Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σημερινή μέρα με 33% υπόλοιπο.

Αν καταλαβαίνω σωστά στα στατιστικά από την μπαταρία χρεώνει και τις 2 ώρες τηλ και πάει στις 10 σε σχέση με το 8 που βλέπω στον χρόνο επί οθόνης.

Και μια point n shoot βραδινή για να δικαιολογήσω την αγορά μου στο xs max 😄

 

9214F119-5C21-4C94-9400-D2071AA0A430.png

8D5DF31A-44F1-489C-B6E8-B0866967F16A.png

9E641338-A40E-41D9-A0DC-57C5DD061219.png

6A40ABA6-7E0F-49F1-B827-557BCC894651.png

FA71C7CD-B04D-463E-BE4D-61732F226727.jpeg

Edited by jonos

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχθές ήρθε το πολυπόθητο δέμα … επιτέλους 

Εγινε το αρχικό setup , σαν νέα συσκευή και όλα εξελίχθηκαν φυσιολογικά 

Εντυπώσεις σε λίγο ….. 

Link to comment
Share on other sites

Θα δω άραγε τώρα στις αρχές αυτο το 4483 ή είναι μόνον ονομαστικό ;
 
937816474_Screenshot2021-10-23at8_09_13AM.thumb.png.c17426097e28989ddb30c43b8a21117d.png

To καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι απεγκατάσταση την εφαρμογή. Οι μετρήσεις δεν είναι αξιόπιστες. Χρόνια τώρα βασικά..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, bill_viper said:


To καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι απεγκατάσταση την εφαρμογή. Οι μετρήσεις δεν είναι αξιόπιστες. Χρόνια τώρα βασικά..

Υπάρχει κάποιο άλλο software για να βλέπω περί μπαταρίας ;

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, jonos said:

Υπάρχει κάποιο άλλο software για να βλέπω περί μπαταρίας ;

Έχει η συσκευή την υγεία μπαταρίας, αυτό δεν αρκει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bill_viper said:


To καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι απεγκατάσταση την εφαρμογή. Οι μετρήσεις δεν είναι αξιόπιστες. Χρόνια τώρα βασικά..

Από πού προκύπτει ότι το coconutΒattery είναι αναξιόπιστο;

https://www.macworld.com/article/542901/coconutbattery-review-mac-gems.html

Link to comment
Share on other sites

αν και ειμαστε εκτος θεματος, απο την στιγμη που ο κατασκευαστης εχει ενσωματωσει στο λειτουργικο του (τουλαχιστον σε iphone και macbook) την υγεια μπαταριας ειναι αχρειαστες αυτες οι εφαρμογες.....

Link to comment
Share on other sites

Από πού προκύπτει ότι το coconutΒattery είναι αναξιόπιστο;
https://www.macworld.com/article/542901/coconutbattery-review-mac-gems.html

Γιατί πολύ απλά κανένα software και κανένας αλγόριθμος δε μπορεί να διαβάσει επ’ακριβώς τα εναπομείναντα mah. Όλα είναι στο περίπου.
Ακόμη και η υγεία μπαταρίας που έχει η Apple είναι κάτι στο περίπου. Gimmick άνευ λόγου και ουσίας.
Το καλύτερο που έχουν να κάνουν όλοι οι κάτοχοι είναι να μην ασχολούνται με αυτό το θέμα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites


Γιατί πολύ απλά κανένα software και κανένας αλγόριθμος δε μπορεί να διαβάσει επ’ακριβώς τα εναπομείναντα mah. Όλα είναι στο περίπου.
Ακόμη και η υγεία μπαταρίας που έχει η Apple είναι κάτι στο περίπου. Gimmick άνευ λόγου και ουσίας.
Το καλύτερο που έχουν να κάνουν όλοι οι κάτοχοι είναι να μην ασχολούνται με αυτό το θέμα.

Δεν μου απάντησες πάντως.
Link to comment
Share on other sites


Δεν μου απάντησες πάντως.

Ξαναδιάβασε την πρώτη πρόταση.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Η αισθηση στο χερι εχει βελτιωθει απο περυσι? Το 12αρι αισθανομουν οτι μου ''εκοβε'' τα δαχτυλα με το σκληρό πλαισιο που ειχε γυρω-γυρω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
15 minutes ago, Vzoun said:

Η αισθηση στο χερι εχει βελτιωθει απο περυσι? Το 12αρι αισθανομουν οτι μου ''εκοβε'' τα δαχτυλα με το σκληρό πλαισιο που ειχε γυρω-γυρω

