Jump to content

iPhone 13 mini


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οτι η αυτονομία στο 13mini είναι βελτιωμένη σίγουρα είναι θετικό για όποιον θέλει αυτό το form factor και είχε απογοητευτεί από το 12mini,αλλά και πάλι είναι μεγάλη η διαφορά απο το 13ρι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Fulgore1 said:

Το οτι η αυτονομία στο 13mini είναι βελτιωμένη σίγουρα είναι θετικό για όποιον θέλει αυτό το form factor και είχε απογοητευτεί από το 12mini,αλλά και πάλι είναι μεγάλη η διαφορά απο το 13ρι.

 

ε λογικο δεν ειναι βαση της διαφορας χωρητικοτητας της μπαταριας των 2?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας.

Ο πάροχος μου σε ένδειξη "loyalty" μου έκανε δωρο ένα iphone 13 pro. Είχα επιλογή ανάμεσα σε προ και προ Μαξ. Πιο πριν είχα ένα Samsung μικρό. 

Η χρήση μου είναι απειροελάχιστη. Δουλεύω πολύ κλήση και sms σποραδικά Viber Whatsapp messenger. Δεν έχω social media ούτε τρελενομαι να βγάζω πολλές φωτό. Υπόψιν το μεσεντζερ είναι χωρίς προφιλ. Όλα μου τα τηλέφωνα τα δουλεύω χωρίς ίντερνετ στο δρόμο και έχω wifi παντού. Ο λόγος που δεν έχω κινητό με κουμπιά είναι ότι έχω ;πιγοητευτει με τις εταιρείες που τα φτιάχνουν. Ένα smartphone σε 2G μονο έχει πολύ ανώτερη ποιότητα κλήσης από αυτά τα κινητά. 

Αν και λίγο γκουνουτσα στις κάμερες μπορώ να πω ότι με βολεύει πολύ το iphone αλλά όταν έπιασα στα χέρια το μίνι ερωτεύτηκα. Δεν είμαι φανατικός χρήστης iphone. Η χρήση μου είναι κλήσεις και μηνύματα. Ίντερνετ δεν χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου. Η μπαταρία του όμως είναι ένα θέμα. Το παρόν κινητό βγάζει δύο μέρες άνετα. Δεν ενεργοποίησα ποτέ το 5g γιατί δεν υπάρχει λόγος. Μόνο σε 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.
Ο πάροχος μου σε ένδειξη "loyalty" μου έκανε δωρο ένα iphone 13 pro. Είχα επιλογή ανάμεσα σε προ και προ Μαξ. Πιο πριν είχα ένα Samsung μικρό. 
Η χρήση μου είναι απειροελάχιστη. Δουλεύω πολύ κλήση και sms σποραδικά Viber Whatsapp messenger. Δεν έχω social media ούτε τρελενομαι να βγάζω πολλές φωτό. Υπόψιν το μεσεντζερ είναι χωρίς προφιλ. Όλα μου τα τηλέφωνα τα δουλεύω χωρίς ίντερνετ στο δρόμο και έχω wifi παντού. Ο λόγος που δεν έχω κινητό με κουμπιά είναι ότι έχω ;πιγοητευτει με τις εταιρείες που τα φτιάχνουν. Ένα smartphone σε 2G μονο έχει πολύ ανώτερη ποιότητα κλήσης από αυτά τα κινητά. 
Αν και λίγο γκουνουτσα στις κάμερες μπορώ να πω ότι με βολεύει πολύ το iphone αλλά όταν έπιασα στα χέρια το μίνι ερωτεύτηκα. Δεν είμαι φανατικός χρήστης iphone. Η χρήση μου είναι κλήσεις και μηνύματα. Ίντερνετ δεν χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου. Η μπαταρία του όμως είναι ένα θέμα. Το παρόν κινητό βγάζει δύο μέρες άνετα. Δεν ενεργοποίησα ποτέ το 5g γιατί δεν υπάρχει λόγος. Μόνο σε 4G
Σού έδιναν 13pro εννοείς η 13pro Max κι εσύ επέλεξες το mini?
Εγώ θα έπαιρνα το pro ας πούμε ως πιο κατάλληλο μέγεθος,όμως και iphone να μην ήθελα θα έπαιρνα το pro Max και θα το πουλούσα.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikgreek said:

Καλησπέρα σας.

