Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι παίζει με το activation time. Που ακριβώς το βρήκες για να τσεκάρω και το δικό μου; Πάντως στην αρχή μου ζητούσε να κάνω διάφορες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 751
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 minute ago, broxopios said:

Δεν ξέρω τι παίζει με το activation time. Που ακριβώς το βρήκες για να τσεκάρω και το δικό μου; Πάντως στην αρχή μου ζητούσε να κάνω διάφορες ρυθμίσεις.

Έκανα επαναφορά και όντως έτσι ξεκίνησε. Τες πα θα δω μερικές μέρες αν εντοπίσω τίποτα. 

 

Εδώ έκανα check 

https://www.realme.com/eu/support/phonecheck

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kostasw said:

Έκανα επαναφορά και όντως έτσι ξεκίνησε. Τες πα θα δω μερικές μέρες αν εντοπίσω τίποτα. 

 

Εδώ έκανα check 

https://www.realme.com/eu/support/phonecheck

Τη μέρα που το πήρα μου αναφέρει. 

Σε τι κατάσταση είναι?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, broxopios said:

Τη μέρα που το πήρα μου αναφέρει. 

Σε τι κατάσταση είναι?

Εξωτερικά δεν έχει τίποτα. Δεν φαίνεται χρησιμοποιημενο. Ζελατίνα έχει στην οθόνη. Το πίσω καπάκι μια χαρά δεν φαίνεται να έχει κενά και τέτοια. 

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το μαγαζί. 

Ο κύριος που μιλήσαμε είπε ότι δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας. Πολλές συσκευές και ιδιαίτερα τα pixel γράφουν πλασματικες ημερομηνίες στον έλεγχο imei. 

Έπειτα μίλησα με το ευρωπαϊκό support τις realme. 

Όντως η συσκευή έχει γίνει activate τον 11/21.

Μού είπαν ότι καλύπτομαι κανονικά από 24 μήνες εγγύηση η οποία όμως ξεκινάει από την ημέρα τής αγοράς δηλαδή τον 11/21.

Μου ζήτησαν την ημερομηνία δικής μου αγοράς και πως η εγγύηση της συσκευής θα ξεκινήσει από τον 12/21.

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αναφέρει ημέρα ενεργοποιησης την ημέρα αγοράς . Αγορά από Γερμανό εμένα με ζελατίνα όχι ταινία ασφαλείας 

Θα ενημερώσω μόλις παραλάβω και από eshop το 8-256 !!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κολλήσει, δεν ξέρω τι να διαλέξω realme Gt Neo 2 ή master edition? To topic ει αι για το Master edition αλλά πείτε καμία γνωμη

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μα δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα σε αυτά τα δύο, το neo 2 αγγίζει flagship σε επιδόσεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για τη φόρτιση μπαταρίας τι ακολουθείτε; Φούλ φόρτιση ή μέχρι το 80%?

Από τζαμάκι αυτό που βρήκα να έχει πολύ καλές κριτικές είναι το παρακάτω, το οποίο δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμο στο amazon και δεν μπόρεσα να το βρω κάπου αλλού. Μήπως το έχει περάσει κανείς ή το έχει βρει εκτός amazon?

https://www.amazon.de/-/en/dp/B09KL965CC/?coliid=I3Q9KKV1AQ7PHC&colid=VMZC9BV548ZU&psc=0&ref_=lv_ov_lig_dp_it

Edited by broxopios
Link to comment
Share on other sites

Για την φόρτιση της μπαταρίας κ εγω κ η γυναικα μου που το εχει κανουμε οτιf@ckingναναι , κ ποτε δεν μας εχει παθει καποια συσκευή μπαταρία . 

Σου γράφω απο το xz1 του 17 με 2700 μπαταρία . Αλλα κατι που κανουμε κ οι 2 σίγουρα ειναι δεν το φορτίζουμε το βράδυ .

