Jump to content

iPhone 13


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, athanaso77 said:

Το Windy είναι αξιόπιστο όσον αφορά τους ανέμους. Στα υπόλοιπα υστερεί σημαντικά.

Πολύ πιθανό. Ναι. Εγώ περισσότερο για ανέμους ενδιαφέρομαι είναι η αλήθεια 

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 411
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

38 minutes ago, athanaso77 said:

Το Windy είναι αξιόπιστο όσον αφορά τους ανέμους. Στα υπόλοιπα υστερεί σημαντικά.

Το λέει και το όνομα του 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1 ώρα πριν, terry39 said:

καλημέρα 

το Hotspot πως μένει ανοιχτό συνέχεια;;  

 

Δεν γίνεται 

Αμα δεν συνδεθεί καμία συσκευή, κλείνει αυτόματα μετά από κάποιο χρόνο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tasos19s said:

Δεν γίνεται 

Αμα δεν συνδεθεί καμία συσκευή, κλείνει αυτόματα μετά από κάποιο χρόνο 

Έχω συνδέσει συσκευή και κλείνει,πρέπει να το ανοίξω ξανά.. και ξανά.. 🙆‍♂️😎

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, terry39 said:

Έχω συνδέσει συσκευή και κλείνει,πρέπει να το ανοίξω ξανά.. και ξανά.. 🙆‍♂️😎

Κάτι άλλο συμβαίνει με την συσκευή που έχεις συνδέσει 

Εγω άμα συνδεθώ πχ με το laptop μπορεί να είναι ώρες συνδεμένο 

Στιγμιαια όταν κλειδώνεις την άλλη συσκευή μάλλον κλείνει το Wi-Fi και τότε το hotspot κλείνει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα.Μετα την αναβάθμιση του ios η εκφωνηση του ονοματος καλουντων(οτι εκφωνουσε απο αυτο) ή η εκφωνηση των οδλων στο χάρτη δεν λειτουργει.Εγινε πληρως ακατανόητη.Ειναι καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vasilllios said:

καλησπέρα.Μετα την αναβάθμιση του ios η εκφωνηση του ονοματος καλουντων(οτι εκφωνουσε απο αυτο) ή η εκφωνηση των οδλων στο χάρτη δεν λειτουργει.Εγινε πληρως ακατανόητη.Ειναι καποια ρυθμιση?

Σε ποια αναβάθμιση αναφέρεσαι;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vasilllios said:

ios 16.1.1

 

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Βγήκε εχθές η 16.1.2 

Μηπως διορθώσει το πρόβλημα εάν την περάσεις; 

Σωστά. Για δοκίμασε και πες μας. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 6:48 ΜΜ, Tasos19s said:

Βγήκε εχθές η 16.1.2 

Μηπως διορθώσει το πρόβλημα εάν την περάσεις; 

Την έχω βάλει,λύθηκε το θέμα με το YouTube App πάντως. 
Ωστόσο στην αυτονομία είναι τραγική. Οποίος έμεινε σε 15.7 μάλλον καλό έκανε. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Nikolas14 said:

Την έχω βάλει,λύθηκε το θέμα με το YouTube App πάντως. 
Ωστόσο στην αυτονομία είναι τραγική. Οποίος έμεινε σε 15.7 μάλλον καλό έκανε. 

Άσε μην μου το θυμίζεις 

Ειμαι 30% κάτω σε αυτονομία σε σχέση 15.6.1

Τι ήθελα και αναβάθμισα σε 15.7.1;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tasos19s said:

Άσε μην μου το θυμίζεις 

Ειμαι 30% κάτω σε αυτονομία σε σχέση 15.6.1

Τι ήθελα και αναβάθμισα σε 15.7.1;

Σε μένα η αυτονομία είναι ελαφρώς χειρότερη. Όχι κάτι σπουδαίο πάντως. Ανέκαθεν μου έκανε εντύπωση αυτή η μεγάλη διαφορά στο πως κάθεται η εκάστοτε αναβάθμιση στις συσκευές μας. Τι μα συμβαίνει σε αυτούς που έχει bugs και battery drain σε σχέση με αυτούς που είναι οκ; Και κυρίως γιατί να συμβαίνει;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panoszavra said:

Σε μένα η αυτονομία είναι ελαφρώς χειρότερη. Όχι κάτι σπουδαίο πάντως. Ανέκαθεν μου έκανε εντύπωση αυτή η μεγάλη διαφορά στο πως κάθεται η εκάστοτε αναβάθμιση στις συσκευές μας. Τι μα συμβαίνει σε αυτούς που έχει bugs και battery drain σε σχέση με αυτούς που είναι οκ; Και κυρίως γιατί να συμβαίνει;

Δεν ξέρω τι συμβαίνει 

Κατα την αναβάθμιση πιθανόν δημιουργούνται bugs και δεν λύνονται χώρος πλήρη επαναφορά της συσκευής 

