Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πιο απλό είναι: απεγκατασταση, και ξανά το εγκαθιστας, μήπως ξεκολλήσει.

Δεν έχει πρόβλημα το messenger.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 750
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 minutes ago, athanasios1112 said:

Το πιο απλό είναι: απεγκατασταση, και ξανά το εγκαθιστας, μήπως ξεκολλήσει.

Δεν έχει πρόβλημα το messenger.

Μα εγώ δεν είπα ότι έχει πρόβλημα ο messenger. Ίσα ίσα που λέω ότι όταν κολλάει, συνεχίζω και κάνω δουλειά μου με το παλιό μου κινητό. Έχω κάνει uninstall & install αλλά δεν αλλάζει κάτι. Έβαλα και τον messenger lite αλλά κι αυτός σε αυτό το τηλέφωνο έχει παρόμοια συμπεριφορά. Δεν ξέρω. Ίσως έχει πρόβλημα το δικό μου τηλέφωνο. Γι αυτό άλλωστε γράφω τα προβλήματα που εντοπίζω, για να βγει μια άκρη. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα

Πρόβλημα στην συσκευή

Κάποια εφαρμογή, κάνει το πρόβλημα, κολλάει το messenger. Δεν ξέρω τι μπορεί να πρέπει να κάνεις.

Μπορεί να φτιάξει μόνο του, με τις ενημερώσεις εφαρμογών κλπ.

Όταν είχα πρόβλημα με εφαρμογή, σε κινητό. Samsung , factory reset, εγκατάσταση τις εφαρμογές πέντε πέντε, και έτσι βρήκα εκείνην την εφαρμογή, που έκανε το πρόβλημα,,(

δεν ήταν το  messenger)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanasios1112 said:

Δύο πράγματα

Πρόβλημα στην συσκευή

Κάποια εφαρμογή, κάνει το πρόβλημα, κολλάει το messenger. Δεν ξέρω τι μπορεί να πρέπει να κάνεις.

Μπορεί να φτιάξει μόνο του, με τις ενημερώσεις εφαρμογών κλπ.

Όταν είχα πρόβλημα με εφαρμογή, σε κινητό. Samsung , factory reset, εγκατάσταση τις εφαρμογές πέντε πέντε, και έτσι βρήκα εκείνην την εφαρμογή, που έκανε το πρόβλημα,,(

δεν ήταν το  messenger)

Κατάλαβα. Έχω την εντύπωση όμως (χωρίς να είμαι σίγουρος) ότι μετά το update που πήρε άρχισε να βήχει και να έχει λόξιγκα. Θα δούμε. Αν βρω χρόνο ίσως κάνω αυτό που πρότεινες. Θενκς 😉

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πρόβλημα στην συσκευή δεν έχεις.σιγουρα κάποια εφαρμογή σου κάνει νάζια ,θα συμφωνήσω με τον φίλο ποιο πάνω αν δεις κ απόιδεις ένα reset κ όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

εδω και μερικες μερες κατοχος του κινητου , πηρα iphone και δεν με ενθουσιασε καθολου ουτε με βολεψε. Πηρα αυτο και το ευχαριστηθηκα . Πολλη καλη ποιοτητα . Πολυ γρηγορα και με αρκετες δυνατοτητες.

Με χαλαει που σε σχεση με το δευτερο μου κινητο hawuei p40 lite δεν κραταει το ιδιο η μπαταρια και βλεπω το μοναδικο μειονέκτημα , ισως και το οτι οταν ειναι σε λειτουργια μην ενοχλειτε δεν εχω ηχο σε βιντεο και τραγουδια

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, tempes said:

εδω και μερικες μερες κατοχος του κινητου , πηρα iphone και δεν με ενθουσιασε καθολου ουτε με βολεψε. Πηρα αυτο και το ευχαριστηθηκα . Πολλη καλη ποιοτητα . Πολυ γρηγορα και με αρκετες δυνατοτητες.

