Jump to content

iPhone 13


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
16 ώρες πριν, stapd_21 said:

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Δεν είναι ενοχλητικό, αφού θα μπει γυαλι από πάνω έτσι και αλλιώς, απλώς με παραξένεψε

Και με το tempered glass, την ίδια αίσθηση θα έχεις αλλά αυτό δεν είναι κακό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και με το tempered glass, την ίδια αίσθηση θα έχεις αλλά αυτό δεν είναι κακό.
Υπάρχει κάποιος λόγος για αυτή την επιλογή της apple; Για μεγαλύτερη αντοχή να υποθέσω;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, stapd_21 said:

Υπάρχει κάποιος λόγος για αυτή την επιλογή της apple; Για μεγαλύτερη αντοχή να υποθέσω;

Πιθανότατα να έχει να κάνει με το coating που έχει περαστεί το τζάμι για να είναι περισσότερο scratch resistant.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα , αν όχι αύριο , τότε από Τρίτη-Τετάρτη θα έχω στα χέρια μου την εν λόγω συσκευή 

Επειδή έχω 2 sim στο υπάρχον , μια wind καθαρά για δεδομένα (μάλλον θα την κόψω) και μια όλα απεριόριστα (voda) ποια να κάνω e-sim ;;; τι διαφορά θα έχει στην επικοινωνία , να σημειώσω ότι με τη voda είναι σημαντικό να μην εχω θέματα με τις κλήσεις

Οι υπόλοιπες ερωτήσεις μετά τη παραλαβή 🙂 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, terry39 said:

Καλησπέρα , αν όχι αύριο , τότε από Τρίτη-Τετάρτη θα έχω στα χέρια μου την εν λόγω συσκευή 

Επειδή έχω 2 sim στο υπάρχον , μια wind καθαρά για δεδομένα (μάλλον θα την κόψω) και μια όλα απεριόριστα (voda) ποια να κάνω e-sim ;;; τι διαφορά θα έχει στην επικοινωνία , να σημειώσω ότι με τη voda είναι σημαντικό να μην εχω θέματα με τις κλήσεις

Οι υπόλοιπες ερωτήσεις μετά τη παραλαβή 🙂 

Αναγκαστικά θα κάνεις e-sim την κάρτα της vodafone, μια και η wind ακόμη δεν παρέχει τη συγκεκριμένη υπηρεσία.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Αναγκαστικά θα κάνεις e-sim την κάρτα της vodafone, μια και η wind ακόμη δεν παρέχει τη συγκεκριμένη υπηρεσία.

Σαν ¨απόδοση¨ sim & e-sim υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, terry39 said:

Σαν ¨απόδοση¨ sim & e-sim υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ; 

Καμία, η ευκολία στη χρήση μόνο.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένα 2ωρο που παρέλαβα 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες,βολικό στο χέρι,γρήγορο,ήρθε με την 15.3 και έγινε αναβάθμιση στη 15.6

Άλλαξα πληκτρολόγιο 😊 

Πιστεύω ότι θα το συνηθίσω σύντομα 

Link to comment
Share on other sites

Ένα "κακό" είναι το viber 

Έχω πλήρες ιστορικό στον υπολογιστή,αλλά δεν περνάει στο 13αρι 

Ούτε Gmail  λογαριασμό μου αφήνει να κάνω συγχρονισμό εκτός και εάν δεν το βρίσκω 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, terry39 said:

Ένα "κακό" είναι το viber 

Έχω πλήρες ιστορικό στον υπολογιστή,αλλά δεν περνάει στο 13αρι 

Ούτε Gmail  λογαριασμό μου αφήνει να κάνω συγχρονισμό εκτός και εάν δεν το βρίσκω 

Το μόνο κακό είναι το viber αλλά φταίει το ίδιο. Δεν μεταφέρεται το ιστορικό μεταξύ διαφορετικών λειτουργικών και επίσης δεν μπορείς να έχεις πάνω από έναν λογαριασμό σε ένα τηλέφωνο. (Αυτό με ενοχλεί εμένα τώρα που πρωτοέβαλα 2 νούμερα σε μια συσκευή). Κατά τα άλλα λειτουργεί ως δίκαρτο μια χαρά το XS μου αν και θα ήθελα να παραμετροποιείται λίγο. Πχ Διαφορετικοί ήχοι κλήσης.

Με το google δεν βλέπω λόγο να έχεις δυσκολίες.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, JohnDoe954 said:

 

Με το google δεν βλέπω λόγο να έχεις δυσκολίες.

