Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G

Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να επικοινωνήσει με τη wind μήπως χρειάζεται ενεργοποίηση. Αν τυχόν είναι καρτοκινητό Q, δεν υποστηρίζει 5G.

Sent from my TCL 20 5G

Μου είπε ότι είναι ενεργοποιημένο !!

Smartphone: Huawei Mate 20 Pro

Rom: stock

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Rom: Stock

αλλάζει το χρώμα των εικονιδίων των εφαρμογών της κουρτίνας;
Αυτό δεν το γνωρίζω.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Huawei Mate 20 Pro

Rom: stock

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Rom: Stock

3 ώρες πριν, Mark_K said:

Να επικοινωνήσει με τη wind μήπως χρειάζεται ενεργοποίηση. Αν τυχόν είναι καρτοκινητό Q, δεν υποστηρίζει 5G.

Sent from my TCL 20 5G

Εννοεις οτι οσοι εχουν Q δεν εχουν 5G ακομα κι αν εχουν υποστηριζομενες  συσκευες 5G κι εχουν στην περιοχη τους σημα 5G ?

Εχoυν βελτιωθει αρκετα με τα update κι τι gcam η foto κι τα video  απο τo Α52 της παρακατω δοκιμης

Εννοεις οτι οσοι εχουν Q δεν εχουν 5G ακομα κι αν εχουν υποστηριζομενες  συσκευες 5G κι εχουν στην περιοχη τους σημα 5G ?

Ακριβώς.

Sent from my TCL 20 5G

Εσείς χάνετε ειδοποιήσεις του GMAIL ?

Εμένα άλλοτε έρχονται άλλοτε όχι.

Εννοείται ότι είναι όλες on στις ρυθμίσεις

Να φταίει η εφαργμογή ?

17 minutes ago, kyramas said:

Να φταίει η εφαργμογή ?

ναι κ εμένα το έκανε κ την ξήλωσα. έβαλα της Samsung  κ όλα καλά 

23 minutes ago, kyramas said:

Να φταίει η εφαργμογή ?

Βγαλε την από την επιτηρηση μπαταρίας

2 ώρες πριν, kyramas said:

Να φταίει η εφαργμογή ?

Η εφαρμογη φταιει.Κι εγω χανω ειδοποιησεις mail στο RN10 Pro

Poco X3 nfc 6/128

Κάτοχος του κινητού εδώ και μερικές μέρες...ίσως ότι καλύτερο σε κινητό που είχα ποτέ ωστόσο έχω μία παρατήρηση - φόβο... έχω την αίσθηση ότι τα λευκά του είναι κάπως κιτρινοπα, σαν γαριασμενα...συνήθεια ματιού ή θέμα οθόνης? Έρχομαι από το p30 lite...

παιδες ειμαι νεος κάτοχος του κινητού αυτου, όπως προανέφερα.

χρησιμοποιώ το κινητο (ανέπαφες) για τις συναλλαγές εδώ και μήνες, χθες για πρώτη φορα (με το κινητο αυτο) πήγα σε ένα κατάστημα να πληρώσω κατι, προτού φτιάσω στο ταμείο , μπήκα στης ρυθμίσεις -συνδέσεις - NFC και ανέπαφες πληρωμες (ηταν προεπιλεγόμενο το gpay (οπου είχα βαλει την ρεβολουτ), επιλεγώ την winbank για να πληρώσω. παω στο Pos κοντά μου ανοιγει η winbank δίνω εγκρίση μέσω δακτυλικού και άργησε να βγει το χαρτάκι αλλά βγήκε λέγοντας οτι απορρίφτηκε η συναλλαγη. το προσπάθησα 3 φορες ακόμα χωρίς αποτέλεσμα. το περίεργο στην ολη φάση , ήταν οτι  κάθε φορα που πλησίαζα το pos άνοιγε η εφαρμογή (winbank) κανονιά, στο pos ρωτούσε αν θέλω εξαργύρωση με Yellows.... στο χαρτάκι που έβγαινε (απόρριψης) τα 4 τελευταία ψηφιά δεν ειχαν καμία σχέση με την καρτα μου (με καμία καρτα μου). γύρισα σπιτι επικοινώνησα με την τράπεζα, αλλα δεν ειδαν καμία κίνηση απο οσες εκανα και δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν.

Σημερα πηγα σε ενα σουπερ και ειπα να ξανα δοκιμάσω, αλλα δυστυχώς παλι η συνναλλγη απορρίφθηκε. έβγαλα την κανονική καρτα πληρωσα και εφυγα.

