Jump to content

Realme GT Master Edition

athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για εμενα ειναι , φιλος με s21u εχει δει το φαινομενο με βονταφον , εγω επισης με βονταφον αλλα οχι 5g γιατι δεν εχει η συσκευη μου , εχω δει πολλες φορες το 3g να ειναι κατα πολυ ανωτερο απο το 4g . βασικα το καταλαβαινω κ γυριζω μονος σε 3g , μονο με cosmote μεσο παλι φιλου εχουμε δει 5g με μπαλες κ σταθερο .

• Απαντήσεις 426
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με sim της Vodafone εμφανίζει στο μενού τις επιλογές για WiFi Calling και VoLTE (κλήσεις μέσω δικτύου 4G);;;;

1hhhn-1cf85cf85.jpg

12 ώρες πριν, haki said:

Με sim της Vodafone εμφανίζει στο μενού τις επιλογές για WiFi Calling και VoLTE (κλήσεις μέσω δικτύου 4G);;;;

Αν εννοείς το εικονίδιο όχι στην  Vodafone. Αλλά δουλεύει κανονικά 

On 5/1/2022 at 1:14 ΜΜ, nasos_79 said:

δωστου λίγο χρόνο ακόμα. πιστεύω θα είσαι οκ.βεβαια να πούμε ότι 5g και τα 120hz είναι αρκετά ενεργοβόρα.το ένα το έχω στο auto και το άλλο 4g μιας και μου είναι υπεραρκετό.ναι σωστά έτσι ειναι

Επισης αν κάποιος ενδιαφέρεται, μιας και δεν υπάρχουν και πολλές διαθέσιμες για το κινητό μας, πήρα αυτήν την θήκη 6€.εχει καλύτερο grip απ αυτή που είχε μέσα στο κουτί το κινητό.προστατευει καλύτερα τις κάμερες και γενικά σε μια πτώση θεωρώ θα ανταπεξέλθει καλύτερα απ την προηγούμενη.eeee8546df9d2f09c44f572d0a0ddb7e.jpgb4e5bef1bff40c6a738e47a4ba7dddb0.jpg

καλησπερα φιλε..αν επιτρεπεται απο που αγορασες την θηκη?

καλησπέρα.στο σκρουτζ την βρήκα.

22 ώρες πριν, nasos_79 said:
On 13/1/2022 at 4:00 ΜΜ, mike3550 said:

καλησπέρα.στο σκρουτζ την βρήκα.

Γεια χαρά σε όλους από camera το τηλέφωνο τι λέει;; 

1 ώρα πριν, sofos2121 said:

Γεια χαρά σε όλους από camera το τηλέφωνο τι λέει;; 

Ειναι αρκετα καλη..σε σχεση με ενα realme 7 pro που εχω πολυ καλυτερη

• Administrators
17 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Με ενημέρωση σε android 12, έχει πάρει κάποιος;

Δεν έχει έρθει, αλλά θα έρθει.

Modpic.gif

16 ώρες πριν, manwlis77 said:

Ε θα έρθει !!! Έχουν ανακοινώσει για το πότε ? 

σε κανενα 2 μηνο σας βλεπω

τωρα φαντασου πηρα εμεις σε GT

46 minutes ago, manwlis77 said:

Ε σύντομα θα έρθει 

σημερα πηρε το 7 pro σε Ελβετια

Το καλό το πράγμα αργεί να έρθει.  Δεν βλέπετε xiaomi με το που κάνεις ενημέρωση χαλάνε άλλα 10 😅

Εαν βαλεις ενα ματοχαντρο πανω στο xiaomi την ωρα που το αφήνεις να αναβαθμίσει έχω ακούσει οτι βοηθάει αρκετά .

Καλημερα παιδια καμια θηκη αξιολογη υπαρχει; ringke spigen?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.

Γειά κι από μένα. Το έχω κάνα τριάρι μέρες. Δε θα πω καλά λόγια. Θα πω όμως δυο πράγματα που με έχουν χαλάσει πολύ! 

Αποσυνδέεται ότι ώρα γουστάρει με το ρολόι. Έχω χάσει κλήσεις έχοντας χαμηλά τον ήχο στο κινητό, επειδή θα με ειδοποιούσε το ρολόι. (Huawei GT το ρολόι απλά το αναφέρω)

Χάνει συνεχώς τη ρύθμιση εισόδου με fingerprint στα e-banking, και με βάζει να μπαίνω με κωδικούς.Έχω e-banking σε τρεις τράπεζες και αυτή τη στιγμή και στις τρεις θέλει να κάνει είσοδο με κωδικό. Χθες τα ενεργοποίησα πάλι και τα τρία αλλά σήμερα Κλάιν! 

Και μια απορία. Στον dialer, ανοίγει το ιστορικό κλήσεων. Κάτω από δεξιά έχει τα αγαπημένα με "🌟", στη μέση έχει το ιστορικό που το ονομάζει "πρόσφατα" , και δεξιά έχει τις" επαφές". Πως τις σβήνεις από εκεί τις επαφές; Στο φάκελο Google υπάρχει η επιλογή διαγραφής. Εδώ πως; 🤔 

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]

On 4/1/2022 at 8:55 ΜΜ, kostasw said:

Αν κάποιος έχει να προτείνει καμιά ρύθμιση για να βελτιωθεί λίγο η μπαταρία θα ήμουν ευγνώμων.

