Jump to content

iPhone 13 mini


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 620κατι ευρώ θα το  πάρει από αγγλικό αμαζον. 
 

Αλήθεια είναι πως φοβάται να παραγγείλει από έξω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, zurabi_97 said:


Αλήθεια είναι πως φοβάται να παραγγείλει από έξω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

H αλήθεια είναι ότι δε πρέπει να φοβάται  εν έτη 2023 και ειδικά από το Amazon. 

ΠΆΝΤΑ ΜΑ ΠΆΝΤΑ UNBOXING VIDEO για να έχουμε ήσυχο το κεφάλι μας. 

 

Προσωπικά το δικό μου 13 μίνι από κει το πήρα, όπως και το 13 της γυναίκας. Σε μια βδομάδα το πολύ ήταν σπίτι. 

Link to comment
Share on other sites

Και ειδικά το Αμαζον.

Εγώ από το 12 πάντως που άρχισα να ψωνίζω από το γερμανικό, άρχισα να φοβάμαι τα ελληνικά online μαγαζιά και όχι το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Στο Amazon UK δεν πρέπει να πληρώσεις τελωνείο στο ταχυδρομείο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, zurabi_97 said:

Στο Amazon UK δεν πρέπει να πληρώσεις τελωνείο στο ταχυδρομείο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στην τελική τιμή (620 περίπου) είναι υπολόγισμενα μεταφορικά και τελωνείο. 

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική τιμή (620 περίπου) είναι υπολόγισμενα μεταφορικά και τελωνείο. 

Μήπως έχεις τον σύνδεσμο για το προϊόν;


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, mol said:

Στην τελική τιμή (620 περίπου) είναι υπολόγισμενα μεταφορικά και τελωνείο. 

Είσαι σίγουρος ότι ισχύει αυτή τη στιγμή η συγκεκριμένη τιμή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, athanaso77 said:

Είσαι σίγουρος ότι ισχύει αυτή τη στιγμή η συγκεκριμένη τιμή;

Χθες το τσεκαρα και ήταν 624€ 

Μισό να το δω και τώρα μήπως και άλλαξε κάτι.

6 minutes ago, mol said:

Χθες το τσεκαρα και ήταν 624€ 

Μισό να το δω και τώρα μήπως και άλλαξε κάτι.

 

15 minutes ago, athanaso77 said:

Είσαι σίγουρος ότι ισχύει αυτή τη στιγμή η συγκεκριμένη τιμή;

https://ibb.co/VxcgJt0

 

626.20€ με πληρωμή σε ευρώ το 128 για αποστολή Θεσσαλονίκη 

 

 

1 ώρα πριν, zurabi_97 said:


Μήπως έχεις τον σύνδεσμο για το προϊόν;


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B09V4L7JD4/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

 

 

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ναι έχεις δίκιο, αν το βάλεις στο καλάθι και προχωρήσεις για αγορά, η τιμή γίνεται όπως λες. Εννοείται ότι υπό αυτές τις συνθήκες είναι μονόδρομος η αγορά του από Amazon uk.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mol said:

Χθες το τσεκαρα και ήταν 624€ 

Μισό να το δω και τώρα μήπως και άλλαξε κάτι.

 

https://ibb.co/VxcgJt0

 

626.20€ με πληρωμή σε ευρώ το 128 για αποστολή Θεσσαλονίκη 

 

 

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B09V4L7JD4/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

 

 

Μου βγαίνει 679€. Δεν βγάζει ιδιαίτερο νόημα αν και εδώ τόσο κάνει...

image.thumb.png.e26eed54888f6519172f073bff2b7867.png

 

Edit: Άλλαξα τη διεύθυνση σε Καλαμαριά Θεσσαλονίκης (σε διεύθυνση φίλου μου, και μου βγήκε 614€)

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, athanaso77 said:

Ναι έχεις δίκιο, αν το βάλεις στο καλάθι και προχωρήσεις για αγορά, η τιμή γίνεται όπως λες. Εννοείται ότι υπό αυτές τις συνθήκες είναι μονόδρομος η αγορά του από Amazon uk.

Για αυτό επέλεξα αμαζον. Μονόδρομος.....

