Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μου φαίνεται ότι μόνο εγώ δεν δίνω δεκάρα.....προπαραγγελια pro max και παραγγελία apple watch series 7 και δεν μου καίγεται καρφακι πότε θα τα παραλάβω. Ας έρθουν οπότε θέλουν.... Κάθε χρόνο τα ίδια, δεν θα κάτσω ούτε να σκάσω ούτε να αγχωθω.....

Συμφωνώ κι επαυξάνω. Δε θα βάλουμε άλλο ένα άγχος στη ζωή μας, φτάνουν αυτά που έχουμε.
Και το βασικό, όλες αυτές οι προπαραγγελίες και παραγγελίες με ελάχιστη διαθεσιμότητα δε γίνονται με αγορά στο κατάστημα με τιμολόγιο σύμφωνα με το Άρθρο 39Α. Ειδικά στο 256gb που κοιτάζω σιγά μη πληρώσω 300€ Φ.Π.Α. για να το έχω μία-δύο-τρεις εβδομάδες νωρίτερα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

17 ώρες πριν, jonos said:

Βρε παιδιά εγώ μόλις έβαλα παραγγελία με παραλαβή και πληρωμή στο κατάστημα μόλις τώρα.

Μου ήρθαν και τα sms επιβεβαίωσης.

BBCA5313-82BC-45A8-9D60-361FD4DD61FA.thumb.png.e860b53ca6b16db908807570d899b40a.png

Θα ελεγα να παιξεις κανενα τζοκερ!

Μετα τις  9 χθες βρδυ εμφανιζει διαθεσιμο για παραδοση pro max στο καταστημα της πολης μου (ειμαι επαρχια) παραγγελνω αμεσως και ημουν σχεδον σιγουρος οτι σημερα θα μου ερθουν και τα sms να παω απο εκει να παραλαβω με αυτα που διαβασα..Αμ δε, τηλεφωνημα πρωι πρωι απο τα κεντρικα και μου λενε οτι τουε ενημερωσε το καταστημα που ειναι να παραλαβω οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο κομματι και αν θελω να συνεχισω την παραγγελια η διαθεσιμοτητα ειναι κατοπιν παραγγελιασ με αγνωστη ημερομηνια παραλαβης.Tους λεω πως γινετε απο την μια να εμφανιζει διαθεσιμο κομματι αλλα τελικα να μην ειναι διαθεσιμο και η απαντηση ητανε οτι μαλλον θα εγινε μπερδεμα και θα ητανα κανενα εκθεσιακο, μονο που σημερα περασα βολτα απο το συγκεκριμενο  καταστημα και δεν εχουνε ακομη εκθεσικο 13αρι να δεις. Να μην τα πολυλογω προφανως ακυρωσα την παραγγελια.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pwpwpw said:

Θα ελεγα να παιξεις κανενα τζοκερ!

Μετα τις  9 χθες βρδυ εμφανιζει διαθεσιμο για παραδοση pro max στο καταστημα της πολης μου (ειμαι επαρχια) παραγγελνω αμεσως και ημουν σχεδον σιγουρος οτι σημερα θα μου ερθουν και τα sms να παω απο εκει να παραλαβω με αυτα που διαβασα..Αμ δε, τηλεφωνημα πρωι πρωι απο τα κεντρικα και μου λενε οτι τουε ενημερωσε το καταστημα που ειναι να παραλαβω οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο κομματι και αν θελω να συνεχισω την παραγγελια η διαθεσιμοτητα ειναι κατοπιν παραγγελιασ με αγνωστη ημερομηνια παραλαβης.Tους λεω πως γινετε απο την μια να εμφανιζει διαθεσιμο κομματι αλλα τελικα να μην ειναι διαθεσιμο και η απαντηση ητανε οτι μαλλον θα εγινε μπερδεμα και θα ητανα κανενα εκθεσιακο, μονο που σημερα περασα βολτα απο το συγκεκριμενο  καταστημα και δεν εχουνε ακομη εκθεσικο 13αρι να δεις. Να μην τα πολυλογω προφανως ακυρωσα την παραγγελια.

Πάντως στο site ανανεώνεται συνέχεια το "ελάχιστα κομμάτια" πχ τώρα φαίνεται διαθέσιμο το Apple iPhone 13 Pro Max 128GB Sierra Blue.

