Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Mark_K said:

 

 

6 ώρες πριν, billmes1981 said:

Ολα ενταξει και μενα εστρωσαν ολα.Μετα απο εκεινο που εκανα repair apps απο recover mode δεν ξανα κανε κατι.Οποτε τωρα παμε γερα για αλλα bugs 😄

Πώς το κάνεις αυτό;

Edit: Άσχετο... πώς διαγράφεις τη λάθος παράθεση που την πρόσθεσε από μόνο του πιο πάνω;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, evris2013 said:

 

Πώς το κάνεις αυτό;

Edit: Άσχετο... πώς διαγράφεις τη λάθος παράθεση που την πρόσθεσε από μόνο του πιο πάνω;

Δεν εχω ιδεα τι λες..δεν εκανα κατι εγω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, billmes1981 said:

Δεν εχω ιδεα τι λες..δεν εκανα κατι εγω

Αφού πιο πάνω λες ότι έκανες repair apps από recover mode. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παραπλανητικός τίτλος.
Δεν καταργεί την υπηρεσία, αλλά την εφαρμογή wifi calling που είχε για χρήση από παλαιότερες συσκευές που δεν υποστηρίζουν κανονικά wifi calling στο λογισμικό τους.

Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν να την καταργήσουν, μια άχρηστη εφαρμογή ήταν που όταν την δούλεψα σε προηγούμενο τηλέφωνο ποτέ δεν λειτούργησε σωστά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία όπως το έχω ρυθμίσει είναι πολύ καλή. 

8 ώρες αναμονή με WiFi και μια ώρα οθόνη πέφτει 10%

Σε εξοικονόμηση ενέργειας και μόνο wifi ανοικτό με αυτόματη φωτεινότητα ψηλά . 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στη περιοχή που μένω αναγκάζομαι συχνά να γυρίζω σε 2g, έχει κάποιος βρει πρόγραμμα εναλλαγής από 4-5g σε 2g?
Γιατί διαβάζω πως με το update κλείδωσε η επιλογή

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sgatzo said:

Επειδή στη περιοχή που μένω αναγκάζομαι συχνά να γυρίζω σε 2g, έχει κάποιος βρει πρόγραμμα εναλλαγής από 4-5g σε 2g?
Γιατί διαβάζω πως με το update κλείδωσε η επιλογή

Στάλθηκε από το SM-A528B μου 

 

On 23/4/2023 at 4:31 ΜΜ, Aggelos_Kypraios said:

Συγγνώμη αν κουράζω αλλα βρηκα ακομα λιγότερο πολύπλοκο τρόπο επιλογής sim για ενεργοποίηση/απενεργοποιηση του VoLTE:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

Μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή αυτή που ειναι συμβατή με android 13 και μόλις φορτώσει, στην αναζήτηση γραψτε κινητ, και πιεστε τις 3 τέλειες δεξια στο mobilenetworklistactivity, δημιουργία συντόμευσης και εχετε πρόσβαση στα απαιτούμενα μενού!

 

EDIT: Μετά από κάθε επανεκκίνηση ενεργοποιείται ξανά το VoLTE και στις 2 SIM. 

Screenshot_20230423_162405_Activity Launcher.jpg

Screenshot_20230423_162755_Activity Launcher.jpg

Screenshot_20230423_162801_One UI Home.jpg

Screenshot_20230423_162818_Settings.jpg

Με αυτή την διαδικασία σου εμφανίζει μενού με το οποίο μπορείς να επιλέξεις δίκτυο 3g (άρα πρακτικά  2g)  μέχρι την επόμενη επανεκκίνηση. 

Edited by Aggelos_Kypraios
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την διαδικασία σου εμφανίζει μενού με το οποίο μπορείς να επιλέξεις δίκτυο 3g (άρα πρακτικά  2g)  μέχρι την επόμενη επανεκκίνηση. 
Θα το δοκιμάσω αμέσως, σε ευχαριστώ πολύ!!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2023 at 1:48 ΜΜ, Antretng said:

Έτοιμη και η νεα gcam για νυχτερινές ή indoor. 

