Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε αυτο το καλώδιο (το 0.5 μέτρα) μου δούλεψε κανονικά η 65w φόρτιση.

Το Ampere τερμάτισε.

 

€ 1,85  21%OFF | 65W Super VOOC USB C Cable 6.5A Fast Charging Type-C Cable for Oppo Realme X 5 6 X50 X3 X5 Pro X50m X50t V5 C3 Quick Charge 3.0 https://a.aliexpress.com/_mPeOnVY

η ποιότητα του βέβαια δεν δείχνει και η τέλεια οπότε η αντοχή στον χρόνο.. 

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, Arinos said:

Ναι δουλεύει κανονικά. Εγώ έπρεπε να ζητήσω να γίνει ενεργοποίηση του 4g, 5g, volte και vowifi. Μόνο το volte δεν είμαι σίγουρος πως λειτουργεί, όλα τα άλλα δουλεύουν άψογα.

Μου απάντησαν ότι υπάρχει εξ αρχής ενεργοποίηση σε 4g, 5g και volte. Όταν βρεθώ σε περιοχή με 5g θα το δω. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andreasomageiras said:

Μου απάντησαν ότι υπάρχει εξ αρχής ενεργοποίηση σε 4g, 5g και volte. Όταν βρεθώ σε περιοχή με 5g θα το δω. 

Εμένα πάντως δεν ήταν τίποτα ενεργοποιημένο. Το 4g το ενεργοποίησα με κλήση στο 1285 και ακολουθώντας τις οδηγίες και για το 5g, vowifi και volte ζήτησα από το chat να μου τα ενεργοποιήσον.

Link to comment
Share on other sites

Από την ημέρα που είδα το μήνυμα του @athanasios1112 στις 16 Μαρτίου για την ενημέρωση F2 δεν έχω σταματήσει να κοιτάω αν την έχω λάβει αλλά ακόμα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2023 at 8:43 ΜΜ, Arinos said:

Από την ημέρα που είδα το μήνυμα του @athanasios1112 στις 16 Μαρτίου για την ενημέρωση F2 δεν έχω σταματήσει να κοιτάω αν την έχω λάβει αλλά ακόμα τίποτα...

Κι εγώ μια από τα ίδια! Έψαχνα για ενημέρωση αλλά τίποτα, μέχρι που σήμερα μου έσκασε η official f.06 ! 🥳🎉

Screenshot_2023-03-28-15-34-25-74_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Edited by eliasl
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, eliasl said:

Κι εγώ μια από τα ίδια! Έψαχνα για ενημέρωση αλλά τίποτα, μέχρι που σήμερα μου έσκασε η official f.06 ! 🥳🎉

Screenshot_2023-03-28-15-34-25-74_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Μου έγινε εμμονή να μπαίνω να κοιτάω 3-4 φορές την μέρα αν έχω ενημέρωση. Τώρα θα μπαίνω κάθε 10 λεπτά 😂

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2023 at 3:41 ΜΜ, eliasl said:

Κι εγώ μια από τα ίδια! Έψαχνα για ενημέρωση αλλά τίποτα, μέχρι που σήμερα μου έσκασε η official f.06 ! 🥳🎉

Screenshot_2023-03-28-15-34-25-74_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Σου είναι εύκολο φίλε να πεις εντυπώσεις; Γενικά αλλά και πιο ειδικά όπως σχετικά με κάμερα, μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα που παρατήρησα είναι ότι δεν λαγκάρει όταν σκρολάρεις στην οθόνη (μαύρα εφέ στην beta 1) και άλλαξε κάπως το μενού στην εξατομίκευση χρωμάτων. (βλ. φωτό)

Η μπαταρία βελτιωμένη σε σχέση με την beta. Προσωπικά το φορτίζω μέσα στην ημέρα. (με dark mode, 60fps, 4G) Έχω την εντύπωση ότι παλιότερα κρατούσε πιο πολύ. Αλλά μάλλον είναι νωρίς να κρίνω. 

Screenshot_2023-03-29-18-07-13-80_6886332498122aba325092e1acbc05f4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρώτο θεματάκι εντόπισα.

