Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, koutsis said:

Αυτό φίλε μου εξαρτάται καθαρά από εσένα. Δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος. Εγώ ας πούμε που θέλω μεγάλη οθόνη δεν το σκέφτομαι καν για τα απλά. Κάποιος άλλος μπορεί  να θέλει μόνο μικρά. Το πίο λογικό είναι να πας σε ένα μαγαζί και να τα πιάσεις από κοντά και τα δύο και να αποφασίσεις.

Σε μαγαζι δεν υπαρχει να το δοιμασω, αλλα πηγα εχθες και επιασα το 12pro max που υπαρχει, που εχει ιδιο μεγεθος με το 13αρι μαξ(το 13αρι λενε ειναι λιγο πιο βαρυ και λιγο πιο χοντρο). Στο μαγαζι οκ μου φανηκε αλλα και παλι δεν μπορω να βγαλω ασφαλη συμπερασμα, αλλο να το δουλεψεις 5 λεπτα στο καταστημα και αλλο να το εχεις για καθημερινη χρηση μεσα σε θηκη που δινει επιπλεον ογκο, να το βαζεις-βγαζεις απο την τσεπη κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
33 minutes ago, aenaos15 said:

Ενω τα 256 φτανουν???

Ουτε για αστειο.

Δεν είναι αυτό το θέμα. Εγώ παρέθεσα τον περιορισμό που έχουν οι συσκευές με 128GB σε σχέση με τις υπόλοιπες, για να μη βρεθούν προ δυσάρεστων εκπλήξεων οι εν δυνάμει αγοραστές.

6 minutes ago, Pwpwpw said:

Σε μαγαζι δεν υπαρχει να το δοιμασω, αλλα πηγα εχθες και επιασα το 12pro max που υπαρχει, που εχει ιδιο μεγεθος με το 13αρι μαξ(το 13αρι λενε ειναι λιγο πιο βαρυ και λιγο πιο χοντρο). Στο μαγαζι οκ μου φανηκε αλλα και παλι δεν μπορω να βγαλω ασφαλη συμπερασμα, αλλο να το δουλεψεις 5 λεπτα στο καταστημα και αλλο να το εχεις για καθημερινη χρηση μεσα σε θηκη που δινει επιπλεον ογκο, να το βαζεις-βγαζεις απο την τσεπη κτλ.

Όπως σου είπαν ήδη, είναι καθαρά υποκειμενική η απάντηση. Το αν σε βολεύει ή όχι, μόνο εσύ θα το κρίνεις. Από το 12 Pro Max δεν θα έχει μεγάλη διαφορά στο βάρος. Αν εκείνο που είδες σου ταιριάζει περισσότερο από αυτό που έχεις, θα σου ταιριάζει και το 13 Pro Max.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φέτος από 11 pro θα πάω στο μαξ. Τα 128 μου είναι αρκετά μιας και το proRes μου είναι αδιάφορο. Αναμονή από την iStorm τώρα...

:D
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2021 at 1:00 ΜΜ, athanaso77 said:

Δεν είναι αυτό το θέμα. Εγώ παρέθεσα τον περιορισμό που έχουν οι συσκευές με 128GB σε σχέση με τις υπόλοιπες, για να μη βρεθούν προ δυσάρεστων εκπλήξεων οι εν δυνάμει αγοραστές.

 

Κι εγω επεκτεινα κατα τη αποψη μου , τον περιορισμο στα 256 gb , γιατι ουτε κι εκει δεν θα ειναι αρκετο.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2021 at 1:12 ΜΜ, vaggelis_grg said:

Εγώ φέτος από 11 pro θα πάω στο μαξ. Τα 128 μου είναι αρκετά μιας και το proRes μου είναι αδιάφορο. Αναμονή από την iStorm τώρα...

Πιστεύεις ότι θα πάρουμε Παρασκευή από istorm; Έχω ήδη προπληρώσει με την προ παραγγελία αλλά λίγο αγχώνομαι. 

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cddaraa said:

Πιστεύεις ότι θα πάρουμε Παρασκευή από istorm; Έχω ήδη προπληρώσει με την προ παραγγελία αλλά λίγο αγχώνομαι. 

Σου ζητησαν να προπληρωσεις απο istorm ????

Σε μενα δεν ζητησαν ουτε αυτη τη φορα ουτε τις προηγουμενες 2 που αγορασα απο αυτους με προπαραγγελια.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ζήτησαν. Εγώ προπλήρωσα γιατί έτσι έχω συνηθίσει. 

Βέβαια την επόμενη μέρα το ξανά σκέφτηκα γιατί θυμήθηκα την απαράδεκτη συμπεριφορά του Κωτσόβολου στις πληρωμένες προ παραγγελίες του Playstation 5 

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Και Παρασκευή να μην είναι. Θα είναι από βδομάδα. Τόσο περιμέναμε. Λίγο ακόμα δεν μας πειράζει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vaggelis_grg said:

Και Παρασκευή να μην είναι. Θα είναι από βδομάδα. Τόσο περιμέναμε. Λίγο ακόμα δεν μας πειράζει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ε ναι , θεωρω οτι ειναι  σοβαρο καταστημα και δεν υπαρχει προβλημα κανενα. Λογικα απο δευτερα αναμενουμε ολοι.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια την Παρασκευή είτε το αργότερο τη δευτερα θα παραλαβεις (παραλαβουμε). Of topic το θέμα του κοτσοβολου έχει αναλυθεί για πολλές συσκευές (κινητά τηλεοράσεις ps5 η λίστα είναι μεγάλη) ότι έχει γενικά θέμα και το κυριότερο συνήθως ζητά να προπληρωσεις και μετά ψάχνεις ποτε θα παραλαβεις....end of topic.

