Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, chios said:

Κάθε χρήση που κάνει ο καθένας είναι διαφορετική για κάποιους το τηλέφωνο έχει καλή μπαταρία για άλλους όχι, γενικά το κινητό έχει μικρή μπαταρία αν ήθελες αυτονομία επέλεξες λάθος συσκευή. Εγώ θα έλεγα να κάνεις μια επαναφορά και να το στήσεις από την αρχή.

Ίσως να έχεις και δίκιο για λάθος επιλογή συσκευής. 

Θα του δώσω λίγο χρόνο και μετά ίσως το δώσω. 

Πάντως είναι τρομερή συσκευή σε όλα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 750
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

έβαλα ένα video hdr στο YouTube και διαπίστωσα ότι μετά από λίγα δευτερόλεπτα η ανάλυση του βίντεο πέφτει στα 480p και δίνει αυτήν την ανάλυση ως την καλύτερη δυνατή.δεν μπορώ δλδ να επιλέξω ξανά μεγαλύτερη ανάλυση.μόνο αν κλείσω το βίντεο και το ανοίξω ξανά. πριν λίγο καιρό δεν το έκανε.αν μπορεί κάποιος ας δοκιμάσει και να μου πει.δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή ή η εφαρμογή.εκανα clear data στην εφαρμογή αλλά δεν..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
56 minutes ago, nasos_79 said:

έβαλα ένα video hdr στο YouTube και διαπίστωσα ότι μετά από λίγα δευτερόλεπτα η ανάλυση του βίντεο πέφτει στα 480p και δίνει αυτήν την ανάλυση ως την καλύτερη δυνατή.δεν μπορώ δλδ να επιλέξω ξανά μεγαλύτερη ανάλυση.μόνο αν κλείσω το βίντεο και το ανοίξω ξανά. πριν λίγο καιρό δεν το έκανε.αν μπορεί κάποιος ας δοκιμάσει και να μου πει.δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή ή η εφαρμογή.εκανα clear data στην εφαρμογή αλλά δεν..

Έχεις καλό internet όταν συμβαίνει αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

για το 5G/volte/vowifi πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών....θα στο φτιάξουν...και εμένα ήρθε μήνυμα για μη συμβατότητα (στο site το έχει κανονικά συμβατό)

Εγώ τους πήρα πριν λίγο και μου είπαν να αλλάξω την κάρτα σιμ. 

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει να προτείνει καμιά ρύθμιση για να βελτιωθεί λίγο η μπαταρία θα ήμουν ευγνώμων.
Με ελάχιστο σερφαρισμα μέσα στην μέρα με περίπου μια ώρα Hot spot και περίπου μια ώρα ράδιο Internet είμαι στο 28% με μόλις 3 ώρες οθόνη. 
 
δεν ξέρω αν ισχύει αλλά κάπου διάβασα ότι μια επιλογή που έχει στις ρυθμίσεις της οθόνης osie λέγεται τρώει μπαταρία.δεν το έχω τσεκάρει αλλά το έχω κλειστό εξ αρχης μιας και δουλεύει μόνο στο tiktok αυτή η λειτουργία.περα απ αυτό δεν θεωρώ την μπαταρία τόσο χάλια που λένε.εχω δει μέχρι και 8 ώρες οθόνη. ανάλογα και την χρήση βέβαια.

Με καλή χρήση απ το πρωί ας πούμε 8 η ώρα με φωτεινότητα στο αυτόματο με μεικτή χρήση wifi-data 70-30 και εφαρμογές σοσιαλ, whatsapp,φώτο, one drive, 2 mail συγχρονισμό, δύο τρεις πενταλεπτες κλήσεις, συνεχώς bluetooth λόγο miband μουσική καμία ώρα από apple music, σερφαρισμα, φτάνω το βράδυ στις 10-11 με 10% και έχω σίγουρα κοντά στις 6:30 ώρες οθόνη. επίσης έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία απ το 30%-5% κρατάει πάρα πολύ .
Έχεις καλό internet όταν συμβαίνει αυτό;
ναι το πρώτο που τσέκαρα ειναι το ίντερνετ,είναι εντάξει.τωρα διαπίστωσα μετά από δοκιμές ότι το κάνει μόνο όταν επιλέξω 4k hdr ανάλυση.από 2k και κάτω συμπεριφερεται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nasos_79 said:

δεν ξέρω αν ισχύει αλλά κάπου διάβασα ότι μια επιλογή που έχει στις ρυθμίσεις της οθόνης osie λέγεται τρώει μπαταρία.δεν το έχω τσεκάρει αλλά το έχω κλειστό εξ αρχης μιας και δουλεύει μόνο στο tiktok αυτή η λειτουργία.περα απ αυτό δεν θεωρώ την μπαταρία τόσο χάλια που λένε.εχω δει μέχρι και 8 ώρες οθόνη. ανάλογα και την χρήση βέβαια.