38 minutes ago, zurabi_97 said:

Μου βγαίνει 679€. Δεν βγάζει ιδιαίτερο νόημα αν και εδώ τόσο κάνει...

image.thumb.png.e26eed54888f6519172f073bff2b7867.png

 

Edit: Άλλαξα τη διεύθυνση σε Καλαμαριά Θεσσαλονίκης (σε διεύθυνση φίλου μου, και μου βγήκε 614€)

Πάντα κοιτάς την τιμή στο καλάθι και όχι στην σελίδα του προϊόντος. 😉

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο δικό μου το εμφάνιζε μέχρι και σήμερα όπου ήταν η τελευταία ημέρα ενεργοποίησης (δε το πήρα καθώς δεν υπήρχε περίπτωση να δω κάτι, ούτε να ακούσω μουσική όσον αφορά το music)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πόσο λατρεύω το μικρούλι! 

Βέβαια ορισμένες φορές "σπαζομαι" α) λόγω αυτονομίας αλλά με ένα power bank ή λίγο στο ρεύμα γίνεται δουλειά και β) λόγω lightning (όπου και να είσαι ένα type c καλώδιο θα βρεθεί.....)

 

Εδώ να πω ότι δε με νοιάζει για το αν "χαλάσει" ή όχι η μπαταρία. Το κουμπωνω στο ρεύμα οπότε νοιωσω ότι θέλω να βγάλει τη μέρα. 

 

Στην τελική σε 1 2 χρόνια αλλαγή της και όλα καλά. 

 

 

Κρίμα που σταμάτησε η μίνι σειρά. Να δω τι θα πάρω όταν είναι να το αλλάξω (ελπίζω όχι σύντομα)

 

Link to comment
Share on other sites

Πόσο λατρεύω το μικρούλι! 
Βέβαια ορισμένες φορές "σπαζομαι" α) λόγω αυτονομίας αλλά με ένα power bank ή λίγο στο ρεύμα γίνεται δουλειά και β) λόγω lightning (όπου και να είσαι ένα type c καλώδιο θα βρεθεί.....)
 
Εδώ να πω ότι δε με νοιάζει για το αν "χαλάσει" ή όχι η μπαταρία. Το κουμπωνω στο ρεύμα οπότε νοιωσω ότι θέλω να βγάλει τη μέρα. 
 
Στην τελική σε 1 2 χρόνια αλλαγή της και όλα καλά. 
 
 
Κρίμα που σταμάτησε η μίνι σειρά. Να δω τι θα πάρω όταν είναι να το αλλάξω (ελπίζω όχι σύντομα)
 
Συμφωνώ απόλυτα! Και θέλω να πιστεύω ότι θα επιστρέψει το μικρό...γιατί ήτανε λάθος το απλό max. Αν πάλι όχι, σίγουρα είμαστε καλυμμένοι για αλλά 2-3 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Το plus λες. Το οποίο λογικά δε πρέπει πουλάει τόσο πολύ (προσωπική εκτίμηση)

Πήρα το 13 μίνι με σκοπό να το κρατήσω όσο παει(εκτός αν βγει άλλο μικρό)

Link to comment
Share on other sites

Το plus λες. Το οποίο λογικά δε πρέπει πουλάει τόσο πολύ (προσωπική εκτίμηση)
Πήρα το 13 μίνι με σκοπό να το κρατήσω όσο παει(εκτός αν βγει άλλο μικρό)
Ναι, σωστά, το plus. Λογικό είναι να μην πουλάει, σε αυτή την τιμή και σε αυτό μέγεθος. Μακάρι στην επόμενη ή μεθεπόμενη σειρά, να ξαναβγεί mini. Μέχρι τότε απολαμβάνουμε τα πολλά καλά του 13 mini!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για το μίνι πήγαινα αλλά όταν σκάληξα σε κατάστημα, είδα ότι "λαγκαρε"... τα hz ήταν. Αν συνηθίσει το μάτι σε 120 δεν μπορεί να πέσει μετά δυστυχώς.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για το μίνι πήγαινα αλλά όταν σκάληξα σε κατάστημα, είδα ότι "λαγκαρε"... τα hz ήταν. Αν συνηθίσει το μάτι σε 120 δεν μπορεί να πέσει μετά δυστυχώς.

Θα χρειαστεί μερικός χρόνος για να μάθει τα 60hz ξανά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Antwny said:

Και εγώ για το μίνι πήγαινα αλλά όταν σκάληξα σε κατάστημα, είδα ότι "λαγκαρε"... τα hz ήταν. Αν συνηθίσει το μάτι σε 120 δεν μπορεί να πέσει μετά δυστυχώς.