Υπενθυμίζω, για τους καινούργιους, για να μην σας πετάξει το μποτ, πρώτα μπαίνετε εδώ https://t.me/hellasmobiles , κάνετε join, πατάτε το κουμπί που σας βγάζει στο μήνυμα καλωσορίσματος και μετά βρίσκετε τον οδηγό της gcam εδώ https://t.me/hellasmobiles/135376

Οι παλιοί που έχουν κάνει τη διαδικασία προφανώς πάνε απευθείας στο λινκ του οδηγού.

Αντρέα καλησπέρα.

συγγνώμη αλλα για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βρω τον οδηγό. με ποιο τρόπο κανεις αναζήτηση; βάζοντας τον αριθμό δεν μου το βγάζει. δεν το χρησιμοποιώ το telegram στο κινητό και δεν ξερω να το δουλευω καλα. το κατέβασα μόνο για την gcam και τις οδηγιες σου.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, maira12 said:

Αντρέα καλησπέρα.

συγγνώμη αλλα για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βρω τον οδηγό. με ποιο τρόπο κανεις αναζήτηση; βάζοντας τον αριθμό δεν μου το βγάζει. δεν το χρησιμοποιώ το telegram στο κινητό και δεν ξερω να το δουλευω καλα. το κατέβασα μόνο για την gcam και τις οδηγιες σου.

ευχαριστώ

Καλησπέρα. Δεν χρειάζεται να κάνεις αναζήτηση.

Αφου γίνεις μέλος στο γκρουπ και έχεια πατησει και το κουμπι που σου έβγαλε στο καλωσόρισμα το μποτ, πατάς στο δεύτερο λινκ και σε παει στον οδηγό.

Καλό είναι να έχεις το τελεκγραμ στο κινητό για να κατεβάσεις και απευθείας τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : όταν είναι σε τσέπη το κινητό κλειδώνει (λόγω πολλών αποτυχημένων προσπαθειών ξεκλείδωματος λέει) και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω (ακομα και για μία ώρα) . Έχω δοκιμάσει να απενεργοποιησω την προστασία από τυχαία αγγίγματα αλλά τα ίδια.

Καμία ιδέα; ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, manu said:

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : όταν είναι σε τσέπη το κινητό κλειδώνει (λόγω πολλών αποτυχημένων προσπαθειών ξεκλείδωματος λέει) και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω (ακομα και για μία ώρα) . Έχω δοκιμάσει να απενεργοποιησω την προστασία από τυχαία αγγίγματα αλλά τα ίδια.

Καμία ιδέα; ευχαριστώ 

Μπορεί να φταίει το τζαμάκι... αν έχεις. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, evris2013 said:

Μπορεί να φταίει το τζαμάκι... αν έχεις. 

Έχω τζαμακι ναι.

Τώρα απενεργοποιησα και το δαχτυλικό αποτύπωμα γιατί μου κλειδώνει συνέχεια και δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, manu said:

Έχω τζαμακι ναι.

Τώρα απενεργοποιησα και το δαχτυλικό αποτύπωμα γιατί μου κλειδώνει συνέχεια και δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου. 

Έχεις ενεργοποιήσει το διπλό tap για ενεργοποίηση οθόνης;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, manu said:

Ναι. Λες να φταίει αυτό; 

Δεν νομίζω. Κι εγώ ενεργοποιημένο το έχω. Απλά δεν έχω τζαμάκι. Εκτός κι αν με το τζαμάκι πρέπει να απενεργοποιήσεις αυτή την λειτουργία. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2023 at 11:26 ΜΜ, Antretng said:

Καλησπέρα. Δεν χρειάζεται να κάνεις αναζήτηση.

Αφου γίνεις μέλος στο γκρουπ και έχεια πατησει και το κουμπι που σου έβγαλε στο καλωσόρισμα το μποτ, πατάς στο δεύτερο λινκ και σε παει στον οδηγό.

