Jump to content

iPhone 13 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

iPhone 13 Pro (specs)

DISPLAY

Size: 6.1 inches
Resolution: 2532 x 1170 pixels, 19.5:9 ratio, 457 PPI
Technology: OLED
Refresh rate: 120Hz
Screen-to-body: 87.24 %
Peak brightness: 1200 cd/m2 (nit)
Features: HDR support, Oleophobic coating, Scratch-resistant glass (Ceramic Shield), Ambient light sensor, Proximity sensor

HARDWARE

System chip: Apple A15 Bionic
Processor: Hexa-core, 64-bit, 5 nm
GPU: Yes
RAM: 6GB
Internal storage: 128GB / 256GB / 512GB / 1TB
Device type: Smartphone
OS: iOS (15.x)
 
 

BATTERY

Type: Li - Ion, Not user replaceable
Charging: USB Power Delivery, Qi wireless charging, MagSafe wireless charging
Max charge speed: Wired: 20.0W; Wireless: 15.0W

CAMERA

Rear: Triple camera
Main camera: 12 MP (OIS, PDAF)
Specifications: Aperture size: F1.5; Focal length: 26 mm; Pixel size: 1.9 μm
Second camera: 12 MP (Telephoto, OIS, PDAF)
Specifications: Optical zoom: 3.0x; Aperture size: F2.8; Focal Length: 77 mm
Third camera: 12 MP (Ultra-wide, Autofocus)
Specifications: Aperture size: F1.8; Focal Length: 13 mm
Video recording: 3840x2160 (4K UHD) (60 fps), 1920x1080 (Full HD) (240 fps), 1280x720 (HD) (30 fps)
Features: OIS, HDR, Time-lapse video, Continuous autofocus, Picture-taking during video recording, Video light
Front: 12 MP (Time-of-Flight (ToF), EIS, HDR, Slow-motion videos)

DESIGN

Dimensions: 5.78 x 2.81 x 0.30 inches (146.7 x 71.5 x 7.65 mm)
Weight: 7.20 oz (204.0 g)
Materials: Back: Glass; Frame: Stainless steel
Resistance: Water, Splash, Dust; IP68
Biometrics: 3D Face unlock
Keys: Left: Volume control, Other; Right: Lock/Unlock key
Colors: Graphite, Gold, Silver, Sierra Blue

CELLULAR

5G: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78, n79
LTE (FDD): Bands 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(AWS-1), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700 a), 13(700 c), 14(700 PS), 17(700 b), 18(800 Lower), 19(800 Upper), 20(800 DD), 21(1500 Upper), 25(1900+), 26(850+), 28(700 APT), 29(700 d), 30(2300 WCS), 32(1500 L-band), 66(AWS-3), 71(600)
LTE (TDD): Bands 34(2000), 38(2600), 39(1900+), 40(2300), 41(2600+), 42(3500), 46, 48(3600)
UMTS: Bands 1(2100), 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 6(800)
Data Speed: LTE-A, HSDPA+ (4G) 42.2 Mbit/s, HSUPA 5.76 Mbit/s, UMTS
Dual SIM: Yes
SIM type: Nano SIM, eSIM
HD Voice: Yes
VoLTE: Yes

MULTIMEDIA

Headphones: No 3.5mm jack
Speakers: Earpiece, Loudspeaker
Features: Dolby Atmos
Screen mirroring: Wireless screen share
Additional microphone(s): for Noise cancellation

CONNECTIVITY & FEATURES

Bluetooth: 5.0
Wi-Fi: 802.11 a, b, g, n, ac, ax (Wi-Fi 6), dual-band; MIMO, Wi-Fi Direct, Hotspot
USB: Lightning
Features: Charging, Headphones port
Location: GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, QZSS, Cell ID, Wi-Fi positioning
Sensors: Accelerometer, Gyroscope, Compass, Barometer, LiDAR scanner
Other: NFC, UMA (Wi-Fi Calling)
Hearing aid compatible: M3, T4

BUYERS INFORMATION

Price: $ 999
In The Box: USB‑C to Lightning Cable, Documentation

AVAILABILITY

Officially announced: Sep 14, 2021
Scheduled release: (Official) Sep 24, 2021

iphone-13 Pro.jpg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδια.πρωτη φορα πηρα iphone προερχομενος απο android συσκευες.και θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης-πωσ μπορω να το συνδεσω με το laptop μου για να του περασω αρχεια?το συνδεσα με καλωδιο usb-lighting και το βλεπει μονο ως dcim και δεν παιρνει κανενα αρχειο.ξερει καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, sakisn70 said:

καλησπερα παιδια.πρωτη φορα πηρα iphone προερχομενος απο android συσκευες.και θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης-πωσ μπορω να το συνδεσω με το laptop μου για να του περασω αρχεια?το συνδεσα με καλωδιο usb-lighting και το βλεπει μονο ως dcim και δεν παιρνει κανενα αρχειο.ξερει καποιος να με βοηθησει?

