Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, StathisTas1989 said:

Καλημερα σε ολο το team! Χθες παρελαβα το κινητο απο service λογο του προβληματος με την οθονη στη συζητηση που ειχαμε εδω στο forum για το τρεμοπεγμα..Εγινε αντικατασταση οθονης,μπαταριας κ κονεκτορα

Μόλις το δουλέψεις λίγο γράψε αν διορθώθηκε και σε ποιο service το πηγές, για τους υπόλοιπους που έχουν το ίδιο θέμα 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα. Θέλει κανένας να με βοηθήσει στο στήσιμο νέας gcam για χαμηλό φωτισμό; (Νύχτα ή indoor)

Ουσιαστικά αυτό που θέλω είναι να βγάλει συγκριτικά σε σχέση με τη τελευταία που χα στήσει και να δούμε μικροαλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Antretng said:

Καλημέρα. Θέλει κανένας να με βοηθήσει στο στήσιμο νέας gcam για χαμηλό φωτισμό; (Νύχτα ή indoor)

Ουσιαστικά αυτό που θέλω είναι να βγάλει συγκριτικά σε σχέση με τη τελευταία που χα στήσει και να δούμε μικροαλλαγές.

Καλημερα Αντρεα. Ναι θα ήθελα!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, christos_087 said:

Καλημερα Αντρεα. Ναι θα ήθελα!

Καλημέρα. Αν είσαι στο τελεγκραμ μίλα μου εκεί μιας και υποστηρίζει αποστολή αρχείων χωρίς συμπίεση (να βλέπω δείγματα σου σε φουλ ανάλυση).

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sotosok said:

Μόλις το δουλέψεις λίγο γράψε αν διορθώθηκε και σε ποιο service το πηγές, για τους υπόλοιπους που έχουν το ίδιο θέμα 

Σαν πρωτη μερα και στα υπογεια δεν παρατηρησα κατι,θα αφησω ομως λιγες μερες να περασουν κ θα ενημερωσω,οσο αφορα το service, εξουσιοδοτημενο samsung στη καλλιθεα,αττικη!μες την εγγυηση οι αλλαγες που εγιναν

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, StathisTas1989 said:

Καλημερα σε ολο το team! Χθες παρελαβα το κινητο απο service λογο του προβληματος με την οθονη στη συζητηση που ειχαμε εδω στο forum για το τρεμοπεγμα..Εγινε αντικατασταση οθονης,μπαταριας κ κονεκτορα

Λυθηκε το προβλημα?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, billmes1981 said:

Λυθηκε το προβλημα?

Χαχα οπως ειπα κ σε ενα φιλο πιο πανω,θα ενημερωσω οταν δω οτι οντως ειναι οκ..Σημερα πρωτη μερα δεν παρατηρησα κατι,μακαρι να μην δω🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζω ότι έχει ειπωθεί πολλάκις αλλά αποφάσισα να αγοράσω τελικά φορτιστή 25 W και θα ήθελα να είμαι σίγουρη ότι θα πάρω τον κατάλληλο. 

Να προτιμήσω,

Αυτόν:

SAMSUNG TRAVEL CHARGER EP-TA800NB 25WATT USB TYPE-C + CABLE BLACK BULK

ή

Αυτά τα δύο:

SAMSUNG TRAVEL CHARGER EP-TA800NW 25WATT USB NO CABLE WHITE BULK

SAMSUNG CABLE 3A TYPE-C TO TYPE-C 1M EP-DA705BW 25WATT 3AH BULK WHITE

Έχουν κάποια διαφορά; (πέρα από το χρώμα...)

Ευχαριστώ!

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Sofianna said:

Καλησπέρα, γνωρίζω ότι έχει ειπωθεί πολλάκις αλλά αποφάσισα να αγοράσω τελικά φορτιστή 25 W και θα ήθελα να είμαι σίγουρη ότι θα πάρω τον κατάλληλο. 

Να προτιμήσω,

Αυτόν:

SAMSUNG TRAVEL CHARGER EP-TA800NB 25WATT USB TYPE-C + CABLE BLACK BULK

ή

Αυτά τα δύο:

SAMSUNG TRAVEL CHARGER EP-TA800NW 25WATT USB NO CABLE WHITE BULK

SAMSUNG CABLE 3A TYPE-C TO TYPE-C 1M EP-DA705BW 25WATT 3AH BULK WHITE

Έχουν κάποια διαφορά; (πέρα από το χρώμα...)

Ευχαριστώ!

 

Ιδιοι ειναι βασικα το χρωμα αλλαζει..Εγω τον μαυρο εχω με 2m καλωδιο 😂

8 minutes ago, andreas545 said:

Ένας παλιός κορεάτικος μύθος, λέει πως κάποια στιγμή το A52s θα αναβαθμιστεί σε UI 5.1. Εύχομαι να ζήσουμε το θαύμα 🙏

Υπομονη αδερφε..θα παμε για την 14 κατευθειαν 😄

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Sofianna said:

Καλησπέρα, γνωρίζω ότι έχει ειπωθεί πολλάκις αλλά αποφάσισα να αγοράσω τελικά φορτιστή 25 W και θα ήθελα να είμαι σίγουρη ότι θα πάρω τον κατάλληλο. 

Να προτιμήσω,

Αυτόν:

SAMSUNG TRAVEL CHARGER EP-TA800NB 25WATT USB TYPE-C + CABLE BLACK BULK

ή

Αυτά τα δύο:

SAMSUNG TRAVEL CHARGER EP-TA800NW 25WATT USB NO CABLE WHITE BULK

SAMSUNG CABLE 3A TYPE-C TO TYPE-C 1M EP-DA705BW 25WATT 3AH BULK WHITE

Έχουν κάποια διαφορά; (πέρα από το χρώμα...)

