Jump to content

Εξωτερικός σκληρός WD


kostakislarisa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα αρκετό καιρό τώρα. Είχα ένα εξωτερικό σκληρό της WD, αρκετά παλιό, παίζει να τον έχω πάνω από 10 χρόνια. Καποια στιγμή τον συνδεσα στο ρεύμα έπαιρνε στροφές ακουγόταν ένα "τακ" έπεφταν οι στροφές και παλι το ίδιο, αυτό διαρκούσε 6-7 δευτερόλεπτα από όταν ξεκινούσε να παίρνει στροφές μέχρι να κάνει το "τακ". Έκανα το λαθος και τον δοκίμασα 4-5 φορές βγάζοντας τον από το ρεύμα.. Εν τέλει τον παράτησα και μετά από μερικές μέρες τον έβγαλα από το κουτί του και τον έβαλα μέσα στο pc όπου δούλεψε κανονικά αλλά τον αναγνώριζε στο management σαν unallocated space(φωτό). Δεν τον έκανα φορμάτ μήπως καταφέρω και τραβήξω τα αρχεία μου, μάταια όμως και έχω δοκιμάσει αρκετά προγράμματα. Μερικά από τα προγράμματα που δοκίμασα βρίσκουν κάτι αρχεία swf(φωτό). Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει αν γνωρίζει;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

IMG_20210905_224246.thumb.jpg.5eb9db82ce94083a8c82dedc73d04ab9.jpg

IMG_20210905_223147.thumb.jpg.4d22696ce50f1c406ef6677276cb76d3.jpg

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...