως δε φαίνονται αισιόδοξα τα πράγματα όσον αφορά διαθεσιμότητα. Σήμερα πωλητής στο Κωτσόβολο μου είπε ότι περιμένουν νέα Παραλαβή από Δεκέμβρη!!

Ενω το εχεις κανει παραγγελια? Η εαν το εκανες εκεινη την στιγμη?

Υπερβολικο μου φαινεται το 2 μηνες μετα...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχουν παγκόσμια έλλειψη είτε πριν είτε μετά όπως φαίνεται σε 1 μήνα θα έχουν στοκ... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν βγάλουν καμία προσφορά στην black Friday θα το παραγγείλω & ας παραλάβω Γενάρη δεν με νοιάζει

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, Hd1980 said:

Εγώ πάντως αν βγάλουν καμία προσφορά στην black Friday θα το παραγγείλω & ας παραλάβω Γενάρη δεν με νοιάζει emoji6.png

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Black Friday το 13 Pro Max; Το ξεχνάς από τώρα. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχουν παγκόσμια έλλειψη είτε πριν είτε μετά όπως φαίνεται σε 1 μήνα θα έχουν στοκ... 


Ποια παγκόσμια έλλειψη; 75 εκατομμύρια συσκευές iPhone 12 πέρσι, 90 εκατομμύρια iPhone 13 φέτος.
Παρόλο τη μεγαλύτερη παραγωγή όμως η παγκόσμια ζήτηση είναι κατά πολύ μεγαλύτερη από πέρσι.

Δείτε εδώ για του λόγου του αληθές τη συνέντευξη του προέδρου της iSquare πριν λίγες μέρες.



Εγώ πάντως αν βγάλουν καμία προσφορά στην black Friday θα το παραγγείλω & ας παραλάβω Γενάρη δεν με νοιάζει

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Ούτε μία στο εκατομμύριο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, αλλά δεν έχω να χάσω κάτι να περιμένω μέχρι τις 26 Νοεμβρίου & 10€ να το ρίξουν που λέει ο λόγος κέρδος θα είναι, αν τώρα δεν το ρίξουν ίσως πάω στο 12 pro max που το αγοράζω 800€ με τιμολόγιο.

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
32 minutes ago, Hd1980 said:

Το ξέρω, αλλά δεν έχω να χάσω κάτι να περιμένω μέχρι τις 26 Νοεμβρίου & 10€ να το ρίξουν που λέει ο λόγος κέρδος θα είναι, αν τώρα δεν το ρίξουν ίσως πάω στο 12 pro max που το αγοράζω 800€ με τιμολόγιο.

Αν πιστεύεις ότι αξίζει να περιμένεις ένα μήνα, με την ευχή να πέσει 10€ στη Black Friday το 13 Pro Max και αν επίσης πιστεύεις ότι είναι αυτό πραγματική ευκαιρία Black Friday, τότε εγώ δεν έχω να πω κάτι.

Επίσης, αν πιστεύεις ότι αν τελικά δε σου κάτσει αυτή η μεγάλη ευκαιρία που σκέφτεσαι, η αμέσως καλύτερη κίνηση είναι να πάρεις το 12 Pro Max με τιμολόγιο, πάλι δεν έχω να πω κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν πιστεύεις ότι αξίζει να περιμένεις ένα μήνα, με την ευχή να πέσει 10€ στη Black Friday το 13 Pro Max και αν επίσης πιστεύεις ότι είναι αυτό πραγματική ευκαιρία Black Friday, τότε εγώ δεν έχω να πω κάτι.
Επίσης, αν πιστεύεις ότι αν τελικά δε σου κάτσει αυτή η μεγάλη ευκαιρία που σκέφτεσαι, η αμέσως καλύτερη κίνηση είναι να πάρεις το 12 Pro Max με τιμολόγιο, πάλι δεν έχω να πω κάτι.
Αν δεν έχεις να πεις κάτι γιατί έγραψες? Δεν είναι ότι λυπάμαι το δεκάρικο, ήταν σχήμα λόγου εφόσον δεν βιάζομαι, αν βιαζόμουν δεν θα πήγαινα στο 13promax που είναι άγνωστο το πότε θα υπάρχει διαθέσιμο. Τέλος πάντων αυτό που ήθελα να πω είναι ότι έχω στα χέρια μου μια προσφορά για καινούργιο 12pro max σε τιμή που το πουλάνε μεταχειρισμένο & πολύ φθηνότερο από τον φθηνότερο στο skroutz αν τελικά δεν πάω στο 13. Το να μπαίνει ο καθένας & να γράφει δεν σχολιάζω κλπ δεν βοηθάει κανένα, ας έγραφες ότι κατά την γνώμη σου δεν αξίζει το 12pro max δεν αξίζει τα 800 ή οτιδήποτε άλλο αν με καταλαβαίνεις.



Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
18 minutes ago, Hd1980 said:

Αν δεν έχεις να πεις κάτι γιατί έγραψες? Δεν είναι ότι λυπάμαι το δεκάρικο, ήταν σχήμα λόγου εφόσον δεν βιάζομαι, αν βιαζόμουν δεν θα πήγαινα στο 13promax που είναι άγνωστο το πότε θα υπάρχει διαθέσιμο. Τέλος πάντων αυτό που ήθελα να πω είναι ότι έχω στα χέρια μου μια προσφορά για καινούργιο 12pro max σε τιμή που το πουλάνε μεταχειρισμένο & πολύ φθηνότερο από τον φθηνότερο στο skroutz αν τελικά δεν πάω στο 13. Το να μπαίνει ο καθένας & να γράφει δεν σχολιάζω κλπ δεν βοηθάει κανένα, ας έγραφες ότι κατά την γνώμη σου δεν αξίζει το 12pro max δεν αξίζει τα 800 ή οτιδήποτε άλλο αν με καταλαβαίνεις.

Όπως διαπίστωσες, μια χαρά έχω να πω, απλά δε θέλω σχολιάσω την άποψη σου γιατί όλες οι απόψεις είναι σεβαστές. Ωστόσο, όπως επίσης διαπίστωσες, αυτό που ήθελα να πω μια χαρά το κατάλαβες.

Και τέλος, για να μπούμε εκτός θέματος, ας παραθέσω και εγώ τη γνώμη μου όπως είπες κι εσύ. Αν είναι να πάρεις τώρα iPhone με τιμολόγιο, καλύτερα μα πάρεις το 13 Pro Max (όταν αυτό γίνει διαθέσιμο). Τα 200€ διαφορά για να πάρεις το καινούργιο και όχι το περσινό μοντέλο αξίζουν και με το παραπάνω. Από εκεί και πέρα η απόφαση είναι δίκη σου…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από σχεδόν δυο εβδομάδες χρήσης τα 120Hz ProMotion είναι η καλύτερη αναβάθμιση για τα μάτια μου.

Μπράβο στην apple που δεν χρειάζεται να πάμε στα 60Hz για να μην χάσουμε από μπαταρία όπως διάβαζα παλαιότερα σε άλλες συσκευές.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bill_viper said:

 


Ποια παγκόσμια έλλειψη; 75 εκατομμύρια συσκευές iPhone 12 πέρσι, 90 εκατομμύρια iPhone 13 φέτος.
Παρόλο τη μεγαλύτερη παραγωγή όμως η παγκόσμια ζήτηση είναι κατά πολύ μεγαλύτερη από πέρσι.

Δείτε εδώ για του λόγου του αληθές τη συνέντευξη του προέδρου της iSquare πριν λίγες μέρες.

 

 

 

 

 

Το ίδιο λέμε, αυτή τη στιγμή σε όποιο Apple store και να μπεις δεν υπάρχει πουθενά, ούτε Ευρώπη ούτε Αμερική, πρώτη διαθέσιμη ημερομηνία γράφει 24/11-01/12 οπότε είναι παγκόσμιο το πρόβλημα.. 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, jonos said:

Πάντως μετά από σχεδόν δυο εβδομάδες χρήσης τα 120Hz ProMotion είναι η καλύτερη αναβάθμιση για τα μάτια μου.

Μπράβο στην apple που δεν χρειάζεται να πάμε στα 60Hz για να μην χάσουμε από μπαταρία όπως διάβαζα παλαιότερα σε άλλες συσκευές.