Με χαλαει που σε σχεση με το δευτερο μου κινητο hawuei p40 lite δεν κραταει το ιδιο η μπαταρια και βλεπω το μοναδικο μειονέκτημα , ισως και το οτι οταν ειναι σε λειτουργια μην ενοχλειτε δεν εχω ηχο σε βιντεο και τραγουδια

Δεν σε βόλεψε το iPhone .... Κ βρήκες την υγεία σου με αυτό το κινητό. Καλορίζικο  .

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη δεν ενθουσιαστηκα με το  iphone , με χαλασε το πληκτρολογιο , μετα μου τι δινει το κλειστο συστημα . θεωρω πως δεν αγιζει τα χρηματα του.

Αυτο μου αρεσε πολυ περισσοτερο και το ρυθμισα στα μετρα μου πολυ πιο ευκολα. Και παρα πολλες λεπτομερειες στις ρυθμισεις ,

Αν κρατουσε η μπαταρια παραπανω , θα ηταν το ιδανικο τηλεφωνο για μενα και παντα για τα χρηματα του

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα με messenger, fingerprint και το ρολόι που έκανε αποσυνδέσεις από το Bluetooth δεν σταμάτησαν τελικά, και έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις όπως μου πρότειναν και παραπάνω. 

Μετά το factory reset, λύθηκαν τα δύο θέματα, δυσλειτουργίας (messenger & fingerprint) αφού δουλεύουν 3η μέρα άψογα πλέον, αλλά δεν μπορώ να βρω λύση με το ρολόι. Όταν αφήσω το τηλέφωνο στο γραφείο και απομακρυνθώ, αποσυνδέεται, και είναι φυσιολογικό. Έτσι πρέπει να κάνει. Όταν όμως επιστρέψω, συνεχίζει να παραμένει εκτός σύνδεσης. Πρέπει να πάω μόνος μου στο Υγεία, (πρόγραμμα διαχείρισης ρολογιού) και να επιλέξω "σύνδεση"..

Εννοείται ότι έχω επιτρέψει τις άδειες που ζητά, και την επιλογή στη μπαταρία για το "Υγεία" "να γίνει βελτιστοποίηση" την έχω στο όχι 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Huawei ρολόι φταίει αυτό και η εφαρμογή του.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, elteo said:

Αν έχεις Huawei ρολόι φταίει αυτό και η εφαρμογή του.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Huawei έχω. Άλλωστε το έχω προαναφέρει. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2022 at 12:47 ΜΜ, townleader said:

Καλησπέρα παιδιά!
Το Android Auto παίζει καλά στο αυτοκίνητο?
Έχω διαβάσει ότι έχει θεματάκια..

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 

Καλησπέρα σας,

Γνωρίζει μήπως κάποιος κάτοχος να μου απαντήσει.

Ευχαριστώ πολύ

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, al_exis said:

Huawei έχω. Άλλωστε το έχω προαναφέρει. 

δεν φταίει τότε το τηλέφωνο.

τα έχω περάσει κι εγώ με Xiaomi Mi9t και το πέταξα αυτό το wannabe smartwatch.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2022 at 8:17 ΜΜ, tifozi13 said:

Εγώ με Huawei gt ρολόι, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το σύνδεσα μια φορά και από τότε συνδέονται κανονικά. 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρολόι Huawei gt 2, με το Master edition δούλευε σωστά, ενώ στο realme gt, που το έχω τώρα, κάνει ξαφνικά αποσυνδέσεις, και δεν μπορώ να βρω την αιτία.

Σχετικά με ένα πιο πάνω σχόλιο, για την μπαταρία,, 

στο realme gt είναι περισσότερο χειρότερα, θέλει δύο φορτίσεις την ημέρα,, μάλλον λόγω της CPU 888.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, tifozi13 said:

 

Δηλαδή εσένα, όταν απομακρυνθείς με το ρολόι στο χέρι από το τηλέφωνο, και σου αποσυνδεθεί λόγω απόστασης, όταν ξαναπλησιάσεις επανασυνδέεται μόνο του; 🤔 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, al_exis said:

Δηλαδή εσένα, όταν απομακρυνθείς με το ρολόι στο χέρι από το τηλέφωνο, και σου αποσυνδεθεί λόγω απόστασης, όταν ξαναπλησιάσεις επανασυνδέεται μόνο του; 🤔 

Αυτή είναι η κανονική λειτουργία, να συνδέεται ξανά μόνο του .