Edited by paros99
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paros99 said:

Πάντως στο site ανανεώνεται συνέχεια το "ελάχιστα κομμάτια" 

Το ξερω το ειχα παρατηρησει εχθες που το παρακολουθουσα, σημερα δεν προκυτε να ασχοληθω αλλο απλα βαρεθηκα,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, παρατηρώ συχνά με refresh ότι βγάζουν ένα ένα τα κομάτια σε διάφορες πόλεις της επαρχίας, σήμερα πχ έχω πετύχει Ιωάννινα Αγρίνιο Καλαμάτα Ρόδο και Χανιά... Έκανα την παραγγελία από το κατάστημα της Ρόδου, εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής μου δίνει την 21/10 παράδοση στον χώρο μου με αντικαταβολή (?). μιλάω για 13 pro max siera blue 128.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ReDKeNzO said:

Καλημέρα σας, παρατηρώ συχνά με refresh ότι βγάζουν ένα ένα τα κομάτια σε διάφορες πόλεις της επαρχίας, σήμερα πχ έχω πετύχει Ιωάννινα Αγρίνιο Καλαμάτα Ρόδο και Χανιά... Έκανα την παραγγελία από το κατάστημα της Ρόδου, εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής μου δίνει την 21/10 παράδοση στον χώρο μου με αντικαταβολή (?). μιλάω για 13 pro max siera blue 128.

Δηλαδη εκανεσ την παραγγελια εχει ολοπκληρωθει πληρως η διαδικιασα, βαζεισ τον αριθμο παραγγελιας σου στην αναζητηση και σου το δειχνει διαθεσιμο προσ αποστολη και λεει οτιο θα φυγει μεθαυριο? 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που ειναι αγορά και παράδοση στο mall είναι ετσι.. Και το πρωί πριν τις 9 έβγαζε διαθέσιμα για αποστολή και 256..

Screenshot_2021-10-19-11-59-38-639_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, paros99 said:

Εμενα που ειναι αγορά και παράδοση στο mall είναι ετσι.. Και το πρωί πριν τις 9 έβγαζε διαθέσιμα για αποστολή και 256..

Screenshot_2021-10-19-11-59-38-639_com.android.chrome.jpg

Ακριβώς έτσι ήταν και σε μένα, με πήρανε τήλεφωνο και μου είπανε ότι τελικά δεν υπάρχει κομμάτι και ακύρωσα την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Pwpwpw said:

Δηλαδη εκανεσ την παραγγελια εχει ολοπκληρωθει πληρως η διαδικιασα, βαζεισ τον αριθμο παραγγελιας σου στην αναζητηση και σου το δειχνει διαθεσιμο προσ αποστολη και λεει οτιο θα φυγει μεθαυριο? 

αυτό μου λέει, τώρα θα δούμε πρέπει να περιμένω... έχω κάνει προπαραγγελίες και αλλού. ότι κάτσει πρώτο 😄

Capture.JPG

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, paros99 said:

Εμενα που ειναι αγορά και παράδοση στο mall είναι ετσι.. Και το πρωί πριν τις 9 έβγαζε διαθέσιμα για αποστολή και 256..

Screenshot_2021-10-19-11-59-38-639_com.android.chrome.jpg

Πρέπει να σου έρθουν 2 sms και το status να είναι έτσι.

Περί συσκευής τώρα τα 120hz κάνουν διαφορά στα μάτια μου σε σχέση με το xs max.

Όπως και η μπαταρία έχει τον ατελείωτο.

Στην φωτογραφία και στο βίντεο είναι μακράν καλύτερο του xs max.

Είμαι στην φάση που προσπαθώ να διαχειριστώ το βάρος της συσκευής.

Νεοτερα προσεχώς.

37056CFD-2E51-41EE-8B07-6C89EA083CCE.png

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Άδικα το παλεύεται και ψάχνετε από εδώ και από εκεί και γεμίζει το θέμα με τα ίδια και τα ίδια ποστ αντι να διαβάζουμε εντυπώσεις από όσους κατάφεραν και παρέλαβαν. Η πρώτη παρτίδα ήρθε στις15/10....ήρθε και έφυγε....δεν έφτασαν για όλους. Η επόμενη ίσως αυτή την Παρασκευή είτε την επόμενη (όπως κάθε χρόνο). Αν παρόλα αυτά βιάζεστε τόσο πολύ μπορείτε να δοκιμάσετε στις διάφορες αγγελίες αλλά εκεί υπάρχει καπέλο στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, chocbhed_6630 said:

Άδικα το παλεύεται και ψάχνετε από εδώ και από εκεί και γεμίζει το θέμα με τα ίδια και τα ίδια ποστ αντι να διαβάζουμε εντυπώσεις από όσους κατάφεραν και παρέλαβαν. Η πρώτη παρτίδα ήρθε στις15/10....ήρθε και έφυγε....δεν έφτασαν για όλους. Η επόμενη ίσως αυτή την Παρασκευή είτε την επόμενη (όπως κάθε χρόνο). Αν παρόλα αυτά βιάζεστε τόσο πολύ μπορείτε να δοκιμάσετε στις διάφορες αγγελίες αλλά εκεί υπάρχει καπέλο στην τιμή.

Eχεις δικαιο, αλλα οπως φαινεται  απο ολους οσους συμμετεχουμε στο νημα, μονο ενα ατομο φαινεται πως εχει παραλαβει την συσκευη.Ολοι οι υπολοιποι ειμαστε με προπαραγγελια σε αναμονη, οποτε δεν ειναι παραλογο  αυτη την χρονικη στιγμη η κουβεντα να εστιαζετε κυριως στην διαθεσιμοτητα απο την στιγμη που δεν υπαρχουν συσκευες για να συζητησουμε για την συσκευη αυτη καθ αυτη,

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ήθελα να γραψω.. Αφου κανείς δεν το έχει, πως να πει εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Οκ....καθηστε σε τότε εσεις να κάνετε παράπονα για τις προπαραγγελιες και να γεμίζει ανούσια ποστ το θεμα...... Μόλις με ενημέρωσαν από πλαίσιο ότι την Παρασκευή παραλαμβανω.....

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Οκ....καθηστε σε τότε εσεις να κάνετε παράπονα για τις προπαραγγελιες και να γεμίζει ανούσια ποστ το θεμα...... Μόλις με ενημέρωσαν από πλαίσιο ότι την Παρασκευή παραλαμβανω.....

Οπως εγραψα και παραπανω δεν εχεις αδικο, αλλα για να γινει κουβεντα και να πουμε εντυπωσεις σχετικα με την συσκευη  πρπει να εχουμε και συσκευση και ακομη εχουν παραλαβει ελαχιστοι δεν υπαρχον συσκευες για να συζητησουμε περι εμπειρια χρησης.

Ευχαριστα νεα οσο αφορα την προπαραγγελια σου στο πλαισιο,  απο το ιδιο καταστημα εκανα και εγω την προπαραγγελια μου αλλα απο οτι φαινεται δυστηχως δεν θα ειμαι απο τους τυχερους ουτε στην δευτερη φουρνια γιατι δεν εχω καμια ενημερωση απο το καταστημα.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φόρτιση καλά παει αλλά περιμένω και καλύτερα.

Τι να πω η οθόνη είναι απίστευτη και σε dv hdr περιεχόμενο είναι απόλαυση.

Ο ήχος δεν έχει καμμία σχέση με του xs max με πολύ καλύτερη ποιότητα ένταση.

Στο κομμάτι του Wi-Fi αλλά και στα data δείχνει όπως και θα έπρεπε αναβαθμισμένο.

Συνηθιζω να βγάζω την θήκη με το που μπαίνω σπίτι και να το χειρίζομαι γυμνό.

Ειναι πανέμορφη συσκευή παρόλο το μεγεθος της και τα κιλά της.

Χειμωνα έχουμε μπροστά μας σε κάποιο μπουφάν θα το βολέψουμε.

Το καλοκαίρι θα έχουμε θέμα. 😄

 

A511F479-80DA-488A-947D-40BFF98D527F.png

4E4BFD66-05F4-4D35-812C-9F3470E23132.png

1132A627-237A-425E-A145-F67A0B76BE98.png

51343C2B-4094-42F9-A3A1-80A44D7B6669.png

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Mόλις το βρήκα διαθέσιμο σε ένα κατάστημα Κ και μου ήρθε αμέσως μνμ στο Viber ότι η παραγγελία είναι έτοιμη και να περάσω να την πάρω από το κατάστημα εντός 3 ημερών, αν όλα πάνε καλά από αύριο θα σας γράφω και εγώ τiς εντυπώσεις και όχι για τις εντυπώσεις... 😉

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάνω την ερώτηση εδώ γιατί βλέπω τη μεγαλύτερη κινητικότητα. Σε θέμα μπαταρίας, ποιο είναι τελικά καλύτερο : 13 απλό ή το Pro?  Κάποια reviews είναι αντιφατικά..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
30 minutes ago, geob79 said:

Καλησπέρα. Κάνω την ερώτηση εδώ γιατί βλέπω τη μεγαλύτερη κινητικότητα. Σε θέμα μπαταρίας, ποιο είναι τελικά καλύτερο : 13 απλό ή το Pro?  Κάποια reviews είναι αντιφατικά..

