Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, christos_087 said:

@nik187 @Antretng@s_novaΠαιδια εχω εξελιξη επι του θεματος του τρεμοπαιγματος.. Όταν δέχτηκα μια κλήση το απόγευμα ο dialer ήταν γεμάτος χιόνια κ λίγα χρώματα δεν φαινόταν καν ποιος καλούσε. Πάτησα το κουμπί κλεισίματος της οθόνης και επανήλθε... Τι πιστεύετε?  Θα υπάρξει θέμα? Είναι Ζήτημα λογισμικού ή εσωτερικού του κινητού?  Νικ συνέβη κάτι τέτοιο και σε σένα?

Οχι. Πέρα από αυτό πού έγραψα πιο πάνω δεν είχα κάτι άλλο 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, christos_087 said:

@nik187 @Antretng@s_novaΠαιδια εχω εξελιξη επι του θεματος του τρεμοπαιγματος.. Όταν δέχτηκα μια κλήση το απόγευμα ο dialer ήταν γεμάτος χιόνια κ λίγα χρώματα δεν φαινόταν καν ποιος καλούσε. Πάτησα το κουμπί κλεισίματος της οθόνης και επανήλθε... Τι πιστεύετε?  Θα υπάρξει θέμα? Είναι Ζήτημα λογισμικού ή εσωτερικού του κινητού?  Νικ συνέβη κάτι τέτοιο και σε σένα?

Δεν εχω A52s εχω poco F5pro και s23 Ultra.Αλλα στην εργασια μουμεινε εταιρικο A52s.Αμα εχεις κανα θεματακι στειλτο smartec...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

@nik187 @Antretng@s_novaΠαιδια εχω εξελιξη επι του θεματος του τρεμοπαιγματος.. Όταν δέχτηκα μια κλήση το απόγευμα ο dialer ήταν γεμάτος χιόνια κ λίγα χρώματα δεν φαινόταν καν ποιος καλούσε. Πάτησα το κουμπί κλεισίματος της οθόνης και επανήλθε... Τι πιστεύετε?  Θα υπάρξει θέμα? Είναι Ζήτημα λογισμικού ή εσωτερικού του κινητού?  Νικ συνέβη κάτι τέτοιο και σε σένα?
Έγραψα πιο πριν ότι έχοντας ανοιχτό το wifi και το κινητό σε 2g στον dialer δεχόμενος κλήση κάνει αυτό το τρεμοπαιγμα που ξεκίνησε σε μένα με το καταραμένο τελευταίο update.
Μπορεί να είναι και σύμπτωση αλλά τότε το εμφάνισε. Σε 4g δεν μου το κάνει, μόνο όταν γυρίσει σε 2 η 3g και χαμηλό σήμα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα υπαρχει ακομα 3G και σε πια εταιρια? Γιατι το γυρνατε σε 2G τι νοημα εχει αυτο βαλτε το μονο 5G/4G  ουτε να σου βγαζει Ε ουτε τιποτα σε nova  παντα και για το Νομο Αττικης αλλου δεν ξερω τι γινεται.

 

Screenshot_20230519_233411_Call settings.jpg

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, sgatzo said:

Έγραψα πιο πριν ότι έχοντας ανοιχτό το wifi και το κινητό σε 2g στον dialer δεχόμενος κλήση κάνει αυτό το τρεμοπαιγμα που ξεκίνησε σε μένα με το καταραμένο τελευταίο update.
Μπορεί να είναι και σύμπτωση αλλά τότε το εμφάνισε. Σε 4g δεν μου το κάνει, μόνο όταν γυρίσει σε 2 η 3g και χαμηλό σήμα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χμ κι εγώ εκεί το αποδίδω..  είχες κανένα νέο περιστατικό? Update του Ιουνίου βγες γρήγοραα

 

18 minutes ago, s_nova said:

Καλα υπαρχει ακομα 3G και σε πια εταιρια? Γιατι το γυρνατε σε 2G τι νοημα εχει αυτο βαλτε το μονο 5G/4G  ουτε να σου βγαζει Ε ουτε τιποτα σε nova  παντα και για το Νομο Αττικης αλλου δεν ξερω τι γινεται.

 

Screenshot_20230519_233411_Call settings.jpg

Το είχα στο 4g και γύρισε σε 2g για να δεχτεί την κλήση. Έτσι κάνει παντα..Eιμαι από Λάρισα καλο σχετικά σημα.με Το volte θα έχω καλύτερη ποιότητα κλήσης? Υπαρχει αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Καλα υπαρχει ακομα 3G και σε πια εταιρια? Γιατι το γυρνατε σε 2G τι νοημα εχει αυτο βαλτε το μονο 5G/4G  ουτε να σου βγαζει Ε ουτε τιποτα σε nova  παντα και για το Νομο Αττικης αλλου δεν ξερω τι γινεται.
 