Εγω το έχω στο gt τώρα, απενεργοποίησα και την δόνηση αποσύνδεσης, γιατί μπερδεύομαι και νομίζω ότι είναι ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanasios1112 said:

Αυτή είναι η κανονική λειτουργία, να συνδέεται ξανά μόνο του

 

Εμένα όμως δυστυχώς δεν συνδέεται. 

Το γνωρίζω ότι έτσι έπρεπε να κάνει γιατί με το προηγούμενο τηλέφωνο δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα αλλά απ' οτι φαίνεται, δεν υπήρχε πρόβλημα λόγω ίδιου brand name αφού ήταν Huawei και τα δύο. Θα μου πεις τώρα, πάρε άλλο ρολόι ρε αδερφέ. Να πάρω. Κι αν κάνει κι αυτό τα ίδια; 🤔 Τέλος πάντων. Ας ελπίσουμε να βρεθεί μια λύση γιατί είναι κουραστικό. Αν κάποιος μάθει κάτι ας το γράψει.. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Huawei gt 2 το είχα στο realme  Master edition, και καμμιά αποσύνδεση. Το έβαλα στο realme gt, δούλευε 10 μέρες νορμάλ, μετά με τις ενημερώσεις από το Play store, και κάνει αποσύνδεσεις.

Είναι θέμα software από το realme, και όχι πρόβλημα από το ρολόι,, έτσι πιστεύω,, μήπως φτιάξει μελλοντικά., !

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2022 at 4:54 ΜΜ, athanasios1112 said:

Κάνε factory reset στο ρολόι, μήπως φτιάξει.

Έκανα, δεν άλλαξε κάτι. 

Το μόνο που βρήκα που κάνει λίγο πιο "εύκολη" ενεργοποίηση μετά από αποσύνδεση, είναι η ρύθμιση με το πράσινο βελάκι. Σ' αυτήν τη ρύθμιση, αρκεί να πατήσεις το health να ανοίξει. Στις άλλες δύο με το κόκκινο και μπλε βελάκι, πρέπει να το ανοίξεις, να πας συσκευές, και να επιλέξεις ενεργοποίηση. 

IMG_20220205_100245.jpg

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες να κλειδώσεις την εφαρμογή της huawei στην μνημη; έτσι ώστε να μην κλείνει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nasos_79 said:

δοκίμασες να κλειδώσεις την εφαρμογή της huawei στην μνημη; έτσι ώστε να μην κλείνει καθόλου;

Δεν ξέρω. Πως γίνεται αυτό; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ανοιγεις την εφαρμογή που θέλεις. έπειτα κάνεις swipe up την οθόνη προς τα πάνω για να ανοίξουν τα παράθυρα με τις εφαρμογές που έχεις ανοιχτές.έχει δυο κουκίδες πάνω δεξιά στο παράθυρο της κάθε εφαρμογής. πατάς εκεί και μετά κλείδωμα.ετσι μενει η εφαρμογή συνεχώς ενεργή στην μνημη.με τον αντίστοιχο τρόπο την ξεκλειδώνεις.

IMG_20220205_153644.jpg

Edited by nasos_79
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nasos_79 said:

ανοιγεις την εφαρμογή που θέλεις. έπειτα κάνεις swipe up την οθόνη προς τα πάνω για να ανοίξουν τα παράθυρα με τις εφαρμογές που έχεις ανοιχτές.έχει δυο κουκίδες πάνω δεξιά στο παράθυρο της κάθε εφαρμογής. πατάς εκεί και μετά κλείδωμα.ετσι μενει η εφαρμογή συνεχώς ενεργή στην μνημη.με τον αντίστοιχο τρόπο την ξεκλειδώνεις.

Το έκανα, έκανα κι επανεκκίνηση αλλά δυστυχώς δεν συνδέεται. 

 

IMG_20220205_154902.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...