Το τζουραρουμε οποτε ναναι , σε όποιο ποσοστό κ ναναι κ σε όποιο φορτιστή υπάρχει . 

 

Το βασικότερο ειναι ομως ειναι οτι δεν παιζουμε παιχνίδια . 

 

Την μπαταρία την χαλάει η θερμότητα , αυτος ειναι ο νο1 με διάφορα εχθρός της . 

 

Οτι κ να κάνεις εαν αυτο ζεσταθεί σε gaming ειτε σε πλοήγηση καλοκαίρι σε παμπριζ θα είσαι πιο κακος απο εμενα σε υγεία μπαταρίας . 

 

Γράφω για το παρμπρίζ καθότι φιλος χάλασε κινητό έτσι . Πλοήγηση στο τζάμι καλοκαίρι . 

Εγω το εχω σε θέση να τρώει τον αεραγωγό πχ , περνάει ζάχαρη στο αμάξι . 

 

Το real me δε , με την ταχύτητα φόρτισης δε θα έπρεπε να σας νοιάζει η φόρτιση . 

 

Το πέτας για ενα βούρτσισμα δοντιών κ να βάλεις πιτζάμες κ έχει αρπάξει 40% !!!

 

Σε μια εκδρομή με πλοήγηση φωτό βιντεο κ.α , ισως να μην βγάλει μέρα , εκει ενα powerbank στην σάκα κ είσαι πάντα on the top . 

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2021 at 10:12 ΠΜ, koystado said:

καλημέρα και χρόνια πολλά πήρα το συγκεκριμένο κινητό στην αδερφή μου, είδα΄οτι δεν έχει led notif αλλά ένα πράμα που ανάβει γύρω στην οθόνη. το θέμα είναι ότι παρολο που το έχω ενεργοποιήσει δεν ανάβει παρα μόνο σε μαιλ σε κλήσεις μηνύματα κλπ δεν κάνει τπτ και στο μαιλ μονο μία φορά ανάβει και τέλος.... έτσι λειτουργεί δλδ;;;

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ τώρα. Βρήκες λύση στο θέμα; 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε μέσω ειδικών εφαρμογών για ειδοποιήσεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! Αν και όχι κάτοχος του κινητού αλλά του GT 5G, ανακοινώθηκε και κυκλοφορήσε το December Update για το GT M.Edition που θα φέρει αρκετά bug fixes. Πιστεύω σύντομα θα το έχετε, δοκιμάστε και με VPN σε servers της Ευρώπης σε λίγες μέρες.

Παραθέτω την έκδοση και το Changelog.

Size: 179 MB

Version: RMX3360_11_A.09

Changelog:

Security

Updated Android security patch: Dec, 2021.

WLAN

Updated new WiFi firmware to improve WiFi stability.

System

Fixed a very low probability when the phone for a long time is not shut off then camera crash issue.

Fixed the problem that the connection is still displayed on the PC after the PC connect feature is abnormally disconnected.

Audio

Fixed the voice noise problem when the speaker and recording are enabled at the same time during a call in special environments.

Application

Fixed a very low probability of WhatsApp not being able to save pictures issue

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε εχθές τελικά η θήκη ενώ έλεγε παράδοση 04 Ιανουαρίου. Πολύ καλή όπως την ήθελα με τις προστασίες στις γωνίες, διάφανη να φαίνεται το κινητό συν ότι δεν γλιστράει με τίποτα όταν το έχεις στο χέρι.

Αυτό με το Edge Lighting και εγώ δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει, δεν το βλέπω να ανάβει ακόμα και όταν έχω αναπάντητες.

IMG_20211230_093233.jpg

IMG_20211230_093316.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε ολους, νεος κάτοχος απο χθες του κινητου, το 5g πως το ενεργοποιησατε; 

Link to comment
Share on other sites

Ρύθμισεις-Κάρτα SIM-SIM-Προτιμωμενος Τύπος Δικτύου-5G.

