Jump to content

iPhone 13 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
41 minutes ago, manolog3 said:

Συμφωνω και εγω, αν δεν υπαρχει θεμα με τη θηκη και μπορει να μπει και το προστατευτικο στην καμερα βαλ' το.

Συνήθως όλες οι θήκες είναι συμβατές. Έχω κάνει διάφορους συνδυασμούς χωρίς ποτέ πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην 360 την Catalyst δεν μπαινει γιατι στην ουσια προστατευει ηδη την καμερα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ε καλά... εννοείται αυτό. Δε νομίζω ότι κάποιος με τέτοια θήκη, θα είχε και λόγο να ψάξει για προστατευτικό κάμερας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και από σήμερα σταματά η υποστήριξη του SwiftKey για το iOS από την MS (θα αφερεθεί και από το store αυτές τις μέρες νομίζω) τι άλλη λύση προτείνετε για swipe typing?

 

Μετα από τόσα χρόνια με swipe δεν νομίζω ότι μπορώ να γράψω κανονικά. 

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
46 minutes ago, alex_gate_7 said:

Μιας και από σήμερα σταματά η υποστήριξη του SwiftKey για το iOS από την MS (θα αφερεθεί και από το store αυτές τις μέρες νομίζω) τι άλλη λύση προτείνετε για swipe typing?

 

Μετα από τόσα χρόνια με swipe δεν νομίζω ότι μπορώ να γράψω κανονικά. 

Μπορείς να το χρησιμοποιείς κανονικά μέχρι (και αν) βρεθεί αντίστοιχη εναλλακτική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, alex_gate_7 said:

Μιας και από σήμερα σταματά η υποστήριξη του SwiftKey για το iOS από την MS (θα αφερεθεί και από το store αυτές τις μέρες νομίζω) τι άλλη λύση προτείνετε για swipe typing?

 

Μετα από τόσα χρόνια με swipe δεν νομίζω ότι μπορώ να γράψω κανονικά. 

Και το μαμα keyboard της apple και το gboard εχουν swipe αν δεν κανω λάθος. Επίσης επειδη σταματάει η υποστηριξη στο swiftkey δεν σημαινει οτι θα σταματήσεις να το χρησιμοποιείς.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, athanaso77 said:

Μπορείς να το χρησιμοποιείς κανονικά μέχρι (και αν) βρεθεί αντίστοιχη εναλλακτική.

 

30 minutes ago, koutsis said:

Και το μαμα keyboard της apple και το gboard εχουν swipe αν δεν κανω λάθος. Επίσης επειδη σταματάει η υποστηριξη στο swiftkey δεν σημαινει οτι θα σταματήσεις να το χρησιμοποιείς.

Προφανώς και μπορώ να το χρησιμοποιώ. Δεν σταματάει απλώς η υποστήριξη, αλλά θα κατέβει και από το store. Επίσης επειδή δεν θα λαμβάνει ενημερώσεις ασφαλείας θεωρώ ότι αργά ή γρήγορα θα πεταχτεί ή θα παρουσιάζει σχετικά bugs. 

Το μαμά πληκτρολόγιο έχει swipe σε πολύ λίγες γλώσσες και τα Ελληνικά δεν είναι μέσα σε αυτές.

 

Το gboard δεν το είχα υπόψιν μου είναι η αλήθεια, δεν το δούλευα ούτε στο Android, θα το έχω υπόψιν μου.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2022 at 11:33 ΠΜ, athanaso77 said:

Έχουν βγάλει κάποιες εταιρίες, επώνυμες και μη, θα σου συνιστούσα αυτά της Spigen. Παρέχουν σίγουρα προστασία χωρίς να χαλούν το φωτογραφικό αποτέλεσμα για τον μέσο χρήστη.

εγω πριν λιγο καιρο που εβαλα της spigen,εκτος του οτι κατα γενικη ομολογια αλλα και απο reviews μαζευει σκονη,

εμενα μου εχανε την αυτοματη εστιαση-ειδικα το βραδυ-και εστιαζε μονο μανιουαλ.

