Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα και εγώ σήμερα, πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές, ειδικά η SuperAmoled είναι φοβερή και ηταν ο κύριος λόγος να το διαλέξω ανάμεσα σε άλλα xiaomi. Για την θήκη δεν ξέρω άμα το προστατεύει απο μια καλη πτώση, θα προτιμούσα μια που να έχει κενο αέρος στις γωνιές που απορροφά μεγάλη δύναμη σε περίπτωση πτώσης, έχω μια τέτοια στο παλιο κινητό και πραγματικά με εχει σώσει. Αυτά, γενικά δεν έχω προλάβει μα το δουλεψω και να το σεταρω, ακόμα είμαι με το παλιό. 

Edited by Saloufas17
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 751
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

21 ώρες πριν, broxopios said:

Σήμερα παρέλαβα το κινητό. Ελάχιστα το έχω χρησιμοποιήσει. Στην ουσία με τις ρυθμίσεις παλεύω. 

Έχω κάποιες ερωτήσεις/απορίες. 

1. Πως διαγράφω την αριστερή επιφάνεια εργασίας με το Google discovrer? Να μην υπάρχει καθόλου. 

2. Στα realme υπάρχουν διπλότυπες εφαρμογές; 

Αυτές προς το παρόν. 

Διπλότυπες εφαρμογές μόνο λίγες , όχι ότι θες εσύ όπως στα xiaomi , για εμένα μεγάλο μείον , κατά τα άλλα πολύ σταθερό ui  χωρίς bug δουλεύει τέλεια  καμία σχέση με miui .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το σωστό να έχει λειτουργικό χωρίς bug . Όχι σαν τις άλλες εταιρίες σου πετάνε ένα sd870 σε χαμηλή τιμή κ μετά τραβα γύρευε 

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες που το δουλεύω είναι σούπερ. Ταχύτητα, φωτογραφίες, βίντεο. Πολύ ευχαριστημένος. 

Τώρα για το ui μια χαρά και αυτό. Αν και για να πω την αλήθεια και στο redmi note 4 δεν είχα κάποιο θέμα. 

Τώρα κάποια μικρά θα μπορούσαν να τα έχουν. Οπως διπλότυπες εφαρμογές σε όποιες επιθυμούμε, επιλογή να μην έχει fade in ο ήχος κλήσης. Τουλάχιστον αυτά έχω παρατηρήσει σαν ελλείψεις. 

Το άλλο αρνητικό είναι ότι δεν βλέπω πολλές επιλογές σε (ποιοτικά) θήκες και τζαμάκια. 

Σε γενικές γραμμές όμως φαίνεται να είναι μια πολύ καλή επιλογή. 

Link to comment
Share on other sites

Από θήκη ενώ είναι όμορφη αυτή που έχει μέσα εγώ παρήγγειλα μια διάφανη με κενό αέρος στις γωνιές για μεγαλύτερη προστασία, έχω ίδια στο παλιό κινητό και με έχει σώσει από απίστευτες πτώσεις.

https://www.amazon.de/dp/B09CKPZKNM/ref=pe_27091401_487027711_TE_SCE_dp_1

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα και χρόνια πολλά.η κάμερα τραβάει σε raw μορφή; ευχαριστώ.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spy14 said:

Καλήσπερα και χρόνια πολλά.η κάμερα τραβάει σε raw μορφή; ευχαριστώ.

Τραβάει αλλά 95% τον ανθρώπων δεν πολύ ασχολούνται τους αρέσει πολύ καλύτερα να βγάζει καλή jpeg. Βέβαια καλοδεχουμενα το ότι  έχει.  

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένας απλός οδηγός με ADB Tools και Commands σε Windows Terminal για όποιον θέλει να βγάλει κάποιες εφαρμογές από το κινητό χωρίς root. Υπόψη ότι αν γίνει αναβάθμιση συστήματος πρέπει να ξανα γίνει η διαδικασία μιας και τις ξανα περνάει γιατί οι εφαρμογές δεν σβήνονται στην ουσία τελείως από το κινητό αλλά από το profil του χρήστη. Εγώ έβγαλα Netflix/Compass/Weather/ και αρκετές άλλες.

https://www.fonearena.com/blog/292648/how-to-uninstall-apps-realme-without-root.html

Εδώ να κατεβάσετε τα ADB tools γιατί το Link απο το πάνω οδηγό θέλει google drive permission.

https://www.xda-developers.com/install-adb-windows-macos-linux/

 

Link to comment
Share on other sites

Με την οθόνη 120Hz και χωρίς Battery Saver είμαι με 8h 15min Screen και 6% μπαταρία. Χρήση κανονική Browser/Viber/Discord/Xbox με την φωτεινότητα κυρίως στο 80-90%.