1440263357_Screenshot_20230519_233411_Callsettings.thumb.jpg.2ee97a26269e5bd573fa0b10a7c4fd80.jpg
Vodafone έχω και ενώ με 4g είχα πάντα εξαιρετικό σήμα το τελευταίο διάστημα μετά το κλείσιμο του 3g δεν ξέρω τι κάνανε και το κατέστρεψαν.
Με μια γραμμή σήμα είμαι οπότε αναγκαστικά όταν δεν έχω να φύγω από το σπίτι το γυρίζω σε 2g γιατί αλλιώς συχνά πέφτουν οι κλήσεις.
Δεν κατάλαβα τι λάθος κάνω σε αυτό και δεν το δέχεσαι... Και μόνο 5g4g που λες να το βάλω στη κλήση θα γυρίσει σε Ε οπότε τι άλλο να κάνω.
Η δε Vodafone λέει ότι μου έκλεισε το volte γιατί με καλούσαν και έδειχνε κλειστό και τελικά έφταιγε η ίδια η εταιρία οπότε....
Φέρτε το update του Ιουνίου ρεεεεεε σαμυυυυυυ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, taliban said:

Συσκευές με κανονική χρήση σε λειτουργία 1+ χρόνο είναι δεδομένο ότι η μπαταρία θα έχει μια σχετική πτώση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το μια σχετική πτώση αντε να το καταλάβω αλλά εγώ απευθύνομαι στα παιδιά που η μπαταρία τους πέφτει νεράκι. ( κ έτσι για την ιστορία στο 21u που έχει τεράστια μπαταρία κ φόρτιση 85% μετά από 1.5χρονο η μπαταρια της συσκευής είναι όπως καινούργια. Κ στο 52s που φορτίζεται μόνο με ταχεία φόρτιση 100% μέχρι τώρα αν σου πω ότι καθε φορά που το κοιταω η μέρα τής  πάντα είναι με 5 ωρες οθόνης  κ κοντά στο 30% αλλά ούτε έχει παραπονεθεί η γυναίκα τίποτα .

Link to comment
Share on other sites

Νέο update eu περίπου 300Mb. 
Είδα το μήνυμα του φίλου και χάρηκα αλλά μόλις έψαξα και δεν την βρήκα θυμήθηκα ότι εμείς που έχουμε κοσμοτε λογισμικό είμαστε Β ταχύτητας για την Samsung....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sgatzo said:

Είδα το μήνυμα του φίλου και χάρηκα αλλά μόλις έψαξα και δεν την βρήκα θυμήθηκα ότι εμείς που έχουμε κοσμοτε λογισμικό είμαστε Β ταχύτητας για την Samsung....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ε ναι. Σε μας με Cosmote rom υπολόγισε 2 μέρες μετά περίπου. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Σε μας με Cosmote rom υπολόγισε 2 μέρες μετά περίπου. 
Μόνο δύο είναι καλά... Μάλλον 2 εβδομάδες το κόβω και ελπίζω να πέφτω έξω!
Αν καί μικρό έχουμε κάποια εικόνα αν έχει κάποιες διορθώσεις ή απλά ενημερώσεις ασφαλείας Μαίου είναι;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sgatzo said:

Μόνο δύο είναι καλά... Μάλλον 2 εβδομάδες το κόβω και ελπίζω να πέφτω έξω!
Αν καί μικρό έχουμε κάποια εικόνα αν έχει κάποιες διορθώσεις ή απλά ενημερώσεις ασφαλείας Μαίου είναι;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ενημέρωση ασφαλείας. Μια ώρα χρήση οθόνης με όλα ανοικτά -13%. Δείχνει καλύτερη διαχείριση αλλά είναι νωρίς να πω  Στη χρήση δεν βλέπω διαφορά. Δεν νομίζω οτι προσθετει κάτι, πέρα από αυτό που λέει. 

Screenshot_20230522_151104_Software update.jpg

 

2,5 ώρες οθόνη από 100% στα 75%. Νομίζω πάει καλύτερα στην αυτονομία. 

Edited by apogee

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση ασφαλείας. Μια ώρα χρήση οθόνης με όλα ανοικτά -13%. Δείχνει καλύτερη διαχείριση αλλά είναι νωρίς να πω  Στη χρήση δεν βλέπω διαφορά. Δεν νομίζω οτι προσθετει κάτι, πέρα από αυτό που λέει. 
1434727255_Screenshot_20230522_151104_Softwareupdate.thumb.jpg.c03cbc5a475db262dc07968453cb055c.jpg
 
2,5 ώρες οθόνη από 100% στα 75%. Νομίζω πάει καλύτερα στην αυτονομία. 
Και εμένα μου φαίνεται πολύ καλύτερη από την προηγούμενη.