οπως μπηκε-βγηκε.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το ίδιο πριν μερικές ημέρες και μέχρι στιγμής δεν έχει μπει σκόνη. Το κινητό το μπαινοβγάζω σε τσαντάκι και στην κωλότσεπη. Νομίζω είναι λίγο λαχείο να σου κάτσε σωστά ΑΚΡΙΒΩΣ εκεί που πρέπει ώστε να μην περνάει σκόνη. Μπορεί βέβαια σε λίγες μέρες να έχω κι εγώ το ίδιο θέμα, θα επανέλθω.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, mclound said:

Έβαλα το ίδιο πριν μερικές ημέρες και μέχρι στιγμής δεν έχει μπει σκόνη. Το κινητό το μπαινοβγάζω σε τσαντάκι και στην κωλότσεπη. Νομίζω είναι λίγο λαχείο να σου κάτσε σωστά ΑΚΡΙΒΩΣ εκεί που πρέπει ώστε να μην περνάει σκόνη. Μπορεί βέβαια σε λίγες μέρες να έχω κι εγώ το ίδιο θέμα, θα επανέλθω.

εκτος της σκονης που-πιθανοτατα-θα αποκτησεις σε λιγες ημερες,δοκιμασε να τραβηξεις φωτο σε με χαμηλο φωτισμο,να δεις πως χανει την μπαλα...

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/10/2022 at 11:46 ΜΜ, dp8 said:

εκτος της σκονης που-πιθανοτατα-θα αποκτησεις σε λιγες ημερες,δοκιμασε να τραβηξεις φωτο σε με χαμηλο φωτισμο,να δεις πως χανει την μπαλα...

Έχεις δίκιο, απλώς άργησα να το συνειδητοποιήσω μιας που δεν τραβάω βραδινές λήψεις. Από σκόνη όμως ακόμη δεν έχω θέμα.

Έχει κάποιος φίλος να προτείνει βάση αυτοκινήτου που να εμπιστεύεται;

Άκυρη η ερώτηση, βρήκα το αντίστοιχο thread 🙂

Edited by mclound
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mclound said:

Έχεις δίκιο, απλώς άργησα να το συνειδητοποιήσω μιας που δεν τραβάω βραδινές λήψεις. Από σκόνη όμως ακόμη δεν έχω θέμα.

Έχει κάποιος φίλος να προτείνει βάση αυτοκινήτου που να εμπιστεύεται;

Άκυρη η ερώτηση, βρήκα το αντίστοιχο thread 🙂

ο αδερφος μου που το εχει επανω κανα 6μηνο,του εχει μαζεψει αρκετη σκονη.

περιεργο βεβαια απο την στιγμη που θεωρητικα ειναι ερμητικα κλειστο..

το τζαμακι παροτι ειναι πολυ καλης ποιοτητας,το βραδυ μπερδευει τον φακο της καμερας και χανει την εστιαση.

κριμα γιατι καθεται γαντι.!

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dp8 said:

ο αδερφος μου που το εχει επανω κανα 6μηνο,του εχει μαζεψει αρκετη σκονη.

περιεργο βεβαια απο την στιγμη που θεωρητικα ειναι ερμητικα κλειστο..

το τζαμακι παροτι ειναι πολυ καλης ποιοτητας,το βραδυ μπερδευει τον φακο της καμερας και χανει την εστιαση.

κριμα γιατι καθεται γαντι.!

 

ότι μπαίνει επάνω στην κάμερα, κάνει ζημιά στις φωτό, λίγο η πολύ αλλά κάνει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά την αναβάθμιση σε 16.0.2, η υγεια της μπαταρίας έπεσε από το 95 τοις 100 στο 87. Είναι φυσιολογικό; Είμαι στον πρώτο χρόνο της εγγύησης. Δικαιολογείται αλλαγή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, stapd_21 said:

Καλησπέρα σε όλους. Μετά την αναβάθμιση σε 16.0.2, η υγεια της μπαταρίας έπεσε από το 95 τοις 100 στο 87. Είναι φυσιολογικό; Είμαι στον πρώτο χρόνο της εγγύησης. Δικαιολογείται αλλαγή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν μπορείς να κανείς τίποτα 