Η αυτονομία τους είναι παρεμφερής, δεν ξεχωρίζει κάποιο θεαματικά.

Ωστοσο να πω ότι επειδή το παρόν topic έχει περισσότερη κίνηση λόγω μεγαλύτερου ενδιαφεροντος για τη συγκεκριμένη συσκευή, δεν έχει νόημα να γράφουμε εδώ για άλλες συσκευές. Η ερώτηση που έκανες εδώ, στο μέλλον θα ενδιαφέρει κι άλλους, αλλά θα χαθεί μέσα στο λάθος θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά να δεις που δεν του το είχα για χρώμα …

Πρωινη γυμναστική εεε συγνώμη σερφάρισμα.

Τρεις ώρες και κάτι και είμαστε στο 90%.

Ηδη αισθάνομαι τους μύες μου πιο δυνατούς. 😄

F92B80A5-1E20-4050-B075-4E947F218560.jpeg

757B177B-C82D-4C78-B85C-C91B7DF59948.png

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Update.Καλημέρα, παραγγελία χτες βράδυ, παρέλαβα σήμερα το πρωί από κατάστημα στη Μεταμόρφωση. Για τους απαισιόδοξους, Stock υπάρχει και εμφανίζονται διαθέσιμα στο site του K γιατί είναι ακυρωμένες παραγγελίες και γι αυτό τα βγάζει 1-1. Περισσότερα το βράδυ... 😛

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ReDKeNzO said:

Update.Καλημέρα, παραγγελία χτες βράδυ, παρέλαβα σήμερα το πρωί από κατάστημα στη Μεταμόρφωση. Για τους απαισιόδοξους, Stock υπάρχει και εμφανίζονται διαθέσιμα στο site του K γιατί είναι ακυρωμένες παραγγελίες και γι αυτό τα βγάζει 1-1. Περισσότερα το βράδυ... 😛

 

Μπράβο καλοδουλευτο. Είδες που σας τα έλεγα.

Ακυρωμενες παραγγελίες τελικά.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ReDKeNzO said:

Update.Καλημέρα, παραγγελία χτες βράδυ, παρέλαβα σήμερα το πρωί από κατάστημα στη Μεταμόρφωση. Για τους απαισιόδοξους, Stock υπάρχει και εμφανίζονται διαθέσιμα στο site του K γιατί είναι ακυρωμένες παραγγελίες και γι αυτό τα βγάζει 1-1. Περισσότερα το βράδυ... 😛

 

Kαλοριζικο και καλοδουλευτο!

Οσο αφορα το κομματι του Bold, θα μπορουσε να εφοσον ακυρωθηκε μια προπαραγγελια να παει το ακυρωμενο κομματι στην επομενη προπαραγγελια , υπαρχουν πολλα ατομα που εχουν προπαραγγειλει και περιμενουν ακομη.Τελος παντων.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pwpwpw said:

Kαλοριζικο και καλοδουλευτο!

Οσο αφορα το κομματι του Bold, θα μπορουσε να εφοσον ακυρωθηκε μια προπαραγγελια να παει το ακυρωμενο κομματι στην επομενη προπαραγγελια , υπαρχουν πολλα ατομα που εχουν προπαραγγειλει και περιμενουν ακομη.Τελος παντων.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, εφόσον όμως δεν με εξυπηρέτησαν ως πελάτη προπαραγγελίας που έχω προταιρεότητα δεν μπορούσα να μην εκμεταλευτώ την ευκαιρία που το έβγαλαν διαθέσημο για άμεση παραλαβή από το κατάστημα. Νομίζω ο καθένας μας το ίδιο θα έκανε...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!! Περιμένουμε εντυπώσεις!!! Ποιο μοντέλο πήρες? 

Edited by paros99
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...