Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts



Κοντεύω σχεδόν ένα μήνα με το GT Master Edition και ακόμα χρησιμοποιώ την καλαίσθητη πλην όμως αρκετά ολισθηρή θήκη που περιλαμβάνεται στη συσκευασία. Και δεν θέλει πολύ να γίνει η στραβή...


https://www.skroutz.gr/s/32236437/Tech-Protect-Carbon-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Realme-GT-Master-Edition-5G.html

Είχα πάρει αυτή. Καλό κράτημα. Το χοντραίνει λίγο το κινητό, αλλά δεν ενοχλεί.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 750
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, tifozi13 said:

Έκανε και σε εμένα.Δεν αλλάζει κάτι,αλλά η μπαταρία φεύγει νεράκι.

Στις ρυθμίσεις της μπαταρίας, ποια εφαρμογή έχει μεγάλη κατανάλωση,;

Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταία αναβάθμιση το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι στις εφαρμογές της Google αλλάζει το χρώμα σύμφωνα με το wallpaper που έχω επιλέξει και δεν μένει εκείνο το σιελ χρώμα που είχε πριν.

Link to comment
Share on other sites

επίσης όποιος μπορεί ας μου πει αν δουλεύει το widget της ενσωματωμένης εφαρμογής του καιρού,όχι της Google.σε μένα δεν δείχνει το εικονίδιο του καιρού.μονο την ώρα/ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, nasos_79 said:

επίσης όποιος μπορεί ας μου πει αν δουλεύει το widget της ενσωματωμένης εφαρμογής του καιρού,όχι της Google.σε μένα δεν δείχνει το εικονίδιο του καιρού.μονο την ώρα/ημερομηνία.

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Δεν δείχνει τον καιρό, μόνο ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2022 at 6:48 ΜΜ, nasos_79 said:

επίσης όποιος μπορεί ας μου πει αν δουλεύει το widget της ενσωματωμένης εφαρμογής του καιρού,όχι της Google.σε μένα δεν δείχνει το εικονίδιο του καιρού.μονο την ώρα/ημερομηνία.

Εμένα δείχνει (αν εννοείς αυτό), αλλά δεν γράφει την τοποθεσία

Screenshot_2022-05-04-19-14-43-02_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δείχνει (αν εννοείς αυτό), αλλά δεν γράφει την τοποθεσία
Screenshot_2022-05-04-19-14-43-02_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.thumb.jpg.b09ef256764b2b38d635d5a47e3066db.jpg
ναι αυτό εννοώ.δεν λειτουργει..δοκίμασα είτε με την τοποθεσία ανοιχτή είτε με χειροκίνητη προσθήκη τοποθεσίας..μικρό το κακό βέβαια, χρησιμοποιώ της Google.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω το τηλέφωνο για service. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει ένα backup, να το κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις, και όταν μου το στείλουν να κάνω μια επαναφορά σε όλα; Δηλαδή να μην χρειαστεί να κατεβάσω πάλι εφαρμογές, να ξαναβάλω κωδικούς κλπ. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις backup στο google και μετά θα σου ξαναπεράσει όλες τις εφαρμογές από μόνο του.Τους κωδικούς όμως θα πρέπει να τους περάσεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό και είμαι κυρίως ανάμεσα σε αυτό και το a52s. Nα ρωτήσω κάτι...

Χρησιμοποιείτε Gcam στο κινητό αυτό; Βελτιώνει τις φωτος; Κυρίως για βράδυ ρωτάω δηλαδή, γιατί από ό,τι κατάλαβα οι φωτος στις υπόλοιπες ώρες με περισσότερο φωτισμό είναι σχετικά εντάξει.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 10:33 ΠΜ, al_exis said:

Παιδιά καλημέρα. Το ακουστικό του τηλεφώνου, σας κάνει τριξιματάκια κατά τις κλήσεις; Εμένα κάνει και δεν μπορώ να θυμηθώ αν το έκανε από την αρχή. 

Καλησπέρα φίλε μου! Αγορά Αρχές Απριλίου! Μου το έκανε από την πρώτη μέρα! Το γύρισα αμέσως στο σκρουτζομαγαζο που το πήρα μέσα στη doa! Φυσικά έκαναν τους ανηξερους! Μου είπε ο υπάλληλος ότι το δοκίμασε 1 ώρα σε κλήση και δεν έκανε κάτι τέτοιο! Εν συνεχεία αλλαξα ακόμα και Sim μήπως λέω έχει θέμα! Συνεχίζει το ίδιο! Ενώ όλοι οι φίλοι μου το έχουν ακούσει το μαγαζί δεν το δεχόταν!Και είναι πολύ εκνευριστικος ήχος!Αν βρεις και συ λύση στείλε μου ένα email στο antoevdo@gmail.com. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antonis evd said:

Καλησπέρα φίλε μου! Αγορά Αρχές Απριλίου! Μου το έκανε από την πρώτη μέρα! Το γύρισα αμέσως στο σκρουτζομαγαζο που το πήρα μέσα στη doa! Φυσικά έκαναν τους ανηξερους! Μου είπε ο υπάλληλος ότι το δοκίμασε 1 ώρα σε κλήση και δεν έκανε κάτι τέτοιο! Εν συνεχεία αλλαξα ακόμα και Sim μήπως λέω έχει θέμα! Συνεχίζει το ίδιο! Ενώ όλοι οι φίλοι μου το έχουν ακούσει το μαγαζί δεν το δεχόταν!Και είναι πολύ εκνευριστικος ήχος!Αν βρεις και συ λύση στείλε μου ένα email στο antoevdo@gmail.com. 

Εφόσον υπάρχει αντιπρόσωπος στην Ελλάδα, δεν κάνετε ένα τηλέφωνο μήπως το πάτε εκεί για έλεγχο;

Link to comment
Share on other sites

το tempered που αγορασα παλιοτερα απο το Ali τελικα το ακουμπησα επανω και δειχνει να εφαρμοζει αρκετα ικανοποιητικα με την μαμα θηκη σιλικονης.

εχει τρυπα για την καμερα μπροστα.

 

https://www.aliexpress.com/item/1005003684325087.html

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
23 ώρες πριν, Arinos said:

Gcam κάποια εμπειρία; Προτεινόμενες ρυθμίσεις και έκδοση  gcam?

Εγώ όσες έβαλα,πάλι γύρισα στη stock.Δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις,αλλά μου φαίνεται καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έβγαζαν ενημέρωση τον Ιούνιο με security patch. Επειδή όμως το widget του καιρού είναι κάτι βασικό και το βλέπουμε οι περισσότεροι στην αρχική οθόνη, έπρεπε να διορθωθεί πιο άμεσα. Έτσι πρέπει να κάνουν οι σοβαρές εταιρίες. 

Link to comment
Share on other sites

Με τις εφαρμογές για τον καιρό, δεν βγάζω άκρη.

Μπαίνω στην google/ emy.gr ( εθνική μετεωρολογική υπηρεσία), που νομίζω είναι αξιόπιστη.

 

Screenshot_2022-05-31-22-11-05-11_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2022-05-31-22-10-56-87_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2022-05-31-22-16-58-99_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...