Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω το εχω εδω και 2 εβδομαδες,εκανα πιο πολυ το ποστ για να κινηθει το νημα και να ανταλλλαξουμε αποψεις οι κατοχοι!

Και εγω κανενα παραπονο μεχρι στιγμης.Το κακο ειναι οτι προερχομαιο απο  P40 Pro και δεν μενω ικανοποιημενος απος τις φωτο...οχι οτι ειναι κακες αλλα το συγκρινω (κακως) με το μεγαθηριο.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 750
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αν και δεν είμαι και πολύ της φωτογραφίας να ψάχνω λεπτομέρειες κλπ ναι είναι αρκετά καλές οι φωτογραφίες, η selfie κάμερα δείχνει δυνατή καθώς επίσης και το night Mode κάνει πολύ καλή δουλειά.ο αισθητήρας ξεκλειδωματος πολύ γρήγορος και δεν το περίμενα.αρκετα δυνατό και το ηχείο του.

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ για τη γυναίκα σε voyager grey 8/256. πρώτες εντυπώσεις, καθαρό λειτουργικό και πολύ σβέλτο με λίγα και καλά προστιθέμενα feature από την Realme. φόρτιση σε χρόνο dt, μαζεμένη συσκευή παρόλες τις 6.4, ελαφρύ όσο πρέπει, τέλειο στο χέρι. Ηχειάκι μια χαρά, δυνατό αν και μονοφωνικό. Πολύ ωραία οθόνη.

Όχι τόσο premium όσο φαίνεται σε διάφορα video αλλά όχι και η πλαστικούρα του Α52 πχ. Κάμερα meh προς το παρόν. σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού το μόνο που το σώζει είναι το night mode. selfie απλά οκ, wide camera σε χαμηλό φωτισμό μη πω κάτω του μετρίου. τα μειον του κινητού, δηλαδή πιστοποίηση ip και gorilla glass μ αφήνουν παγερά αδιάφορο. 

πιο πριν είχαμε το xiaomi mi9t pro. στη τιμή που παίζει το realme τώρα είναι η μόνη επιλογή για μένα μαζί με το A52s. αν σε νοιάζουν τα μείον που αναφέρω παραπάνω επιλέγεις αυτό. σκουπιδοxiaomi δύσκολα ξανά.

απορία: ξέρει κανείς αν ταιριάζουν θήκες, τζαμάκια από άλλες συσκευές realme?

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

επειδη ο αδερφος μου σκεφτετε να παρει το master edition απο μπαταρια τι λεει ?τι sot βγαζει πανω κατω ?

εχει διαφορα το 6 απο το 8 ram σε σχεση αποδοσης ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tr3LaRaS said:

επειδη ο αδερφος μου σκεφτετε να παρει το master edition απο μπαταρια τι λεει ?τι sot βγαζει πανω κατω ?

εχει διαφορα το 6 απο το 8 ram σε σχεση αποδοσης ?

Όχι δεν έχει διαφορά κ η μπαταρία του είναι δυστυχώς μιας μέρας σε νορμάλ  χρήση. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει διαφορά κ η μπαταρία του είναι δυστυχώς μιας μέρας σε νορμάλ  χρήση. 
θα μπορούσες να πεις περίπου πόσες ώρες οθόνης βγάζεις; τι ποσοστό φωτεινότητας αν έχεις 5g ενεργοποιημενο η wifi GPS κλπ

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσες να πεις περίπου πόσες ώρες οθόνης βγάζεις; τι ποσοστό φωτεινότητας αν έχεις 5g ενεργοποιημενο η wifi GPS κλπ

Αν θες κινητό για να το κρατήσεις καιρό κοιτάς άλλου, αυτό έχει μέτρια μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

το έχω ήδη μια εβδομάδα. απλά βλέπω για την μπαταρία σχόλια και ρωτάω να ακούσω κι άλλες απόψεις και να συγκρίνω.εγω πάντως με 6+ωρες οθόνης την ημέρα,για την δικιά μου χρήση,μια χαρά την βγάζει.ασε που φορτίζει και αστραπιαία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Ήμουν ανάμεσα στο Redmi Note 10 Pro και στο Realme 8 Pro, αλλά τελικά λέω να πάω προς αυτό. Τι λέει σε σύγκριση με τα 2 που κοιτούσα; 

Γενική χρήση κάνω (όχι παιχνίδια). Δηλαδή ίντερνετ, φωτογραφίες, video, viber, messeger, μουσική. H μπαταρία αν βγάζει μέρα είμαι οκ γιατί απ ότι έχω διαβάσει φορτίζει πολύ γρήγορα και μετριάζει αυτό το γεγονός. Το μόνο που θα μου λείψει από την xiaomi (έχω το note 4), είναι οι υπέρυθρες καθώς κάποιες φορές διαχειρίζομαι συσκευές από κει, αλλά οκ, είναι κάτι που μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, broxopios said:

Καλησπέρα. 

