Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, billmes1981 said:

Καλησπερα παιδια.Μολις μου εσκασε η αναβαθμιση σε 5.1 δεν ξερω αν ηρθε και σε σας..καντε ενα check

Και ειναι 1433,54 MB 

Και σε μένα (Cosmote) ήρθε!

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το widget με το ποσοστο μπαταριας πολυ χρησιμο.Μονο στα Airpods δεν δειχνει γιατι η κυρια Apple θελει μονο στα δικα της να φαινεται 🤮

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε και το Bixby text call. Καλή φάση γιατί η Google το αντίστοιχο δικό της το δίνει μόνο στα Pixel και σε συγκεκριμένες χώρες.

MicrosoftTeams-image (3).png

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια μπαταρία και όλα να δουλεύουν ρολόι δεν κάνω ούτε αναβάθμιση σε εφαρμογές του playstore 😀😀

Screenshot_20230328_150210_GSam Battery Monitor.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου ήρθε αναβάθμιση σε oneui 5.1, προς στιγμή κατεβάζω. Σε λίγο νεότερα....

1 ώρα πριν, adi32 said:

Φτιάξανε το άμεσο κλείδωμα με διπλό ταπ από nova launcher? 

Μόλις το τσέκαρα, το φτιάξανε επιτέλους.......

Screenshot_20230328_155836_Software update.jpg

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου ήρθε αναβαθμός σε oneui 5.1, προς στιγμή κατεβάζω. Σε λίγο νεότερα....
Μόλις το τσέκαρα, το φτιάξανε επιτέλους.......
821573265_Screenshot_20230328_155836_Softwareupdate.thumb.jpg.e2915c73c6b84e05ea6bcd59c3e273e2.jpg
Με EUR csc είσαι;

Επίσης η ημερομηνία στην γραμμή κατάστασης λόγω ui 5. 1;
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, siberiantiger said:

Με EUR csc είσαι;

Επίσης η ημερομηνία στην γραμμή κατάστασης λόγω ui 5. 1;

Ναι είμαι με EUR CSC. Η ημερομηνία δεν είναι λόγω 5.1 είναι από NiceLock pro, το αντίστοιχο app του Good Lock της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, minast said:

Τα θεματάκια με το Ελληνικό πληκτρολόγιο διορθώθηκαν;

Αν εννοεις για τα κεφαλαια ναι μολις το τσεκαρα(λεω για το πρωτο γραμμα οταν ξεκινας να γραψεις SMS)

Παιδιά μια ερώτηση..το μαμά πληκτρολόγιο εχει επιλογή να είναι τα γράμματα σκέτα χωρίς περίγραμμα?

Όπως στο Gboard ας πούμε

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, billmes1981 said:

Αν εννοεις για τα κεφαλαια ναι μολις το τσεκαρα(λεω για το πρωτο γραμμα οταν ξεκινας να γραψεις SMS)

Παιδιά μια ερώτηση..το μαμά πληκτρολόγιο εχει επιλογή να είναι τα γράμματα σκέτα χωρίς περίγραμμα?

Όπως στο Gboard ας πούμε

Στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου μέγεθος και διαφάνεια μήπως; Λέω, δεν το δοκίμασα.  

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Πάντως αυτό που έχω να πω μετά από περίπου 10 μήνες που έχω το κινητό (μαύρου χρώματος) είναι ότι δεν έχω δει πιο άθλιο, ψεύτικο πλαστικό στο back cover (πλάτη) σε σχέση με κινητά άλλων κατασκευαστών. Δεν ξέρω για τα άλλα samsung με πλαστική πλάτη άλλα εδώ μιλάμε για ένα κινητό των 450-500 ευρώ (επίσημης αντιπροσωπείας), τόσο είχε. Το έχω σε θήκη Spigen rugged armor και τζαμάκι από την πρώτη στιγμή, όπως όλα μου τα κινητά άλλωστε, και είναι το μόνο που έχει κάνει αρκετές γρατσουνιές-μικρά ξεφλουδίσματα μέσα από τη θήκη. Να σημειώσω ότι χωρίς θήκη δεν έχει χρησιμοποιηθεί καθόλου, ούτε δευτερόλεπτο, ούτε έχει γίνει κακή-σκληρή χρήση, ίσα-ίσα το προσέχω σαν μωρό παιδί, μόνο εντός γραφείου και σπιτιού πάντα με προσοχή με καμία πτώση ή χτύπημα σε όλο αυτό το διάστημα. Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις επιδόσεις και τη χρηστικότητα του.!!! 

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2023 at 12:04 ΜΜ, green dragon said:

https://www.skroutz.gr/s/28104490/Spigen-ALM-Glass-FC-Tempered-Glass-Galaxy-A52-A52s.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Κορυφαίο. Δεν δυσκολεύει το δακτυλικό αποτύπωμα, δεν μαζεύει δακτυλιές ή σκόνη και έχει στη συσκευασία ένα πλαίσιο που σε βοηθάει να το τοποθετήσεις μόνος σου πανεύκολα.

Αυτο εχει και μαυρο πλαισιο γυρω γυρω και καλυπτει και την καμερα?

Υπαρχει και χωρις πλαισιο κατι αλλο?

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, adi32 said:

Αυτο εχει και μαυρο πλαισιο γυρω γυρω και καλυπτει και την καμερα?

Υπαρχει και χωρις πλαισιο κατι αλλο?