Με καλή χρήση απ το πρωί ας πούμε 8 η ώρα με φωτεινότητα στο αυτόματο με μεικτή χρήση wifi-data 70-30 και εφαρμογές σοσιαλ, whatsapp,φώτο, one drive, 2 mail συγχρονισμό, δύο τρεις πενταλεπτες κλήσεις, συνεχώς bluetooth λόγο miband μουσική καμία ώρα από apple music, σερφαρισμα, φτάνω το βράδυ στις 10-11 με 10% και έχω σίγουρα κοντά στις 6:30 ώρες οθόνη. επίσης έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία απ το 30%-5% κρατάει πάρα πολύ . ναι το πρώτο που τσέκαρα ειναι το ίντερνετ,είναι εντάξει.τωρα διαπίστωσα μετά από δοκιμές ότι το κάνει μόνο όταν επιλέξω 4k hdr ανάλυση.από 2k και κάτω συμπεριφερεται κανονικά.

Αυτό με το osie κι εγώ απενεργοποιημενο το έχω. 

Μόνιμα μπλε δόντι και δεδομένα ενεργά. 

Κλήσεις ελάχιστες. 

Βέβαια μία βδομάδα το έχω ίσως στρώσει η κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
41 minutes ago, nasos_79 said:

τωρα διαπίστωσα μετά από δοκιμές ότι το κάνει μόνο όταν επιλέξω 4k hdr ανάλυση.από 2k και κάτω συμπεριφερεται κανονικά.

Νομίζω ότι είναι λογική συμπεριφορά γιατί επίσημα έχω την εντύπωση ότι δεν υποστηρίζει HDR 4K η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω εχθές το βράδυ το Super Power Saving mode με 83% μπαταρία. Το πρωί άνοιξα το κινητό μετά από 8 ώρες και η μπαταρία του ήταν πάλι στο 83%! Δεν έπεσε καθόλου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το osie κι εγώ απενεργοποιημενο το έχω. 
Μόνιμα μπλε δόντι και δεδομένα ενεργά. 
Κλήσεις ελάχιστες. 
Βέβαια μία βδομάδα το έχω ίσως στρώσει η κατάσταση. 
δωστου λίγο χρόνο ακόμα. πιστεύω θα είσαι οκ.βεβαια να πούμε ότι 5g και τα 120hz είναι αρκετά ενεργοβόρα.το ένα το έχω στο auto και το άλλο 4g μιας και μου είναι υπεραρκετό.
Νομίζω ότι είναι λογική συμπεριφορά γιατί επίσημα έχω την εντύπωση ότι δεν υποστηρίζει HDR 4K η συσκευή.
ναι σωστά έτσι ειναι


Επισης αν κάποιος ενδιαφέρεται, μιας και δεν υπάρχουν και πολλές διαθέσιμες για το κινητό μας, πήρα αυτήν την θήκη 6€.εχει καλύτερο grip απ αυτή που είχε μέσα στο κουτί το κινητό.προστατευει καλύτερα τις κάμερες και γενικά σε μια πτώση θεωρώ θα ανταπεξέλθει καλύτερα απ την προηγούμενη.eeee8546df9d2f09c44f572d0a0ddb7e.jpgb4e5bef1bff40c6a738e47a4ba7dddb0.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Κάτοχος και εγώ του κινητου. Προερχόμενος από πολλές συσκευές της Huawei (20+) είπα να δοκιμάσω την εν λόγω μάρκα. Μάλιστα πήρα και ένα ακόμα στη γυναίκα μου. Καλή συσκευή, γρήγορη αλλά στις κάμερες θα έλεγα ότι υστερεί. Ερώτηση :Έχει δοκιμάσει κάποιος, καμία έκδοση της gcam και αν ναι κάνει κάποια διαφορά; 

Edited by tifozi13
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2022 at 1:14 ΜΜ, nasos_79 said:

Καλημέρα. 

Επανέρχομαι απλά πληροφοριακά για να αναφέρω ότι μετά από πολλά τηλέφωνα στην κοσμοτε βρέθηκε μία δεσποινίς η οποία μου ενεργοποίησε το 5G.

Κατά τα άλλα η μπαταρία μέρα με την μέρα δείχνει να γίνεται καλύτερη. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά με υγεία σε όλους!

Θα ήθελα να ρωτήσω, με το android auto ειναι οκ το κινητό ?

Επειδή σε διαφορετικό thead ειχε πρόβλημα ενα παιδί. 

Επίσης με vodafone ειναι οκ το 5G και το wifi call

Ευχαριστώ πολύ! 

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Το 5g σημερα το ειδα να είναι ανοιχτό στις γυναίκας μου στον Πειραιά . Απλα το πρόσεξα . 

Μετα μπήκα κ αλλαξα την κεραία σε 4g . 

Με vodafone μιλάω . 