λογικα κατι γίνεται στο κινητο, καποια αλλη ρυθμιση (δεν ξερω...). αν κάποιος ξερει ή γνωριζει κατι που εγω δεν το καταλαβαινω. ας με ενημερωσει. ευχαριστω

52 minutes ago, geovrettos1908 said:

Κάτοχος του κινητού εδώ και μερικές μέρες...ίσως ότι καλύτερο σε κινητό που είχα ποτέ ωστόσο έχω μία παρατήρηση - φόβο... έχω την αίσθηση ότι τα λευκά του είναι κάπως κιτρινοπα, σαν γαριασμενα...συνήθεια ματιού ή θέμα οθόνης? Έρχομαι από το p30 lite...

δες σε προηγουμενς σελιδες εχει κανει ρυθμισεις ο s-wind για το λευκο χρωμα

1 hour ago, geovrettos1908 said:

Οπως ανεφερε και το παλικαρι πριν..σελιδα 33.

Εκανα κι εγω τη συγκεκριμενη ρυθμιση μεταξυ αλλων,και μου δινει το καλυτερο λευκο για τα δικα μου γουστα παντα.

On 25/11/2021 at 9:06 ΜΜ, s_wind said:

Επειδη βαριεστε να ψαχνετε στις σελιδες πισω τρια πραγματα που με ρωτατε ολη την ωρα στα μηνυματα που μου στελνετε.

Φωτο1)-Αποφυγη διαφημισεων.(προσωπικο dns)

Φωτο2-3)-Ρυθμιση "ψυχρου" πανελ περισσοτερο λευκο.

Φωτο4)-Καλυτερος στερεο ηχος σε ακροαση πχ.youtube.Καθαροτερη φωνη λιγοτερο μπουκωμενα ηχεια ακομα και σε χαμηλη ενταση δωματιου.

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Μπορείς να ξανανεβάσεις τις εικόνες γιατί δεν εμφανίζονται

Thanks

Ηχος ακροαση youtube.Ακομα σε χαμηλη ενταση καθαροτερη φωνη σε συνθηκη δωματιου.

spacer.png

Εφαρμογη καναλιων χωρις καμια απολυτως διακοπη και καμια διαφημιση  εφοσον ορισουμε προσωπικο dns 

dns.adguard.com

spacer.png

Youtube downloader:

Μετα την εγκατασταση το τρεχουμε μια και μονο φορα.

Στη συνεχεια οποιο βιντεο και να δουμε στο youtube-vanced βγαζει icon για αμεσο κατεβασμα πατωντας την κοινοποιηση βγαινει το μενου:

spacer.png

https://www.apkmirror.com/apk/samuele-rini/youtube-downloader/youtube-downloader-7-4-1-release/

Edited by s_wind

Γεια και απο μένα

Το πήρα και εγώ προχτές. Ολα καλά και μπαίνω κατ'ευθείαν στο θέμα.

ΔΕΝ συνδέετε με τίποτα με το usb καλώδιο με το PC. Λείπει η επιλογή από το κινητό η επιλογή τι να κάνει οταν συνδεθει με usb.

Επίσης το Pc δεν βλέπει το samsung. Δεν αντιδρά με την σύνδεση.

Πηγα στο κινητό , εκανα αυτο με 7 φορες πάτημα στο τηλέφωνο για Debug Usb αλλά και παλι τίποτα

"

παντος μου βγάζει ένδειξη για φόρτιση από το usb του PC άρα δουλευει το καλώδιο."

Με το προηγούμενο κινητό γινόταν αμέσως, Εδω δες διδακτορική διατριβή.

Τι πρέπει να κάνω επιτελους! για να συνδεθεί και να μεταφέρω φωτογραφιες ?

Edited by nkoumo

Εμενα το εντοπισε αμεσως χωρις να κανω κατι.

Αν θες ομως ξαναμπες στο μενου της συσκευης για ''επιλογες προγραμματιστη'',και βρες την επιλογη ''Προεπιλεγμενη διαμορφωση USB''..εχει και το συμβολακι της θυρας USB για να καταλαβεις ποια επιλογη ειναι.

Εγω δεν εχω επιλεγμενη την επιλογη για εντοπισμο σφαλματων USB(USB debugging)

Απο εκει κανεις οποια ρυθμιση θελεις και αποθηκευεται για την επομενη φορα που θα ξαναενωθεις μεχρι να την αλλαξεις εσυ.

1 hour ago, granazias said:

Εμενα το εντοπισε αμεσως χωρις να κανω κατι.

Αν θες ομως ξαναμπες στο μενου της συσκευης για ''επιλογες προγραμματιστη'',και βρες την επιλογη ''Προεπιλεγμενη διαμορφωση USB''..εχει και το συμβολακι της θυρας USB για να καταλαβεις ποια επιλογη ειναι.

