Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts



Στο κινητό έκανα factory reset, μετά την ενημέρωση σε android 12, δεν φρόντισα αμέσως να περάσω το vanced, έχει κάποια εναλλακτική το xda, είχα την ησυχία μου, με το vanced.
Screenshot_2022-04-13-21-03-21-07_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.5e43a6137f4087d71446e9254c991085.jpg


Γιατί δεν περνάς πάλι το Vanced;

Κατέβασε το Vanced Manager από apkmirror και κάνε το εγκατάσταση από εκεί. ;)

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 750
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από το apkmirror Κάτεβασα ένα αρχείο  .apkm , πρώτη φορά βλέπω αρχείο με κατάληξη  .apkm

Και μια εφαρμογή ακόμα, η οποία έχει διαφημίσεις!

και το microG apk, και δουλεύει το vanced, που δεν το περίμενα.

 

Screenshot_2022-04-16-19-45-41-82_7a4090f09f6554852d748ee9fd6f40d3.jpg

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Εχω να αναφέρω κάτι πολύ περίεργο.Πριν ένα μήνα περίπου χάλασε το καλώδιο φόρτισης του κινητού μου.Είχε στην άκρη  type c οξείδωση.Χθες το ίδιο έπαθε και το καλώδιο της γυναίκας μου.Ιδιο κινητό.Τα καλώδια ήταν μόνιμα στην πρίζα στη κρεβατοκάμαρα και δεν ήρθαν σε επαφή με νερό.Εχει συμβεί σε κάποιον άλλον αυτό;Πολύ περίεργο μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, tifozi13 said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Εχω να αναφέρω κάτι πολύ περίεργο.Πριν ένα μήνα περίπου χάλασε το καλώδιο φόρτισης του κινητού μου.Είχε στην άκρη  type c οξείδωση.Χθες το ίδιο έπαθε και το καλώδιο της γυναίκας μου.Ιδιο κινητό.Τα καλώδια ήταν μόνιμα στην πρίζα στη κρεβατοκάμαρα και δεν ήρθαν σε επαφή με νερό.Εχει συμβεί σε κάποιον άλλον αυτό;Πολύ περίεργο μου φαίνεται.

και εγω μονιμα στην πριζα το εχω απο τον νοεμβρη που το πηρα αλλα δεν εχω παρατηρησει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κρέμονταν και με κάποιο σφουγγαρισμα τα ακούμπησε η σφουγγαρίστρα και έμεινε νερό στις επαφές;
Μία υπόθεση κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σκεφτεί όλες τις εκδοχές.Αλλα τα καλώδια ήταν πάνω στο κομοδίνο πάντα.Και τα δύο.Οποτε δύσκολο.

Έχω στείλει email στον αντιπρόσωπο της Ελλάδας,να μου πει που θα βρω καλώδιο.Γιατι τώρα φορτίζει αλλά με αργή φόρτιση.Θελει μόνο το δικό του καλώδιο για τη γρήγορη.

Edited by tifozi13
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σαν azax, απορρυπαντικό καθαριότητας, κλπ, δεν περνάει κάτι άλλο από το μυαλό.

Πρώτη φορά διαβάζω για οξείδωση καλωδίου φόρτισης, στα 8 χρόνια στο forum, συνήθως γράφουν ότι σταμάτησε να φορτίζει, και το πρώτο πράγμα που αλλάζουμε είναι το καλώδιο, κοίτα στο AliExpress, αλλά κάνει πάνω από μήνα, και αν είναι original.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα οι οινόπνευμα αλλά δεν έκανε κάτι.Θα κοιτάζω να δω μήπως βάλω κάτι άλλο.Εξαλλου άχρηστο είναι.Αλλα μου κάνει εντύπωση και εμένα.Και έτυχε σε 2 καλώδια.Αυτο είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εννοούσα ότι κάποιο απορρυπαντικό καθαριότητας του κομοδίνου έκανε την οξείδωση.

