Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η δονηση γενικα δεν ειναι πολυ δυνατη και στο messenger σχεδον τιποτα

Εχουμε καμια λυση? οπως πχ στο whatssapp που διαρκει πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, adi32 said:

Η δονηση γενικα δεν ειναι πολυ δυνατη και στο messenger σχεδον τιποτα

Εχουμε καμια λυση? οπως πχ στο whatssapp που διαρκει πιο πολυ

Αν διαρκεί πιο πολύ στο WhatsApp παίζει να είναι και θέμα εφαρμογής. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, evris2013 said:

Αν διαρκεί πιο πολύ στο WhatsApp παίζει να είναι και θέμα εφαρμογής. 

ναι εχει επιλογες που το messenger δε βλεπω να εχει

Ισως με μια τριτη εφαρμογη ειδοποιησεων γινει κατι ?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω .........

εχω παρατηρήσει ότι την εφαρμογή του tiktok πχ πέρνει ενημέρωση και από το playstore αλλά και από το store της samsung, γιατί συμβαίνει αυτό και πως μπορούμε να έχουμε ενημέρωσει μονο από το ένα από τα δυο μαγαζιά ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, taliban said:

να ρωτήσω .........

εχω παρατηρήσει ότι την εφαρμογή του tiktok πχ πέρνει ενημέρωση και από το playstore αλλά και από το store της samsung, γιατί συμβαίνει αυτό και πως μπορούμε να έχουμε ενημέρωσει μονο από το ένα από τα δυο μαγαζιά ?

Εμένα μόνο από το Play Store ενημερώνετε. Οι Here Maps μια φορά ενημερώθηκαν και απ' τα δύο Stores. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, adi32 said:

Πως γινεται να απενεργοποισω τις εφαρμογες samsung ?

 

Πατάς συνεχόμενα την εφαρμογή και μετά πάνω δεξιά πατάς το "i". Μετά κάτω δεξιά επιβολή διακοπής. Άλλη λύση δεν βλέπω...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ενδιαφερομαι για την αγορά του a52s ή του a53.ποιο αξίζει πιο πολύ;και πόσα χρόνια θα παίρνουν αναβαθμίσεις ειδικά το a52s που είναι ήδη 2 ετών 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ενδιαφερομαι για την αγορά του a52s ή του a53.ποιο αξίζει πιο πολύ;και πόσα χρόνια θα παίρνουν αναβαθμίσεις ειδικά το a52s που είναι ήδη 2 ετών 
Θα προτιμούσα το 52 αλλά ναι έχει 2 χρόνια στην πλάτη, ίσως να περιμένεις το Α54 που έρχεται.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Just now, chios said:
7 minutes ago, fotios81 said:
Καλησπέρα.ενδιαφερομαι για την αγορά του a52s ή του a53.ποιο αξίζει πιο πολύ;και πόσα χρόνια θα παίρνουν αναβαθμίσεις ειδικά το a52s που είναι ήδη 2 ετών 

Θα προτιμούσα το 52 αλλά ναι έχει 2 χρόνια στην πλάτη, ίσως να περιμένεις το Α54 που έρχεται.

Θα πάρει αλλά 2 χρόνια το 52;

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, fotios81 said:

Καλησπέρα.ενδιαφερομαι για την αγορά του a52s ή του a53.ποιο αξίζει πιο πολύ;και πόσα χρόνια θα παίρνουν αναβαθμίσεις ειδικά το a52s που είναι ήδη 2 ετών 

Βρέθηκα πριν 2 μήνες στο ίδιο δίλημμα και αποφάσισα το A52s 5g. Συνολικά καλύτερη συσκευή, 2 χρόνια τουλάχιστον αναβαθμίσεις ακόμη και καλύτερη μεταπωλητική αξία.

Και το συμπέρασμα της σύγκρισης από το GSMarena:

It's just that Samsung has already raised the bar with previous Galaxy A models, and the A53 5G fails to meet those expectations. The move to a new Exynos 1280 chipset, while more than likely fiscally sound and great for Samsung, actually constitutes an all-around downgrade compared to last year's Snapdragon 778G 5G chipset. And speaking of the Galaxy A52s 5G, it also has a 3.5mm audio jack and Wi-Fi 6, unlike the A53 5G. It also arguably makes better use of its camera hardware and produces better photos. Also, despite its smaller battery, it has essentially the same and overall solid battery endurance. Oh, and definitely not least, it is noticeably cheaper than the A53 5G".

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, green dragon said:

Βρέθηκα πριν 2 μήνες στο ίδιο δίλημμα και αποφάσισα το A52s 5g. Συνολικά καλύτερη συσκευή, 2 χρόνια τουλάχιστον αναβαθμίσεις ακόμη και καλύτερη μεταπωλητική αξία.

Και το συμπέρασμα της σύγκρισης από το GSMarena:

It's just that Samsung has already raised the bar with previous Galaxy A models, and the A53 5G fails to meet those expectations. The move to a new Exynos 1280 chipset, while more than likely fiscally sound and great for Samsung, actually constitutes an all-around downgrade compared to last year's Snapdragon 778G 5G chipset. And speaking of the Galaxy A52s 5G, it also has a 3.5mm audio jack and Wi-Fi 6, unlike the A53 5G. It also arguably makes better use of its camera hardware and produces better photos. Also, despite its smaller battery, it has essentially the same and overall solid battery endurance. Oh, and definitely not least, it is noticeably cheaper than the A53 5G".