Στα iPhone δεν υπάρχει η λογική του βλέπω τη συσκευή σαν σκληρό δίσκο και του πετάω μέσα ότι θέλω, όπως θέλω. Θα χρειαστεί να βάλεις στη συσκευή σου το iTunes και μέσω αυτού θα βάλεις τα αρχεία σου και η συσκευή τα ταξινομεί από μόνη της κατά το συγχρονισμό.

Παρεμπιπτόντως… Καλορίζικη η νέα σου συσκευή. 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Στα iPhone δεν υπάρχει η λογική του βλέπω τη συσκευή σαν σκληρό δίσκο και του πετάω μέσα ότι θέλω, όπως θέλω. Θα χρειαστεί να βάλεις στη συσκευή σου το iTunes και μέσω αυτού θα βάλεις τα αρχεία σου και η συσκευή τα ταξινομεί από μόνη της κατά το συγχρονισμό.

Παρεμπιπτόντως… Καλορίζικη η νέα σου συσκευή. 😉

σε ποια συσκευη πρεπει να βαλω το itunes kai me poio tropo?σε ευχαριστω πολυ που απαντησες και μαλιστα αμεσα.σε ευχαριστω πολυ αν και τεινω να το μετανιωσω.δυσκολευομαι αφανταστα.εχω συνηθισει το android λογισμικο...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το iTunes μπαίνει στον υπολογιστή. Από εκεί θα συγχρονίζεις τη συσκευή σου συνδέοντας την στον υπολογιστή (windows ή Mac).

Αν έχεις τα πράγματα σου σε Android συσκευή, υπάρχει τρόπος να περαστούν στο iPhone. Δες αυτό τον οδηγό… https://support.apple.com/el-gr/HT201196

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, athanaso77 said:

Το iTunes μπαίνει στον υπολογιστή. Από εκεί θα συγχρονίζεις τη συσκευή σου συνδέοντας την στον υπολογιστή (windows ή Mac).

Αν έχεις τα πράγματα σου σε Android συσκευή, υπάρχει τρόπος να περαστούν στο iPhone. Δες αυτό τον οδηγό… https://support.apple.com/el-gr/HT201196

σε ευχαριστω πολυ.μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως μπορω να μεταφερω αρχεια ταινιων στη συσκευη μου μεσω itunes γιατι δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, sakisn70 said:

σε ευχαριστω πολυ.μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως μπορω να μεταφερω αρχεια ταινιων στη συσκευη μου μεσω itunes γιατι δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει?

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Το iTunes μπαίνει στον υπολογιστή. Από εκεί θα συγχρονίζεις τη συσκευή σου συνδέοντας την στον υπολογιστή (windows ή Mac).

Αν έχεις τα πράγματα σου σε Android συσκευή, υπάρχει τρόπος να περαστούν στο iPhone. Δες αυτό τον οδηγό… https://support.apple.com/el-gr/HT201196

σε ευχαριστω πολυ.μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως μπορω να μεταφερω αρχεια ταινιων στη συσκευη μου μεσω itunes γιατι δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει?

Σε ευχαριστω παρα πολυ.Ηδη το παλευω οσο μπορω.καλο μεσημερι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
41 minutes ago, sakisn70 said:

σε ευχαριστω πολυ.μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως μπορω να μεταφερω αρχεια ταινιων στη συσκευη μου μεσω itunes γιατι δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει?

Σε ευχαριστω παρα πολυ.Ηδη το παλευω οσο μπορω.καλο μεσημερι.

Την ακριβώς από πάνω απάντηση που έχω δώσει την είδες; Έχω παραθέσει ένα link.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, athanaso77 said:

Την ακριβώς από πάνω απάντηση που έχω δώσει την είδες; Έχω παραθέσει ένα link.

ναι την ειδα.κατι ψιλοεκανα εως τωρα.σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
27 minutes ago, sakisn70 said:

μηπως εχεις καποιο link για τους drivers του iphone?

Εγκαθιστάς το iTunes στον υπολογιστή και αυτό έχει ότι χρειάζεται για να επικοινωνήσει η συσκευή σου με τον υπολογιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 12 ετη αποκλειστικης χρησης android ηρθε η ωρα για μια δοκιμη μεταβασης.Βεβαιως σε αυτο συνεβαλε και το οτι απεκτησα ενα ipad pro 2021 11αρι το οποιο και λειτουργω εδω και 2 μηνες περιπου. Οποτε η ενασχοληση μου με ios εστω και για 2 μηνες υπαρχει

Επειδη η νυν συσκευη μου ειναι το xperia 5ii λογω του οτι δεν μπορω πια τις γκουμουτσες,αποφασισα να χτυπησω το 13 Mini 256.

Το ειδα προχτες στο παμπλικ οπως και το 13 το απλο που ειναι κατιτις μεγαλυτερο και τελικα αποφασισα για το μινι

Ελπιζω να καταφερω να συνηθισω το ιος σε καθημερινη χρηση.

