Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 750
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
17 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Με ενημέρωση σε android 12, έχει πάρει κάποιος;

Δεν έχει έρθει, αλλά θα έρθει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, manwlis77 said:

Ε θα έρθει !!! Έχουν ανακοινώσει για το πότε ? 

σε κανενα 2 μηνο σας βλεπω

τωρα φαντασου πηρα εμεις σε GT

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, manwlis77 said:

Ε σύντομα θα έρθει 

 

σημερα πηρε το 7 pro σε Ελβετια

Link to comment
Share on other sites

Το καλό το πράγμα αργεί να έρθει.  Δεν βλέπετε xiaomi με το που κάνεις ενημέρωση χαλάνε άλλα 10 😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια καμια θηκη αξιολογη υπαρχει; ringke spigen?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Γειά κι από μένα. Το έχω κάνα τριάρι μέρες. Δε θα πω καλά λόγια. Θα πω όμως δυο πράγματα που με έχουν χαλάσει πολύ! 

Αποσυνδέεται ότι ώρα γουστάρει με το ρολόι. Έχω χάσει κλήσεις έχοντας χαμηλά τον ήχο στο κινητό, επειδή θα με ειδοποιούσε το ρολόι. (Huawei GT το ρολόι απλά το αναφέρω)

Χάνει συνεχώς τη ρύθμιση εισόδου με fingerprint στα e-banking, και με βάζει να μπαίνω με κωδικούς.Έχω e-banking σε τρεις τράπεζες και αυτή τη στιγμή και στις τρεις θέλει να κάνει είσοδο με κωδικό. Χθες τα ενεργοποίησα πάλι και τα τρία αλλά σήμερα Κλάιν! 

Και μια απορία. Στον dialer, ανοίγει το ιστορικό κλήσεων. Κάτω από δεξιά έχει τα αγαπημένα με "🌟", στη μέση έχει το ιστορικό που το ονομάζει "πρόσφατα" , και δεξιά έχει τις" επαφές". Πως τις σβήνεις από εκεί τις επαφές; Στο φάκελο Google υπάρχει η επιλογή διαγραφής. Εδώ πως; 🤔 

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2022 at 8:55 ΜΜ, kostasw said:

Αν κάποιος έχει να προτείνει καμιά ρύθμιση για να βελτιωθεί λίγο η μπαταρία θα ήμουν ευγνώμων.

Με ελάχιστο σερφαρισμα μέσα στην μέρα με περίπου μια ώρα Hot spot και περίπου μια ώρα ράδιο Internet είμαι στο 28% με μόλις 3 ώρες οθόνη. 

 

Εγώ κάπου διάβασα ότι βελτιώνεις την κατανάλωση της μπαταρίας, αν κατεβάσεις το ρυθμό ανανέωσης της οθόνης, στα 60Hz

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, al_exis said:

Αποσυνδέεται ότι ώρα γουστάρει με το ρολόι. Έχω χάσει κλήσεις έχοντας χαμηλά τον ήχο στο κινητό, επειδή θα με ειδοποιούσε το ρολόι. (Huawei GT το ρολόι απλά το αναφέρω)

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και έπρεπε να ενεργοποιήσω το background activity για την εφαρμογή του ρολογιού.

Δες κι εδώ https://dontkillmyapp.com/realme τι άλλες ρυθμίσεις προτείνουν, εγώ ενεργοποίησα μόνο το allow background activity, το foreground activity ήταν ενεργοποιημένο ήδη.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Arinos said:

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και έπρεπε να ενεργοποιήσω το background activity για την εφαρμογή του ρολογιού.

Δες κι εδώ https://dontkillmyapp.com/realme τι άλλες ρυθμίσεις προτείνουν, εγώ ενεργοποίησα μόνο το allow background activity, το foreground activity ήταν ενεργοποιημένο ήδη.

