Jump to content

iPhone 13


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, panoszavra said:

Σε μένα ήταν κάτω από 300mb

Εμένα είναι 950mb. iphone 11 pro max

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει το FindMy για το Macbook που έχω. Θέλω να ρωτήσω πότε πρέπει να έρχεται η ειδοποίηση στο κινητό.Γιατί σε εμένα έρχεται αφού έχω απομακρυνθεί αρκετά , σίγουρα 500 μέτρα. μπορεί και περισσότερο. Έτσι πρέπει να λειτουργεί;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panoszavra said:

Έχω ενεργοποιήσει το FindMy για το Macbook που έχω. Θέλω να ρωτήσω πότε πρέπει να έρχεται η ειδοποίηση στο κινητό.Γιατί σε εμένα έρχεται αφού έχω απομακρυνθεί αρκετά , σίγουρα 500 μέτρα. μπορεί και περισσότερο. Έτσι πρέπει να λειτουργεί;

Και εμένα έτσι λειτουργεί η ειδοποίηση στο iPad. Τώρα δεν ξέρω αν λειτουργεί με την χιλιομετρική απόσταση ή με τον χρόνο που είσαι μακριά από μια συσκευή. Γιατί εμένα μου έρχεται συνήθως στο 10 λεπτό που είμαι μακριά από το iPad 

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kremmydass said:

Και εμένα έτσι λειτουργεί η ειδοποίηση στο iPad. Τώρα δεν ξέρω αν λειτουργεί με την χιλιομετρική απόσταση ή με τον χρόνο που είσαι μακριά από μια συσκευή. Γιατί εμένα μου έρχεται συνήθως στο 10 λεπτό που είμαι μακριά από το iPad 

Δεν θα έπρεπε να έρχεται νωρίτερα; Λέω εγώ τώρα. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, panoszavra said:

Δεν θα έπρεπε να έρχεται νωρίτερα; Λέω εγώ τώρα. 

Θα έπρεπε αλλά δυστυχώς όντως έτσι λειτουργεί ανάμεσα σε όλες τις συσκευές της Apple.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα ένα καλώδιο φόρτισης με οθόνη ένδειξης των watt  φόρτισης. Παρεμπιπτόντως καλή φάση. 

Παρατήρησα ότι φορτίζοντας τη συσκευή όντας απενεργοποιημένη δεν τραβάει πάνω από 5W.  Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, panoszavra said:

Αγόρασα πρόσφατα ένα καλώδιο φόρτισης με οθόνη ένδειξης των watt  φόρτισης. Παρεμπιπτόντως καλή φάση. 

Παρατήρησα ότι φορτίζοντας τη συσκευή όντας απενεργοποιημένη δεν τραβάει πάνω από 5W.  Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει;

Αφού το λέει σε εσένα έτσι θα είναι 

Εγω το φορτιζω πάντα ανοιχτό αλλά και αυτή την μια ώρα που δεν το έχω διαθέσιμο νευριάζω 

Ποσο μάλλον να το βάλω να φορτίσει κλειστό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Αφού το λέει σε εσένα έτσι θα είναι 

Εγω το φορτιζω πάντα ανοιχτό αλλά και αυτή την μια ώρα που δεν το έχω διαθέσιμο νευριάζω 

Ποσο μάλλον να το βάλω να φορτίσει κλειστό 

Κατά κύριο λόγο ανοιχτό το φορτίζω λόγω ξυπνητηριού. 

Μου έκανε εντύπωση η χαμηλή ταχύτητα φόρτισης. Ίσως όντας κλειστό να μην λειτουργούν τα συστήματα προστασίας φόρτισης. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panoszavra said:

Κατά κύριο λόγο ανοιχτό το φορτίζω λόγω ξυπνητηριού. 

Μου έκανε εντύπωση η χαμηλή ταχύτητα φόρτισης. Ίσως όντας κλειστό να μην λειτουργούν τα συστήματα προστασίας φόρτισης. 

κλειστό δεν έχει λόγο να κάνει ταχεία φόρτιση. ο επεξεργαστής είναι υπεύθυνος για το κύκλωμα φόρτισης και πάντα αυτός δίνει εντολή ποσό ρεύμα να μπει στην συσκευή είτε είναι ανοιχτή είτε κλειστή.

κλειστό εντελώς δεν υπάρχει λόγος πλέον να το έχεις όπως παλιά, υπάρχουν εργαλεία όπως το Μην ενοχλείτε, το αθόρυβο, η πτήση, το αποσυνδεμένο wifi, και αναλόγως ότι σε βολεύει χρησιμοποιείς. 

άσε που το πρωί όπως λες δεν θα χτυπήσει το ξυπνητήρι αλλά και θα κάνει πόση ώρα να ανοίξει αλλά και όλες οι εφαρμογές θα πρέπει να ανοίξουν από την αρχή

γενικά είναι η χειρότερη επιλογή να το κλείνει εντελώς ο χρήστης 

δεν τα λέω προσωπικά για εσένα αλλά γενικά για όλους εμάς τους χρηστες iPhone 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2022 at 10:53 ΜΜ, panoszavra said:

Σε μένα ήταν κάτω από 300mb

300mb ήταν για το 13

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρατηρώ ένα υπερβολικό battery drain με την 16.0.3. Επίσης, μόνο σε εμένα έτυχε ένα bug όπου μετά το update δεν αναγνώριζε καν την κάρτα sim ? 