2 χρόνια αναβαθμίσεις ασφαλείας ή λογισμικού κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας,και εχω παρατηρησει οτι δεν ερχονται οι ειδοποιησεις για τα gmail.Ουτε με wifi ουτε με δεδομενα ερχονται.Οταν την κλεινω ερχονται κανονικα.Ειναι φυσιολογικο?Το εχει παρατηρησει καποιος φιλος?Αν ξερει καποιος ας μου πει.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι αυτό, κλείσε την εξοικονόμηση άχρηστη είναι, καλύτερα να χαίρεσαι το τηλέφωνο και να είναι πλήρως λειτουργικό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2023 at 11:06 ΜΜ, Antretng said:

Χρήστος, Γιάννης και Βαγγέλης βοήθησαν να στηθεί σούπερ νέα gcam η οποία με απλό/εύκολο hdr+ enhanced πετυχαίνει ίδιο ή ακόμα και καλύτερο αποτέλεσμα από night sight της παλιάς. Δηλαδή το πλεονέκτημα της είναι ότι πλέον δεν φοβάστε για camera shake.

Λογικά αύριο θα ενημερωθεί και ο οδηγός. 

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά Ανδρέα !

πότε βλέπεις να ενημερώσεις τον οδηγό ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, green dragon said:

Βρέθηκα πριν 2 μήνες στο ίδιο δίλημμα και αποφάσισα το A52s 5g. Συνολικά καλύτερη συσκευή, 2 χρόνια τουλάχιστον αναβαθμίσεις ακόμη και καλύτερη μεταπωλητική αξία.

Και το συμπέρασμα της σύγκρισης από το GSMarena:

It's just that Samsung has already raised the bar with previous Galaxy A models, and the A53 5G fails to meet those expectations. The move to a new Exynos 1280 chipset, while more than likely fiscally sound and great for Samsung, actually constitutes an all-around downgrade compared to last year's Snapdragon 778G 5G chipset. And speaking of the Galaxy A52s 5G, it also has a 3.5mm audio jack and Wi-Fi 6, unlike the A53 5G. It also arguably makes better use of its camera hardware and produces better photos. Also, despite its smaller battery, it has essentially the same and overall solid battery endurance. Oh, and definitely not least, it is noticeably cheaper than the A53 5G".

Βγάζει και καλύτερες φωτογραφίες από το A53;;; Με κάνει εντύπωση...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, evris2013 said:

Βγάζει και καλύτερες φωτογραφίες από το A53;;; Με κάνει εντύπωση...

Σύμφωνα με το GSMarena ναι. Εγώ δεν το έχω το A53, ώστε να έχω προσωπική άποψη. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, green dragon said:

Σύμφωνα με το GSMarena ναι. Εγώ δεν το έχω το A53, ώστε να έχω προσωπική άποψη. 

Ναι κι εγώ για το GSMArena λέω που εξέφρασε αυτή την άποψη. Κι αυτό λόγο του διαφορετικού chipset που έχουν οι συσκευές. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Xrixal said:

Καλησπερα.Εχω ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας,και εχω παρατηρησει οτι δεν ερχονται οι ειδοποιησεις για τα gmail.Ουτε με wifi ουτε με δεδομενα ερχονται.Οταν την κλεινω ερχονται κανονικα.Ειναι φυσιολογικο?Το εχει παρατηρησει καποιος φιλος?Αν ξερει καποιος ας μου πει.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το εχω δει κι εγω αυτο αλλα μονο στο gmail 

Σε ολα τα αλλα ερχονται κανονικα 

Το έστειλα στον αγύριστο το gmail και έβαλα αυτό όπου μπορείς να προσθέσεις όσους λογαριασμούς email θες και οι ειδοποιήσεις έρχονται άμεσα και με ρυθμίσεις ήχων δόνησης κλπ 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.readdle.spark

Κατι αλλο στο dialer οταν παμε στις προσφατες κλησεις πως γινεται να φαινονται οι εικονες των επαφων?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω το εξής πρόβλημα, ξανά.

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση το δεύτερο ηχείο δεν δουλεύει.

Σε άλλες εφαρμογές δουλεύει κανονικά.

Μόνο στις κλήσεις μου το κάνει.

Σε εσάς δουλεύει κανονικά;

Είχε φτιάξει κάποια στιγμή σε προηγούμενο update και τώρα πάλι τα ίδια.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και η νεα gcam για νυχτερινές ή indoor. 

Υπενθυμίζω, για τους καινούργιους, για να μην σας πετάξει το μποτ, πρώτα μπαίνετε εδώ https://t.me/hellasmobiles , κάνετε join, πατάτε το κουμπί που σας βγάζει στο μήνυμα καλωσορίσματος και μετά βρίσκετε τον οδηγό της gcam εδώ https://t.me/hellasmobiles/135376

Οι παλιοί που έχουν κάνει τη διαδικασία προφανώς πάνε απευθείας στο λινκ του οδηγού.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα 

Σχετικά με την εφαρμογή τής alpha bank. Δεν έρχονται αμέσως η ειδοποίηση για συναλλαγή δεν έχω εξοικονόμηση ενέργειας οταν κλείσει η οθόνη και για λίγο διάστημα μετα έρχονται αμα μείνει πολύ ώρα κλειστη δεν έρχονται παρα μονο οταν ξεκλειδώσει η οθόνη 

Εχετε ιδεα τι μπορει να φταίει?

Sorry εαν είμαι σε λάθος νήμα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...