Πιατευω στην δίκη μου περίπτωση δηλαδή ότι λύνονται τα προβλήματα εάν κάνω επαναφορά αλλά το θέμα είναι ότι βαριέμαι 

Και το ρολόι μου τα πηγαίνει χάλια με την αναβάθμιση που έκανα 

Ολη την ώρα είμαι με τον φορτιστή δίπλα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Δεν ξέρω τι συμβαίνει 

Κατα την αναβάθμιση πιθανόν δημιουργούνται bugs και δεν λύνονται χώρος πλήρη επαναφορά της συσκευής 

Πιατευω στην δίκη μου περίπτωση δηλαδή ότι λύνονται τα προβλήματα εάν κάνω επαναφορά αλλά το θέμα είναι ότι βαριέμαι 

Και το ρολόι μου τα πηγαίνει χάλια με την αναβάθμιση που έκανα 

Ολη την ώρα είμαι με τον φορτιστή δίπλα 

Έχεις κάνει ποτέ επαναφορά από τότε που το πήρες; Και γώ συνήθως βαριέμαι,αλλά όταν έχει θέμα η συσκευή και δεν την παλεύω άλλο , την κάνω και ηρεμώ. 

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panoszavra said:

Έχεις κάνει ποτέ επαναφορά από τότε που το πήρες; Και γώ συνήθως βαριέμαι,αλλά όταν έχει θέμα η συσκευή και δεν την παλεύω άλλο , την κάνω και ηρεμώ. 

Ούτε 6 μήνες δεν το έχω 

Το πήρα με 15.6.1. 
Εβαλα πρόσφατα 15.7 και μετά 15.7.1 δεν είναι ότι έκανα και τις τρελές αναβαθμίσεις 

Δεν έχω το iPhone 13. Άσχετα που αναφέρθηκε εδώ που είναι η ενότητα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tasos19s said:

Ούτε 6 μήνες δεν το έχω 

Το πήρα με 15.6.1. 
Εβαλα πρόσφατα 15.7 και μετά 15.7.1 δεν είναι ότι έκανα και τις τρελές αναβαθμίσεις 

Δεν έχω το iPhone 13. Άσχετα που αναφέρθηκε εδώ που είναι η ενότητα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο 

Μάλιστα. Πάντως χαρά  στην υπομονή σου. Ίσως εάν δεν στρώσει και με την 16.2 που έρχεται σε μερικές μέρες να σκεφτείς πιο θερμά την επαναφορά. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panoszavra said:

Μάλιστα. Πάντως χαρά  στην υπομονή σου. Ίσως εάν δεν στρώσει και με την 16.2 που έρχεται σε μερικές μέρες να σκεφτείς πιο θερμά την επαναφορά. 

16.2 τι με ενδιαφέρει αφού είμαι με 15.7.1

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tasos19s said:

16.2 τι με ενδιαφέρει αφού είμαι με 15.7.1

Σωστά. Ε μήπως να κάνεις  το βήμα τελικά. 😜

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, panoszavra said:

Σωστά. Ε μήπως να κάνεις  το βήμα τελικά. 😜

Δεν νομίζω ότι ήρθε ακόμα ο καιρός 

Δεν διαβάζω καλά λόγια από όλους εσάς κατά γενική ομολογία 

Μπορω να πω ένα 50% ακόμα έχουν θέματα όποτε περιμένω 

Μην σου πω προτιμάω να μπω στην διαδικασία να κάνω επαναφορά αλλά να μείνω στην ίδια έκδοση που είμαι 

Δεν μπορείς να φανταστείς ποσό μετάνιωσα που έκανα έστω και τις δυο μικρές αυτές ενημερώσεις 

Η συσκευή μου δούλευε άψογα δεν είχε κανένα θέμα και η μπαταρία ήταν άψογη για την ηλικία της συσκευής (Xs max) 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, panoszavra said:

Έχεις κάνει ποτέ επαναφορά από τότε που το πήρες; Και γώ συνήθως βαριέμαι,αλλά όταν έχει θέμα η συσκευή και δεν την παλεύω άλλο , την κάνω και ηρεμώ. 

Και συμβαίνει συχνά αυτό; Δε θα έπρεπε…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, athanaso77 said:

Και συμβαίνει συχνά αυτό; Δε θα έπρεπε…

Ευτυχώς όχι. 6 μήνες τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα. Αλλά αν αντιμετώπιζα δεν θα άντεχα να περιμένω ποια επερχόμενη έκδοση θα το διορθώσει. 
 Αυτό ανέφερα στον Τάσο. 
 Βλέπεις,  ερχόμενος από Android, η επαναφορά προτεινόταν σαν ψωμοτύρι σε πιθανά προβλήματα και όχι μόνο. (Ούτε εκεί βέβαια αντιμετώπισα ποτέ θέματα στα τόσα χρόνια που ήμουν). Όσο ήμουν νέος με όρεξη και χρόνο να ασχοληθώ, έκανα επαναφορά μόνο σε κάθε καινούργια major έκδοση λογισμικού που ερχόταν. Τώρα μόνο σε (χτυπά ξύλο ) πιθανό πρόβλημα. 