Εγώ που έχω το xs max γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα; 
Συνηθεια είναι μάλλον όπως λέει ο από πάνω 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα 120hz στο κινητό  αλλά έτυχε να τα δουλέψω σε φίλους. Οκ έχει διαφορά απ τα 60 αλλά για τηλέφωνο τα θεωρώ υπερβολή.

 

Σε ταμπλέτα οκ να το δεχτώ (έχει 120 το huawei μου αλλά συνήθως τρέχω στα 60)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το xs max γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα; 
Συνηθεια είναι μάλλον όπως λέει ο από πάνω 

Γιατί δεν υπάρχει πρόβλημα. Ειδικά στο iOS που όλα τα animation είναι τόσο smooth, η διαφορά είναι πολύ μικρή και συνήθως φαίνεται σε εφαρμογές τύπου Twitter ας πούμε που σκρολαρεις αρκετά και το μάτι σου ψάχνει συνέχεια νέο περιεχόμενο σε πολύ μικρή απόσταση.
Η διαφορά φαίνεται όταν έχεις συσκευή με 120hz και την περιορίσεις στα 60, εκεί κάνουν σπασίματα για κάποιο λόγο που δεν υπάρχουν σε συσκευές που δουλεύουν μόνο στα 60.

Κατά τα υπόλοιπα, εγώ προσωπικά ούτε που καταλαβαίνω διαφορά όταν αφήνω το iPad Pro και πιάνω το 11PM. Ενώ αντίστοιχα αν πιάσω ένα android τηλέφωνο ακόμα και με 90 αντί για 60, για μένα βγάζει μάτι η διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikos523 said:


Γιατί δεν υπάρχει πρόβλημα. Ειδικά στο iOS που όλα τα animation είναι τόσο smooth, η διαφορά είναι πολύ μικρή και συνήθως φαίνεται σε εφαρμογές τύπου Twitter ας πούμε που σκρολαρεις αρκετά και το μάτι σου ψάχνει συνέχεια νέο περιεχόμενο σε πολύ μικρή απόσταση.
Η διαφορά φαίνεται όταν έχεις συσκευή με 120hz και την περιορίσεις στα 60, εκεί κάνουν σπασίματα για κάποιο λόγο που δεν υπάρχουν σε συσκευές που δουλεύουν μόνο στα 60.

Κατά τα υπόλοιπα, εγώ προσωπικά ούτε που καταλαβαίνω διαφορά όταν αφήνω το iPad Pro και πιάνω το 11PM. Ενώ αντίστοιχα αν πιάσω ένα android τηλέφωνο ακόμα και με 90 αντί για 60, για μένα βγάζει μάτι η διαφορά.

Ναι έτσι είναι γι αυτό κι εγώ δεν έχω θέμα τόσα χρόνια με παλιότερη συσκευή που έχω στην κατοχή μου 

Φυσικα όπως είπες παίζει ρόλο η χρήση που κανείς 

Δεν πάω βέβαια να ακυρώσω καμία βελτίωση της τεχνολογίας αλλά εννοώ ότι μια χαρά δουλεύουν και τα παλιότερα μοντέλα με 60hz χωρίς να καταλαβαίνει κάποιος τόσο μεγάλη διαφορά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι γι αυτό κι εγώ δεν έχω θέμα τόσα χρόνια με παλιότερη συσκευή που έχω στην κατοχή μου 
Φυσικα όπως είπες παίζει ρόλο η χρήση που κανείς 
Δεν πάω βέβαια να ακυρώσω καμία βελτίωση της τεχνολογίας αλλά εννοώ ότι μια χαρά δουλεύουν και τα παλιότερα μοντέλα με 60hz χωρίς να καταλαβαίνει κάποιος τόσο μεγάλη διαφορά 

Ακριβώς. Κάθε βελτίωση είναι ευπρόσδεκτη αλλά έχει διαφορετικό βάρος για τον καθένα.
Συγκεκριμένα τα 120hz στο mini πάντως πιστεύω περισσότερο κακό θα έκαναν λόγο μικρής μπαταρίας παρά καλό.
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nikos523 said:


Ακριβώς. Κάθε βελτίωση είναι ευπρόσδεκτη αλλά έχει διαφορετικό βάρος για τον καθένα.
Συγκεκριμένα τα 120hz στο mini πάντως πιστεύω περισσότερο κακό θα έκαναν λόγο μικρής μπαταρίας παρά καλό.

Πιθανόν ναι 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...