Ο πάροχος μου σε ένδειξη "loyalty" μου έκανε δωρο ένα iphone 13 pro. Είχα επιλογή ανάμεσα σε προ και προ Μαξ. Πιο πριν είχα ένα Samsung μικρό. 

Η χρήση μου είναι απειροελάχιστη. Δουλεύω πολύ κλήση και sms σποραδικά Viber Whatsapp messenger. Δεν έχω social media ούτε τρελενομαι να βγάζω πολλές φωτό. Υπόψιν το μεσεντζερ είναι χωρίς προφιλ. Όλα μου τα τηλέφωνα τα δουλεύω χωρίς ίντερνετ στο δρόμο και έχω wifi παντού. Ο λόγος που δεν έχω κινητό με κουμπιά είναι ότι έχω ;πιγοητευτει με τις εταιρείες που τα φτιάχνουν. Ένα smartphone σε 2G μονο έχει πολύ ανώτερη ποιότητα κλήσης από αυτά τα κινητά. 

Αν και λίγο γκουνουτσα στις κάμερες μπορώ να πω ότι με βολεύει πολύ το iphone αλλά όταν έπιασα στα χέρια το μίνι ερωτεύτηκα. Δεν είμαι φανατικός χρήστης iphone. Η χρήση μου είναι κλήσεις και μηνύματα. Ίντερνετ δεν χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου. Η μπαταρία του όμως είναι ένα θέμα. Το παρόν κινητό βγάζει δύο μέρες άνετα. Δεν ενεργοποίησα ποτέ το 5g γιατί δεν υπάρχει λόγος. Μόνο σε 4G

Ανταλλασω Nokia 3310 με το iPhone που έχεις. Στείλε μου pm.

Επίσης γιατί μας τα λες εμάς όλα αυτά;; 🤔 

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, nikgreek said:

Καλησπέρα σας.

Ο πάροχος μου σε ένδειξη "loyalty" μου έκανε δωρο ένα iphone 13 pro. Είχα επιλογή ανάμεσα σε προ και προ Μαξ. Πιο πριν είχα ένα Samsung μικρό. 

Η χρήση μου είναι απειροελάχιστη. Δουλεύω πολύ κλήση και sms σποραδικά Viber Whatsapp messenger. Δεν έχω social media ούτε τρελενομαι να βγάζω πολλές φωτό. Υπόψιν το μεσεντζερ είναι χωρίς προφιλ. Όλα μου τα τηλέφωνα τα δουλεύω χωρίς ίντερνετ στο δρόμο και έχω wifi παντού. Ο λόγος που δεν έχω κινητό με κουμπιά είναι ότι έχω ;πιγοητευτει με τις εταιρείες που τα φτιάχνουν. Ένα smartphone σε 2G μονο έχει πολύ ανώτερη ποιότητα κλήσης από αυτά τα κινητά. 

Αν και λίγο γκουνουτσα στις κάμερες μπορώ να πω ότι με βολεύει πολύ το iphone αλλά όταν έπιασα στα χέρια το μίνι ερωτεύτηκα. Δεν είμαι φανατικός χρήστης iphone. Η χρήση μου είναι κλήσεις και μηνύματα. Ίντερνετ δεν χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου. Η μπαταρία του όμως είναι ένα θέμα. Το παρόν κινητό βγάζει δύο μέρες άνετα. Δεν ενεργοποίησα ποτέ το 5g γιατί δεν υπάρχει λόγος. Μόνο σε 4G