Ωραίος. Στο "Υγεία" (πρόγραμμα για το ρολόι της huawei) ενεργοποίησα κι εγώ στο background και επίσης ενεργοποίησα και το "να επιτρέπεται η αυτόματη εκκίνηση" 

Με το fingerprint που απενεργοποιείται από τα e-banking να δούμε τι θα κάνουμε. Εσύ έχεις θέμα με το συγκεκριμένο; 

 

Edit: Αποσυνδέθηκε πάλι από το ρολόι σήμερα το πρωί 😢

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, al_exis said:

Με το fingerprint που απενεργοποιείται από τα e-banking να δούμε τι θα κάνουμε. Εσύ έχεις θέμα με το συγκεκριμένο; 

Όχι δεν είχα ούτε έχω θέμα μέχρι στιγμής. Δεν μου έχει τύχει μέχρι τώρα.

Μήπως απενεργοποιείται το bluetooth κάπως από sleep stand-by optimization; Αν δεν είναι ενεργοποιημένο όμως τότε είναι περίεργο να το αποσυνδέει.

Μήπως ήθελε επανεκκίνηση μετά που ενεργοποίησες το background και auto launch της εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Arinos said:

Όχι δεν είχα ούτε έχω θέμα μέχρι στιγμής. Δεν μου έχει τύχει μέχρι τώρα.

Μήπως απενεργοποιείται το bluetooth κάπως από sleep stand-by optimization; Αν δεν είναι ενεργοποιημένο όμως τότε είναι περίεργο να το αποσυνδέει.

Μήπως ήθελε επανεκκίνηση μετά που ενεργοποίησες το background και auto launch της εφαρμογής;

Η αλήθεια είναι ότι δεν έκανα επανεκκίνηση. Θα κάνω μια τώρα και βλέπουμε. Σ' ευχαριστώ πολύ! 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έκανα επανεκκίνηση. Θα κάνω μια τώρα και βλέπουμε. Σ' ευχαριστώ πολύ! 
δοκίμασε.ρυθμισεις, μπαταρία, περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας,βελτιστοποιηση χρήσης μπαταρίας και πήγαινε στην εφαρμογή της huawei Kai βάλτο στο "να μην γίνει βελτιστοποιηση" κάνε και το ίδιο για τις εφαρμογές των τραπεζών και γενικά σε εφαρμογές που θέλεις να παίρνεις ειδοποιήσεις η να τρέχουν στο background.εχω παρατηρήσει με αυτήν την επιλογή ότι κρατάει και τις εφαρμογές ανοιχτές και δεν τις κλείνει.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nasos_79 said:

δοκίμασε.ρυθμισεις, μπαταρία, περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας,βελτιστοποιηση χρήσης μπαταρίας και πήγαινε στην εφαρμογή της huawei Kai βάλτο στο "να μην γίνει βελτιστοποιηση" κάνε και το ίδιο για τις εφαρμογές των τραπεζών και γενικά σε εφαρμογές που θέλεις να παίρνεις ειδοποιήσεις η να τρέχουν στο background.εχω παρατηρήσει με αυτήν την επιλογή ότι κρατάει και τις εφαρμογές ανοιχτές και δεν τις κλείνει.

Σ' ευχαριστώ. Το έκανα και βλέπουμε. Κάνω κι ένα restart καλού κακού.. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραία ενημέρωσε αν θέλεις αν δούλεψε

 

βάζω και δύο φωτογραφίες ή μια βραδυνη για να δουν όσοι ενδιαφέρονται για την κάμερα

IMG20220124200806.jpg

IMG20220125161254.jpg

Edited by nasos_79
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, nasos_79 said:

ωραία ενημέρωσε αν θέλεις αν δούλεψε

Αυτό θα δείξει πιστεύω ως αύριο. Εννοείται πως θα ενημερώσω. Και στο παλικάρι πιο πριν έγραψα με edit ότι το βρήκα πάλι εκτός.. 