Εδώ στο καφενείο, ένας είχε κολλητική ταινία στο καλώδιο, Δηλαδή μήπως σε ένα μαγαζί, μπορέσεις να αλλάξει ς την usp type c.

Δεν ξέρω αν γίνεται, ή , αν θα δουλεύουν.

 

Ρώτησε σε μαγαζί, αν μπορούν να το καθαρίσουν ,. ή  , , να αλλάξει το βύσμα USB type c.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Όταν με καλούν και θέλω να κάνω απόρριψη κλήσης για να καλέσω εγώ, θέλει δύο με τρεις φορές για να γίνει η απόρριψη. Ενώ κάνω προς τα κάτω το εικονίδιο ώστε να γίνει απόρριψη, αυτό συνεχίζει να με καλεί. 

Και άλλο ένα σχετικά με το dialer. Αν είναι ενεργοποιημένη η "αυτόματη περιστροφή οθόνης" όταν τελειώσει μια κλήση, οι επαφές στον dialer είναι σαν να έχω γύρει το τηλέφωνο στο πλάι, και επιστρέφουν στην κάθετη μορφή τους αμέσως μετά. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanasios1112 said:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

Πληρωνω  , true dialer. ,νομίζω , 2 ευρώ το εξάμηνο.

Είδα στα σχόλια έναν να αναφέρει ότι ενώ πλήρωσε συνέχιζε να του εμφανίζει διαφημίσεις. Εσένα σου τα έκοψε; Επίσης έχει πληρωμή για πάντα, ανάλογα με την αξιολόγηση. Στο καλή ας πούμε λέει 4,99, στο πολύ καλή 6,99 και στο άριστη 9,99

Μήπως αυτοί που επιλέγουν το "καλή" για να πληρώσουν 4,99 δεν έχουν πλήρη αφαίρεση διαφημίσεων; αν και δεν λέει κάτι τέτοιο.. 

Screenshot_2022-04-26-22-35-35-84_81bd860342306e12a0365962574c509c.jpg

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, al_exis said:

Είδα στα σχόλια έναν να αναφέρει ότι ενώ πλήρωσε συνέχιζε να του εμφανίζει διαφημίσεις. Εσένα σου τα έκοψε; Επίσης έχει πληρωμή για πάντα, ανάλογα με την αξιολόγηση. Στο καλή ας πούμε λέει 4,99, στο πολύ καλή 6,99 και στο άριστη 9,99

Μήπως αυτοί που επιλέγουν το "καλή" για να πληρώσουν 4,99 δεν έχουν πλήρη αφαίρεση διαφημίσεων; αν και δεν λέει κάτι τέτοιο.. 

Screenshot_2022-04-26-22-35-35-84_81bd860342306e12a0365962574c509c.jpg

Έχω το : 1,99 κάθε έξι μήνες.

Νομίζω διακόπτεται από το play store, η μη ανανέωση, διαφημίσεις όχι, τώρα αν συμβαίνει σε έναν, ουδέν σχόλιο, νομίζω έχει 10 εκατομμύρια download.

Σίγουρα υπάρχουν και άλλες εφαρμογές, που εγώ δεν τις ξέρω, , !!!, Ψάξε στο play store., δεν κάνω διαφήμιση την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Δες από το play store, .. συνδρομές δική μου.

Point Blur_Apr272022_000832.jpg

Το έβαλα ως free και διαφήμιση δεν έχει βγάλει ακόμα. Θα πάρω το "για πάντα" με 4,99. Φαίνεται πολύ καλός για αυτές τις λίγες ώρες που τον έχω 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη .

Βρε παιδιά για βοηθήστε με λίγο 

Στο παλιότερο Huawei που είχα πριν πάρω το realme όταν καλούσα κινητό το οποίο ήταν κατειλημμένο ,πάνω στην οθόνη μου στιγμιαία έγραφε ότι ο άλλος χρήστης μιλάει .