Συνεχίζεις να λειτουργείς την συσκευή σου κανονικά δεν έχεις κανένα πρόβλημα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αφού η ίδια η Apple υποστηρίζει πως μέχρι 80% δεν υπάρχει πρόβλημα. Ωστόσο έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Αλλαγή μπαταρίας μέσα στην εγγύηση δικαιολογείται με αυτό το ποσοστό;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stapd_21 said:

Προφανώς αφού η ίδια η Apple υποστηρίζει πως μέχρι 80% δεν υπάρχει πρόβλημα. Ωστόσο έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Αλλαγή μπαταρίας μέσα στην εγγύηση δικαιολογείται με αυτό το ποσοστό;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Νομίζω η μπαταρία έχει 6 μήνες εγγύηση 

Εμενα προσωπικά δεν μου έχει τύχει 

Εγω το κινητό σου το βλέπω σαν φυσιολογική φθορά πάντως δεν νομίζω να σου αλλάξουν μπαταρία 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, stapd_21 said:

Καλησπέρα σε όλους. Μετά την αναβάθμιση σε 16.0.2, η υγεια της μπαταρίας έπεσε από το 95 τοις 100 στο 87. Είναι φυσιολογικό; Είμαι στον πρώτο χρόνο της εγγύησης. Δικαιολογείται αλλαγή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν νομίζω να θεωρηθεί βλάβη ή πρόβλημα για να το δεχτούν σαν εγγύηση.  Βασικά εσυ που το δουλεύεις βλέπεις στην χρήση εάν υπάρχει μεγαλύτερη απώλεια μπαταρίας ή ότι η διάρκεια έχει μειωθεί αισθητά. Εάν διαπιστώσεις πρόβλημα μόνο τότε πας για εγγύηση και καλή επιτυχία. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pol2410 said:

Δεν νομίζω να θεωρηθεί βλάβη ή πρόβλημα για να το δεχτούν σαν εγγύηση.  Βασικά εσυ που το δουλεύεις βλέπεις στην χρήση εάν υπάρχει μεγαλύτερη απώλεια μπαταρίας ή ότι η διάρκεια έχει μειωθεί αισθητά. Εάν διαπιστώσεις πρόβλημα μόνο τότε πας για εγγύηση και καλή επιτυχία. 

Μέχρι εχθές πριν κάνει την αναβάθμιση θα έλεγε μια χαρά είναι η μπαταρία σούπερ 

Απο όταν έγινε η αναβάθμιση θα λέει ότι κάτι δεν πάει καλά 

Καθαρα ψυχολογικό θέμα είναι αυτό το νούμερο και ήταν μεγάλη βλακεία που το έβαλαν κιόλας και μας έχουν δημιουργήσει ψυχολογικά προβλήματα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Tasos19s said:

Μέχρι εχθές πριν κάνει την αναβάθμιση θα έλεγε μια χαρά είναι η μπαταρία σούπερ 

Απο όταν έγινε η αναβάθμιση θα λέει ότι κάτι δεν πάει καλά 

Καθαρα ψυχολογικό θέμα είναι αυτό το νούμερο και ήταν μεγάλη βλακεία που το έβαλαν κιόλας και μας έχουν δημιουργήσει ψυχολογικά προβλήματα 

Έξυπνο marketing by apple. 
Ξέροντας ότι πολλοί πουλάνε τα κινητά σαν μεταχειρισμένα εκμεταλλεύονται ότι μετά από iOS updates η ένδειξη της μπαταρίας μπορεί σε κάποιους που ίσως θέλανε να αγοράσουν 13 από το να πάρουν ένα used με μπαταρία 92-94% και 130-170€  κάτω της τιμής ίσως πάνε σε new ( άποψη μου σαφώς). 
Προσωπικά δεν κοιτάω το νούμερο της μπαταρίας γιατί απλά κοιτάω ώρες χρήσης / μια φορά μόνο κοίταξα πριν περίπου 1 χρόνο που πήρα ρολόι σειρά 5 με μπαταρία 100% και σε πολύ καλή τιμή / μόνο έτσι βλέπεις την αξία μιας μεταχειρισμένης αγοράς. 
 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, pol2410 said:

Έξυπνο marketing by apple. 
Ξέροντας ότι πολλοί πουλάνε τα κινητά σαν μεταχειρισμένα εκμεταλλεύονται ότι μετά από iOS updates η ένδειξη της μπαταρίας μπορεί σε κάποιους που ίσως θέλανε να αγοράσουν 13 από το να πάρουν ένα used με μπαταρία 92-94% και 130-170€  κάτω της τιμής ίσως πάνε σε new ( άποψη μου σαφώς). 
Προσωπικά δεν κοιτάω το νούμερο της μπαταρίας γιατί απλά κοιτάω ώρες χρήσης / μια φορά μόνο κοίταξα πριν περίπου 1 χρόνο που πήρα ρολόι σειρά 5 με μπαταρία 100% και σε πολύ καλή τιμή / μόνο έτσι βλέπεις την αξία μιας μεταχειρισμένης αγοράς. 
 

όχι δεν πάει ετσι

το ποσοστό αυτό πολλές φορές είναι πλασματικό, απλά θα είχε κολλήσει στο 100 στην συγκεκριμένη συσκευή για πολύ καιρό που είναι εντελώς παράλογο, και όταν έγινε η αναβάθμιση ξεκόλλησε και έδειξε άλλο ποσοστό που και αυτό μπορεί να είναι λανθασμενο

μην τον δίνετε σημασια

δυστυχώς χαλάει πολύ την αξια μιας μεταχειρισμένες συσκευής ενώ δεν θα έπρεπε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά. Ας παραδεχτούμε ότι και τα iphone έχουν κάποια θεματακια. Δεν είναι όλα τέλεια στο τηλέφωνο. Καλά είναι να υποστηρίζουμε το προϊόν που χρησιμοποιούμε, αλλά να αναγνωρίζουμε και τα τυχόν λάθη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 minutes ago, kostassoula1 said:

Εντάξει ρε παιδιά. Ας παραδεχτούμε ότι και τα iphone έχουν κάποια θεματακια. Δεν είναι όλα τέλεια στο τηλέφωνο. Καλά είναι να υποστηρίζουμε το προϊόν που χρησιμοποιούμε, αλλά να αναγνωρίζουμε και τα τυχόν λάθη.

Φυσικά και έχουν τα θέματα τους. Και μάλιστα η έλευση της 16 έχει φέρει πολλούς πονοκεφάλους και στην Apple και στους καταναλωτές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kostassoula1 said:

Εντάξει ρε παιδιά. Ας παραδεχτούμε ότι και τα iphone έχουν κάποια θεματακια. Δεν είναι όλα τέλεια στο τηλέφωνο. Καλά είναι να υποστηρίζουμε το προϊόν που χρησιμοποιούμε, αλλά να αναγνωρίζουμε και τα τυχόν λάθη.

σε τι από όλα αναφέρεσαι? σίγουρα πολλοί λέμε ότι έχουν προβλήματα και είναι φυσικό. καμία συσκευή δεν είναι τέλεια 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Tasos19s said:

όχι δεν πάει ετσι

το ποσοστό αυτό πολλές φορές είναι πλασματικό, απλά θα είχε κολλήσει στο 100 στην συγκεκριμένη συσκευή για πολύ καιρό που είναι εντελώς παράλογο, και όταν έγινε η αναβάθμιση ξεκόλλησε και έδειξε άλλο ποσοστό που και αυτό μπορεί να είναι λανθασμενο

μην τον δίνετε σημασια

δυστυχώς χαλάει πολύ την αξια μιας μεταχειρισμένες συσκευής ενώ δεν θα έπρεπε 

Τάσο just for the record ( αναφέρομαι στο ρολόι ) το ποσοστό που έδειχνε 100% ήταν πραγματικό διότι και μετά από τόσες αναβαθμίσεις τώρα είναι στο 97%. Εικάζω ότι είχε γίνει μάλλον  αντικατάσταση. 
Ισως εδώ βολεύει το ποσοστό μπαταρίας βάσει ηλικίας μιας συσκευής. 
Τελος εννοείτε ότι τίποτα δεν είναι ή δουλεύει τέλεια και τα μήλα έχουν τα θέματα τους οπότε να είχαμε να λέγαμε. 😜

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...