Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 750
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, johnstef said:

Από skroutz πήρες το temperred glass φίλε?

Ναι, ( δεν θυμάμαι από πιο κατάστημα.).!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαπίστωσα ότι, όταν κάποιες στιγμές μέσα στο γραφείο χάσει το 4G και μπει σε Ε, δεν ξαναμπαίνει σε 4G.

Όμως, αν πάω κάρτα sim και δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, διαδίκτυο, και επιλέξω την άλλη sim για χρήση δεδομένων, το 4G επανέρχεται.

COSMOTE και οι δύο κάρτες 

Να τονίσω εδώ, ότι δεν βγήκα από το γραφείο για να βρει 4G. Μέσα στο κτίριο.

Βάζω και ένα βίντεο να δείτε. 

 

Και μια ερώτηση. Έχω πάντα ανοιχτά δεδομένα κινητής και wifi. Αν για κάποιο λόγο κοπεί το ίντερνετ (από τη σταθερή σύνδεση εννοώ), το router συνεχίζει να εκπέμπει wifi, αλλά χωρίς ίντερνετ. Εκεί, δεν θα έπρεπε να δώσει την πρόσβαση στα δεδομένα αφού το wifi δεν έχει πρόσβαση στο internet; Στο προηγούμενο τηλέφωνο, όταν συνέβαινε αυτό που προανέφερα, έτσι γινόταν, και μάλιστα έβγαζε και ένα θαυμαστικό (!) δίπλα στο σηματάκι του wifi. Εδώ ούτε το θαυμαστικό μου βγάζει. Προφανώς κάποια ρύθμιση είναι αλλά πια; 🤔 

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanasios1112 said:

Το ειδα αυτο απλα εψαχνα αυτο με τα 251 ευρω και παλι δεν το βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή για παραλαβή, μου γεννήθηκαν 2 ερωτήσεις. 

1) Υπάρχει λόγος / όφελος για την προμήθεια κάποιου ποιο αργού φορτιστή για την καθημερινή χρήση με σκοπό την προφύλαξη της μπαταρίας; 

2) Υπάρχουν στο εμπόριο καλώδια και φορτιστές συμβατά με συσκευές realme, σε περίπτωση που χρειαστεί να κάνουμε αντικατάσταση σε κάποιο λόγο βλάβης; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Finwe said:

Δεν πειραζει επεσε και η τιμη κιολας.

Θελει να το παρει ενα φιλος κι επειδη ηθελε να το παρει απο amazon του εκατσε κουτι η σημερινη τιμη.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2022 at 10:16 ΠΜ, al_exis said:

Μετά το προχθεσινό update, όταν αποσυνδεθεί το ρολόι από το τηλέφωνο, πάλι τα ίδια. Δεν συνδέεται. Το κακό όμως είναι ότι οι ρυθμίσεις είναι όπως πρέπει πλέον.  Έχει γίνει κουραστικό το θέμα! 

Θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό που έκανα στο samsung galaxy note 10+. Εγκατέστησα την εφαρμογή huawei app και από εκεί έκανα την εγκατάσταση του ''huawei health'' και έχω ησυχάσει. Από ότι είδα στο play store  η εφαρμογή υγεία είναι στην ενημέρωση 10.1.1.312 (15/7/2020) ενώ αυτή που έχω είναι στην 12.1.2.3330  

Link to comment
Share on other sites

Just now, pantsik70 said:

Θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό που έκανα στο samsung galaxy note 10+. Εγκατέστησα την εφαρμογή huawei app και από εκεί έκανα την εγκατάσταση του ''huawei health'' και έχω ησυχάσει. Από ότι είδα στο play store  η εφαρμογή υγεία είναι στην ενημέρωση 10.1.1.312 (15/7/2020) ενώ αυτή που έχω είναι στην 12.1.2.3330  

Συγνώμη όχι το huawei app αλλά το AppGallery https://huawei-appgallery.en.uptodown.com/android/download να κατεβάσεις πρώτα + το huawei mobile services

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ το app gallery στο realme gt.

Θα κοιτάξω αν κάνει αποσυνδέσεις. 

 

https://consumer.huawei.com/gr/mobileservices/appgallery/#

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2022 at 8:09 ΜΜ, athanasios1112 said:

Πρέπει να είναι μια εφαρμογή από το σύστημα/ όταν κάνετε εγκατάσταση εφαρμογών/ γιατί το δείχνει δεν ξέρω/ υπάρχει στην διαχείριση εφαρμογών/ δες το screenshot .

Screenshot_2022-03-09-20-06-03-70_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Κάτοχος κι εγώ από την Δευτέρα! 

Προέρχομαι από mi 9 Se και το βασικότερο κριτήριο ήταν το μέγεθος, αλλιώς θα έπαιρνα το gt Neo 2. 

Πολύ ευχαριστημένος από πλευράς επιδόσεων και γενικότερα από το κινητό. 

Περιμένουμε και official ui 3.0 με android 12

Gsmarena GT Master edition UI 3.0 stable

Ελπίζω να διορθωθεί αυτό το θέμα με τα εικονίδια τύπου android icon γιατί είναι το μόνο που με ενοχλεί σε υπερθετικό βαθμό. 

Screenshot_2022-03-25-10-52-02-58_92b64b2a7aa6eb3771ed6e18d0029815.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με εικονίδιο android icon, δεν έχω, ούτε ξαναδιάβασα στο forum πότέ. Ούτε ξέρω την λύση.

