Jump to content

iPhone 13 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
9 minutes ago, ccypruss000 said:

Καλησπερα φιλε μου διαβασε εδω στον παροχεα μου τι λενε πρωτα και μετα μιλας και λες αν καταλαβαινω ή οχι:

Η δίκη μου η απάντηση δε σε κάλυψε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τι συζητάμε ρε παιδιά τα ίδια και τα ίδια? είναι ενεργό by default στις συσκευες με 5g και δεν υπαρχει διακοπτης. τις παλαιοτερες συσκευες υπαρχει διακοπτης. τι λεει ο καθε παροχος που τις περισσοτερες των περιπτωσεων ειναι ασχετοι με τα τεχνικα θεματα των συσκευων δεν μας αφορα. επισης αυτα που γραφει ο παροχος μπορει να ισχυαν σε παλαιοτερες εκδοσεις ειτε λογισμικου ειτε ρυθμισεων παροχου και την στιγμη που μιλαμε αυτα ολα να εχουν αλλαξει.

είναι ενεργή η επιλογή απλά εμείς δεν την βλέπουμε, αυτό 

όπως τα είπε ο athanaso77

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2022 at 4:06 ΜΜ, Tasos19s said:

τι συζητάμε ρε παιδιά τα ίδια και τα ίδια? είναι ενεργό by default στις συσκευες με 5g και δεν υπαρχει διακοπτης. τις παλαιοτερες συσκευες υπαρχει διακοπτης. τι λεει ο καθε παροχος που τις περισσοτερες των περιπτωσεων ειναι ασχετοι με τα τεχνικα θεματα των συσκευων δεν μας αφορα. επισης αυτα που γραφει ο παροχος μπορει να ισχυαν σε παλαιοτερες εκδοσεις ειτε λογισμικου ειτε ρυθμισεων παροχου και την στιγμη που μιλαμε αυτα ολα να εχουν αλλαξει.

είναι ενεργή η επιλογή απλά εμείς δεν την βλέπουμε, αυτό 

όπως τα είπε ο athanaso77

Καλησπερα Τασος σε ευχαριστω πολυ με καλυψε η απαντηση σου απολυτα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά σήμερα έγινε αλλαγή από iPhone 11 σε 13 pro. κατά την αλλαγή επιλέξαμε να μεταφερθούν από το παλιό κινητό όλα τα δεδομένα. το νέο κινητό μετά από 20 λεπτά ήταν έτοιμο ακριβώς όπως το παλιό! και στις εφαρμογές ούτε login δεν ήθελες!
πειράζει που δεν κάναμε καθαρή εγκατάσταση όπως λέγαμε στα android; γλυτώσαμε τρελό κόπο!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 ώρες πριν, ilka71 said:

παιδιά σήμερα έγινε αλλαγή από iPhone 11 σε 13 pro. κατά την αλλαγή επιλέξαμε να μεταφερθούν από το παλιό κινητό όλα τα δεδομένα. το νέο κινητό μετά από 20 λεπτά ήταν έτοιμο ακριβώς όπως το παλιό! και στις εφαρμογές ούτε login δεν ήθελες!
πειράζει που δεν κάναμε καθαρή εγκατάσταση όπως λέγαμε στα android; γλυτώσαμε τρελό κόπο!

Δεν πειράζει καθόλου αν δουλεύουν όλα σωστά. Οι περισσότεροι πλέον έτσι αναβαθμίζουν τις iOS συσκευές τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει καθόλου αν δουλεύουν όλα σωστά. Οι περισσότεροι πλέον έτσι αναβαθμίζουν τις iOS συσκευές τους.
off topic το ίδιο μπορούμε να κάνουμε και από κινητό Samsung σε Samsung μέσω πχ της εφαρμογής smart switch; η εκεί θέλει καθαρή εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, ilka71 said:

off topic το ίδιο μπορούμε να κάνουμε και από κινητό Samsung σε Samsung μέσω πχ της εφαρμογής smart switch; η εκεί θέλει καθαρή εγκατάσταση;

Αυτό θα σου το απαντήσουν στο αντίστοιχο θέμα της Samsung.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:
3 ώρες πριν, athanaso77 said:
Δεν πειράζει καθόλου αν δουλεύουν όλα σωστά. Οι περισσότεροι πλέον έτσι αναβαθμίζουν τις iOS συσκευές τους.