Screenshot_2021-12-24-23-49-32-71_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.thumb.jpg.1c977b1551caca460edec4c4617f4aa0.jpg

Edited by Saloufas17
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από μπαταρία πως πάει;;; γιατί διάβασα ότι είναι χαλια

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Υπολόγισε 6-7 ώρες οθόνη με νορμάλ χρήση, χάλια δεν είναι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, georgerapp said:

Τραβάει ο main φακος . 

Ευχαριστώ πολύ.

4 ώρες πριν, challenge143 said:

Τραβάει αλλά 95% τον ανθρώπων δεν πολύ ασχολούνται τους αρέσει πολύ καλύτερα να βγάζει καλή jpeg. Βέβαια καλοδεχουμενα το ότι  έχει.  

Ευχαριστώ πολύ.το άτομο που ενδιαφέρεται είναι φωτογράφος και θέλει κινητό με raw.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απ ότι διαβάζω τώρα στο XDA είχε battery Drains παλιότερα και το διόρθωσαν στα τελευταία updates.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, spy14 said:

Ευχαριστώ πολύ.

Ευχαριστώ πολύ.το άτομο που ενδιαφέρεται είναι φωτογράφος και θέλει κινητό με raw.

Είναι φωτογράφος κ κοιτάει αυτό το κινητό;.... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Είναι φωτογράφος κ κοιτάει αυτό το κινητό;.... 

Δεν κοιτάει.μου ζήτησε ένα καλό φωτογραφικό μέχρι τριακόσια ευρώ και εγώ του το πρότεινα.δεν ξέρει πολλά από κινητά.αν υπάρχει κάποια πρόταση δεκτή.απλα είχα την εντύπωση ότι σε αυτά τα λεφτά έχει καλή κάμερα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

On 24/12/2021 at 4:48 ΜΜ, Saloufas17 said:

Από θήκη ενώ είναι όμορφη αυτή που έχει μέσα εγώ παρήγγειλα μια διάφανη με κενό αέρος στις γωνιές για μεγαλύτερη προστασία, έχω ίδια στο παλιό κινητό και με έχει σώσει από απίστευτες πτώσεις.

https://www.amazon.de/dp/B09CKPZKNM/ref=pe_27091401_487027711_TE_SCE_dp_1

Την πήρες από το λινκ που πόσταρες ή από Ελλάδα? Θα με ενδιέφερε κι εμένα. Από κράτημα πως πάει; Γλιστράει όπως η θήκη που έχει μέσα ή είναι πιο σταθερή?

 

19 ώρες πριν, fotisbasm said:

Τελικά από μπαταρία πως πάει;;; γιατί διάβασα ότι είναι χαλια

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λίγες μέρες το έχω και μου κρατάει γύρω στη 1,5 μέρα με νορμάλ χρήση. Σίγουρα χειρότερη μπαταρία από το Redmi Note 4 που είχα ή από το Poco X3 pro που έχει η γυναίκα μου, αλλά φορτίζει τόσο γρήγορα που νομίζω ότι αντισταθμίζει την ελαφρώς μικρή διάρκεια. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι την παρήγγειλα από το link πιο πάνω. Λογικά μετά τις γιορτές θα έρθει. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Saloufas17 said:

Ναι την παρήγγειλα από το link πιο πάνω. Λογικά μετά τις γιορτές θα έρθει. 

Αν δε σου είναι κόπος ανέφερε εντυπώσεις όταν την παραλάβεις.

Επίσης επειδή δεν έχω παραγγείλει ξανά από amazon. Τι έξοδα αποστολής έχει για Ελλάδα; Απλά παραγγέλνεις και πληρώνεις ή έχει κι άλλη διαδικασία; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 minutes ago, broxopios said:

Αν δε σου είναι κόπος ανέφερε εντυπώσεις όταν την παραλάβεις.