Το έκανα γιατι 4g ειναι υπερ αρκετό , να μην καταναλώνετε η μπαταρία απο την κεραία 5g αδίκως κ τελος γιατι είμαστε Vodafone , ακα ρδελο του κερατά , με διάφορα ο χειρότερος πάροχος ανάμεσα στους χειρότερους του κόσμου.

Οποτε οι ταχύτητες του 5g τους ειναι ετσι κ αλλιώς του πωλου .

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα σαν μεγεθος αλλα και σε κοψιματα για ηχεια,μικροφωνα  κλπ  , ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιο με το ONEPLUS NORD CE 5G. Οποτε ταιριαζουν και οι θηκες ακριβως..!!!

Το 5G δουλευει κανονικα σε μενα (COSMOTE).

Edited by maik356
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, tifozi13 said:

Διαφέρει στο module της κάμερας όμως. 

οι καμερες ειναι ακριβως ιδιες.....το "σηκωμα" δεν ειναι ακριβως ιδιο, αλλα στις θηκες δεν παιζει ρολο, ΕΚΤΟΣ και βγει καμμια τυπου "lew later case" με ανθρακονημα .....ε ναι αυτη δεν θα καθετε ακριβώς

Edited by maik356
Link to comment
Share on other sites

Από την ώρα αγοράς της συσκευής, έχω σε πολλά σημεία 5G(πολη Βόλος). Έκανα μια μέτρηση και μου έβγαλε 39mbps. Το γύρισα στο 4G έκανα μέτρηση και μου έβγαλε ακριβώς την ίσια ταχύτητα. Το μπορεί να συμβαίνει; Δείχνει η συσκευή ότι θέλει ή φταίνε οι παροχοι; 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο πάροχος ; Μην πεις vodafone . Να πάρεις κ να τους πεις κ ευχαριστώ που σου κάνουν τιμή να κανεις κ κλίσεις . Μονο με cosmote θα δεις διαφορά . Κ αυτό υπο προϋποθέσεις . 

Link to comment
Share on other sites

Wind εχω και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι δείχνει η συσκευή 5G ενώ πραγματικα το δίκτυο ειναι  σε 4G.Πυ φοβάμαι ότι πρέπει να είναι θέμα της συσκευής. 

Τελευταία μέτρηση. 3G 11mpbs,4G+ 70mbps,5g 50 mbps. Είναι δυνατόν; 

Edited by tifozi13
Link to comment
Share on other sites

για εμενα ειναι , φιλος με s21u εχει δει το φαινομενο με βονταφον , εγω επισης με βονταφον αλλα οχι 5g γιατι δεν εχει η συσκευη μου , εχω δει πολλες φορες το 3g να ειναι κατα πολυ ανωτερο απο το 4g . βασικα το καταλαβαινω κ γυριζω μονος σε 3g , μονο με cosmote μεσο παλι φιλου εχουμε δει 5g με μπαλες κ σταθερο .

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, haki said:

Με sim της Vodafone εμφανίζει στο μενού τις επιλογές για WiFi Calling και VoLTE (κλήσεις μέσω δικτύου 4G);;;;

Αν εννοείς το εικονίδιο όχι στην  Vodafone. Αλλά δουλεύει κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2022 at 1:14 ΜΜ, nasos_79 said:

δωστου λίγο χρόνο ακόμα. πιστεύω θα είσαι οκ.βεβαια να πούμε ότι 5g και τα 120hz είναι αρκετά ενεργοβόρα.το ένα το έχω στο auto και το άλλο 4g μιας και μου είναι υπεραρκετό.ναι σωστά έτσι ειναι


Επισης αν κάποιος ενδιαφέρεται, μιας και δεν υπάρχουν και πολλές διαθέσιμες για το κινητό μας, πήρα αυτήν την θήκη 6€.εχει καλύτερο grip απ αυτή που είχε μέσα στο κουτί το κινητό.προστατευει καλύτερα τις κάμερες και γενικά σε μια πτώση θεωρώ θα ανταπεξέλθει καλύτερα απ την προηγούμενη.eeee8546df9d2f09c44f572d0a0ddb7e.jpgb4e5bef1bff40c6a738e47a4ba7dddb0.jpg

καλησπερα φιλε..αν επιτρεπεται απο που αγορασες την θηκη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε..αν επιτρεπεται απο που αγορασες την θηκη?
καλησπέρα.στο σκρουτζ την βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, nasos_79 said:
On 13/1/2022 at 4:00 ΜΜ, mike3550 said:
καλησπερα φιλε..αν επιτρεπεται απο που αγορασες την θηκη?

καλησπέρα.στο σκρουτζ την βρήκα.

Γεια χαρά σε όλους από camera το τηλέφωνο τι λέει;; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sofos2121 said:

Γεια χαρά σε όλους από camera το τηλέφωνο τι λέει;; 

Ειναι αρκετα καλη..σε σχεση με ενα realme 7 pro που εχω πολυ καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...