off topic το ίδιο μπορούμε να κάνουμε και από κινητό Samsung σε Samsung μέσω πχ της εφαρμογής smart switch; η εκεί θέλει καθαρή εγκατάσταση;

Το ίδιο είναι ναι 

Καθαρη εγκατάσταση γιατί;

 Το λογισμικό είναι μέσα κανονικά καθαρό 

Περναει μετά από πάνω τα αρχεία όλα δεν έχεις θέμα ούτε στο iOS ούτε στο android 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, εχθες αγόρασα ενα Iphone 13 Pro για την κοπέλα μου πρωτη φορα με τα απο χρόνια χρήσης Android, Συγκεκριμένα galaxy S σειρές..
Oκ συνανταμε δυσκολίες για αρχή στην χρήση, Θα ηθελα ομως να μου πείτε 3 ερωτήσεις που εχω αν ειναι εφικτό.

1. Οκ ειδα οτι δεν υπαρχει τρόπος να στείλω τα viber data απο android σε IOS, ειδα οτι υπαρχει μια εφαρμογή αλλα προφανος πρεπει να την αγορασω και δεν ξερω αν κανει και δουλεια, μηπως με το app Move to IOS  στειλει και το αρχειο μαζι των μηνυμάτων; γενικα υπαρχει καποιος τροπος η πανε τα μηνυματα;
2.Ok καλυτερη η καμερα γενικα απο τα Samsung αλλα εκει υπηρχε ενα ωραιο feature που εκανε auto correction το προσωπο στις selfie πολυ βολικο.. εδω δεν εχει κατι παρόμοιο; γιατι ειδα οτι ειναι πολυ φτωχο το μενου εκει.
3.Εχετε καποιο tip γενικα για εκαθάριση εφαρμογών οπως εχουν τα android η δεν χρειάζεται; πχ οπως το φροντιδα συσκευης που ειχε , εξοικονομηση ενεργειεας κτλπ.

Επίσης υπαρχει καμια καλή μεβράνη-Tempered Glass για να αγοράσω; χωρις να μου διαλύσει την αποκρυση της αφής;

Edited by baspax1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, εχθες αγόρασα ενα Iphone 13 Pro για την κοπέλα μου πρωτη φορα με τα απο χρόνια χρήσης Android, Συγκεκριμένα galaxy S σειρές..
Oκ συνανταμε δυσκολίες για αρχή στην χρήση, Θα ηθελα ομως να μου πείτε 3 ερωτήσεις που εχω αν ειναι εφικτό.

1. Οκ ειδα οτι δεν υπαρχει τρόπος να στείλω τα viber data απο android σε IOS, ειδα οτι υπαρχει μια εφαρμογή αλλα προφανος πρεπει να την αγορασω και δεν ξερω αν κανει και δουλεια, μηπως με το app Move to IOS  στειλει και το αρχειο μαζι των μηνυμάτων; γενικα υπαρχει καποιος τροπος η πανε τα μηνυματα;
2.Ok καλυτερη η καμερα γενικα απο τα Samsung αλλα εκει υπηρχε ενα ωραιο feature που εκανε auto correction το προσωπο στις selfie πολυ βολικο.. εδω δεν εχει κατι παρόμοιο; γιατι ειδα οτι ειναι πολυ φτωχο το μενου εκει.
3.Εχετε καποιο tip γενικα για εκαθάριση εφαρμογών οπως εχουν τα android η δεν χρειάζεται; πχ οπως το φροντιδα συσκευης που ειχε , εξοικονομηση ενεργειεας κτλπ.

Επίσης υπαρχει καμια καλή μεβράνη-Tempered Glass για να αγοράσω; χωρις να μου διαλύσει την αποκρυση της αφής;

Φίλε μου επειδή εκανα πρόσφατα την ίδια μετάβαση από s21+ για το πρώτο σου ερώτημα δεν βρήκα free λύση που να μεταφέρει το viber. Οπότε απλά το παράτησα. Για το τζαμακι που λες δες στο σκρουτζ ένα της spigen που με 12 ευρώ παίρνεις 2 τεμάχια και μπαίνει και πανεύκολα. Για τις εφαρμογές κι εγώ τις κλείνω αλλά πιο πολύ από συνήθεια, μια φορά που πιεσα τον εαυτό μου και δεν έκλεισα καμία για 2 μέρες δεν είδα κανένα θέμα. Και η διαχείριση της μπαταρίας θα σε εκπλήξει. Είναι ο λόγος που πήγα στο 13 pro. Ήθελα μικρό μέγεθος τύπου S21 αλλά με καλή μπαταρία καθώς το s21 μου τελείωνε μέχρι το μεσημέρι. Με το 13 pro βγάζω την μέρα με άνεση τύπου 30-35% να απομένει με όλα ανοιχτα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, johnakis25 said:


Φίλε μου επειδή εκανα πρόσφατα την ίδια μετάβαση από s21+ για το πρώτο σου ερώτημα δεν βρήκα free λύση που να μεταφέρει το viber. Οπότε απλά το παράτησα. Για το τζαμακι που λες δες στο σκρουτζ ένα της spigen που με 12 ευρώ παίρνεις 2 τεμάχια και μπαίνει και πανεύκολα. Για τις εφαρμογές κι εγώ τις κλείνω αλλά πιο πολύ από συνήθεια, μια φορά που πιεσα τον εαυτό μου και δεν έκλεισα καμία για 2 μέρες δεν είδα κανένα θέμα. Και η διαχείριση της μπαταρίας θα σε εκπλήξει. Είναι ο λόγος που πήγα στο 13 pro. Ήθελα μικρό μέγεθος τύπου S21 αλλά με καλή μπαταρία καθώς το s21 μου τελείωνε μέχρι το μεσημέρι. Με το 13 pro βγάζω την μέρα με άνεση τύπου 30-35% να απομένει με όλα ανοιχτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

και εγω συγκεκριμένα galaxy s21 ultra εχω, Το οποιο αργότερα αν βγεί το iphone 14 σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω μεταβαση,
θα φανεί τωρα που χρησιμοποιεί η κοπελα μου το 13...
Ακομη ο χειρισμός του με μπερδέυει αλλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια φίλε μου πέρασα. Αν δεν χρειάζεσαι ή δεν θες το costumization του Android τότε για τα απλά πράγματα το iPhone δεν υπάρχει. Και κυρίως κάμερα και μπαταρία που δεν σε προδιδουν ποτέ. Απλά πάρε pro μοντέλο για πιο futureproof. Εγώ έκανα μια βδομάδα να συνηθίσω gestures και διαδικασίες αλλά από τότε η μόνη δυσκολία που είχα ήταν το πολύ Google integration που ειχα απ τα 10 χρόνια κινητών πίσω μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, baspax1 said:

1. Οκ ειδα οτι δεν υπαρχει τρόπος να στείλω τα viber data απο android σε IOS, ειδα οτι υπαρχει μια εφαρμογή αλλα προφανος πρεπει να την αγορασω και δεν ξερω αν κανει και δουλεια, μηπως με το app Move to IOS  στειλει και το αρχειο μαζι των μηνυμάτων; γενικα υπαρχει καποιος τροπος η πανε τα μηνυματα;

Δεν υπάρχει integration στο cloud του Viber στις δύο ξεχωριστές πλατφόρμες, άρα απλά το προσπερνάς, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

 

4 ώρες πριν, baspax1 said:

2.Ok καλυτερη η καμερα γενικα απο τα Samsung αλλα εκει υπηρχε ενα ωραιο feature που εκανε auto correction το προσωπο στις selfie πολυ βολικο.. εδω δεν εχει κατι παρόμοιο; γιατι ειδα οτι ειναι πολυ φτωχο το μενου εκει.

Ότι βλέπεις στο μενού και μέχρι εκεί. Υπάρχουν όμως μερικές αξιόλογες εφαρμογές (επί πληρωμή) αν θέλεις να ψαχτείς με πειράγματα στις φωτογραφίες.

 

4 ώρες πριν, baspax1 said:

3.Εχετε καποιο tip γενικα για εκαθάριση εφαρμογών οπως εχουν τα android η δεν χρειάζεται; πχ οπως το φροντιδα συσκευης που ειχε , εξοικονομηση ενεργειεας κτλπ.

Δεν ασχολείσαι με τέτοια πράγματα στο iOS.