27183118a49e97095ed964937149dbef.jpg

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τα διάφορα που διαβάζω και λόγω βαρεμάρας σε περίπτωση που παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα έχω παγώσει την αναβάθμιση σε 5.1. Δεν θα υπάρξει κάποιο θέμα απ'ότι καταλαβαίνω, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gjohng said:

Με τα διάφορα που διαβάζω και λόγω βαρεμάρας σε περίπτωση που παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα έχω παγώσει την αναβάθμιση σε 5.1. Δεν θα υπάρξει κάποιο θέμα απ'ότι καταλαβαίνω, σωστά;

Ναι έτσι ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, sgatzo said:

Μόνο δύο είναι καλά... Μάλλον 2 εβδομάδες το κόβω και ελπίζω να πέφτω έξω!
Αν καί μικρό έχουμε κάποια εικόνα αν έχει κάποιες διορθώσεις ή απλά ενημερώσεις ασφαλείας Μαίου είναι;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε 2 βδομάδες θα έχουμε Ιούνιο. 25 Απριλίου έγινε η προηγούμενη, κάπου εκεί γύρω περιμένουμε και του Μαϊου. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας , 

εχει καμια εβδομάδα , που προσπαθει ν ανοιξει το google assistant μόνο του.

Το εχω απενεργοποιησει απο το google profile , αλλα βγαζει διαρκως μηνυμα.να το ενεργοποιησω. Πολύ σπαστικό.........

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update μπορώ να πω ότι έχουν σταματήσει τα bugs (δυσκολία και αποτυχία στην ενεργοποίηση του BT, αυτόματο κλείδωμα μετά το ξεκλείδωμα) που είχαν εντοπιστεί σε προηγούμενες και φαίνεται να λειτουργεί αρκετά ομαλά το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το κινητο τρεχει καλα απο το update μαρτιου,προσωπικα παει πολυ καλα και σε θεμα μπαταριας το φορτιζω μια φορα τη μερα κ χω και για την επομενη αλλα δεν υπαρχουν και τα σφαλματα που ειχε,εχει φτιαξει στο 100 τις 100 θα ελεγα...Το μονο αν θελετε παράπονο μου ειναι οτι πια το μονο που βλεπω σε update του μηνα εχει να κανει με security patch,σαν χρηστης samsung στα κινητα μου καποτε εδινε και βελτιωσεις στη καμερα ή καινουργιες προσθηκες σε διαφορα πραγματα.Τωρα δν αναβαθμιζει αυτες τις συσκευες μονο αν βγει καινουργιο android  προς αναβαθμιση,αυτο βλεπω προς μεριας μου

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, StathisTas1989 said:

Βασικα το κινητο τρεχει καλα απο το update μαρτιου,προσωπικα παει πολυ καλα και σε θεμα μπαταριας το φορτιζω μια φορα τη μερα κ χω και για την επομενη αλλα δεν υπαρχουν και τα σφαλματα που ειχε,εχει φτιαξει στο 100 τις 100 θα ελεγα...Το μονο αν θελετε παράπονο μου ειναι οτι πια το μονο που βλεπω σε update του μηνα εχει να κανει με security patch,σαν χρηστης samsung στα κινητα μου καποτε εδινε και βελτιωσεις στη καμερα ή καινουργιες προσθηκες σε διαφορα πραγματα.Τωρα δν αναβαθμιζει αυτες τις συσκευες μονο αν βγει καινουργιο android  προς αναβαθμιση,αυτο βλεπω προς μεριας μου

Πότε γινόταν αυτό στη σειρά A; Στη σειρά S αναβαθμίζουν την κάμερα συχνά βλέπω. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Πότε γινόταν αυτό στη σειρά A; Στη σειρά S αναβαθμίζουν την κάμερα συχνά βλέπω. 

Κ ομως γινονταν και σε αλλα κινητα της σειρας αυτης,αλλα ειχα το Α50 πριν απο αυτο κ μηνα μηνα ή σχεδον μηνα παραμηνα μεχρι να τελειωσει οριστικα το update σε android κ οχι μετα που ειχε μονο security patch ειχε συνεχεια διαφορες βελτιωσεις..επισης σε Α50s,A51,A70,A71 και τα πιο πριν μοντελα..

Link to comment
Share on other sites

Πότε γινόταν αυτό στη σειρά A; Στη σειρά S αναβαθμίζουν την κάμερα συχνά βλέπω. 
Στην ενημέρωση Μαΐου στο Α54 έχει και βελτιώσεις στην κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, katsiletra said:
4 ώρες πριν, evris2013 said:
Πότε γινόταν αυτό στη σειρά A; Στη σειρά S αναβαθμίζουν την κάμερα συχνά βλέπω. 

Στην ενημέρωση Μαΐου στο Α54 έχει και βελτιώσεις στην κάμερα.

Να δω σε μένα θα έχει του Μαΐου; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την ενημέρωση Μαΐου η μπαταρία επανήλθε στα φυσιολογικά της επίπεδα,για να μην πω και καλύτερα.
Πριν με το ζόρι μου έβγαζε μέρα με σκάρτα 4 ώρες sot. ccacee5b2baa1028c6bd33e6da2e314c.jpg

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή πλήρους οθόνης και η εγκοπή κάμερας στις ρυθμίσεις λειτουργεί σε σας; Σε μένα δεν κάνουν τίποτα. Μένουν παγωμένα! ☹️

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...