Επίσης επειδή δεν έχω παραγγείλει ξανά από amazon. Τι έξοδα αποστολής έχει για Ελλάδα; Απλά παραγγέλνεις και πληρώνεις ή έχει κι άλλη διαδικασία; 

Όταν θα προχωρήσεις την παραγγελία θα άου βγάλει το τελικό ποσό που καλείσαι να πληρώσεις συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήρα προχτές από Γερμανό την 6-128 γιατί δεν είχε την μεγαλη διαθέσιμη. Ήθελα από κατάστημα να πάρω λόγο της επιστροφής 20 % 

Το κινητό φαίνεται πολύ ωραίο . Ωραίο μέγεθος . Την μπαταρία δε την βλέπω άσχημη .

Τις επόμενες μέρες θα πάρω το 8-256 για ψυχολογικούς λόγους και τα δώσω αυτό που έχω σε φίλο 

Link to comment
Share on other sites

325€ στο e-shop η έκδοση 8/256 με το vegan leather. 

https://www.e-shop.gr/kinito-realme-gt-master-5g-256gb-8gb-dual-sim-grey-p-TEL.093566

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά πήρα το συγκεκριμένο κινητό στην αδερφή μου, είδα΄οτι δεν έχει led notif αλλά ένα πράμα που ανάβει γύρω στην οθόνη. το θέμα είναι ότι παρολο που το έχω ενεργοποιήσει δεν ανάβει παρα μόνο σε μαιλ σε κλήσεις μηνύματα κλπ δεν κάνει τπτ και στο μαιλ μονο μία φορά ανάβει και τέλος.... έτσι λειτουργεί δλδ;;;

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σάς και χρόνια πολλά σε όλους. 

Παρέλαβα κι εγώ την συσκευή. Δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα αλλά εξωτερικά φαίνεται μια χαρά. 

Πρώτη ερώτηση που ήθελα να κάνω. 

Πατάω για πρώτη ενεργοποίηση και ανοίγει κατευθείαν στο λειτουργικό. Εννοώ πως όσες συσκευές έχω πάρει ξεκινώντας σου ζητούσε γλώσσα ρυθμίσεις να βάλεις λογαριασμό κτλ κτλ. 

Παίζει κάτι ή όλα έτσι είναι; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, koystado said:

καλημέρα και χρόνια πολλά πήρα το συγκεκριμένο κινητό στην αδερφή μου, είδα΄οτι δεν έχει led notif αλλά ένα πράμα που ανάβει γύρω στην οθόνη. το θέμα είναι ότι παρολο που το έχω ενεργοποιήσει δεν ανάβει παρα μόνο σε μαιλ σε κλήσεις μηνύματα κλπ δεν κάνει τπτ και στο μαιλ μονο μία φορά ανάβει και τέλος.... έτσι λειτουργεί δλδ;;;

Δεν το έχω ενεργοποιήσει. Ίσως να λειτουργεί έτσι. Μια φορά και τέλος. 

 

19 minutes ago, kostasw said:

Καλημέρα σάς και χρόνια πολλά σε όλους. 

Παρέλαβα κι εγώ την συσκευή. Δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα αλλά εξωτερικά φαίνεται μια χαρά. 

Πρώτη ερώτηση που ήθελα να κάνω. 

Πατάω για πρώτη ενεργοποίηση και ανοίγει κατευθείαν στο λειτουργικό. Εννοώ πως όσες συσκευές έχω πάρει ξεκινώντας σου ζητούσε γλώσσα ρυθμίσεις να βάλεις λογαριασμό κτλ κτλ. 

Παίζει κάτι ή όλα έτσι είναι; 

Εμένα μου ζήτησε να κάνω διάφορες ρυθμίσεις στην αρχή όπως γλώσσα, λογαριασμό κλπ. Συνήθως έτσι γίνεται σε μια νέα συσκευή. Δεν ξέρω τώρα αν παίζει κάτι. Από που το πήρες αν επιτρέπεται; 

Link to comment
Share on other sites

Από μαγαζί μέσω best price. 

Δεν ξέρω αν κάνει να αναφέρω όνομα. 

Ταινία ασφαλείας είχε μία το κουτί. 

Σε μια γρήγορη αναζήτηση imei μου βγάζει activation time 11/2021.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...