Καλό είναι να έχεις το τελεκγραμ στο κινητό για να κατεβάσεις και απευθείας τα αρχεία.

δυστυχως δεν μπορω να το βρω με τιποτα. στα pinned είναι; στο κινητο το εχω κατεβασει..

 

Edited by maira12
Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2023 at 1:48 ΜΜ, Antretng said:

Έτοιμη και η νεα gcam για νυχτερινές ή indoor. 

Υπενθυμίζω, για τους καινούργιους, για να μην σας πετάξει το μποτ, πρώτα μπαίνετε εδώ https://t.me/hellasmobiles , κάνετε join, πατάτε το κουμπί που σας βγάζει στο μήνυμα καλωσορίσματος και μετά βρίσκετε τον οδηγό της gcam εδώ https://t.me/hellasmobiles/135376

Οι παλιοί που έχουν κάνει τη διαδικασία προφανώς πάνε απευθείας στο λινκ του οδηγού.

Αντρέα, ευχαριστούμε πάαααρα πολύ για την προσφορά σου . Ειδικά οι νυχτερινές ρυθμίσεις , μου έχουν φανεί ιδιαίτερα χρήσιμες!! 

Μια ερώτηση μόνο. Επειδή παρατηρώ συχνά μη ικανοποιητικά αποτελέσματα από την selfie cam του κινητού (out of focus αντικείμενα ή πρόσωπα -και όχι εξαιτίας του portrait mode κτλ ή μειωμένη ποιότητα φωτογραφιών). Έχουμε κάποια λύση?  Οι ρυθμίσεις σου και γενικά η gcam, βελτιώνουν και την μπροστινή κάμερα? 

Edited by djtron
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djtron said:

Αντρέα, ευχαριστούμε πάαααρα πολύ για την προσφορά σου . Ειδικά οι νυχτερινές ρυθμίσεις , μου έχουν φανεί ιδιαίτερα χρήσιμες!! 

Μια ερώτηση μόνο. Επειδή παρατηρώ συχνά μη ικανοποιητικά αποτελέσματα από την selfie cam του κινητού (out of focus αντικείμενα ή πρόσωπα -και όχι εξαιτίας του portrait mode κτλ ή μειωμένη ποιότητα φωτογραφιών). Έχουμε κάποια λύση?  Οι ρυθμίσεις σου και γενικά η gcam, βελτιώνουν και την μπροστινή κάμερα? 

Καλησπερα. Μπορεις να δοκιμασεις. Κατι εχω στησει και εκει. Οπότε κανε μια συγκριση τους με stock και δες αν τις προτιμας.  

Τωρα το out of focus που λες, μηπως εχεις απλα πολυ κοντα το κινητο στο προσωπο και δεν εχει εστιάσει; 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ok! Θα τα δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ πολύ! 

 

Εμένα πάντως μου επανήλθε το πρόβλημα του freezing στις κλήσεις. Το κάνει πάλι που και που. 

Όταν με καλούν δλδ , κάποιες φορές, παγώνει η οθόνη και δεν ανταποκρίνεται το touch για να απαντήσω. Αναγκαστικά επανεκκίνηση με power και volume down. 

Έκανα clear cache από το recovery menu και repair apps ,αλλά τπτ! 

Η τελευταία ενημέρωση το ξέσκισε,το τηλέφωνο! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, djtron said:

Ok! Θα τα δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ πολύ! 

 

Εμένα πάντως μου επανήλθε το πρόβλημα του freezing στις κλήσεις. Το κάνει πάλι που και που. 

Όταν με καλούν δλδ , κάποιες φορές, παγώνει η οθόνη και δεν ανταποκρίνεται το touch για να απαντήσω. Αναγκαστικά επανεκκίνηση με power και volume down. 

Έκανα clear cache από το recovery menu και repair apps ,αλλά τπτ! 

Η τελευταία ενημέρωση το ξέσκισε,το τηλέφωνο! 

Πότε το πήρες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...