Με το λογαριασμό Google που έκανε συγχρονισμό το viber στο Android  είτε το όλο backup στον υπολογιστή εννοώ,δεν μπορώ να το περάσω  στο viber του 13... ώστε  να έχω ένα ά ιστορικό συνομιλιων

Δε πειράζει 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, terry39 said:

Με το λογαριασμό Google που έκανε συγχρονισμό το viber στο Android  είτε το όλο backup στον υπολογιστή εννοώ,δεν μπορώ να το περάσω  στο viber του 13... ώστε  να έχω ένα ά ιστορικό συνομιλιων

Δε πειράζει 

Μην το ψάχνεις με κανένα τρόπο το viber 

Δεν γίνεται 

Πάνε παρακάτω άδικα μην σπαταλάς χρόνο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 

Πριν κοιμηθώ,θυμάμαι ότι κλείνω το  WiFi, όταν ξυπνάω να βρίσκω ανοιχτό,βέβαια όταν πατάω το κουμπί επιλογής wifi βλέπω ότι γράφει επάνω "αποσυνδεση από τα γειτονικα Wi-Fi μέχρι αύριο "

Link to comment
Share on other sites

Δεν απενεργοποιείται το wifi από το control center. Μόνο σε αποσυνδέει από τα δίκτυα για μια μέρα. Για να κλείσει ο δέκτης wifi πρέπει να μπεις από τις ρυθμίσεις του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, terry39 said:

Καλημέρα 

Πριν κοιμηθώ,θυμάμαι ότι κλείνω το  WiFi, όταν ξυπνάω να βρίσκω ανοιχτό,βέβαια όταν πατάω το κουμπί επιλογής wifi βλέπω ότι γράφει επάνω "αποσυνδεση από τα γειτονικα Wi-Fi μέχρι αύριο "

Μπορείς ωστόσο να φτιάξεις συντόμευση και να κλείνει / ανοίγει αυτόματα κάποιες συγκεκριμένες ώρες της επιλογής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, terry39 said:

Καλημέρα 

Πριν κοιμηθώ,θυμάμαι ότι κλείνω το  WiFi, όταν ξυπνάω να βρίσκω ανοιχτό,βέβαια όταν πατάω το κουμπί επιλογής wifi βλέπω ότι γράφει επάνω "αποσυνδεση από τα γειτονικα Wi-Fi μέχρι αύριο "

γιατί να το κλείσεις?

έτσι όπως το κανείς είναι το καλυτερο

το πρωί έχει ξανά συνδεθεί μόνο του και δεν ασχολείσαι όλη την ώρα με αυτό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για παράδειγμα το κλείνω γιατί μπορεί να έρθει κάποια ειδοποίηση το μεσημέρι που κοιμάμαι και δεν θέλω να με ξυπνήσει αλλά δεν θέλω να το βάλω στο αθόρυβο γιατί θέλω να ακούσω αν χτυπήσει το τηλέφωνο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

γιατί να το κλείσεις?

έτσι όπως το κανείς είναι το καλυτερο

το πρωί έχει ξανά συνδεθεί μόνο του και δεν ασχολείσαι όλη την ώρα με αυτό 

 

1 ώρα πριν, mol said:

Για ποιο λόγο να κλείσεις WiFi, bt, gps????

Γιατί θέλω 23:00 με 06:00 που θα ξυπνήσω  να μη έρθει καμια ειδοποίηση από social media κτλ, κάνω ελαφρύ ύπνο και το έχω δίπλα μου.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Εγώ έχω βάλει schedule στην συγκέντρωση / μην ενοχλειτε και δεν κλείνω τίποτα

Λόγω δουλειάς, δεν μπορώ να το βάλω "αθόρυβο" κτλ για τις κλήσεις, γιαυτό και θέλω να έχω κλειστά δεδομένα / Wi-Fi 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, terry39 said:

 

Γιατί θέλω 23:00 με 06:00 που θα ξυπνήσω  να μη έρθει καμια ειδοποίηση από social media κτλ, κάνω ελαφρύ ύπνο και το έχω δίπλα μου.

Δεν υπάρχει τρόπος να μπει σε λειτουργία "μην ενοχλείτε" κάποια εφαρμογή? 

Πχ τα social να είναι εκτός 23:00-06:00

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mol said:

Δεν υπάρχει τρόπος να μπει σε λειτουργία "μην ενοχλείτε" κάποια εφαρμογή? 

Πχ τα social να είναι εκτός 23:00-06:00

Εμένα ρωτάς; χαχαχαχα, 3η ημέρα είμαι σε ios και νόμιζα ότι πατώντας το διακόπτη Wi-Fi στη κουρτίνα που λέγαμε στο Android θα κλείσει.... άλλα ξυπνουσα με WiFi ανοιχτό,σήμερα το πρωί το πρόσεξα κυρίως για τι ήρθαν ειδοποίησεις χώρις να έχω ανοίξει Wi-Fi  ή έτσι τουλάχιστον νόμιζα 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Αν το πατήσεις αποσυνδέεται μέχρι την άλλη μέρα στις 07:00 το πρωί οπότε σε βολεύει 

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...