Δεν έχω καταλάβει που θέλεις να καταλήξεις…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Πήρα ένα 13 mini, μετά από 2 χρόνια που είχα ένα SE και μου το είχαν κλέψει. Τότε, επειδή είχα καρτοκινητό και δεν την χρειαζόμουν την κάρτα, δεν την αντικατέστησα. Και εννοείται δεν είχα τρόπο να δηλώσω στο AppleID ότι μου το έκλεψαν γιατί ήθελε επιβεβαίωση μέσω του αριθμού ή κάτι τέτοιο τότε.
Πάω τώρα να κάνω reset, κάνω με τα πολλά επιβεβαίωση του email και δίνω νέο αριθμό για contact, μου λένε θα απαντήσουν μετά από 24 ώρες. Περνάνε οι 24 ώρες, έρχεται email ότι θα μου στείλουν στο κινητό για να κάνω reset, δεν βλέπω κάτι, μπαίνω στο iforgot.apple.com και μου λέει σε 27 μέρες θα μπορώ να κάνω reset.
Πέραν του ότι είναι απαράδεκτοι, υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα εκτός από νέο ID? Χάνω κάτι?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, eltsele said:

Καλησπέρα σε όλους,

Πήρα ένα 13 mini, μετά από 2 χρόνια που είχα ένα SE και μου το είχαν κλέψει. Τότε, επειδή είχα καρτοκινητό και δεν την χρειαζόμουν την κάρτα, δεν την αντικατέστησα. Και εννοείται δεν είχα τρόπο να δηλώσω στο AppleID ότι μου το έκλεψαν γιατί ήθελε επιβεβαίωση μέσω του αριθμού ή κάτι τέτοιο τότε.
Πάω τώρα να κάνω reset, κάνω με τα πολλά επιβεβαίωση του email και δίνω νέο αριθμό για contact, μου λένε θα απαντήσουν μετά από 24 ώρες. Περνάνε οι 24 ώρες, έρχεται email ότι θα μου στείλουν στο κινητό για να κάνω reset, δεν βλέπω κάτι, μπαίνω στο iforgot.apple.com και μου λέει σε 27 μέρες θα μπορώ να κάνω reset.
Πέραν του ότι είναι απαράδεκτοι, υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα εκτός από νέο ID? Χάνω κάτι?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

είναι απαράδεκτοι επειδή εσύ δεν έχεις τους κωδικούς, δεν έχεις τον ίδιο αριθμό, δεν θυμάσαι τις απαντήσεις στις ερωτησεις ασφαλείας, δεν έχεις ούτε υπομονή και για όλα αυτά είναι απαράδεκτοι?

καθόλου απαράδεκτοι δεν είναι, είναι απολύτως παραδεκτοι και καλά κάνουν και να τα κάνουν και ακόμα πιο αυστηρά να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο εμείς που ξέρουμε τους κωδικούς μας, που έχουμε 2 επιπέδων ασφάλεια, που θυμόμαστε τις απαντήσεις ασφαλείας που όλα τα έχουμε όπως πρέπει και πάλι υπάρχει περίπτωση να έχουμε διαρροή στους λογαριασμούς μας.

και γιατί να κανείς επαναφορά αυτού του λογαριασμού αφού δεν σε ενδιέφερε 2 χρόνια τι ψάχνεις τώρα? φτιάξε έναν νέο λογαριασμό και πέρασε τα όλα προσεκτικά από την αρχή και να χαίρεσαι για τα αυστηρά επίπεδα ασφαλείας γιατί αν σου επανέφερε κάποιος τους κωδικούς εύκολα και σου έκλεβε από μέσα φωτογραφίες, και σημειώσεις και προσωπικά δεδομένα με λογαριασμούς τραπεζών και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο τώρα εδώ πάλι θα μας έλεγες ότι είναι απαράδεκτοι που δεν είχαν κάνει πιο αυστηρούς τους κανονισμούς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες τι έγραψα ή ήρθες να κάνεις υπεράσπιση γιατί τους θίξαμε?
Ποιος σου είπε ότι δεν τα έχω όλα αυτά? Έχω τους κωδικούς μου, το email μου και τις απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις. Μόνο που δεν μου κάνει καμία ερώτηση, απλώς απαιτεί να βρω έναν αριθμό που δεν τον έχω πλέον.
Τον ίδιο αριθμό τον είχα σε άλλες υπηρεσίες που είχα τη δυνατότητα να τους πω ότι δεν τον έχω πλέον και πρέπει να αντικατασταθεί.
Προφανώς και τον παράτησα 2 χρόνια γιατί δεν είχα Apple συσκευή οπότε δεν μου χρειαζόταν.
Προσπάθησα όταν έχασα τον αριθμό μου να το δηλώσω αλλά ούτε τότε με άφηνε να αντικαταστήσω τον αριθμό.
Προφανώς είναι απαράδεκτοι όταν προσπαθώ να μπω στον λογαριασμό μου, με τους κωδικούς μου για να δηλώσω ότι έχω αλλάξει αριθμό και δεν έχω την δυνατότητα να το κάνω και για να το προσπεράσουν χρειάζονται 27 ημέρες. Δεν διαφώνησα στην επιβεβαίωση. Στον απαιτούμενο χρόνο διαφώνησα.
Αν δεν έχεις να πεις κάτι χρήσιμο, δεν υπάρχει λόγος να απαντάς απλά για να πουλήσεις εξυπνάδα ότι έχεις τους κωδικούς σου.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, eltsele said:

Κατάλαβες τι έγραψα ή ήρθες να κάνεις υπεράσπιση γιατί τους θίξαμε?
Ποιος σου είπε ότι δεν τα έχω όλα αυτά? Έχω τους κωδικούς μου, το email μου και τις απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις. Μόνο που δεν μου κάνει καμία ερώτηση, απλώς απαιτεί να βρω έναν αριθμό που δεν τον έχω πλέον.
Τον ίδιο αριθμό τον είχα σε άλλες υπηρεσίες που είχα τη δυνατότητα να τους πω ότι δεν τον έχω πλέον και πρέπει να αντικατασταθεί.
Προφανώς και τον παράτησα 2 χρόνια γιατί δεν είχα Apple συσκευή οπότε δεν μου χρειαζόταν.
Προσπάθησα όταν έχασα τον αριθμό μου να το δηλώσω αλλά ούτε τότε με άφηνε να αντικαταστήσω τον αριθμό.
Προφανώς είναι απαράδεκτοι όταν προσπαθώ να μπω στον λογαριασμό μου, με τους κωδικούς μου για να δηλώσω ότι έχω αλλάξει αριθμό και δεν έχω την δυνατότητα να το κάνω και για να το προσπεράσουν χρειάζονται 27 ημέρες. Δεν διαφώνησα στην επιβεβαίωση. Στον απαιτούμενο χρόνο διαφώνησα.
Αν δεν έχεις να πεις κάτι χρήσιμο, δεν υπάρχει λόγος να απαντάς απλά για να πουλήσεις εξυπνάδα ότι έχεις τους κωδικούς σου.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

reset τοτε γιατι πηγες να κανεις αφου τα γνωριζεις ολα? τι μπαρουφες μας λες ρε αδερφε μηπως παιζεις με τον χρονο μας?

εμένα που γνωρίζω τους κωδικούς μου γιατί δεν μου ζητάει τίποτα όταν το βάζω σε νέο iPhone? και δεν είμαι μόνο εγώ αλλά και μερικά εκατομμύρια άλλοι. 

Η πες ξεκάθαρα τι χρειάζεσαι και τι θέλεις να κανείς και τι θυμάσαι και τι ξέχασες η να ξέρουμε να μην ασχολούμαστε μαζί σου καθόλου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Tasos19s said:
reset τοτε γιατι πηγες να κανεις αφου τα γνωριζεις ολα? τι μπαρουφες μας λες ρε αδερφε μηπως παιζεις με τον χρονο μας?
εμένα που γνωρίζω τους κωδικούς μου γιατί δεν μου ζητάει τίποτα όταν το βάζω σε νέο iPhone? και δεν είμαι μόνο εγώ αλλά και μερικά εκατομμύρια άλλοι. 
Η πες ξεκάθαρα τι χρειάζεσαι και τι θέλεις να κανείς και τι θυμάσαι και τι ξέχασες η να ξέρουμε να μην ασχολούμαστε μαζί σου καθόλου 

Ξεκάθαρα είπα τι χρειάζομαι και τα σχόλια για μπαρούφες καλό είναι τα προσέχεις γιατί δεν ξεκίνησα να γράφω σε τέτοιο ύφος.