Η ίδια συσκευή είναι και φέτος αλλά λίγο πιο παχιά και πιο βαριά. Συνεπώς…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω διαβάσει αρκετά περί μπαταρίας αλλά θα ήθελα να κάνω την ερώτηση γιατί αυτό το ερώτημα δεν μου έχει απαντηθεί και αφορά το 13 PM για μένα αλλά αν είναι γενικό παρακαλώ να μεταφερθεί. Επειδή με εξυπηρετεί πολύ η ασύρματη φόρτιση υπάρχει πρόβλημα αν το φορτίζω μόνο ασύρματα? θα έχω επιπτώσεις στην μπαταρία μου μελλοντικά ή είναι safe? Επειδή το έχω στο γραφείο μου το αφήνω μόνιμα πάνω στην βάση φόρτισης και το σηκώνω αρκετές φορές μέσα στην ημέρα είτε για κλήσεις είτε για να δω κάτι, επιρεάζει κάπου αν διακόπτεται η φόρτιση για 1 λεπτό και μετά το ξανά ακουμπήσω πάνω στην βάση? 

Edited by ReDKeNzO
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
56 minutes ago, ReDKeNzO said:

έχω διαβάσει αρκετά περί μπαταρίας αλλά θα ήθελα να κάνω την ερώτηση γιατί αυτό το ερώτημα δεν μου έχει απαντηθεί και αφορά το 13 PM για μένα αλλά αν είναι γενικό παρακαλώ να μεταφερθεί. Επειδή με εξυπηρετεί πολύ η ασύρματη φόρτιση υπάρχει πρόβλημα αν το φορτίζω μόνο ασύρματα? θα έχω επιπτώσεις στην μπαταρία μου μελλοντικά ή είναι safe? Επειδή το έχω στο γραφείο μου το αφήνω μόνιμα πάνω στην βάση φόρτισης και το σηκώνω αρκετές φορές μέσα στην ημέρα είτε για κλήσεις είτε για να δω κάτι, επιρεάζει κάπου αν διακόπτεται η φόρτιση για 1 λεπτό και μετά το ξανά ακουμπήσω πάνω στην βάση? 

Δεν παθαίνει τίποτα, δοκιμασμένο με πολλές συσκευές. Αν η υγεία μπαταρίας της συσκευής σου είναι να πέσει νωρίς ή πολύ αργά, αυτό εξαρτάται από την ίδια την ποιότητα της μπαταρίας η οποία δυστυχώς δεν είναι πάντα ίδια αλλά αυτό κανείς δεν μπορεί να το γνωρίζει εξ’ αρχής. Είναι θα έλεγα κατά κάποιο τρόπο να σου «κάτσει» καλή μπαταρία, είναι θέμα τύχης δηλαδή.

Συνεπώς… χρησιμοποίησε τη συσκευή σου όπως σε εξυπηρετεί και απλά απόλαυσε τη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να μην είναι της Cosmote γιατί ένα θέμα θα το έχεις. 
Κατ αρχήν esim απο τηλέφωνο σε τηλέφωνο η ίδια δεν παει. Οπότε πας για νέα esim και εάν έχεις Cosmote ξεκινάς απο τώρα και ψάχνεις γιατι υπαρχει μεγάλη έλλειψη στο συγκεκριμένο δίκτυο. Εάν βρεις την τσιμπάς με την μια και απλά όταν παραλάβεις τότε την ενεργοποιείς. 
Αλλιώς θα κυκλοφορείς με 12+13 μαζί μέχρι να βρεις esim. 
Άρχοντας

Συγνώμη.
Κάπου διάβαζα ότι η e sim είναι επαναχρησιμοποιήσιμη. Δηλαδή την κάνουμε ανενεργή απ το ένα τηλέφωνο και την ενεργοποιούμε εκ νέου στο καινούριο. Δεν έχω e-sim λόγω wind όποτε δεν μπορώ να το δοκιμάσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ReDKeNzO said:

έχω διαβάσει αρκετά περί μπαταρίας αλλά θα ήθελα να κάνω την ερώτηση γιατί αυτό το ερώτημα δεν μου έχει απαντηθεί και αφορά το 13 PM για μένα αλλά αν είναι γενικό παρακαλώ να μεταφερθεί. Επειδή με εξυπηρετεί πολύ η ασύρματη φόρτιση υπάρχει πρόβλημα αν το φορτίζω μόνο ασύρματα? θα έχω επιπτώσεις στην μπαταρία μου μελλοντικά ή είναι safe? Επειδή το έχω στο γραφείο μου το αφήνω μόνιμα πάνω στην βάση φόρτισης και το σηκώνω αρκετές φορές μέσα στην ημέρα είτε για κλήσεις είτε για να δω κάτι, επιρεάζει κάπου αν διακόπτεται η φόρτιση για 1 λεπτό και μετά το ξανά ακουμπήσω πάνω στην βάση? 