 

4 ώρες πριν, baspax1 said:

Επίσης υπαρχει καμια καλή μεβράνη-Tempered Glass για να αγοράσω; χωρις να μου διαλύσει την αποκρυση της αφής;

Προτίμησε κάποιο επώνυμο όπως της Spigen ή της ESR και δεν θα έχεις πρόβλημα με την αφή ή την απεικόνιση της οθόνης. Υπάρχουν ακόμα πιο ποιοτικές επιλογές αν ψαχτείς για παραγγελία από το εξωτερικό αλλά κατά τη γνώμη μου δεν επιβάλλεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλά για επιβεβαίωση, οι κάμερες του 13 pro είναι ίδιες με του 13 pro max?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bardull said:

Απλά για επιβεβαίωση, οι κάμερες του 13 pro είναι ίδιες με του 13 pro max?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ναι είναι ίδιες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 minutes ago, ilka71 said:

άρα η μόνη διαφορά pro με pro max είναι το μέγεθος και φυσικά η μπαταρία;

Ακριβώς. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ilka71 said:

άρα η μόνη διαφορά pro με pro max είναι το μέγεθος και φυσικά η μπαταρία;

ναι ετσι

για οποία συσκευή θέλεις να συγκρίνεις πηγαίνεις στο gsmarena.com και κανείς compare

σου παραθέτει όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά για να συγκρινεις και να δεις ότι χρειάζεσαι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε πολυ καλη μπαταρια, ποσο SOT ειναι; Ξερω οτι το Max πιανει περιπου 9-10ωρες. Το μικρο pro?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ δεν το έχω μετρήσει ακριβώς για να σου πω. Αλλά και μόνο ότι μου βγάζει τη μέρα με τουλάχιστον 25-30% υπόλοιπο, τη στιγμή που τα έχω όλα ανοιχτά (wifi data GPS) και 2 mail να συγχρονιζουν, την ίδια στιγμή που χρησιμοποιώ συνεχώς social και κλήσεις ή βίντεοκλήσεις για τη δουλειά μου είμαι ικανοποιημένος και δεν χρειάζεται να το ερευνησω περαιτέρω. Βάζω το κινητό για φόρτιση το βράδυ πριν κοιμηθω μέχρι το 90-95 % και ξαναμπαινει το επόμενο βραδυ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπάρχει κάποιος λόγος που μόλις το βάζω να φορτίσει (στον δικό του φορτιστή 20W) ξεκινάει ένα ατελείωτo lagging το οποίο σταματά ακαριαία μόλις βγάλω το καλώδιο?

 

Θέλω να πω, είναι θέμα φορτιστή (ελατωματικό?) ή θα το κάνει πάντα όταν φορτίζω με τον 20W??

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, alex_gate_7 said:

Υπάρχει κάποιος λόγος που μόλις το βάζω να φορτίσει (στον δικό του φορτιστή 20W) ξεκινάει ένα ατελείωτo lagging το οποίο σταματά ακαριαία μόλις βγάλω το καλώδιο?

 

Θέλω να πω, είναι θέμα φορτιστή (ελατωματικό?) ή θα το κάνει πάντα όταν φορτίζω με τον 20W??

Έχει θέμα ο φορτιστής ή το καλώδιο σου 

Δοκίμασε με κάτι άλλο και θα βρεις πιο από τα δύο φταίει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί που το δοκίμασα δούλεψε.

Από εκεί και πέρα μία δουλεύει μία κολάει το κινητό αλλές φορές πολύ άλλες λιγότερο. Θα κάνω επιστροφή τον φορτιστή και να πάρω έναν άλλον να είμαι σίγουρος. Σε φορτιστή φίλου που το δοκίμασα σήμερα ήταν μία χαρά.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, alex_gate_7 said:

Το πρωί που το δοκίμασα δούλεψε.

Από εκεί και πέρα μία δουλεύει μία κολάει το κινητό αλλές φορές πολύ άλλες λιγότερο. Θα κάνω επιστροφή τον φορτιστή και να πάρω έναν άλλον να είμαι σίγουρος. Σε φορτιστή φίλου που το δοκίμασα σήμερα ήταν μία χαρά.

έχει θέμα ο φορτιστής μην τον χρησιμοποιείς, πάρε άλλον 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα στην παρέα,

από προχτές κάτοχος κι εγώ 13 pro  128 GB..χρόνια πιστός στην (νταβατζο)μηλο εταιρεία.. αλλά δεν την αλλάζω.

Η μετάβασή μου, έγινει από Xr σε 13 pro..

Δεν έχω μεταφέρει ακόμα τίποτα από το Xr.. θα το κάνω τις επόμενες μέρες..

Από την εως σήμερα εμπειρία σας: ποιό είναι αυτό που σας 'χαλάει' ( αν υπάρχει κάτι!?!?😋) στο συγκεκριμένο μοντέλο!?

οεο!?

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...