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν έχει καμία διαφορά η κατανάλωση με την 16.0.2, και επίσης δεν έχει βγάλει κάποιο bug, μέχρι στιγμής. Όυτε στο 13 mini, ούτε στο 12/13 pro max..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το έχουμε ξαναπεί παιδιά… το battery drain δεν παρατηρείται σε όλους γιατί όταν μεταφέρεται το mirror από άλλη συσκευή, ή/και μετά από major updates, αναλόγως το εκάστοτε στήσιμο, άλλοτε κάθεται καλά, άλλοτε όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2022 at 8:19 ΜΜ, kremmydass said:

Πάντως παρατηρώ ένα υπερβολικό battery drain με την 16.0.3. 

Μια τέτοια εντύπωση έχω και εγώ τις τελευταίες ημέρες 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, terry39 said:

Μια τέτοια εντύπωση έχω και εγώ τις τελευταίες ημέρες 

Δεν είστε οι μόνοι παιδιά, πολλοί έχουν την ίδια εντύπωση και περιμένουμε να αλλάξει κάτι με την επόμενη αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω κι ένα κουλό που μου συμβαίνει σήμερα... ή τουλάχιστον σήμερα το κατάλαβα.... γιατί είχα απόλυτη ησυχία.

Όταν έχω ανοιχτό το Facebook,στην οθόνη δηλαδή,ακούγεται σαν "ανάσα" από τα ηχεία ... 

Το παρατήρησα το πρωί, έκλεισα όλες τις εφαρμογές, έκανα restart τη συσκευή  και τώρα πάλι με απόλυτη ησυχία ακούγεται...

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, terry39 said:

Ας γράψω κι ένα κουλό που μου συμβαίνει σήμερα... ή τουλάχιστον σήμερα το κατάλαβα.... γιατί είχα απόλυτη ησυχία.

Όταν έχω ανοιχτό το Facebook,στην οθόνη δηλαδή,ακούγεται σαν "ανάσα" από τα ηχεία ... 

Το παρατήρησα το πρωί, έκλεισα όλες τις εφαρμογές, έκανα restart τη συσκευή  και τώρα πάλι με απόλυτη ησυχία ακούγεται...

 

κρατάει το λογισμικό του ήχου σε λειτουργια

υπήρχαν και παλιά τέτοια προβλήματα πχ με το πληκτρολογιο

νομίζω μόνο με αναβάθμιση θα λυθεί 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έγινε το update στο 16.1

Το θέμα του "παλμικου ήχου" από τα ηχεία στο Facebook παραμένει.... 

Ειδοποιήσεις χτυπάνε διπλές και τριπλές μερικές φορές. Δλδ έρχεται sms και χτυπάει 2 και 3 φορές... ακόμα και αν το έχω διαβάσει μόλις 🙆‍♂️

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, terry39 said:

Έγινε το update στο 16.1

Το θέμα του "παλμικου ήχου" από τα ηχεία στο Facebook παραμένει.... 

Ειδοποιήσεις χτυπάνε διπλές και τριπλές μερικές φορές. Δλδ έρχεται sms και χτυπάει 2 και 3 φορές... ακόμα και αν το έχω διαβάσει μόλις 🙆‍♂️

Το πρόβλημα θα είναι στην ίδια την εφαρμογή 

Οπως και μια ζωή δηλαδή 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άσχετη ερωτησουλα με το κινητό, αλλά μηπως έχετε να προτείνετε καποια εφαρμογή καιρού που να είναι ακριβής για την Ελλάδα. Η ακρίβεια στις προβλέψεις με ενδιαφέρει πρωτίστως και οχι η εμφάνιση της εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mitsre said:

Άσχετη ερωτησουλα με το κινητό, αλλά μηπως έχετε να προτείνετε καποια εφαρμογή καιρού που να είναι ακριβής για την Ελλάδα. Η ακρίβεια στις προβλέψεις με ενδιαφέρει πρωτίστως και οχι η εμφάνιση της εφαρμογήςemoji6.png

Η θα βρέξει, η θα έχει ήλιο, η θα φυσάει αυτή είναι η πρόγνωση στην μαμά εφαρμογή…

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, mitsre said:

Άσχετη ερωτησουλα με το κινητό, αλλά μηπως έχετε να προτείνετε καποια εφαρμογή καιρού που να είναι ακριβής για την Ελλάδα. Η ακρίβεια στις προβλέψεις με ενδιαφέρει πρωτίστως και οχι η εμφάνιση της εφαρμογήςemoji6.png

Weather underground.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, athanaso77 said:

Weather underground.

εγώ δεν έχω θέμα πάντως με τον μαμά καιρό, πέφτει σχετικά μέσα όποτε έχει τύχει να το χρειαστώ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, mitsre said:

Άσχετη ερωτησουλα με το κινητό, αλλά μηπως έχετε να προτείνετε καποια εφαρμογή καιρού που να είναι ακριβής για την Ελλάδα. Η ακρίβεια στις προβλέψεις με ενδιαφέρει πρωτίστως και οχι η εμφάνιση της εφαρμογήςemoji6.png

Windfinder, windy, καιρός XL

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
48 minutes ago, kles said:

Windfinder, windy, καιρός XL

Το Windy είναι αξιόπιστο όσον αφορά τους ανέμους. Στα υπόλοιπα υστερεί σημαντικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...