Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
10 minutes ago, jg_sot said:

Αν φοράς μάσκα, τότε έχεις πρόβλημα. Δεν σε αναγνωρίζει. 

Εκτός και αν έχεις και Apple Watch, το οποίο λύνει αυτό το πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχει αλλάξει η κατάσταση παραγγελίας του κωτσοβολου σε καποιον; Η είναι ακόμη κολλημένη στο "Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής: 21/10/2021"

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, cddaraa said:

Έχει αλλάξει η κατάσταση παραγγελίας του κωτσοβολου σε καποιον; Η είναι ακόμη κολλημένη στο "Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής: 21/10/2021"

Το δικό μου δεν έχει καν ημερομηνία.. 😭

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε ποτέ η την αφαίρεσαν; Ένα παιδί πιο πάνω το είχε γράψει 

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jonos said:

Πλατεία Νέας Σμύρνης χθες.

Τι ταβάνι στο κατέβασμα έχει το 5g ;

CFF3E707-42F1-4D81-8192-9482B90361DC.png

Πλατεία Ν. Σμύρνης το Σάββατο με Vodafone CU αλλά 12 Pro Max

5G.PNG

Edited by jmar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, jonos said:

Πλατεία Νέας Σμύρνης χθες.

Τι ταβάνι στο κατέβασμα έχει το 5g ;

CFF3E707-42F1-4D81-8192-9482B90361DC.png

εγω πρωι στις 8.30 στην πλατεια εχω κατεβασει 1375ΜΒ με s21 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση από πλαίσιο πριν λίγο, λόγω προβλήματος με την αποθήκη μας τελικά δεν θα μπορέσετε να παραλάβετε αύριο.  😂🤣

No worries.....κάποια στιγμή θα έρθει 😉

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, jpol2410 said:

Αρκεί να μην είναι της Cosmote γιατί ένα θέμα θα το έχεις. 

Κατ αρχήν esim απο τηλέφωνο σε τηλέφωνο η ίδια δεν παει. Οπότε πας για νέα esim και εάν έχεις Cosmote ξεκινάς απο τώρα και ψάχνεις γιατι υπαρχει μεγάλη έλλειψη στο συγκεκριμένο δίκτυο. Εάν βρεις την τσιμπάς με την μια και απλά όταν παραλάβεις τότε την ενεργοποιείς. 

Αλλιώς θα κυκλοφορείς με 12+13 μαζί μέχρι να βρεις esim. 

Άρχοντας 🙃🙃🙃🙃

Εμένα πάντως έχουν καταφέρει να με αφήσουν χωρίς τηλέφωνο από σήμερα το πρωί.

Η esim που μου έστειλαν δεν παιρνάει στο iPhone (βγάζει μήνυμα ότι έχει χρησιμποιηθεί ήδη), και η παλιά δε λειτουργεί πια.

Συμβουλή, κάντε το σε κατάστημα να είστε σίγουροι!

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chocbhed_6630 said:

Ενημέρωση από πλαίσιο πριν λίγο, λόγω προβλήματος με την αποθήκη μας τελικά δεν θα μπορέσετε να παραλάβετε αύριο.  😂🤣

No worries.....κάποια στιγμή θα έρθει 😉

Εφόσον σου ακυρώσανε την αυριανή παράδοση, σου δώσανε νέα ημερομηνία παράδοσης η εμεινες και εσυ όπως και όλοι μας εδώ με αγνωστη ημερομηνία παραλαβής;

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

τιποτα, σε μελλοντικο χρονο θα με ξανα καλεσουν για ενημερωση. Για να πω την αληθεια το περιμενα καθως μεχρι σημερα δεν με ειχε καλεσει κανεις για να γινουν οι απαραιτητες ενεργειες για την χρεωση του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2021 at 5:43 ΜΜ, bill_viper said:


Εμφάνιση όλης της δραστηριότητας κι εκεί βλέπεις για τη σημερινή μέρα.

Επίσης, από τη μπαταρία σου φαίνεται ότι κάτι τρέχει στο background όσο το έχεις στη φόρτιση. Εκτός κι αν ήσουν ξύπνιος όλο το βράδυ και το ψιλό χρησιμοποιούσες.
Π.χ. το δικό μου το βράδυ κατά τη διάρκεια της φόρτισης.

2e148f3b7b710e1dfaefad74b4e051f8.jpg

Τελικά κατάλαβα με αυτό που λες περι background στην φόρτιση.