Link to comment
Share on other sites

Με την εκδήλωση ενδιαφέροντος περιμένετε να παραλάβετε;
Ρωτάω για αυτούς που είπαν πως δεν έκαναν προπαραγγελία.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ προπαραγγελια από Κωτσόβολο στις 9/10 το 13 pro max , έχουν έρθει θήκες , τζαμακια αλλά δεν μου δίνουν ημερομηνία και έχω αρχίσει να αγχώνομαι γιατί έχω προπληρώσει 🤷🏻‍♂️

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
22 minutes ago, Pwpwpw said:

Στις προπαραγγελίες είναι αναγκαστική η προπληρωμή;

Όχι βέβαια, αυτές είναι πρακτικές του Κωτσόβολου, που στο παρελθόν έχουν προκαλέσει πολύ ταλαιπωρία στον κόσμο.

Από iStorm για παράδειγμα δεν ζητάνε προκαταβολές κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, athanaso77 said:

Όχι βέβαια, αυτές είναι πρακτικές του Κωτσόβολου, που στο παρελθόν έχουν προκαλέσει πολύ ταλαιπωρία στον κόσμο.

Από iStorm για παράδειγμα δεν ζητάνε προκαταβολές κτλ.

Από το site τους πάντως ζητάει κανονικά λεφτά.
Μόνο στη "εκδήλωση ενδιαφέροντος" δεν ζήτησε.

Edited by soiramk

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Pwpwpw said:

Στις προπαραγγελίες είναι αναγκαστική η προπληρωμή; Δεν μπορείς να πληρώσεις κατά την παράδοση;

Μου ζήτησαν κανονικά να πληρώσω .. 

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από istorm παιδιά πια αλλά καταστήματα δεν ζητάνε προπληρωμή; Θέλω να κάνω παραγγελία το 13 pro max αλλά επειδή ρώτησα και δεν μου δώσανε ακριβή ημερομηνία παράδοσης, θέλω να κάνω παραγγελία χωρίς να προπληρώσω με άγνωστη ημερομηνία παράδοσης. Ο κοτσοβολος ζητάει προπληρωμή λοιπόν, με Γερμανό και πλαίσιο γνωρίζετε τι παίζει;

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω... Και το iStorm για να κάνεις προπαραγγελία  ζητάει κανονικά να πληρώσεις (και όχι προκαταβολή, όλο το ποσό). Τώρα αν από το κατάστημα σου λένε πως θα στο κρατήσουν χωρίς να πληρώσεις, δεν το γνωρίζω.

 

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει προπαραγγελια στο πλαισιο οπως ειχα κανει αντιστοιχα και περσι. Περσι με καλεσαν μια μερα πριν παραλαβω για να γινει η διαδικασια της χρεωσης. Λογικα και φετος οταν θα ειναι να γινει η αποστολη θα με καλεσουν μια μερα νωριτερα για να γινει η χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, soiramk said:

Ξαναγράφω... Και το iStorm για να κάνεις προπαραγγελία  ζητάει κανονικά να πληρώσεις (και όχι προκαταβολή, όλο το ποσό). Τώρα αν από το κατάστημα σου λένε πως θα στο κρατήσουν χωρίς να πληρώσεις, δεν το γνωρίζω.

 

Δεν ισχυει αυτο που λες. Καμια προπληρωμη και προκαταβολη δεν ζητα το istorm. Ειναι η 3 συνεχομενη χρονια που αγοραζω με προπαραγγελια iPhone και ποτε δεν μου ζητησε κανεις να πληρωσω.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, chocbhed_6630 said:

εχω κανει προπαραγγελια στο πλαισιο οπως ειχα κανει αντιστοιχα και περσι. Περσι με καλεσαν μια μερα πριν παραλαβω για να γινει η διαδικασια της χρεωσης. Λογικα και φετος οταν θα ειναι να γινει η αποστολη θα με καλεσουν μια μερα νωριτερα για να γινει η χρεωση.

Moλις εκανα και εγω την προπαραγγελια μου απο πλαισιο ηλεκτρονικα και περιμενω να δω πως θα παει.

Γερμανος  που πηγα σε φυσικο  καταστημα και ρωτησα μου ζητουσε προεξοφληση για να προχωρησει η προπαραγγελια και σε ερωτηση μου ποτε θα παραλαβω το προιον εαν το προχωρησω, μου ειπανε οτι δεν ξερουνε και οτι δεν εχουνε ενημερωση.Δεν το προχωρησα προφανως διοτι προεξοφληση με αγνωστη ημερομηνια παροδοσης δεν μου καθοτανε καθολου καλα.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, aenaos15 said:

Δεν ισχυει αυτο που λες. Καμια προπληρωμη και προκαταβολη δεν ζητα το istorm. Ειναι η 3 συνεχομενη χρονια που αγοραζω με προπαραγγελια iPhone και ποτε δεν μου ζητησε κανεις να πληρωσω.

Το έκανες από το site τους ή σε κατάστημα; Στο site μου βγάζει ποσό και δεν το συνέχισα. Αν δεν σε χρεώνει πες μου να προχωρήσω.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

παντως στο istorm που εκανα προπαραγγελια το aw7 και εβαλα παραλαβη στο καταστημα με πληρωμη εκει δεν μου ζητησε να πληρωσω κατι.(πχ προκαταβολη)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...