Με ελάχιστο σερφαρισμα μέσα στην μέρα με περίπου μια ώρα Hot spot και περίπου μια ώρα ράδιο Internet είμαι στο 28% με μόλις 3 ώρες οθόνη. 

Εγώ κάπου διάβασα ότι βελτιώνεις την κατανάλωση της μπαταρίας, αν κατεβάσεις το ρυθμό ανανέωσης της οθόνης, στα 60Hz

[sIGPIC][/sIGPIC]

5 ώρες πριν, al_exis said:

Αποσυνδέεται ότι ώρα γουστάρει με το ρολόι. Έχω χάσει κλήσεις έχοντας χαμηλά τον ήχο στο κινητό, επειδή θα με ειδοποιούσε το ρολόι. (Huawei GT το ρολόι απλά το αναφέρω)

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και έπρεπε να ενεργοποιήσω το background activity για την εφαρμογή του ρολογιού.

Δες κι εδώ https://dontkillmyapp.com/realme τι άλλες ρυθμίσεις προτείνουν, εγώ ενεργοποίησα μόνο το allow background activity, το foreground activity ήταν ενεργοποιημένο ήδη.

10 ώρες πριν, Arinos said:

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και έπρεπε να ενεργοποιήσω το background activity για την εφαρμογή του ρολογιού.

Δες κι εδώ https://dontkillmyapp.com/realme τι άλλες ρυθμίσεις προτείνουν, εγώ ενεργοποίησα μόνο το allow background activity, το foreground activity ήταν ενεργοποιημένο ήδη.

Ωραίος. Στο "Υγεία" (πρόγραμμα για το ρολόι της huawei) ενεργοποίησα κι εγώ στο background και επίσης ενεργοποίησα και το "να επιτρέπεται η αυτόματη εκκίνηση" 

Με το fingerprint που απενεργοποιείται από τα e-banking να δούμε τι θα κάνουμε. Εσύ έχεις θέμα με το συγκεκριμένο; 

Edit: Αποσυνδέθηκε πάλι από το ρολόι σήμερα το πρωί 😢

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]

12 ώρες πριν, al_exis said:

Με το fingerprint που απενεργοποιείται από τα e-banking να δούμε τι θα κάνουμε. Εσύ έχεις θέμα με το συγκεκριμένο; 

Όχι δεν είχα ούτε έχω θέμα μέχρι στιγμής. Δεν μου έχει τύχει μέχρι τώρα.

Μήπως απενεργοποιείται το bluetooth κάπως από sleep stand-by optimization; Αν δεν είναι ενεργοποιημένο όμως τότε είναι περίεργο να το αποσυνδέει.

Μήπως ήθελε επανεκκίνηση μετά που ενεργοποίησες το background και auto launch της εφαρμογής;

24 minutes ago, Arinos said:

Όχι δεν είχα ούτε έχω θέμα μέχρι στιγμής. Δεν μου έχει τύχει μέχρι τώρα.

Μήπως απενεργοποιείται το bluetooth κάπως από sleep stand-by optimization; Αν δεν είναι ενεργοποιημένο όμως τότε είναι περίεργο να το αποσυνδέει.

Μήπως ήθελε επανεκκίνηση μετά που ενεργοποίησες το background και auto launch της εφαρμογής;

Η αλήθεια είναι ότι δεν έκανα επανεκκίνηση. Θα κάνω μια τώρα και βλέπουμε. Σ' ευχαριστώ πολύ! 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η αλήθεια είναι ότι δεν έκανα επανεκκίνηση. Θα κάνω μια τώρα και βλέπουμε. Σ' ευχαριστώ πολύ! 
δοκίμασε.ρυθμισεις, μπαταρία, περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας,βελτιστοποιηση χρήσης μπαταρίας και πήγαινε στην εφαρμογή της huawei Kai βάλτο στο "να μην γίνει βελτιστοποιηση" κάνε και το ίδιο για τις εφαρμογές των τραπεζών και γενικά σε εφαρμογές που θέλεις να παίρνεις ειδοποιήσεις η να τρέχουν στο background.εχω παρατηρήσει με αυτήν την επιλογή ότι κρατάει και τις εφαρμογές ανοιχτές και δεν τις κλείνει.

5 minutes ago, nasos_79 said:

δοκίμασε.ρυθμισεις, μπαταρία, περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας,βελτιστοποιηση χρήσης μπαταρίας και πήγαινε στην εφαρμογή της huawei Kai βάλτο στο "να μην γίνει βελτιστοποιηση" κάνε και το ίδιο για τις εφαρμογές των τραπεζών και γενικά σε εφαρμογές που θέλεις να παίρνεις ειδοποιήσεις η να τρέχουν στο background.εχω παρατηρήσει με αυτήν την επιλογή ότι κρατάει και τις εφαρμογές ανοιχτές και δεν τις κλείνει.

Σ' ευχαριστώ. Το έκανα και βλέπουμε. Κάνω κι ένα restart καλού κακού.. 

[sIGPIC][/sIGPIC]