Ήμουν ανάμεσα στο Redmi Note 10 Pro και στο Realme 8 Pro, αλλά τελικά λέω να πάω προς αυτό. Τι λέει σε σύγκριση με τα 2 που κοιτούσα; 

Γενική χρήση κάνω (όχι παιχνίδια). Δηλαδή ίντερνετ, φωτογραφίες, video, viber, messeger, μουσική. H μπαταρία αν βγάζει μέρα είμαι οκ γιατί απ ότι έχω διαβάσει φορτίζει πολύ γρήγορα και μετριάζει αυτό το γεγονός. Το μόνο που θα μου λείψει από την xiaomi (έχω το note 4), είναι οι υπέρυθρες καθώς κάποιες φορές διαχειρίζομαι συσκευές από κει, αλλά οκ, είναι κάτι που μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό. 

εγω ειχα το 8 προ αλλα αυτο νομιζω οτι ειναι καλυτερο και καλυτερο επεξεργαστη και 5g και amoled 120

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από Γερμανό μέσω digital wallet που δίνει 20% επιστροφή. Θα επανέλθω με εντυπώσεις όταν το πάρω. 

Αρχικά λέω να κρατήσω τη θήκη που δίνει το κινητό και να πάρω ένα καλύτερο tempered glass. Εσείς τι έχετε βάλει; Θέλω όσο το δυνατόν καλύτερη προστασία με όσον το δυνατόν καλύτερη ευκρίνεια. 

Link to comment
Share on other sites

με το καλό να παραλάβεις.θα το καταχαρεις το κινητό.εγω έχω την θήκη που είχε μέσα.σήμερα έβαλα ένα τζαμακι απλό. αν και είναι λίγο μεγαλύτερο απ ότι θα έπρεπε όλα οκ σε αφή ευκρίνεια δαχτυλικο αποτύπωμα και την μπροστινή κάμερα μιας και δεν έχει τρυπουλα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nasos_79 said:

με το καλό να παραλάβεις.θα το καταχαρεις το κινητό.εγω έχω την θήκη που είχε μέσα.σήμερα έβαλα ένα τζαμακι απλό. αν και είναι λίγο μεγαλύτερο απ ότι θα έπρεπε όλα οκ σε αφή ευκρίνεια δαχτυλικο αποτύπωμα και την μπροστινή κάμερα μιας και δεν έχει τρυπουλα.

Καλή η θήκη που δίνεται; Έτσι σκέφτομαι κι εγώ. Για τζαμάκι κοιτάω το παρακάτω αλλά για το Master Edition. Αυτό έχεις κι εσύ; 

https://www.volte-tel.gr/index.php?SCREEN=products_detail&ProductID=67674&a=1

Link to comment
Share on other sites

Καλή η θήκη που δίνεται; Έτσι σκέφτομαι κι εγώ. Για τζαμάκι κοιτάω το παρακάτω αλλά για το Master Edition. Αυτό έχεις κι εσύ; 
https://www.volte-tel.gr/index.php?SCREEN=products_detail&ProductID=67674&a=1
η θήκη που έχει μέσα στην συσκευασία είναι καλή ναι.εγω έχω το γκρι χρώμα και εχει ίδιο χρώμα και σχεδιασμό με το πίσω μέρος του κινητού.κουμπωνει αρκετά σφικτά και έχει ανασηκωμενες γωνίες σε περίπτωση που αφήσεις το κινητό με την οθόνη κάτω.το τζαμακι ναι αυτό έβαλα σήμερα αλλά όπως σου είπα είναι λίγο μεγαλύτερο και αφήνει περιμετρικά κενό.δεν πατάει ακριβώς.θα έπρεπε να ήταν μικρότερο.αν δεν σε ενοχλεί οπτικά το παίρνεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγω της γυναίκας μου της το άφησα με αυτο που έρχεται απο μαμά επάνω στην οθόνη . Ακομα δεν εχει γρατζουνιά . Το εχει απο τελη Νοέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα  άσε την εργοστασιακή μεμβράνη που είναι τοποθετημένη πολύ σωστά κ δεν διακρίνεται εύκολα κ αν αρχίσει να γίνεται μες στις γρατζουνιές  τότε βάλε τζαμακι γιατί προς το παρόν δεν κυκλοφορεί κανένα πολύ καλής ποιότητας  .

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nasos_79 said:
37 minutes ago, broxopios said:
Καλή η θήκη που δίνεται; Έτσι σκέφτομαι κι εγώ. Για τζαμάκι κοιτάω το παρακάτω αλλά για το Master Edition. Αυτό έχεις κι εσύ; 
https://www.volte-tel.gr/index.php?SCREEN=products_detail&ProductID=67674&a=1

η θήκη που έχει μέσα στην συσκευασία είναι καλή ναι.εγω έχω το γκρι χρώμα και εχει ίδιο χρώμα και σχεδιασμό με το πίσω μέρος του κινητού.κουμπωνει αρκετά σφικτά και έχει ανασηκωμενες γωνίες σε περίπτωση που αφήσεις το κινητό με την οθόνη κάτω.το τζαμακι ναι αυτό έβαλα σήμερα αλλά όπως σου είπα είναι λίγο μεγαλύτερο και αφήνει περιμετρικά κενό.δεν πατάει ακριβώς.θα έπρεπε να ήταν μικρότερο.αν δεν σε ενοχλεί οπτικά το παίρνεις.