 

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει εκεί αλλα δεν μου βγάζει 5g ενω σε αλλο κινητό που είναι δίπλα μου έχει 5g κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια SIM? Από τον πάροχο σου την έχεις ενεργοποιημένη την Υπηρεσία? 

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά με υγεία 🙂

Ειμαι κάτοχος απο τον Απρίλιο του 2020 ενος Xiaomi mi9 lite 6gb/64gb. 

Ειμαι ευχαριστημένος απο τις φωτογραφίες του, την οθόνη του που ειναι Amoled και τις επιδόσεις του όμως τα 64gb ακόμα και για internal δεν μου φτάνουν.Μου γεμίζουν οι εφαρμογές, εχω βάλει εξωτερική κάρτα αλλα και πάλι δεν βολεύομαι. 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Realme GT Master edition όμως θέλω να ρωτήσω λίγα πράγματα.

  1. Το wificall δουλευει με Vodafone ?
  2. Το 5g δουλεύει καλα?
  3. Εχει δυνατό μεγάφωνο ? Εαν βάλω ανοιχτή ακρόαση ακουγεται δυνατά ο άλλος ?
  4. Η κάμερα η selfie βγάζει αξιοπρεπείς φώτος ?
  5. Με εγγύηση τι παίζει, να το προτιμήσω απο μεγάλη αλυσίδα ?
  6. Γενικά μου αρέσει να μην βάζω τζαμάκι στα κινητά μου. Σε αυτό πρέπει οπωσδήποτε να βάλω γιατί δεν εχει gorilla glass ?
  7. Επειδή σαν εταιρεία δεν την ξέρω καλά..updates βγάζει συχνα? Securities κτλπ

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και να έχουμε μια Καλή Χρονιά με υγεία!

Edited by townleader

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Saloufas17 said:

Ήρθε εχθές τελικά η θήκη ενώ έλεγε παράδοση 04 Ιανουαρίου. Πολύ καλή όπως την ήθελα με τις προστασίες στις γωνίες, διάφανη να φαίνεται το κινητό συν ότι δεν γλιστράει με τίποτα όταν το έχεις στο χέρι.

Αυτό με το Edge Lighting και εγώ δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει, δεν το βλέπω να ανάβει ακόμα και όταν έχω αναπάντητες.

IMG_20211230_093233.jpg

IMG_20211230_093316.jpg

Μεγεια! 

Λέω να την χτυπήσω κι εγώ γιατί με την μαμά θήκη 2 φορές πηγέ να μου γλιστρισει απ τα χέρια. Τι τζαμάκι φοράς; Δε σου δημιούργησε θέμα η θήκη με το τζαμάκι? 

4 ώρες πριν, townleader said:

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά με υγεία 🙂

Ειμαι κάτοχος απο τον Απρίλιο του 2020 ενος Xiaomi mi9 lite 6gb/64gb. 

Ειμαι ευχαριστημένος απο τις φωτογραφίες του, την οθόνη του που ειναι Amoled και τις επιδόσεις του όμως τα 64gb ακόμα και για internal δεν μου φτάνουν.Μου γεμίζουν οι εφαρμογές, εχω βάλει εξωτερική κάρτα αλλα και πάλι δεν βολεύομαι. 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Realme GT Master edition όμως θέλω να ρωτήσω λίγα πράγματα.

  1. Το wificall δουλευει με Vodafone ?
  2. Το 5g δουλεύει καλα?
  3. Εχει δυνατό μεγάφωνο ? Εαν βάλω ανοιχτή ακρόαση ακουγεται δυνατά ο άλλος ?
  4. Η κάμερα η selfie βγάζει αξιοπρεπείς φώτος ?
  5. Με εγγύηση τι παίζει, να το προτιμήσω απο μεγάλη αλυσίδα ?
  6. Γενικά μου αρέσει να μην βάζω τζαμάκι στα κινητά μου. Σε αυτό πρέπει οπωσδήποτε να βάλω γιατί δεν εχει gorilla glass ?
  7. Επειδή σαν εταιρεία δεν την ξέρω καλά..updates βγάζει συχνα? Securities κτλπ

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και να έχουμε μια Καλή Χρονιά με υγεία!