Συνηθως όταν το βγάζω από την πρίζα ξεκινάω να το δουλεύω και βλέπω ότι θέλει πάνω από ώρα για να κατέβει η ένδειξη από το 100%.

Κοιτα ένα σημερινό.

812195F3-9E0F-459B-809E-8D2C46315A1E.png

C69E4E62-59A6-4F3A-BB72-9FC706DEBA5B.png

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να δει με ποιά αρχική χωρητικότητα ήρθε το Iphone του, ποιά χωρητικότητα έχει τώρα και πόσους κύκλους φόρτισης έχει κάνει, τα στοιχεία αυτά υπάρχουν μέσα στο Privacy-Analytics & Improvements

Θα πρέπει να έχετε όμως ενεργή την επιλογή Share iPhone & Watch Analytics για να μπορείτε να βρείτε το αρχείο

log-aggregated και δίπλα την ημερομηνία που θέλετε να δείτε, π.χ log-aggregated-2021-10-22-xxxxxx.ips

 

Το αρχείο αυτό κάντε το εξαγωγή και μετά αφού το ανοίξετε ψάξτε να βρείτε τα παρακάτω

 

 

 

<key>com.apple.power.battery.CycleCount</key>
<integer>6</integer>
 
<key>com.apple.power.battery.MaximumFCC</key>
<integer>3871</integer>
 
<key>com.apple.power.battery.NominalChargeCapacity</key>
<integer>3767</integer>
 
 
Το cycle count είναι οι κύκλοι φόρτισης
το MaximumFCC είναι η αρχική χωρητικότητα της μπαταρίας
το NominalChargeCapacity είναι η τρέχουσα χωρητικότητα
 
Στο δικό μου π.χ (Iphone 12promax) που αγοράστηκε πριν 3 εβδομάδες έχω γράψει 6 κύκλους φόρτισης, η αρχική χωρητικότητα ήταν 3871mAh και η τρέχουσα 3767mAh
Η χωρητικότητα που δίνει ο κατασκευαστής είναι 3687mAh
Να πω δε πως φορτίζω το κινητό συνήθως έως το 80% σχεδόν κάθε πρωί (από 50%-60% που έχει όταν ξυπνάω)και το έχω φορτίσει έως το 100% 3 φορές αν θυμάμαι καλά
 
 
Ελπίζω να βρείτε αυτές τις πληροφορίες ενδιαφέρουσες
 
Καλή συνέχεια

 

Capture analytics 4.PNG

Capture analytics 3.PNG

Capture analytics 2 .PNG

Capture analytics .PNG

Edited by jmar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον κωτσοβολο τώρα και μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη και ο προμηθευτής στέλνει ενημέρωση για το πότε θα στείλουν απόθεμα κάθε 20 μέρες.. Οπότε της λεω απόθεμα στέλνει μια φορά το μήνα και μου απαντάει μερικές φορές παίρνει και πάνω από μήνα... Πάνε καλά? Οπότε για κάτι που έχουμε πληρώσει θα παραλάβουμε Δεκέμβριο? Όταν εκανα την παραγγελία δεν μου ανέφεραν τέτοια αναμονή.. 

Edited by paros99
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, paros99 said:

Μίλησα με τον κωτσοβολο τώρα και μου είπαν ότι είναι σε έλλειψη και ο προμηθευτής στέλνει ενημέρωση για το πότε θα στείλουν απόθεμα κάθε 20 μέρες.. Οπότε τις λεω απόθεμα στέλνει μια φορά το μήνα και μου απαντάει μερικές φορές παίρνει και πάνω από μήνα... Πάνε καλά? Οπότε για κάτι που έχουμε πληρώσει θα παραλάβουμε Δεκέμβριο? Όταν εκανα την παραγγελία δεν μου ανέφεραν τέτοια αναμονή.. 

Τελικά ίσως τα πράγματα να είναι λίγο πιο ζόρικα απο όσο συνήθως όσο αφορα τις διαθεσιμότητες, ίσως να παίζει ρόλο και ο covid όπως συμβαίνει  και σε πολλά αλλά προϊόντα στην αγορά που είναι σε έλλειψη. 
Λιγα ποστ πιο πάνω καποιος φίλος  έγραψε ότι του ακυρώθηκε από το πλαίσιο προγραμματισμένη παραλαβή για σήμερα. Ίσως αυτοι που προλάβανε να πάρουν συσκευή από τους πρώτους ήταν τυχεροί και πάμε σε αρκετή αναμονή οι υπόλοιποι.