9 ώρες πριν, Tasos19s said:

Δεν νομίζω ότι ήρθε ακόμα ο καιρός 

Δεν διαβάζω καλά λόγια από όλους εσάς κατά γενική ομολογία 

Μπορω να πω ένα 50% ακόμα έχουν θέματα όποτε περιμένω 

Μην σου πω προτιμάω να μπω στην διαδικασία να κάνω επαναφορά αλλά να μείνω στην ίδια έκδοση που είμαι 

Δεν μπορείς να φανταστείς ποσό μετάνιωσα που έκανα έστω και τις δυο μικρές αυτές ενημερώσεις 

Η συσκευή μου δούλευε άψογα δεν είχε κανένα θέμα και η μπαταρία ήταν άψογη για την ηλικία της συσκευής (Xs max) 

Σε καταλαβαίνω. Μεταξύ του να δουλεύει άριστα μια συσκευή απ’τη μια και το να δοκιμάσω τα features νέων εκδόσεων απ’την άλλη , και γώ είμαι ξεκάθαρα  υπέρ του πρώτου. Αλλά όταν σε πιάνει αυτή η φαγούρα στο χέρι να πατήσεις το κουμπί του update ,πως αντιστέκεσαι; Σχεδόν πάντα νικητής είναι η φαγούρα. 😤

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, panoszavra said:

Ευτυχώς όχι. 6 μήνες τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα. Αλλά αν αντιμετώπιζα δεν θα άντεχα να περιμένω ποια επερχόμενη έκδοση θα το διορθώσει. 
 Αυτό ανέφερα στον Τάσο. 
 Βλέπεις,  ερχόμενος από Android, η επαναφορά προτεινόταν σαν ψωμοτύρι σε πιθανά προβλήματα και όχι μόνο. (Ούτε εκεί βέβαια αντιμετώπισα ποτέ θέματα στα τόσα χρόνια που ήμουν). Όσο ήμουν νέος με όρεξη και χρόνο να ασχοληθώ, έκανα επαναφορά μόνο σε κάθε καινούργια major έκδοση λογισμικού που ερχόταν. Τώρα μόνο σε (χτυπά ξύλο ) πιθανό πρόβλημα. 

Σε καταλαβαίνω. Μεταξύ του να δουλεύει άριστα μια συσκευή απ’τη μια και το να δοκιμάσω τα features νέων εκδόσεων απ’την άλλη , και γώ είμαι ξεκάθαρα  υπέρ του πρώτου. Αλλά όταν σε πιάνει αυτή η φαγούρα στο χέρι να πατήσεις το κουμπί του update ,πως αντιστέκεσαι; Σχεδόν πάντα νικητής είναι η φαγούρα. 😤

Καλά πλάκα κανείς; 
Για χρόνια με κάνα 2 φίλους παρατούσαμε όλες τις υποχρεώσεις και περιμέναμε σπίτι στο δευτερόλεπτο πατώντας συνέχεια έλεγχος για ενημερώσει για να περάσουμε την νέα έκδοση που θα έβγαινε πχ 19:00 ώρα Ελλάδας 

Μετά προβλήματα, κόντρα προβλήματα 1-2-3 μέρες υπομονή και ξανά πίσω στην παλιά όσο ακόμα υπογραφόταν δηλαδή γινόταν sign από τους server της apple 

Τα έχω φάει με το κουτάλι αυτά και αυτός είναι ο λόγος που βαρέθηκα την ταλαιπωρία 

Τοτε να σου πω δεν ήταν το iCloud τόσο προχωρημένο μην πω δεν υπήρχε και καθόλου και έπρεπε το 50-60-70% της συσκευής να το στήσεις από την αρχή 

Είχαμε διάθεση όμως 

Πλεον δεν θέλω να ασχολούμαι με αυτά 

Θελω η συσκευή να μου δίνει το 100% των δυνατοτήτων και να μην μου δημιουργεί προβλήματα να μην ασχολούμαι με το γιατί τελείωσε η μπαταρία, γιατί εκείνο δεν δουλεύει, γιατί το άλλο κόλλησε 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

16.2

Σε 2 μέρες 3 επανεκκίνησεις.

Κολλήματα όλη η συσκευή, χάνει το πληκτρολόγιο που έχω εγκαταστήσει, φακός εικονίδιο ανοιχτό (on) αλλά 0 φακός,freezαρισμα παντού,ειδικά σε Chrome,πολύ πολύ πολύ  κακή μπαταρία....

Επαναφορά θέλει πολύ ώρα;  

Θα "κάτσει" καλύτερα μετά; ή τσάμπα θα χάσω χρόνο;;  

 

edit: πάω να κάνω αλλαγές σε φώτο ούτε 984kb και κάνει 20-30 δευτερόλεπτα να μ δώσει τις επιλογές....🤐

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...