Καλησπέρα. 

Δυστυχώς δεν γνωρίζω για τα περισσότερα που ρωτάς. 

3. Έχει ικανοποιητικό ήχο. Κυρίως σπίτι και στο αυτοκίνητο βάζω ανοιχτή ακρόαση και είναι οκ. 

4. Προέρχομαι από το Redmi note 4 οπότε η σελφι και γενικά η κάμερα μου φαίνεται σούπερ. 

5. Εγώ από Γερμανό το πήρα, αλλά γενικά δίνει διετή εγγύηση σαν εταιρία. 

6. Επίφοβο για μένα εκτός αν βάλεις book θήκη. 

7. Κι εγώ πρώτη φορά ψωνίζω αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα. 

Καλές γιορτές. 

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2021 at 8:46 ΜΜ, georgerapp said:

Για την φόρτιση της μπαταρίας κ εγω κ η γυναικα μου που το εχει κανουμε οτιf@ckingναναι , κ ποτε δεν μας εχει παθει καποια συσκευή μπαταρία . 

Σου γράφω απο το xz1 του 17 με 2700 μπαταρία . Αλλα κατι που κανουμε κ οι 2 σίγουρα ειναι δεν το φορτίζουμε το βράδυ .

Το τζουραρουμε οποτε ναναι , σε όποιο ποσοστό κ ναναι κ σε όποιο φορτιστή υπάρχει . 

 

Το βασικότερο ειναι ομως ειναι οτι δεν παιζουμε παιχνίδια . 

 

Την μπαταρία την χαλάει η θερμότητα , αυτος ειναι ο νο1 με διάφορα εχθρός της . 

 

Οτι κ να κάνεις εαν αυτο ζεσταθεί σε gaming ειτε σε πλοήγηση καλοκαίρι σε παμπριζ θα είσαι πιο κακος απο εμενα σε υγεία μπαταρίας . 

 

Γράφω για το παρμπρίζ καθότι φιλος χάλασε κινητό έτσι . Πλοήγηση στο τζάμι καλοκαίρι . 

Εγω το εχω σε θέση να τρώει τον αεραγωγό πχ , περνάει ζάχαρη στο αμάξι . 

 

Το real me δε , με την ταχύτητα φόρτισης δε θα έπρεπε να σας νοιάζει η φόρτιση . 

 

Το πέτας για ενα βούρτσισμα δοντιών κ να βάλεις πιτζάμες κ έχει αρπάξει 40% !!!

 

Σε μια εκδρομή με πλοήγηση φωτό βιντεο κ.α , ισως να μην βγάλει μέρα , εκει ενα powerbank στην σάκα κ είσαι πάντα on the top . 

Σε σχέση με το Sony τι λέει; Είναι το ίδιο smooth καθαρό και απροβλημάτιστο; εγώ έχω το επόμενο μοντέλο από σένα, το xz2 αλλά έχει αρχίσει να με τρώει λίγο για αλλαγή. Έχω κάτι θεματακια με τη φόρτιση και μάλλον κάτι τρέχει με τη θύρα φόρτισης, εκεί κατέληξα μετά που δοκίμασα διάφορα καλώδια. Από όσα έχεις δει μέχρι τώρα αξίζει; Είναι τίμιο σαν επιλογή συγκριτικά; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vastegial_74 said:

Σε σχέση με το Sony τι λέει; Είναι το ίδιο smooth καθαρό και απροβλημάτιστο; εγώ έχω το επόμενο μοντέλο από σένα, το xz2 αλλά έχει αρχίσει να με τρώει λίγο για αλλαγή. Έχω κάτι θεματακια με τη φόρτιση και μάλλον κάτι τρέχει με τη θύρα φόρτισης, εκεί κατέληξα μετά που δοκίμασα διάφορα καλώδια. Από όσα έχεις δει μέχρι τώρα αξίζει; Είναι τίμιο σαν επιλογή συγκριτικά; 

Εννοείται ότι είναι τίμιο για τα λεφτά του κ αν έχεις μάθει σε Sony εύκολα θα το συνηθίσεις γιατί κ αυτό είναι καθαρό android. 