Με το δικό μου τον χρόνο παίζω από χθες, δυστυχώς. Δεν μπορώ να γνωρίζω γιατί δεν σας τα ζητάει. Δηλαδή, όταν κάνετε login δεν σας στέλνει μήνυμα επιβεβαίωσης στο κινητό?
Δεν προσπάθησα να κάνω reset, απλώς δεν με άφηνε να κάνω κάτι άλλο.
Έδωσα ID και Password και αυτόματα μου λέει ότι εστάλη ο 6ψήφιος κωδικός επιβεβαίωσης στον αριθμό τάδε (αυτόν τον αριθμό που δεν έχω, δηλαδή). Έψαξα πως μπορώ να αλλάξω τον αριθμό ή να κάνω οτιδήποτε άλλο και το μόνο που με άφηνε είναι account recovery όπου εκεί του δήλωσα το νέο κινητό. Μου έστειλε 6ψήφιο, το έδωσα. Μου είπε πως για να επιταχύνω την διαδικασία μπορώ να κάνω επιβεβαίωση μέσω του email που είναι δηλωμένο στο Apple ID. Το έκανα γιατί εξακολουθώ να έχω το ίδιο email. Μου απάντησαν ότι θέλει 24 ώρες να επεξεργαστεί το αίτημα για να κάνω reset. Και σήμερα μου έστειλαν πως το μήνυμα για το recovery θα μου το στείλουν σε 27 ημέρες.
Κι αυτό που έγραψα και αρχικά είναι αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω γιατί μου φαίνεται αδιανόητο να θέλουν 27 μέρες για να προχωρήσει το recovery.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δεν έγινα κατανοητός. Μου έδωσαν το προ. Αλλά θέλω το μίνι. Σαν μπαταρία και γενικά τι λέει σαν μοντέλο διότι θα το αγοράσω από την τσέπη μου και θα δώσω το προ για πούλημα 

Δε με ενδιαφέρει η καμερα, ούτε τα social . 2 εφαρμογές offline θα δουλεύω. Σαν μπαταρία τι λέει; Το προ μέχρι τώρα είναι φοβερό αλλά λόγω μεγέθους και βάρους μου πέφτει αβολο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikgreek said:

Συγνώμη δεν έγινα κατανοητός. Μου έδωσαν το προ. Αλλά θέλω το μίνι. Σαν μπαταρία και γενικά τι λέει σαν μοντέλο διότι θα το αγοράσω από την τσέπη μου και θα δώσω το προ για πούλημα 

Δε με ενδιαφέρει η καμερα, ούτε τα social . 2 εφαρμογές offline θα δουλεύω. Σαν μπαταρία τι λέει; Το προ μέχρι τώρα είναι φοβερό αλλά λόγω μεγέθους και βάρους μου πέφτει αβολο

Εγώ λέω να μείνεις με το pro. Μια χαρά μικρό είναι 6".  Τι κινητό είχες πριν και σου φαίνεται μεγάλο ?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, eltsele said:

Κατάλαβες τι έγραψα ή ήρθες να κάνεις υπεράσπιση γιατί τους θίξαμε?
Ποιος σου είπε ότι δεν τα έχω όλα αυτά? Έχω τους κωδικούς μου, το email μου και τις απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις. Μόνο που δεν μου κάνει καμία ερώτηση, απλώς απαιτεί να βρω έναν αριθμό που δεν τον έχω πλέον.
Τον ίδιο αριθμό τον είχα σε άλλες υπηρεσίες που είχα τη δυνατότητα να τους πω ότι δεν τον έχω πλέον και πρέπει να αντικατασταθεί.
Προφανώς και τον παράτησα 2 χρόνια γιατί δεν είχα Apple συσκευή οπότε δεν μου χρειαζόταν.
Προσπάθησα όταν έχασα τον αριθμό μου να το δηλώσω αλλά ούτε τότε με άφηνε να αντικαταστήσω τον αριθμό.
Προφανώς είναι απαράδεκτοι όταν προσπαθώ να μπω στον λογαριασμό μου, με τους κωδικούς μου για να δηλώσω ότι έχω αλλάξει αριθμό και δεν έχω την δυνατότητα να το κάνω και για να το προσπεράσουν χρειάζονται 27 ημέρες. Δεν διαφώνησα στην επιβεβαίωση. Στον απαιτούμενο χρόνο διαφώνησα.
Αν δεν έχεις να πεις κάτι χρήσιμο, δεν υπάρχει λόγος να απαντάς απλά για να πουλήσεις εξυπνάδα ότι έχεις τους κωδικούς σου.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Κατάλαβα τι έχεις πάθει ....επειδή το ID σου δεν ταιριάζει με τον αριθμό που είχες πριν ......Πάντως θα σου πρότεινα να πάρεις ένα τηλ το support της apple στην ελλαδα 

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι έχεις πάθει ....επειδή το ID σου δεν ταιριάζει με τον αριθμό που είχες πριν ......Πάντως θα σου πρότεινα να πάρεις ένα τηλ το support της apple στην ελλαδα 
Ναι, αυτό ακριβώς! Πάει να κάνει το 2-step και δεν μπορεί.
Με το support δεν το δοκίμασα να μιλήσω είναι η αλήθεια. Να το δοκιμάσω!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eltsele said:

Ναι, αυτό ακριβώς! Πάει να κάνει το 2-step και δεν μπορεί.
Με το support δεν το δοκίμασα να μιλήσω είναι η αλήθεια. Να το δοκιμάσω!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Έπρεπε κατευθείαν να πάρεις τηλέφωνο τo apple support. Αλλιώς θα μείνεις κολλημένος κανένα μήνα ...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, eltsele said:

Ναι, αυτό ακριβώς! Πάει να κάνει το 2-step και δεν μπορεί.
Με το support δεν το δοκίμασα να μιλήσω είναι η αλήθεια. Να το δοκιμάσω!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Να τους πάρεις τηλ ..δεν γίνεται αλλιώς ....για να τους πεις ότι άλλαξες νούμερο τηλ 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2 παιδιά. Σήμερα είναι κλειστά και δεν έχει εκπροσώπους λέει, θα δοκιμάσω ξανά αύριο.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikgreek said:

Συγνώμη δεν έγινα κατανοητός. Μου έδωσαν το προ. Αλλά θέλω το μίνι. Σαν μπαταρία και γενικά τι λέει σαν μοντέλο διότι θα το αγοράσω από την τσέπη μου και θα δώσω το προ για πούλημα 

Δε με ενδιαφέρει η καμερα, ούτε τα social . 2 εφαρμογές offline θα δουλεύω. Σαν μπαταρία τι λέει; Το προ μέχρι τώρα είναι φοβερό αλλά λόγω μεγέθους και βάρους μου πέφτει αβολο

θα κανείς άψογα την δουλειά σου αφού θέλεις μικρό μέγεθος. αυτονομία για αυτά που λες περίπου στα ίδια θα είσαι σιγά το πράγμα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, nikgreek said:

Συγνώμη δεν έγινα κατανοητός. Μου έδωσαν το προ. Αλλά θέλω το μίνι. Σαν μπαταρία και γενικά τι λέει σαν μοντέλο διότι θα το αγοράσω από την τσέπη μου και θα δώσω το προ για πούλημα 

Δε με ενδιαφέρει η καμερα, ούτε τα social . 2 εφαρμογές offline θα δουλεύω. Σαν μπαταρία τι λέει; Το προ μέχρι τώρα είναι φοβερό αλλά λόγω μεγέθους και βάρους μου πέφτει αβολο