 

Edit: Μέχρι στιγμής τα e-banking έχουν κρατήσει τη ρύθμιση του fingerprint, και το ρολόι, δεν έχει ξεκουμπώσει καθόλου από το Bluetooth του τηλεφώνου! Όλα δείχνουν οκ.. Ευχαριστώ για τη βοήθεια. 

Άσχετο με τα παραπάνω. Με τη φωτογραφική είστε ευχαριστημένοι; 

Επίσης είδα ότι σε κατάσταση κλήσης, κάποιες φορές, όχι πάντα, χρειάστηκε να πατήσω 2 και 3 φορές το κουμπί τερματισμού κλήσης για να κλείσω. Σας έχει συμβεί; 

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα δείξει πιστεύω ως αύριο. Εννοείται πως θα ενημερώσω. Και στο παλικάρι πιο πριν έγραψα με edit ότι το βρήκα πάλι εκτός.. 
 
Edit: Μέχρι στιγμής τα e-banking έχουν κρατήσει τη ρύθμιση του fingerprint, και το ρολόι, δεν έχει ξεκουμπώσει καθόλου από το Bluetooth του τηλεφώνου! Όλα δείχνουν οκ.. Ευχαριστώ για τη βοήθεια. 
Άσχετο με τα παραπάνω. Με τη φωτογραφική είστε ευχαριστημένοι; 
Επίσης είδα ότι σε κατάσταση κλήσης, κάποιες φορές, όχι πάντα, χρειάστηκε να πατήσω 2 και 3 φορές το κουμπί τερματισμού κλήσης για να κλείσω. Σας έχει συμβεί; 
χαίρομαι που βοήθησα.προσωπικα όσον αφορά την κάμερα με καλύπτει.δεν έχω τρελές απαιτήσεις.οσον αφορά το θέμα για την κλήση κάνε μια εκκαθάριση προσωρινής μνήμης στην εφαρμογή του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Σας έχω ζαλίζει το ξέρω αλλά προκύπτουν διάφορα. 

Ενώ είναι απενεργοποιημένη η επιλογή "Πατήστε το κουμπί ενεργοποίησης για τερματισμό των κλήσεων" 

παρ' όλα αυτά, η κλήση τερματίζεται πατώντας το Power button! 

IMG_20220126_122149.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!
Το Android Auto παίζει καλά στο αυτοκίνητο?
Έχω διαβάσει ότι έχει θεματάκια..

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, al_exis said:

Σας έχω ζαλίζει το ξέρω αλλά προκύπτουν διάφορα. 

Ενώ είναι απενεργοποιημένη η επιλογή "Πατήστε το κουμπί ενεργοποίησης για τερματισμό των κλήσεων" 

παρ' όλα αυτά, η κλήση τερματίζεται πατώντας το Power button! 

IMG_20220126_122149.jpg

Συγγνώμη που κάνω παράθεση στον εαυτό μου, αλλά, μιας και βρήκα τη λύση σ' αυτό που έψαχνα, θεώρησα σωστό να το αναφέρω.

Λοιπόν, τελικά υπάρχει παρόμοια ρύθμιση απλά την έχει στο

"Ρυθμίσεις/Κάρτα sim και δεδομένα κινητής τηλεφωνίας/Ρυθμίσεις κλήσεων",  όπου εκεί ήταν στο ΟΝ. Το έκλεισα και όλα καλά. 

IMG_20220126_150105.jpg

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο messenger δουλεύει οπότε το θυμάται. Χθες κόλλησε το βραδι, το παράτησα απ τα νεύρα μου και συνέχισα με το παλιό μου τηλέφωνο. Το πρωί που κοίταξα δούλευε κανονικά. Πριν λίγο πάλι τα ίδια.. Αυτό πιστεύω πως είναι δυσλειτουργία και όχι θέμα κάποιας ρύθμισης. Έχει κάποιος άλλος θέμα με αυτό; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...