Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, επίδοξος αγοραστής 13pro max μόλις υπάρχει διαθέσιμο, χρειάζομαι τα φώτα σας. Η μετάβαση θα γίνει από huawei p40rpo, ο φορτιστής του p40pro είναι 40w υπάρχει κανείς που έχει χρησιμοποιήσει αυτό τον φορτιστή στο 13? Επίσης ψάχνω για αξιόπιστο καλώδιο φόρτισης & είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο

Syncwire iPhone Ladekabel Lightning Kabel, 2M [Apple MFi Zertifiziert] Nylon-Geflochtenes Lightning Datenkabel für iPhone X/XR/XS Max, iPhone 8 Plus/7 Plus, iPhone 6/7/8, SE/5S/5C, iPad https://www.amazon.de/dp/B07Q29FHHD/ref=cm_sw_r_oth_api_glt_i_SMV2ZMMV7B2GW7PT6RBN
https://www.amazon.de/dp/B07Q29FHHD/ref=cm_sw_r_oth_api_glt_i_SMV2ZMMV7B2GW7PT6RBN



Anker Powerline+ II USB C auf Lightning Kabel, 180cm lang, Nylon-umflochtenes Ladekabel für iPhone 13/13 Pro/12 Pro Max/12/11/X/XS/XR/8 Plus, unterstützt Power Delivery(für Typ-C Ladegeräte) Schwarz https://www.amazon.de/dp/B07XMBR4CC/ref=cm_sw_r_oth_api_glt_i_6TGSCXH7TT8R81DADFM0
https://www.amazon.de/dp/B07XMBR4CC/ref=cm_sw_r_oth_api_glt_i_6TGSCXH7TT8R81DADFM0

Κάθε βοήθεια-συμβουλή είναι δεκτή, ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με το καλό να έρθεις στο οικοσύστημα της Apple.

Φορτιστή θα χρειαστείς με πρότυπο power delivery. Εκτός τον official μία εξίσου καλή επιλογή είναι ο Anker Nano.
Γενικά να έχεις στο νου σου ότι παίζουν πολλές μαϊμουδιές στο Skroutz με προϊόντα της Apple (φορτιστές, AirPods), όποτε να προτιμάς τους official resellers και distributors.

Καλώδιο αυτό της Anker, το ίδιο έχω και η ποιότητα του είναι εξαιρετική.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο με διαθεσιμότητα? Έχει παραλάβει κανείς?

Ουδεμία, από Κωτσόβολο και Γερμανό στην επαρχία μου είπαν ότι περιμένουν μέσα στην εβδομάδα.
Τώρα αν ισχύει ή όχι άγνωστο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Hd1980 said:

Καλησπέρα σε όλους, επίδοξος αγοραστής 13pro max μόλις υπάρχει διαθέσιμο, χρειάζομαι τα φώτα σας. Η μετάβαση θα γίνει από huawei p40rpo, ο φορτιστής του p40pro είναι 40w υπάρχει κανείς που έχει χρησιμοποιήσει αυτό τον φορτιστή στο 13? Επίσης ψάχνω για αξιόπιστο καλώδιο φόρτισης & είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο

Syncwire iPhone Ladekabel Lightning Kabel, 2M [Apple MFi Zertifiziert] Nylon-Geflochtenes Lightning Datenkabel für iPhone X/XR/XS Max, iPhone 8 Plus/7 Plus, iPhone 6/7/8, SE/5S/5C, iPad https://www.amazon.de/dp/B07Q29FHHD/ref=cm_sw_r_oth_api_glt_i_SMV2ZMMV7B2GW7PT6RBN
https://www.amazon.de/dp/B07Q29FHHD/ref=cm_sw_r_oth_api_glt_i_SMV2ZMMV7B2GW7PT6RBN



Anker Powerline+ II USB C auf Lightning Kabel, 180cm lang, Nylon-umflochtenes Ladekabel für iPhone 13/13 Pro/12 Pro Max/12/11/X/XS/XR/8 Plus, unterstützt Power Delivery(für Typ-C Ladegeräte) Schwarz https://www.amazon.de/dp/B07XMBR4CC/ref=cm_sw_r_oth_api_glt_i_6TGSCXH7TT8R81DADFM0
https://www.amazon.de/dp/B07XMBR4CC/ref=cm_sw_r_oth_api_glt_i_6TGSCXH7TT8R81DADFM0

Κάθε βοήθεια-συμβουλή είναι δεκτή, ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μια χαρα ειναι το καλωδιο που εχει μεσα στο κουτακι γιατι να ξοδευτεις για αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, bujinkan said:

Μια χαρα ειναι το καλωδιο που εχει μεσα στο κουτακι γιατι να ξοδευτεις για αλλο?

Γιατί πιθανότατα ο φορτιστής που θέλει να χρησιμοποιήσει ο φίλος δεν έχει usb-c είσοδο; Υποθέτω δηλαδή…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, athanaso77 said:

Γιατί πιθανότατα ο φορτιστής που θέλει να χρησιμοποιήσει ο φίλος δεν έχει usb-c είσοδο; Υποθέτω δηλαδή…

Για να δίνει 40W ο φορτιστής, έχει σίγουρα έξοδο usb-c.

Link to comment
Share on other sites

Για να δίνει 40W ο φορτιστής, έχει σίγουρα έξοδο usb-c.
Όχι η έξοδο που βγάζει ο φορτιστής της huawei βγάζει USB.

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Hd1980 said:

Όχι η έξοδο που βγάζει ο φορτιστής της huawei βγάζει USB.