Φυσικά και είναι η καλύτερη αναβάθμιση. Αυτά να τα πεις στους ταλιμπάν απλάκηδες που έλεγαν όσα έλεγαν για το high refresh rate, μόνο και επειδή δεν το πρόσφερε η Apple στα κινητά της ή λόγω smooth UI. Μου λείπει στο γρήγορο σκρολάρισμα αυτή η εμπειρία χρήσης που είχα με το S20+. 

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν λίγο με Κωτσόβολο , υπάρχει πιθανότητα για σχετικά μεγάλη παραλαβή μέχρι τις 15 του μήνα χωρίς να είναι σίγουρο βέβαια  .. ας ελπίσουμε να παραλάβουμε και εμείς .. 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ο κωτσοβολος μας δουλεύει! Τα βάζει στο eshop κατά διαστήματα και δεν τα δινει σε αυτούς που έχουν κάνει αγορά! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, paros99 said:

Καλα ο κωτσοβολος μας δουλεύει! Τα βάζει στο eshop κατά διαστήματα και δεν τα δινει σε αυτούς που έχουν κάνει αγορά! 

Το βλέπω και εγώ ότι βγάζει διαθεσιμότητες κάποιες στιγμές αλλά όταν παίρνω τηλ μου λένε ότι δεν ισχύει .. 

Link to comment
Share on other sites

Σημερινό 

Ακυρώθηκε ήμουνα παρών και μπαμ το τσίμπησα ( τώρα το χρώμα είναι κάπως για τα γούστα μου αλλά δεν γ............)

Media Mark 

Μια χαρά 😉😉😉

20211103_194502.jpg

20211103_194507.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, jpol2410 said:

Σημερινό 

Ακυρώθηκε ήμουνα παρών και μπαμ το τσίμπησα ( τώρα το χρώμα είναι κάπως για τα γούστα μου αλλά δεν γ............)

Media Mark 

Μια χαρά 😉😉😉

20211103_194502.jpg

20211103_194507.jpg

Καλορίζικο!!! Τυχερέ!!!! Το χρώμα λίγο σε νοιάζει!! Θηκουλα και όλα καλά!!! 😉

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, paros99 said:

Καλορίζικο!!! Τυχερέ!!!! Το χρώμα λίγο σε νοιάζει!! Θηκουλα και όλα καλά!!! 😉

Ευχαριστώ φίλε μου. 

Ούτε θήκη γι αυτό και με είδατε λίγο με το χρώμα. 

Εδώ Ούτε στο Fold δεν έχω θήκη!!!🙃🙃🙃

Μια ζωή την έχουμε................

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jpol2410 said:

Σημερινό 

Ακυρώθηκε ήμουνα παρών και μπαμ το τσίμπησα ( τώρα το χρώμα είναι κάπως για τα γούστα μου αλλά δεν γ............)

Media Mark 

Μια χαρά 😉😉😉

20211103_194502.jpg

20211103_194507.jpg

Καλοριζικο φιλε να το χαρεις!

Οσο για το χρωμα, για τα δικα μου γουστα ειναι μια χαρα, ειναι το δευτερο αγαπημενο μου  μετα το silver (Το graphite αν και ειναι στα γουστα μου σαν χρωμα, δεν μου αρεσει oσo  τα silver/gold  γιατι κρυβει εντελως τα lens των καμερων).

Το siera blue που τρελενονται ολοι  προσωπικα μου φαινεται μια μ@λ@κια και μιση, μου θυμιζει περισσοτερο παιδικο  παιχνιδι παρα συσκευη του εναμιση χιλιαρικου! Περι ορεξεως βεβαια..

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ρωτησα σημερα στον κωτσο:

Ο πωλητης δεν ηξερε -> με εστειλε στο ταμειο -> το ταμειο δεν ηξερε. 😅

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα που πήγα και εγω εχθές κάνεις δεν ξέρει τπτ.. Ούτε και στο τηλέφωνο.. Το πρωί όμως η ιστοσελίδα έβγαζε διαθέσιμα τηλέφωνα... 

Screenshot_2021-11-04-11-13-56-586_com.facebook.orca.jpg

Edited by paros99
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως πουλάνε παράλληλα στο eshop! Πολύ έξυπνοι δεν λέω!!! Και εμείς άμα τους ρωτήσουμε λένε ότι περιμένουν ενημέρωση από τον προμηθευτή!!!! 

Screenshot_2021-11-05-07-25-48-141_com.facebook.katana.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...