Δειτε το θετικό του πράγματος, αν παραλάβουμε Δεκέμβρη θα  νιώσουμε οτι μας φέρνει δώρο ο Άι Βασίλης όπως στην παιδική μας ηλικία😂😂

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά βρήκα σε τοπικό κατάστημα της περιοχής  μου διαθέσιμο ( είμαι επαρχία) μπορώ τώρα να πάω τώρα  να το πάρω αν θέλω αλλά έχει ένα 100αρικο καπέλο λόγο άμεσης διαθεσιμότητας και δεν πάω να το πάρω όχι τόσο για το έξτρα 100αρικο, αλλά γιατί μου φαίνεται κοροϊδία και εκμετάλλευση να πληρώσω πάνω από την προβλεπόμενη λιανική τιμή, ας περιμένω και μέχρι τα Χριστούγεννα αν χρειαστεί, όποτε έρθει από  πλαίσιο που έκανα προπαραγγελια, μεγάλη δουλειά.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pwpwpw said:

Προσωπικά βρήκα σε τοπικό κατάστημα της περιοχής  μου διαθέσιμο ( είμαι επαρχία) μπορώ τώρα να πάω τώρα  να το πάρω αν θέλω αλλά έχει ένα 100αρικο καπέλο λόγο άμεσης διαθεσιμότητας και δεν πάω να το πάρω όχι τόσο για το έξτρα 100αρικο, αλλά γιατί μου φαίνεται κοροϊδία και εκμετάλλευση να πληρώσω πάνω από την προβλεπόμενη λιανική τιμή, ας περιμένω και μέχρι τα Χριστούγεννα αν χρειαστεί, όποτε έρθει από  πλαίσιο που έκανα προπαραγγελια, μεγάλη δουλειά.

Εχει στην επαρχια σκρουτζομαγαζα????

 

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, aenaos15 said:

Εχει στην επαρχια σκρουτζομαγαζα????

 

Καταρχήν δεν ειναι  Σκρουτζομαγαζο, τοπικό κατάστημα ειναι με smartphones.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
31 minutes ago, aenaos15 said:

Εχει στην επαρχια σκρουτζομαγαζα????

Γιατί να μην έχει; Έχεις δει εσύ ότι όλα τα καταστήματα εκεί είναι στην Αθήνα; Το θέμα ωστόσο δεν είναι αυτό, το θέμα είναι ότι η διαθεσιμότητα είναι μικρή σε σχέση με τη ζήτηση και κατά τη γνώμη μου, όποιος δεν το βιάζεται για άλλους λόγους, καλύτερα να περιμένει μέχρι να ομαλοποιηθεί η κατάσταση. Όταν βλέπω καταστήματα ή ιδιώτες που τα αγόρασαν με τιμολόγιο να τα πουλάνε σε τιμές πάνω της επίσημης τιμής διάθεσης στη χώρα μας, αυτό με ξεπερνάει... Υπομονή θέλει, τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, a40ntistos said:

Πάντως αν κάποιος που το πήρε ήδη τον πάρει και κανένα άλλο κατάστημα ας μας κάνει ένα δωράκι 🙂

Πάντως εγώ που παρέλαβα, αν με ενημερώσει κάποιο από τα 4 καταστήματα που έχω κάνει προπαραγγελία θα σας πω μήπως μπορέσω να το πάρω για κάποιον από Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ReDKeNzO said:

Πάντως εγώ που παρέλαβα, αν με ενημερώσει κάποιο από τα 4 καταστήματα που έχω κάνει προπαραγγελία θα σας πω μήπως μπορέσω να το πάρω για κάποιον από Αθήνα.

Ενημέρωση σχετικά με ημερομηνία παράδοσης είχες από κανένα από τα 4 καταστήματα που προπαραγγελες;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Pwpwpw said:

Ενημέρωση σχετικά με ημερομηνία παράδοσης είχες από κανένα από τα 4 καταστήματα που προπαραγγελες;

Όχι, τίποτα...οι παραγγελίες σε istorm,isystem και Κωτσόβολο είναι σε αδράνεια και από το Πλαίσιο καμία ενημέρωση μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα από document για λογαριασμό φίλου και ρώτησα αν υπάρχουν ημερομηνίες για την 2η φουρνιά και μου είπε άγνωστο.

Τα σκρουτζομαγαζα με το γνωστό καπέλο τα έχουν ετοιμοπαράδοτα.

Edited by jonos

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...