 

Υπάρχει μαύρο πλαίσιο πολύ λεπτό γύρω γύρω καλύπτει την εμπρός κάμερα χωρίς τρύπα, για χωρίς πλαίσιο έβαλα στην αρχή ένα no name αλλά επηρεάζεται το δακτυλικό

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Πάντως αυτό που έχω να πω μετά από περίπου 10 μήνες που έχω το κινητό (μαύρου χρώματος) είναι ότι δεν έχω δει πιο άθλιο, ψεύτικο πλαστικό στο back cover (πλάτη) σε σχέση με κινητά άλλων κατασκευαστών. Δεν ξέρω για τα άλλα samsung με πλαστική πλάτη άλλα εδώ μιλάμε για ένα κινητό των 450-500 ευρώ (επίσημης αντιπροσωπείας), τόσο είχε. Το έχω σε θήκη Spigen rugged armor και τζαμάκι από την πρώτη στιγμή, όπως όλα μου τα κινητά άλλωστε, και είναι το μόνο που έχει κάνει αρκετές γρατσουνιές-μικρά ξεφλουδίσματα μέσα από τη θήκη. Να σημειώσω ότι χωρίς θήκη δεν έχει χρησιμοποιηθεί καθόλου, ούτε δευτερόλεπτο, ούτε έχει γίνει κακή-σκληρή χρήση, ίσα-ίσα το προσέχω σαν μωρό παιδί, μόνο εντός γραφείου και σπιτιού πάντα με προσοχή με καμία πτώση ή χτύπημα σε όλο αυτό το διάστημα. Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις επιδόσεις και τη χρηστικότητα του.!!! 
Περίεργο πάντως αυτό. Το έχω σχεδόν χρόνο τώρα (το άσπρο), μέσα σε μια απλή θηλή σιλικόνης και δεν έχει εμφανίσει το παραμικρό. Εκτός αν παίζει ρόλο το χρώμα.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikosChandolias said:

Περίεργο πάντως αυτό. Το έχω σχεδόν χρόνο τώρα (το άσπρο), μέσα σε μια απλή θηλή σιλικόνης και δεν έχει εμφανίσει το παραμικρό. Εκτός αν παίζει ρόλο το χρώμα.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

ότι είναι ΄΄καπως΄΄ πλαστικούρα το back cover είναι γεγονότο, αλλά εγώ 8 μήνες με θήκη συνέχεια όποτε το βγάζω για καθαρισμό το cover είναι σαν καινούργιο, αλλά εδώ που τα λέμε και τι θα μπορουσε να πάθει μέσα στην θήκη ???

Μήπως @NikosChandolias είχε κάτσει κάτι αιχμηρο μέσα στην θήκη , ή να έπεσες σε ελαττωματικό, άλλη εξήγηση δεν μπορεί να υπάρχει 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, taliban said:

ότι είναι ΄΄καπως΄΄ πλαστικούρα το back cover είναι γεγονότο, αλλά εγώ 8 μήνες με θήκη συνέχεια όποτε το βγάζω για καθαρισμό το cover είναι σαν καινούργιο, αλλά εδώ που τα λέμε και τι θα μπορουσε να πάθει μέσα στην θήκη ???

Μήπως @NikosChandolias είχε κάτσει κάτι αιχμηρο μέσα στην θήκη , ή να έπεσες σε ελαττωματικό, άλλη εξήγηση δεν μπορεί να υπάρχει 

Φίλε μου σε όλα συμβαίνει, έχει αναφερθεί εκτενώς σε αρκετα φόρουμς εξωτερικού και της επίσημης samsung, αν είναι κάπως σκληρή TPU θήκη εσωτερικά,  όπως η spigen rugged armor,  το πλαστικό κάνει γρατσουνιές και χωρίς σκουπιδάκια πάρα μόνον από τη θήκη και την πίεση που δέχεται όταν βρίσκεται σε τσέπες πχ παντελονιού, δεν είναι ανθεκτικό. Φαίνεται περισσότερο στο μαύρο χρώμα. Αν η θήκη είναι μαλακή σιλικόνη ή εσωτερικά έχει επίστρωση από υλικό μαλακό (μικρο ίνες) τότε δεν έχει πρόβλημα.  Πάντως είναι το μόνο κινητό που μου έκανε γρατσουνιές με spigen rugged armor.

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Andrgry said:

Φίλε μου σε όλα συμβαίνει, έχει αναφερθεί εκτενώς σε αρκετα φόρουμς εξωτερικού και της επίσημης samsung, αν είναι κάπως σκληρή TPU θήκη εσωτερικά,  όπως η spigen rugged armor,  το πλαστικό κάνει γρατσουνιές και χωρίς σκουπιδάκια πάρα μόνον από τη θήκη, δεν είναι ανθεκτικό. Φαίνεται περισσότερο στο μαύρο χρώμα. Αν η θήκη είναι μαλακή σιλικόνη ή εσωτερικά έχει επίστρωση από υλικό μαλακό (μικρο ίνες) τότε δεν έχει πρόβλημα.  Πάντως είναι το μόνο κινητό που μου έκανε γρατσουνιές με spigen rugged armor.

Να βεβαιώσω και εγώ ότι κάνει γρατζουνιές αν είναι σκληρή η θήκη, τώρα για την ποιότητα του πλαστικού στο πίσω μέρος όλοι θα θέλαμε να είναι κάπως διαφορετική σου δίνει την αίσθηση πλαστικούρας και φτηνιάρικου

20230329_190636.thumb.jpg.da18e54a2a3e21313f3b7416a4aa9997.jpg 

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...