Στιγμιαία και εξαφανιζόταν ..όμως ενημέρωνε με έναν τρόπο και έτσι το έκλεινα . Δεν περίμενα σαν ηλίθια να το σηκώσουν και να ενοχλώ !

Δεν ήταν η κλασική ενημέρωση για αναμονή .,αλλά απλά μια στιγμιαία ενημέρωση και μετά συνέχιζε να χτυπάει κανονικά !

Εδώ γιατί δεν ενημερώνει με κάποιον τρόπο ? 

Η υπάρχει κάτι ανάλογο και εγώ δεν το βλέπω ?

Ξέρει κανείς κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Arinapac said:

Χριστός Ανέστη .

Βρε παιδιά για βοηθήστε με λίγο 

Στο παλιότερο Huawei που είχα πριν πάρω το realme όταν καλούσα κινητό το οποίο ήταν κατειλημμένο ,πάνω στην οθόνη μου στιγμιαία έγραφε ότι ο άλλος χρήστης μιλάει .

Στιγμιαία και εξαφανιζόταν ..όμως ενημέρωνε με έναν τρόπο και έτσι το έκλεινα . Δεν περίμενα σαν ηλίθια να το σηκώσουν και να ενοχλώ !

Δεν ήταν η κλασική ενημέρωση για αναμονή .,αλλά απλά μια στιγμιαία ενημέρωση και μετά συνέχιζε να χτυπάει κανονικά !

Εδώ γιατί δεν ενημερώνει με κάποιον τρόπο ? 

Η υπάρχει κάτι ανάλογο και εγώ δεν το βλέπω ?

Ξέρει κανείς κάτι ?

Αληθώς! 

Πιστεύω πως αν κάποιος έχει ενεργοποιήσει την αναμονή κλήσεων, και τον καλέσεις σε ώρα κλήσης, θα σου εμφανίσει ότι μιλάει. Αν πάλι την έχει ανενεργή, θα ακούσεις τη σχετική ειδοποίηση ότι η γραμμή είναι κατειλημμένη. Δεν νομίζω να έχει να κάνει με αυτόν που καλεί αλλά με αυτόν που καλείται. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2022 at 11:34 ΠΜ, al_exis said:

Αληθώς! 

Πιστεύω πως αν κάποιος έχει ενεργοποιήσει την αναμονή κλήσεων, και τον καλέσεις σε ώρα κλήσης, θα σου εμφανίσει ότι μιλάει. Αν πάλι την έχει ανενεργή, θα ακούσεις τη σχετική ειδοποίηση ότι η γραμμή είναι κατειλημμένη. Δεν νομίζω να έχει να κάνει με αυτόν που καλεί αλλά με αυτόν που καλείται. 

Τίποτα από τα δυο δεν κάνει  αλλά ούτε και η απλή στιγμιαία  ενημέρωση στην οθόνη ότι μιλάει όπως γινόταν στο Huawei ! 

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω σχεδόν ένα μήνα με το GT Master Edition και ακόμα χρησιμοποιώ την καλαίσθητη πλην όμως αρκετά ολισθηρή 🙁 θήκη που περιλαμβάνεται στη συσκευασία. Και δεν θέλει πολύ να γίνει η στραβή...
Θα παρακαλούσα λοιπόν τους υπόλοιπους κατόχους να γράψουν εάν σταδιακά τη συνήθισαν (προσαρμόστηκε το χέρι τους/δεν τους γλιστράει το κινητό) ή αγόρασαν άλλη (αναφέρατε μάρκα & σύντομα σχόλια)

Επίσης, η Realme (τυπικά Oppo) διαθέτει για όλες τις συσκευές της ένα λογισμικό ονόματι PC Connect.
Το έχετε εγκαταστήσει και αν ναι, ποιες οι εντυπώσεις σας;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...