Μια απο τις παραμετρους που μπορει να σου φθειρει πιο γρηγορα την μπαταρια ειναι η ιδια η θερμοκρασια της κατα τη φορτιση (αλλα και γενικα).
Αν με την ασυρματη (γρηγορη) φορτιση το κινητο ζεσταινεται, τοτε ναι, μακροπροθεσμα θα δεις γρηγοροτερη φθορα μπαταριας.
Απο την αλλη παιζει ρολο και η ιδια η μπαταρια που εχει μεσα το κινητο σου καθως παιζουν οπως εχει φανει διαφορετικες ποιοτητες και ειναι θεμα τυχης ποια θα σου πεσει.
 

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω σε μια φώτο να την στείλω με AirDrop σε άλλο iPhone, μου εμφανίζει «Δεν βρέθηκαν άτομα», ενώ είναι ανοιχτό το wifi και το bluetooth.
Όταν πάει κάποιος άλλος να μου στείλει φώτο με AirDrop, με βρίσκει και λέει αναμονή και σε μένα δεν έρχεται ειδοποίηση για αποδοχή!
Είμαι σε iOS15.0.2.

Τι μπορώ να κάνω; 

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alcateluser said:

Όταν πατάω σε μια φώτο να την στείλω με AirDrop σε άλλο iPhone, μου εμφανίζει «Δεν βρέθηκαν άτομα», ενώ είναι ανοιχτό το wifi και το bluetooth.
Όταν πάει κάποιος άλλος να μου στείλει φώτο με AirDrop, με βρίσκει και λέει αναμονή και σε μένα δεν έρχεται ειδοποίηση για αποδοχή!
Είμαι σε iOS15.0.2.

Τι μπορώ να κάνω; 

Αυτό το έχεις επιλογή "όλοι"; 

 

EFA1FC0F-D058-4119-83D0-C8015EE83F56.png

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, JohnDoe954 said:


Συγνώμη.
Κάπου διάβαζα ότι η e sim είναι επαναχρησιμοποιήσιμη. Δηλαδή την κάνουμε ανενεργή απ το ένα τηλέφωνο και την ενεργοποιούμε εκ νέου στο καινούριο. Δεν έχω e-sim λόγω wind όποτε δεν μπορώ να το δοκιμάσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θεωρητικά γίνεται όπως λέει η apple, πρακτικά όμως το έχει κάνει κάποιος να μας το επιβεβαιώσει;

https://support.apple.com/el-gr/HT210655

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dinosang said:

Θεωρητικά γίνεται όπως λέει η apple, πρακτικά όμως το έχει κάνει κάποιος να μας το επιβεβαιώσει;

https://support.apple.com/el-gr/HT210655

Μέχρι σήμερα έχω αλλάξει πάνω από 6-7 esim λόγο συνεχούς αλλαγής συσκευών πάντα σε κάθε νέα ενεργοποίηση συσκευής η Cosmote ήθελε καινούργια esim. 

Αντικατάσταση από την μία στην άλλη συσκευή δεν νομίζω/ δεν γνωρίζω/ αλλά και δεν με ενημερώσανε στο δίκτυο ότι μπορεί να γίνει. 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, jpol2410 said:

Μέχρι σήμερα έχω αλλάξει πάνω από 6-7 esim λόγο συνεχούς αλλαγής συσκευών πάντα σε κάθε νέα ενεργοποίηση συσκευής η Cosmote ήθελε καινούργια esim. 

Αντικατάσταση από την μία στην άλλη συσκευή δεν νομίζω/ δεν γνωρίζω/ αλλά και δεν με ενημερώσανε στο δίκτυο ότι μπορεί να γίνει. 

 

Η apple δημοσίευσε τον οδηγό στις 11/10.Μήπως γίνεται με το iOs15.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, koutsis said:

Αυτό το έχεις επιλογή "όλοι"; 

 

EFA1FC0F-D058-4119-83D0-C8015EE83F56.png

Όλα οκ! Ευχαριστώ!

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη, όταν πάω να στείλω με AirDrop, μου εμφανίζει να σηκώσω την συσκευή, αυτό δεν το είχα πριν. Πως το κάνω να μην το εμφανίζει;

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, alcateluser said:

Όταν πατάω σε μια φώτο να την στείλω με AirDrop σε άλλο iPhone, μου εμφανίζει «Δεν βρέθηκαν άτομα», ενώ είναι ανοιχτό το wifi και το bluetooth.
Όταν πάει κάποιος άλλος να μου στείλει φώτο με AirDrop, με βρίσκει και λέει αναμονή και σε μένα δεν έρχεται ειδοποίηση για αποδοχή!
Είμαι σε iOS15.0.2.

Τι μπορώ να κάνω; 

Ο άλλος είχε ανοιχτό το airdrop? 
Εάν όχι τότε πως να τον βρεις να στείλεις την φωτό; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ο άλλος είχε ανοιχτό το airdrop? 
Εάν όχι τότε πως να τον βρεις να στείλεις την φωτό; 

Ανοιχτό ήταν και από τις δύο συσκευές! Όλα ok πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...