Link to comment
Share on other sites

Ανώτερο απο το xz1 στα πάντα . Πιο γρήγορο -ειναι κ το xz1 ακόμα πολύ - . Πιο καλη αυτονομία , πιο καλή φόρτιση , μεγάλη οθόνη χορταστική , καλύτερος ήχος - μονοφωνικός αλλα έχει μπάσο κ ένταση , το xz1 εχει 2 φλωρικα - , πιο πολλοί φακοί αρα πας κ στις κάμερες σε upgrade , καλύτερο wifi , καλύτερο σήμα κινητής . 

Δεν ξερω αν μένει κάτι . Είναι καλύτερο σε ΟΛΑ . 

 

Ωστόσο μιλαμε για το xz1 του 17 που ακομα μαμαει κ δέρνει , sonαρα φιλε , σαν την πρώτη φορά σε ολα του . 

 

Αλλα ειναι upgrade απο την κορυφή ως τα νύχια . Κ οπως ειπε κ ο φιλος εχει καλο τιμιο λειτουργικό . 

 

Αυτη η εταιρεία αν συνεχίσει θα πατήσει την xiaomi , εκτος εαν η xiaomi σκεφθεί να μην δινει κοπριά στον κόσμο από πλευράς software . 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, broxopios said:

Μεγεια! 

Λέω να την χτυπήσω κι εγώ γιατί με την μαμά θήκη 2 φορές πηγέ να μου γλιστρισει απ τα χέρια. Τι τζαμάκι φοράς; Δε σου δημιούργησε θέμα η θήκη με το τζαμάκι? 

Δεν φοράει τζαμάκι, την ζελατίνα φοράει που έρχεται μαζι με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, georgerapp said:

Ανώτερο απο το xz1 στα πάντα . Πιο γρήγορο -ειναι κ το xz1 ακόμα πολύ - . Πιο καλη αυτονομία , πιο καλή φόρτιση , μεγάλη οθόνη χορταστική , καλύτερος ήχος - μονοφωνικός αλλα έχει μπάσο κ ένταση , το xz1 εχει 2 φλωρικα - , πιο πολλοί φακοί αρα πας κ στις κάμερες σε upgrade , καλύτερο wifi , καλύτερο σήμα κινητής . 

Δεν ξερω αν μένει κάτι . Είναι καλύτερο σε ΟΛΑ . 

 

Ωστόσο μιλαμε για το xz1 του 17 που ακομα μαμαει κ δέρνει , sonαρα φιλε , σαν την πρώτη φορά σε ολα του . 

 

Αλλα ειναι upgrade απο την κορυφή ως τα νύχια . Κ οπως ειπε κ ο φιλος εχει καλο τιμιο λειτουργικό . 

 

Αυτη η εταιρεία αν συνεχίσει θα πατήσει την xiaomi , εκτος εαν η xiaomi σκεφθεί να μην δινει κοπριά στον κόσμο από πλευράς software . 

Σονάρα, ναι ρε φίλε, δυστυχώς σταμάτησε από το xz2 και μετά να σκοτώνει μετά από ένα χρόνο τη ναυαρχίδα της. Το νεφρό μου το θέλω μήπως και το χρειαστεί κανένας δικός μου άνθρωπος και δεν το δίνω στη Sony όσο γ@ματη και να είναι. Αυτή η realme δείχνει αξιοπρεπής και μάλλον θα την τιμήσω σύντομα. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική από κάθε άποψη η Realme. Κι εγώ απόλυτα ικανοποιημένος με το Realme 8 5g.

Σταθερότερο και τίμιο σε όλα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...