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σορρυ για την παραπληροφόρηση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο αφορά την παραλαβή τον προπαραγγελιων είχε κανείς κάποιο νεότερο από καμιά μεγάλη αλυσίδα/κατάστημα; Έχουν περάσει 2εβδομαδες+ πλέον από τότε που γίνανε οι προπαραγγελίες και προσωπικά τουλάχιστον δεν έχω την παραμικρή ενημέρωση από το πλαίσιο που έκανα παραγγελία.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Θα αργήσουν.....όταν οι διαθεσιμοτητες σε Apple store Γερμανίας ή Amazon.de λένε παράδοση από 3-4 βδομάδες μέχρι και 2 μήνες.....μην περιμένεις εδώ στην Ελλάδα κάτι να γίνει νωριτερα. Από μέσα Νοεμβρίου και βλέπουμε. (Μακάρι να βγω λάθος)

Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Θα αργήσουν.....όταν οι διαθεσιμοτητες σε Apple store Γερμανίας ή Amazon.de λένε παράδοση από 3-4 βδομάδες μέχρι και 2 μήνες.....μην περιμένεις εδώ στην Ελλάδα κάτι να γίνει νωριτερα. Από μέσα Νοεμβρίου και βλέπουμε. (Μακάρι να βγω λάθος)

Ισχύει αυτό που  αναφέρεις για τις διαθεσιμότητες των 4 εβδομαδων στα Apple store, αλλά αυτές αναφέρονται στο  ποτέ θα παραλάβω εάν παραγγείλω σήμερα συσκευή. Εμείς έχουμε κάνει προπαραγγελια σχεδόν 20 μέρες πριν, δεν κάναμε σήμερα παραγγελία συσκευής για να συζητάμε για παραλαβή τέλη Νοεμβρίου.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Και στο Apple.uk για παραγγελία γράφει 3-4 weeks... Οπότε αν δεν γίνει κανένα θαύμα έχουμε ένα μήνα μπροστά.. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον δεν έγινα κατανοητός,από την στιγμή που δεν παραλαβαμε με το πρώτο γκρουπ και η τώρα διαθεσιμότητα είναι σχεδόν μηδέν, αυτό σημαίνει ότι θα αργήσουν. Δεν έχει καμία σημασία το πότε έκανες φίλε κου προπαραγγελια ή αν θα κάνεις παραγγελία τώρα. Συσκευές δεν υπάρχουν αρκετές αυτή τη στιγμή και θα πρέπει να περιμένουμε. Απλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Επειδή μάλλον δεν έγινα κατανοητός,από την στιγμή που δεν παραλαβαμε με το πρώτο γκρουπ και η τώρα διαθεσιμότητα είναι σχεδόν μηδέν, αυτό σημαίνει ότι θα αργήσουν. Δεν έχει καμία σημασία το πότε έκανες φίλε κου προπαραγγελια ή αν θα κάνεις παραγγελία τώρα. Συσκευές δεν υπάρχουν αρκετές αυτή τη στιγμή και θα πρέπει να περιμένουμε. Απλά τα πράγματα.

Καταλαβα,όποτε καλά είχα γράψει και παλιότερα, περιμένουμε τον Άι Βασίλη  να μας το φέρει όντως απο ότι φαινεται😂 

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Καποιοι παιρνουν iphone 13 και το σπανε για ενα βιντεο στο youtube..αλλοι τα παιρνουν και τα πουλανε.

Και εμεις περιμενουμε...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση έγινε την Κυριακή …σήμερα είναι 3η  μέρα με συνολικά 7 ωρες ενεργή οθόνη. 
Η αποδοση της ειναι περίπου +30% από το προηγούμενο μου τηλ. (12 max).

Δεν ξέρω για εσάς τους υπόλοιπους , αλλά για εμένα η διαφορά στην φωτεινότητα είναι εμφανείς , …. πιο λευκή απόχρωση και όχι προς το κίτρινο , με ενεργό το True Tone. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Ένας πολύ καλός φίλος μου δουλεύει σε μεγάλο κατάστημα της Αθήνας & μου είπε ότι pro max κατά τα Χριστούγεννα θα παραλάβουν.

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την αυτονομια των 10+ ωρων που βλεπω στο εξωτερικο στην Ελλάδα την πιανουμε? Ή μας περιοριζει το τραγικο σημα?

Ανετότατα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Vzoun said:

Παιδια την αυτονομια των 10+ ωρων που βλεπω στο εξωτερικο στην Ελλάδα την πιανουμε? Ή μας περιοριζει το τραγικο σημα?

πάντα όσοι ήταν στο εξωτερικό, έβλεπαν μειωμένη αυτονομία όταν έρχονταν Ελλάδα άρα ναι παίζει πολύ μεγάλο ρόλο το σήμα στην Ελλάδα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Vzoun said:

Παιδια την αυτονομια των 10+ ωρων που βλεπω στο εξωτερικο στην Ελλάδα την πιανουμε? Ή μας περιοριζει το τραγικο σημα?

Το σήμα ανάλογα τις περιοχές που είσαι μπορεί να ρίξει την αυτονομία αλλά το χειρότερο είναι το φως. Εδώ ο ήλιος μαξαρει φωτεινότητα σε σχέση με άλλες χώρες που δουλεύει στο 10%.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στα ευρωπαϊκά apple store έχουν δώσει ημερομηνία διαθεσιμότητας στα καταστήματα αλλά και σε αποστολή στο σπίτι 24/11-01/12!

Στιγμιότυπο 2021-10-30, 1.13.13 μμ.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...