Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, minus21grams said:

Μα αυτό συνέβη αφού πήρα νέα SIM!

Δοκίμασε μέσω του live chat στην ιστοσελίδα ή στην εφαρμογή αν έχει, ή τηλέφωνο στο 13700 και ζήτησε την ενεργοποίηση του 5g.

Στην περιοχή σου έχει η wind γενικά 5g;

Η ενεργοποίηση διαρκεί το πολύ 10 λεπτά και μια επανεκκίνηση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 751
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 17/9/2021 at 10:31 ΠΜ, fotisbasm said:

το εχει παρει κανεις να μας πει εντυπωσεις???

εχω το κινητο για πανω απο 5 μηνες.....με βολευει πολυ το μεγεθος.... μπαταρια μετρια αλλα η γρηγορη φορτηση σε αποζημιωνει με την αστραπαια πραγματικα φορτηση.....αντιμετοπιζω ΜΕΓΑΛΟ προβλημα με τισ κλησεις ,,, σχεδον σε καθε εισερχομενη  η εξερχομενη δεν εχει σημασια ,  στα πρωτα δευτερολεπτα , κλεινει η γραμμη (οχι το τηλεφωνο)...αλλαξα συσκευη (xiaomh redmi note 😎 και ολα μια χαρα....αλλαξα απο 5g σε 4g σε 2g.... εργοστασιακες ρυθμησεις..... το ιδιο βιολι!!!! γνωστοι μου με αλλα μοντελα realme (real me 7  realme 9 pro) εχουν το ιδιο προβλημα......συμπερασμα ΜΑΚΡΙΑ!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με το 5G:
Η Wind/Q δεν υποστηρίζει -ακόμα- τη συσκευή με αποτέλεσμα να κλειδώνει σε 4G.
Οι άλλοι 2 πάροχοι;
Για πείτε...
Όταν είχα τη συσκευή, με sim Q, έπαιζε κανονικά 5G.

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@altea1

https://gadgetfeatures.com/fix-realme-c12-incoming-outgoing-call-drop-and-mic-issue/

Κοίταξα στην google/  είναι υπαρκτό θέμα, πχ .. στο c12 κλπ 

 

Αν αλλάξει dialer, δεν δουλεύει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Arinos said:

Δοκίμασε μέσω του live chat στην ιστοσελίδα ή στην εφαρμογή αν έχει, ή τηλέφωνο στο 13700 και ζήτησε την ενεργοποίηση του 5g.

Στην περιοχή σου έχει η wind γενικά 5g;

Η ενεργοποίηση διαρκεί το πολύ 10 λεπτά και μια επανεκκίνηση της συσκευής.

Στο live chat που έκανα προχθές προκειμένου να ξεκολλήσω από το 3G, μου απάντησαν αυτό:

16705286_Wind5GCertifieddevices.thumb.png.e42b32fd10fe31234dbae452b65a3c9d.png

Μετά την ρύθμιση που έκαναν και το reboot, το κινητό ξεκόλλησε από το 3G και συνδέθηκε σε 4G. Ως εκεί όμως.
Βάσει του χάρτη κάλυψης, θα έπρεπε θεωρητικά να είναι διαθέσιμο. Και δεν βρίσκομαι σε κανένα bunker να παρεμβάλλονται τόνοι τσιμέντου ή άλλα εμπόδια να εμποδίζουν το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, minus21grams said:

Στο live chat που έκανα προχθές προκειμένου να ξεκολλήσω από το 3G, μου απάντησαν αυτό:

Κανονικά θα έπρεπε απλά να στο ενεργοποιούσε στην καρτέλα που έχουν για τον αριθμό σου και τέλος. Εμένα 2 φορές που το έκανα ήταν άμεσο και απλό. Δεν με ρώτησαν ποτέ τι συσκευή είχα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, κάλεσε το 13700 που είναι και δωρεάν (τεχνική υποστήριξη) και ζήτησε να σου το ενεργοποιήσουν.

Θα γίνει αμέσως.

Το 13700 λειτουργεί 24 ώρες το εικοσιτετράωρο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, altea1 said:

εχω το κινητο για πανω απο 5 μηνες.....με βολευει πολυ το μεγεθος.... μπαταρια μετρια αλλα η γρηγορη φορτηση σε αποζημιωνει με την αστραπαια πραγματικα φορτηση.....αντιμετοπιζω ΜΕΓΑΛΟ προβλημα με τισ κλησεις ,,, σχεδον σε καθε εισερχομενη  η εξερχομενη δεν εχει σημασια ,  στα πρωτα δευτερολεπτα , κλεινει η γραμμη (οχι το τηλεφωνο)...αλλαξα συσκευη (xiaomh redmi note 😎 και ολα μια χαρα....αλλαξα απο 5g σε 4g σε 2g.... εργοστασιακες ρυθμησεις..... το ιδιο βιολι!!!! γνωστοι μου με αλλα μοντελα realme (real me 7  realme 9 pro) εχουν το ιδιο προβλημα......συμπερασμα ΜΑΚΡΙΑ!!!!!

 

https://www.google.com/search?q=realme+phone+issues+call&oq=realme+phone+issues+call&aqs=chrome..69i57.19478j0j7&client=ms-android-oppo-rvo3&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8&chrome_dse_attribution=1

Είναι υπαρκτό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε προ ολίγου notification για minor update (μεγέθους 236 MB) που αφορά security patches Μαΐου/Ιουνίου και γενικές βελτιώσεις απόδοσης του συστήματος (“Optimizes system performance and improves system stability”)
Σε εσάς;
Το εγκαταστήσατε;

Edited by minus21grams
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, minus21grams said:

Μου ήρθε προ ολίγου notification για minor update (μεγέθους 236 MB) που αφορά security patches Μαΐου/Ιουνίου και γενικές βελτιώσεις απόδοσης του συστήματος (“Optimizes system performance and improves system stability”)
Σε εσάς;
Το εγκαταστήσατε;

Το πέρασα εγώ,. Κάτι κοληματακια έκανε η οθόνη, μετά την ενημέρωση., το έκανα μια επανεκκίνηση.