Εγω δεν εχω επιλεγμενη την επιλογη για εντοπισμο σφαλματων USB(USB debugging)

Απο εκει κανεις οποια ρυθμιση θελεις και αποθηκευεται για την επομενη φορα που θα ξαναενωθεις μεχρι να την αλλαξεις εσυ.

To δοκίμασα , τίποτα

4 minutes ago, nkoumo said:

To δοκίμασα , τίποτα

Φαντάζομαι δοκίμασες σε άλλη USB θύρα του PC, σε άλλο PC / Laptop, με άλλο καλώδιο...;
Δες κι εδώ:  https://www.youtube.com/watch?v=ZvR3zxaZ6io

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις και τους official usb οδηγούς

https://developer.samsung.com/mobile/android-usb-driver.html

14 minutes ago, stark said:

Φαντάζομαι δοκίμασες σε άλλη USB θύρα του PC, σε άλλο PC / Laptop, με άλλο καλώδιο...;
Δες κι εδώ:  https://www.youtube.com/watch?v=ZvR3zxaZ6io

11 minutes ago, kyramas said:

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις και τους official usb οδηγούς

https://developer.samsung.com/mobile/android-usb-driver.html

Eβαλα Drivers και παλι τίποτα, μεχρι που αλλαξα καλώδιο και εντάξει !!!. Αν ειναι δυνατόν! Μολις το αγόρασα και το καλωδιο δεν λειτουργει? Εβαλα καλωδιο από φορτιστή Honor 20pro

Σε ανάλογες περιπτώσεις σχεδόν πάντα ευθύνονται τα καλώδια. Γράφουν ότι είναι και για φόρτιση και για μεταφορά δεδομένων αλλά πολλές φορές το δεύτερο δεν ισχύει.

7 ώρες πριν, the_shaman said:

παιδες ειμαι νεος κάτοχος του κινητού αυτου, όπως προανέφερα.

χρησιμοποιώ το κινητο (ανέπαφες) για τις συναλλαγές εδώ και μήνες, χθες για πρώτη φορα (με το κινητο αυτο) πήγα σε ένα κατάστημα να πληρώσω κατι, προτού φτιάσω στο ταμείο , μπήκα στης ρυθμίσεις -συνδέσεις - NFC και ανέπαφες πληρωμες (ηταν προεπιλεγόμενο το gpay (οπου είχα βαλει την ρεβολουτ), επιλεγώ την winbank για να πληρώσω. παω στο Pos κοντά μου ανοιγει η winbank δίνω εγκρίση μέσω δακτυλικού και άργησε να βγει το χαρτάκι αλλά βγήκε λέγοντας οτι απορρίφτηκε η συναλλαγη. το προσπάθησα 3 φορες ακόμα χωρίς αποτέλεσμα. το περίεργο στην ολη φάση , ήταν οτι  κάθε φορα που πλησίαζα το pos άνοιγε η εφαρμογή (winbank) κανονιά, στο pos ρωτούσε αν θέλω εξαργύρωση με Yellows.... στο χαρτάκι που έβγαινε (απόρριψης) τα 4 τελευταία ψηφιά δεν ειχαν καμία σχέση με την καρτα μου (με καμία καρτα μου). γύρισα σπιτι επικοινώνησα με την τράπεζα, αλλα δεν ειδαν καμία κίνηση απο οσες εκανα και δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν.

Σημερα πηγα σε ενα σουπερ και ειπα να ξανα δοκιμάσω, αλλα δυστυχώς παλι η συνναλλγη απορρίφθηκε. έβγαλα την κανονική καρτα πληρωσα και εφυγα.

λογικα κατι γίνεται στο κινητο, καποια αλλη ρυθμιση (δεν ξερω...). αν κάποιος ξερει ή γνωριζει κατι που εγω δεν το καταλαβαινω. ας με ενημερωσει. ευχαριστω

Κατά 90% φταίει η εφαρμογή της τράπεζας.. είχα και εγώ θέματα με eurobank σε άλλο κινητο έκανε τα ίδια και μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις κόλλαγε το pos του καταστήματος και το έβγαζαν από την πρίζα να ξεκολλήσει.. μέχρι που ενεργοποίησαν το gpay το οποίο είναι άψογο.. σύνδεσε το gpay με τις κάρτες σου και μην ασχολείσαι με τις εφαρμογές των τραπεζών.

Για να σου στρώσει λίγο τώρα πρεπει να κάνεις απεγκατάσταση της εφαρμογής και ενεργοποίηση ξανα.. αλλά το πιθανότερο είναι να σου ξανακοlλήσει.. οπότε πάλι gpay.

Για τα τελευταία ψηφία που λες ότι είναι διαφορετικά με την καρτά σου ισχύει... διότι δημιουργεί μια νέα εικονική κάρτα όταν ενεργοποιείς την εφαρμογή.  

• The topic was locked
  • The topic was unlocked