Για τη δουλειά που το θέλεις και το mini πολύ σου πέφτει μιας και τα χρήματα που θα δώσεις δεν θα πιάσουν τόπο για τη χρήση που θα του κάνεις. Σίγουρα όμως θα μείνεις ικανοποιημένος με τόσες λίγες απαιτήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Για τη δουλειά που το θέλεις και το mini πολύ σου πέφτει μιας και τα χρήματα που θα δώσεις δεν θα πιάσουν τόπο για τη χρήση που θα του κάνεις. Σίγουρα όμως θα μείνεις ικανοποιημένος με τόσες λίγες απαιτήσεις.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και απολογουμαι που δεν έγινα κατανοητός πιο πριν. Το γνωρίζω πολύ καλά ότι είναι η πιο ακριβή λύση. Χρειάζομαι οπωσδήποτε κάποια πραγμστα στο τηλέφωνο

1) ποιότητα ήχου από το ακουστικό. Όλα τα Nokia που πωλούνται αυτή τη στιγμή έχουν χάλια ποιότητα ήχου στο ακουστικο. Το σαμσουνγκ που ειχα (και το είχα βάλει σε μόνιμο 2G από το μενού) είχε πολύ ανώτερο ακουστικό. Το θυμάμαι το μοντέλο ήταν το s10e. Σε 4G VOLTE σαν να είχα τον ομιλητή δίπλα μου. Καμιά σχέση. Δυστυχώς χαλασε. Έπεσε κάτω σε υπόνομο και δεν έκανα καν τον κόπο να το ξαναμαζεωω. Έπεσε στα χέρια μου το iphone αυτό και έχω ερωτευτεί. Η ποιότητα κλήσης είναι άλλο επίπεδο.

2) χρειάζομαι χάρτες offline. Έχω το Nokia here maps που με έχουν καταβολεψει. 

3) το covid certificate που το ανοίγεις αμέσως χωρίς να ψάχνεις χαρτιά μέσα στο πορτοφόλι.

4) το apple pay που δουλεύει άψογα. 

5) το Google authenticator που το χρησιμοποιώ σε αρκετές εφαρμογές ειδικά στη δουλειά. 

Όλες αυτές οι εφαρμογές δε χρειάζονται καθόλου ίντερνετ. Με έχει καταβολεψει. Αλλά έπιασα στα χέρια μου το μίνι και ερωτεύτηκα τελείως. Ξέρω δεν έχει τη μεγάλη διαφορά σε μέγεθος αλλά πίστεψέ με είναι το κινητό που θέλω. 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και καλό ΣΚ!

Edited by nikgreek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αγορασα το Iphone 13 mini πριν καποιες μερες και ολα καλα χωρις κανενα προβλημα.Σημερα ξαφνικα εκει που ειχα το κινητο παρατημενο στο γραφειο χωρις wifi χωρις τιποτα και εκει που παω  να το πιασω συνειδητοποιω οτι εχει ανεβασει θερμοκρασια και εχω χασει γυρω στα 30% μπαταρια στο ξαφνικο.Στην μπαταρια στις ρυθμισεις δεν μου εγραφε τιποτα σε χρηση στο παρασκηνιο και ηταν εκει που το ειχα αφησει.Τι παιζει να συνεβη;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, Nikosskk said:

Καλησπερα

Αγορασα το Iphone 13 mini πριν καποιες μερες και ολα καλα χωρις κανενα προβλημα.Σημερα ξαφνικα εκει που ειχα το κινητο παρατημενο στο γραφειο χωρις wifi χωρις τιποτα και εκει που παω  να το πιασω συνειδητοποιω οτι εχει ανεβασει θερμοκρασια και εχω χασει γυρω στα 30% μπαταρια στο ξαφνικο.Στην μπαταρια στις ρυθμισεις δεν μου εγραφε τιποτα σε χρηση στο παρασκηνιο και ηταν εκει που το ειχα αφησει.Τι παιζει να συνεβη;

Κάποιο σκάλωμα έφαγε, μπορεί να είναι διάφοροι λόγοι, μπορεί μεμονωμένο περιστατικό. Παρακολούθησε το και αν το ξανακάνει το βλέπεις…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...