( Δεν το δουλεύω το κινητό, το έχω για δεύτερη συσκευή, έχω το gt).

Screenshot_2022-07-01-20-13-10-56_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε αποκλειστικά μόνον το καλώδιο για αγορά; Ή δοκιμάστικε κάποιο άλλο καλώδιο άλλης εταιρείας που να δίνει 65w και αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arinos said:

Βρέθηκε αποκλειστικά μόνον το καλώδιο για αγορά; Ή δοκιμάστικε κάποιο άλλο καλώδιο άλλης εταιρείας που να δίνει 65w και αυτό;

Ο αντιπρόσωπος, δεν έχει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, conan1 said:

Ο αντιπρόσωπος, δεν έχει; 

Δεν ξέρω, είχε πει κάποιος εδώ ότι είχε πάθει υγρασία το καλώδιο και δεν έβρισκε άλλο να το αντικαταστήσει γιατί δεν δούλευε η γρήγορη φόρτιση. Είπα να ρωτήσω μήπως υπήρξε κάποια εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

https://www.it4you.gr/index.php?route=product/product&manufacturer_id=68&product_id=54984&limit=50

Γράφει πως είναι συμβατό με supevooc 2. Δηλαδή 65W. 

OPPO's 65W SuperVOOC 2.0 Fast Charging

Δεν ξέρω αν κάνει και για τα αδερφάκια τα Realme.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Arinos said:

Δεν ξέρω, είχε πει κάποιος εδώ ότι είχε πάθει υγρασία το καλώδιο και δεν έβρισκε άλλο να το αντικαταστήσει γιατί δεν δούλευε η γρήγορη φόρτιση. Είπα να ρωτήσω μήπως υπήρξε κάποια εξέλιξη.

Εγώ το είχα πάθει.Πηρα καλώδιο vooc αλλά υποστηρίζει μέχρι 40w φόρτιση.Ακομη το ψάχνω.

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και λέω ξανά, επικοινώνησε κανένας με τον αντιπρόσωπο;
Ένα τηλέφωνο και ερώτηση είναι.
(Δεν την έχω πια τη συσκευή. Την έδωσα).
https://www.skroutz.gr/s/31203849/Realme-USB-2-0-Cable-USB-C-male-USB-A-male-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-1m.html
Στην κριτική ανέφερε πως υποστηρίζει τη γρήγορη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, conan1 said:

Και λέω ξανά, επικοινώνησε κανένας με τον αντιπρόσωπο;
Ένα τηλέφωνο και ερώτηση είναι.

 


 

Εγώ το πήρα από  το eshop.

Δεν ξέρω, ποιος έχει την αντιπροσωπεία;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από  το eshop.
Δεν ξέρω, ποιος έχει την αντιπροσωπεία;;
https://smart4all.com.gr/
Από αναζήτηση που έκανα, αυτόν βγάζει αντιπρόσωπο.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, conan1 said:

https://smart4all.com.gr/
Από αναζήτηση που έκανα, αυτόν βγάζει αντιπρόσωπο.

Το κοίταξα το link, , εξακολουθω να μην είμαι σίγουρος, εγώ το πήρα από eshop, μάλλον κάνει δικές του εισαγωγές,

Screenshot_2022-07-03-16-12-38-72_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.d99463948ac6c60d56235724e90d04fc.jpg και το amazon.de το πουλάει κλπ κλπ

Screenshot_2022-07-03-16-12-07-67_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, conan1 said:

https://smart4all.com.gr/
Από αναζήτηση που έκανα, αυτόν βγάζει αντιπρόσωπο.

Τους έστειλα email, και τους ρωτάω, αν έχουν original cable, φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται να αλλάξει (χωρίς επεμβάσεις που ακυρώνουν την άδεια/άλλα OS κ.λπ) το format του screenshot από jpeg σε png;
Ακατανόητο να μην υπάρχει επιλογή στα settings...

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, minus21grams said:

Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται να αλλάξει (χωρίς επεμβάσεις που ακυρώνουν την άδεια/άλλα OS κ.λπ) το format του screenshot από jpeg σε png;
Ακατανόητο να μην υπάρχει επιλογή στα settings...

Αν το screen shot είναι τετράγωνο, το αποθηκεύει σε jpg. Αν τραβήξεις screen shot σε κυκλική ή ελεύθερη μορφή, τότε το αποθηκεύει σαν PNG.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, WPerty said:

Αν το screen shot είναι τετράγωνο, το αποθηκεύει σε jpg. Αν τραβήξεις screen shot σε κυκλική ή ελεύθερη μορφή, τότε το αποθηκεύει σαν PNG.

Αλήθεια; Δεν το ήξερα.
Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση να βγαίνει full screenshot (Power button + Volume down) σε png;
9 φορές στις 10, αυτό χρησιμοποιώ. Και τις υπόλοιπες που κάνω partial, είναι πάντα σε ορθογώνιο παραλληλόγραμμο σχήμα, όχι ελλειπτικό ή free form.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα το δικό μου, σε jpg αποθηκεύει. Οι εφαρμογές που έχει το play store, τις χρησιμοποιείτε;

Είναι τόσο σημαντικό το PNG;;

Screenshot_2022-07-04-00-37-52-74_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...