Μπες στις εφαρμογές, στο app ~ system update, μήπως με data διαγραφή, φύγει τα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2022 at 1:53 ΜΜ, pantsik70 said:

Θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό που έκανα στο samsung galaxy note 10+. Εγκατέστησα την εφαρμογή huawei app και από εκεί έκανα την εγκατάσταση του ''huawei health'' και έχω ησυχάσει. Από ότι είδα στο play store  η εφαρμογή υγεία είναι στην ενημέρωση 10.1.1.312 (15/7/2020) ενώ αυτή που έχω είναι στην 12.1.2.3330  

Έκανε ενημέρωση το ρολόι Huawei.

Screenshot_2022-03-25-21-36-07-47_efaee9233a816a5de5fd5a4cb49356f4.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2022 at 2:05 ΜΜ, athanasios1112 said:

Ναι, ( δεν θυμάμαι από πιο κατάστημα.).!

συνήθως αυτά είναι πατάτα.

η το μέγεθος η δεν έχουν τρύπα η είναι κάτι ψεύτικα πλαστικά .

Τα τελευταία δεν πατάνε καλά στο κέντρο έχουν κάτι σαν κουρμπα στην μέση και ανάλογα το μοντέλο συχνά τα ξεχωρίζεις γιατί έχουν ένα μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω. Δεν είναι τζαμί είναι πλαστικά.

Εσένα πως είναι, θα βοηθούσε εσύ η κάποιος άλλος να ποσταρει μιας και βλέπω ότι υπάρχει θέμα με το συγκεκριμένο κινητό και την εύρεση tempered glass.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

@drdedus

 Όταν το αγόρασα το κινητό, πριν μήνες, έβγαλα την ζελατίνα, και έβαλα ένα tempered glass, από διαφορετική συσκευή, ταίριαζε στις διαστάσεις, από φόβο μην γρατσουνιές κλπ, και το κράτησα έτσι έναν μήνα, είχε κενό 2 mm γύρω γύρω.

Μετά βρήκα ένα full face, skroutz, και το έβαλα. Αν είναι πλαστικό, άγνοια.

Κοίταξα στο skroutz, έχει τις mocolo, αυτό θα έπαιρνα., ρίσκο είναι.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. δεν είναι τόσο το κενό όσο η κακία ποιότητα.

Όταν παίρνω tempered (από το Ali συνήθως) μου κάνει εντύπωση πως τις αξιολογούν ότι αξίζουν κιόλας. 

Απλά βάζουν κάτι χωρίς καθόλου κρίση.

Συνήθως αν δεν πάμε στις πολύ πολύ ακριβές οι φθηνότερες με τις λιγότερες αγορές είναι καλύτερες στην αντοχή και στην αφή.

Δεν αλλάζω πολύ συχνά κινητά άλλα παρόλα αυτά βλέπω ότι αυτό συμβαίνει τα τελευταία 3-4 χρόνια.

Γι'αυτό και το πατάτα πριν.

Δεν έχει αναφερθεί αν ταιριάζει από άλλο μοντέλο?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έβαλα είναι ένα ανώνυμο, τυχαία το επέλεξα, επειδή ήτανε full face. Πάρε κάτι επώνυμο. Δεν θυμάμαι. ( Στο oppo reno5 pro, δεν έβρισκα tempered glass, και έβαλα τις mocolo OnePlus 8 UV, γιατί δεν δούλευε η αφή.).

Να ταιριάζει στις διαστάσεις οι συσκευές, φυσικά τρύπα στον εμπρός φακό, δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2022 at 9:52 ΜΜ, al_exis said:

 

Εχθές μου έτυχε κάτι πολύ κουλό. Φόρτιζε το κινητό το απόγευμα χωρίς το super dart. Δεν το δίνω σημασία, αλλά το βράδυ που το έβαλα για φόρτιση δεν φόρτιζε καθόλου. Το βάζω στον φορτιστή της γυναίκας μου (έχουμε το ίδιο κινητό). Και φόρτιζε κανονικά. Με τα πολλά καταλαβαίνω ότι έχει χαλάσει το καλώδιο. Το πάω στο κατάστημα που το πήρα και ζητώ αντικατάσταση του καλώδιο και μου λέει ότι το καλώδιο έχει πάρει υγρασία. Όντως ήταν πράσινο. Πως μπορεί να πήρε υγρασία ενώ ήταν πάντα πάνω στη πρίζα της κρεβατοκαμαρας. Επίσης τι καλώδιο πρέπει να πάρω για να υποστηρίζει τα 66w;(Συγνωμη για το σεντόνι) 

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2022 at 12:53 ΠΜ, athanasios1112 said:

Λέει ότι για να πάρει την αναβάθμιση πρέπει να τρέχει συγκεκριμένο αριθμό έκδοσης RMX3360

Στο δικό μου που κοίταξα λέει RMX3363. IMG_20220328_122313.thumb.jpg.93fec40133bff480bda7a33179aaed6c.jpg

 

 

Screenshot_2022-03-28-12-21-12-40_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, al_exis said:

Λέει ότι για να πάρει την αναβάθμιση πρέπει να τρέχει συγκεκριμένο αριθμό έκδοσης RMX3360

Στο δικό μου που κοίταξα λέει RMX3363. IMG_20220328_122313.thumb.jpg.93fec40133bff480bda7a33179aaed6c.jpg

 

 

Screenshot_2022-03-28-12-21-12-40_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Την ίδια έχω κι εγώ

Ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...