εγινε προπαραγγελια και μου ειπαν τελος αυτης βδομαδας που ερχεται η την επομενη το αργοτερο. Ειχα μια κρυφη ελπιδα να υπαρχει ετοιμοπαραδοτο μιας και κατα τη γνωμη μου απο τα 4 μοντελα θα ειναι το λιγοτερο εμπορευσιμο αλλα μπα.......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, jonos said:

Για τα απλά μοντέλα υπάρχει διαθεσιμότητα. Για τα Pro και Pro Max όχι. Εξάλλου στο παρόν θέμα για το Pro συζητάμε.

28 minutes ago, bujinkan said:

Μετα απο 12 ετη αποκλειστικης χρησης android ηρθε η ωρα για μια δοκιμη μεταβασης.Βεβαιως σε αυτο συνεβαλε και το οτι απεκτησα ενα ipad pro 2021 11αρι το οποιο και λειτουργω εδω και 2 μηνες περιπου. Οποτε η ενασχοληση μου με ios εστω και για 2 μηνες υπαρχει

Επειδη η νυν συσκευη μου ειναι το xperia 5ii λογω του οτι δεν μπορω πια τις γκουμουτσες,αποφασισα να χτυπησω το 13 Mini 256.

Το ειδα προχτες στο παμπλικ οπως και το 13 το απλο που ειναι κατιτις μεγαλυτερο και τελικα αποφασισα για το μινι

Ελπιζω να καταφερω να συνηθισω το ιος σε καθημερινη χρηση.

εγινε προπαραγγελια και μου ειπαν τελος αυτης βδομαδας που ερχεται η την επομενη το αργοτερο. Ειχα μια κρυφη ελπιδα να υπαρχει ετοιμοπαραδοτο μιας και κατα τη γνωμη μου απο τα 4 μοντελα θα ειναι το λιγοτερο εμπορευσιμο αλλα μπα.......

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για το mini… https://myphone.gr/forum/topic/190277/?tab=comments#comment-6994298

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, athanaso77 said:

Για τα απλά μοντέλα υπάρχει διαθεσιμότητα. Για τα Pro και Pro Max όχι. Εξάλλου στο παρόν θέμα για το Pro συζητάμε.

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για το mini… https://myphone.gr/forum/topic/190277/?tab=comments#comment-6994298

 

Ναι ξεχάστηκα απάντησα για τον φίλο που έψαχνε mini.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bujinkan said:

Μετα απο 12 ετη αποκλειστικης χρησης android ηρθε η ωρα για μια δοκιμη μεταβασης.Βεβαιως σε αυτο συνεβαλε και το οτι απεκτησα ενα ipad pro 2021 11αρι το οποιο και λειτουργω εδω και 2 μηνες περιπου. Οποτε η ενασχοληση μου με ios εστω και για 2 μηνες υπαρχει

Επειδη η νυν συσκευη μου ειναι το xperia 5ii λογω του οτι δεν μπορω πια τις γκουμουτσες,αποφασισα να χτυπησω το 13 Mini 256.

Το ειδα προχτες στο παμπλικ οπως και το 13 το απλο που ειναι κατιτις μεγαλυτερο και τελικα αποφασισα για το μινι

Ελπιζω να καταφερω να συνηθισω το ιος σε καθημερινη χρηση.

εγινε προπαραγγελια και μου ειπαν τελος αυτης βδομαδας που ερχεται η την επομενη το αργοτερο. Ειχα μια κρυφη ελπιδα να υπαρχει ετοιμοπαραδοτο μιας και κατα τη γνωμη μου απο τα 4 μοντελα θα ειναι το λιγοτερο εμπορευσιμο αλλα μπα.......

καλοριζικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος 13 pro 

με screen on time 2h50m έχω 20% 

αντιμετωπίζει κανείς κάτι τέτοιο ; Στο τηλ έχω μιλήσει αρκετά βέβαια. Αλλά και πάλι 

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dimdark13 said:

Καλησπέρα κάτοχος 13 pro 

με screen on time 2h50m έχω 20% 

αντιμετωπίζει κανείς κάτι τέτοιο ; Στο τηλ έχω μιλήσει αρκετά βέβαια. Αλλά και πάλι 

Εγώ με το απλό 13 έχω συνολικά 6 ώρες. Περίμενα κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
53 minutes ago, geob79 said:

Εγώ με το απλό 13 έχω συνολικά 6 ώρες. Περίμενα κάτι παραπάνω.

Γενικά… η 15.0.2 δεν είναι και η καλύτερη έκδοση από θέμα κατανάλωσης. Περιμένουμε βελτίωση στο μέλλον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

95% υγεια;; Γιατί τόσο γρήγορα;

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2021 at 6:47 ΜΜ, dimdark13 said:

Καλησπέρα κάτοχος 13 pro 

με screen on time 2h50m έχω 20% 

αντιμετωπίζει κανείς κάτι τέτοιο ; Στο τηλ έχω μιλήσει αρκετά βέβαια. Αλλά και πάλι 

Φίλε ποια η εμπειρία σου με την μπαταρία; Έχει στρώσει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...