 

23 minutes ago, georgerapp said:

Εγω της γυναίκας μου της το άφησα με αυτο που έρχεται απο μαμά επάνω στην οθόνη . Ακομα δεν εχει γρατζουνιά . Το εχει απο τελη Νοέμβρη.

 

18 minutes ago, challenge143 said:

Για μένα  άσε την εργοστασιακή μεμβράνη που είναι τοποθετημένη πολύ σωστά κ δεν διακρίνεται εύκολα κ αν αρχίσει να γίνεται μες στις γρατζουνιές  τότε βάλε τζαμακι γιατί προς το παρόν δεν κυκλοφορεί κανένα πολύ καλής ποιότητας  .

 

Το θέμα για μένα με το τζαμάκι δεν έχει να κάνει τόσο με τις γρατσουνιές, αλλά κυρίως σε πτώση μην τυχόν σπάσει η κύρια οθόνη. Έχει τέτοια προστασία η εργοστασιακή μεμβράνη;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ μεγάλη συζήτηση το θέμα του τζαμιού κ αν όντως σε προστατέψει. Κ ένα πρόσφατο συμβάν της γυναίκας μου σε πτώση του κινητού έσπασε εσωτερικά η οθόνη κ όχι το προστατευτικό τζάμι. Το κάθε τζαμακι έχει την δικιά του σκληρότητα κ ελαστικότητα αλλά ταυτόχρονα παίζει κ η πτώση. Άρα αν είσαι από αυτούς που δεν βαστανε τα χέρια του ς κ πέφτει κάθε λίγο και λιγάκι βάλε την ποιο καλή ποιότητα εκεί έξω που θα βρεις.αλλιως θήκη πορτοφόλι για ποιο σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, challenge143 said:

Είναι πολύ μεγάλη συζήτηση το θέμα του τζαμιού κ αν όντως σε προστατέψει. Κ ένα πρόσφατο συμβάν της γυναίκας μου σε πτώση του κινητού έσπασε εσωτερικά η οθόνη κ όχι το προστατευτικό τζάμι. Το κάθε τζαμακι έχει την δικιά του σκληρότητα κ ελαστικότητα αλλά ταυτόχρονα παίζει κ η πτώση. Άρα αν είσαι από αυτούς που δεν βαστανε τα χέρια του ς κ πέφτει κάθε λίγο και λιγάκι βάλε την ποιο καλή ποιότητα εκεί έξω που θα βρεις.αλλιως θήκη πορτοφόλι για ποιο σιγουριά

Στο πιο παλιό κινητό μου έβαζα ένα τζαμάκι της spigen και 2 φορές που έφαγε καλό πέσιμο με το τζάμι, και τις 2 φορές έσπαγε η μεμβράνη και όχι η οθόνη. Σίγουρα παίζει ρόλο και το πέσιμο, αλλά πρέπει να είσαι αρκετά άτυχος για να σπάσει η οθόνη και όχι το τζαμάκι. 

Στο προηγούμενο κινητό είχα θήκη πορτοφόλι και όσες φορές έπεσε είχε καλή προστασία. 

Στον Γερμανό που πήγα μου είπαν ότι έχω για 1 χρόνο δωρεάν σέρβις. Αυτό είδα περιλαμβάνει και πτώσεις και σπάσιμο οθόνης. Ξέρετε τι παίζει με το σέρβις του Γερμανού ή είναι μούφα; Αν είναι οκ, για 1 χρόνο είμαι καλυμμένος. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το κινητό. Ελάχιστα το έχω χρησιμοποιήσει. Στην ουσία με τις ρυθμίσεις παλεύω. 

Έχω κάποιες ερωτήσεις/απορίες. 

1. Πως διαγράφω την αριστερή επιφάνεια εργασίας με το Google discovrer? Να μην υπάρχει καθόλου. 

2. Στα realme υπάρχουν διπλότυπες εφαρμογές; 

Αυτές προς το παρόν. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, broxopios said:

Καλημέρα

Μια ακόμη ερώτηση. Το fade in στον ήχο κλήσης πως γίνεται να το καταργήσουμε; Να ξεκινάει κατευθείαν δυνατά;

Δεν απενεργοποιείται, το έχουν ζητήσει κι άλλοι... https://c.realme.com/in/post-details/1401942977131175936

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χρειαστεί να αγοράσω νέα θήκη. Μια χαρά είναι αυτή που έχει μέσα, αλλά γλιστράει λίγο. Θα ήθελα μια που πίσω να έχει πιο καλό κράτημα. Δέρμα ή υλικό που "κολλάει" καλύτερα στο χέρι. Δε θέλω τύπου βιβλίου, ανοιχτή όπως αυτή που έχει μέσα. 

Εσείς τι έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...