Με ανοικτά data και wifi, απομακρύνθηκα περίπου 100 μέτρα από το δίκτυο wifi όπου ήταν συνδεδεμένο, και δεν πέρασε σε δεδομένα. Παρέμενε συνδεδεμένο στο "ανύπαρκτο" πλέον wifi, με μηδενικό σήμα στην ένδειξη, με αποτέλεσμα να μην έχω ίντερνετ. Απενεργοποίησα το wifi και έτσι πέρασε σε δεδομένα. Τυχαίο; Θα δείξει.. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, eliasl said:

Δύο πράγματα που παρατήρησα είναι ότι δεν λαγκάρει όταν σκρολάρεις στην οθόνη (μαύρα εφέ στην beta 1) και άλλαξε κάπως το μενού στην εξατομίκευση χρωμάτων. (βλ. φωτό)

Η μπαταρία βελτιωμένη σε σχέση με την beta. Προσωπικά το φορτίζω μέσα στην ημέρα. (με dark mode, 60fps, 4G) Έχω την εντύπωση ότι παλιότερα κρατούσε πιο πολύ. Αλλά μάλλον είναι νωρίς να κρίνω. 

Screenshot_2023-03-29-18-07-13-80_6886332498122aba325092e1acbc05f4.jpg

Και από κάμερα; Πώς το βλέπεις;

Στο δικό μου, έχω μείνει στην έκδοση 11. Την 12 δεν την έχω περάσει γιατί έχω διαβάσει για θεματάκια που υποβαθμίζουν το τηλέφωνο. Γι αυτό ρωτάω για την 13.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, antonis_86 said:

Και από κάμερα; Πώς το βλέπεις;

Στο δικό μου, έχω μείνει στην έκδοση 11. Την 12 δεν την έχω περάσει γιατί έχω διαβάσει για θεματάκια που υποβαθμίζουν το τηλέφωνο. Γι αυτό ρωτάω για την 13.

Έχοντας βγάλει αρκετές φωτογραφίες και βίντεο σε όλες τις εκδόσεις λογισμικού, δεν έχω παρατηρήσει ποτέ χαμηλότερη ποιότητα. Μάλιστα στις σελφι από προχθές βλέπω καλύτερη απόδοση! Πρόσθεσαν και χρήσιμες λειτουργίες βλ. φωτό 

IMG_20230330_155139.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, eliasl said:

Έχοντας βγάλει αρκετές φωτογραφίες και βίντεο σε όλες τις εκδόσεις λογισμικού, δεν έχω παρατηρήσει ποτέ χαμηλότερη ποιότητα. Μάλιστα στις σελφι από προχθές βλέπω καλύτερη απόδοση! Πρόσθεσαν και χρήσιμες λειτουργίες βλ. φωτό 

IMG_20230330_155139.jpg

Σε ευχαριστώ ξανά για την απάντηση. 

Προτείνεις δηλαδή να κάνω την αναβάθμιση σε 12 ;

Και όταν έρθει η 13, να κάνω και αυτή;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, al_exis said:

Ένα πρώτο θεματάκι εντόπισα.

Με ανοικτά data και wifi, απομακρύνθηκα περίπου 100 μέτρα από το δίκτυο wifi όπου ήταν συνδεδεμένο, και δεν πέρασε σε δεδομένα. Παρέμενε συνδεδεμένο στο "ανύπαρκτο" πλέον wifi, με μηδενικό σήμα στην ένδειξη, με αποτέλεσμα να μην έχω ίντερνετ. Απενεργοποίησα το wifi και έτσι πέρασε σε δεδομένα. Τυχαίο; Θα δείξει.. 

Νομίζω υπάρχει μια ρύθμιση/ όταν δεν έχει wifi/ να περάσει από μόνο του/ σε δεδομένα

( Κάπου το έχω δει).

Και μεγάλο αρχείο είναι/ περίπου ένα gb.

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση είναι στο menu wifi/ βοηθός WiFi/ νομίζω από προεπιλογή δεν είναι τσεκαρισμένο

Screenshot_2023-03-30-16-18-11-37_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpg

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, antonis_86 said:

Σε ευχαριστώ ξανά για την απάντηση. 

Προτείνεις δηλαδή να κάνω την αναβάθμιση σε 12 ;

Και όταν έρθει η 13, να κάνω και αυτή;

Τίποτα.

Εγώ θα την έκανα. Έχει αρκετές βελτιώσεις. Εξάλλου μένει και απροστάτευτη η συσκευή σου χωρίς τα security patch της google αν δεν το έχεις ενημερώσει τόσο καιρό. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η 13 τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας από την 11. Και από ταχύτητα είναι βελτιωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο δικό μου, κάπου το μεσημέρι το είδα, 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...