Ευχαριστώ!

 

Εγώ το μαύρο έχω. Το δείχνει πιο ακριβό το μαύρο γιατί βάζουν και το καλώδιο μέσα. Στο άσπρο είναι ξεχωριστά!😉

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, evris2013 said:

Εγώ το μαύρο έχω. Το δείχνει πιο ακριβό το μαύρο γιατί βάζουν και το καλώδιο μέσα. Στο άσπρο είναι ξεχωριστά!😉

Ναι, ναι το ξέρω. Μάλλον τον μαύρο θα πάρω. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, andreas545 said:

Ένας παλιός κορεάτικος μύθος, λέει πως κάποια στιγμή το A52s θα αναβαθμιστεί σε UI 5.1. Εύχομαι να ζήσουμε το θαύμα 🙏

Εχει βγει ενημερωση μαρτιου,τωρα το διαβασα στο  sammobile για το κινητο μας σε πολλες χωρες αλλα δεν ξερω αν ειναι με 5.1

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, StathisTas1989 said:

Εχει βγει ενημερωση μαρτιου,τωρα το διαβασα στο  sammobile για το κινητο μας σε πολλες χωρες αλλα δεν ξερω αν ειναι με 5.1

Κορέα και Αμερική (Νότια) μέχρι στιγμής αλλά μόνο security 250Mb περίπου από ότι διαβάζω.  

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofianna said:

Καλησπέρα, γνωρίζω ότι έχει ειπωθεί πολλάκις αλλά αποφάσισα να αγοράσω τελικά φορτιστή 25 W και θα ήθελα να είμαι σίγουρη ότι θα πάρω τον κατάλληλο. 

Να προτιμήσω,

Αυτόν:

SAMSUNG TRAVEL CHARGER EP-TA800NB 25WATT USB TYPE-C + CABLE BLACK BULK

ή

Αυτά τα δύο:

SAMSUNG TRAVEL CHARGER EP-TA800NW 25WATT USB NO CABLE WHITE BULK

SAMSUNG CABLE 3A TYPE-C TO TYPE-C 1M EP-DA705BW 25WATT 3AH BULK WHITE

Έχουν κάποια διαφορά; (πέρα από το χρώμα...)

Ευχαριστώ!

 

Εγώ πήρα τον φθηνότερο Samsung

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nw-25watt-usb-no-cable-white-bulk-p-TEL.201766

και καλώδιο αυτό που έχει στη συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, apogee said:

Κορέα και Αμερική (Νότια) μέχρι στιγμής αλλά μόνο security 250Mb περίπου από ότι διαβάζω.  

Μαζί με το UI 5.1 άκουσα ότι θα είναι λίγο κάτω από το 1GB. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, green dragon said:

Εγώ πήρα τον φθηνότερο Samsung

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nw-25watt-usb-no-cable-white-bulk-p-TEL.201766

και καλώδιο αυτό που έχει στη συσκευασία.

Στην συσκευασία ομως δεν έχει καλωδιο απο usb A σε C; Γιατι αυτός ο φορτιστής των 25w είναι απο type c σε type c.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Nikos_96 said:

Στην συσκευασία ομως δεν έχει καλωδιο απο usb A σε C; Γιατι αυτός ο φορτιστής των 25w είναι απο type c σε type c.

Έχεις δίκιο Νίκο. Δεν θυμήθηκα όταν έκανα το post, ότι χρησιμοποιώ καλώδιο type-C to type-C που είχα διαθέσιμο στο σπίτι. 

Οπότε ο συγκεκριμένος φορτιστής δεν ταιριάζει με το μαμά καλώδιο που είναι usb A to type-C.

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_96 said:

Στην συσκευασία ομως δεν έχει καλωδιο απο usb A σε C; Γιατι αυτός ο φορτιστής των 25w είναι απο type c σε type c.

Εγώ γι αυτό πήρα και το καλώδιο μαζί. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χρήστος, Γιάννης και Βαγγέλης βοήθησαν να στηθεί σούπερ νέα gcam η οποία με απλό/εύκολο hdr+ enhanced πετυχαίνει ίδιο ή ακόμα και καλύτερο αποτέλεσμα από night sight της παλιάς. Δηλαδή το πλεονέκτημα της είναι ότι πλέον δεν φοβάστε για camera shake.

Λογικά αύριο θα ενημερωθεί και ο οδηγός. 

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2023 at 6:03 ΜΜ, Andrgry said:

Εντόπισα bug που δεν υπήρχε πριν την αναβάθμιση. Κλείδωμα οθόνης μέσω τρίτης εφαρμογής ή με τον nova launcher, πλέον δεν απενεργοποιεί άμεσα την οθόνη αλλά πάει στην οθόνη κλειδώματος για κάποια ελάχιστα δευτερόλεπτα και μετά απενεργοποιείται. Πραγματικά κουραστικό και αχρείαστο...

Για όσους έχουν τον nova και έχουν πρόβλημα με διπλό ταπ στο κλείδωμα οθόνης εδώ είναι η λύση 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simi.screenlock

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, adi32 said:

Για όσους έχουν τον nova και έχουν πρόβλημα με διπλό ταπ στο κλείδωμα οθόνης εδώ είναι η λύση 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simi.screenlock

Καλησπέρα, την εφαρμογή την έχω χρόνια σε όλα μου τα τηλέφωνα. Εννοείται ότι έχει δοκιμαστεί αλλά δεν λύνει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Έχει την ίδια συμπεριφορά με τον nova δλδ σε πετάει στην οθόνη κλειδώματος, δεν κλειδώνει άμεσα. Το πρόβλημα εμφανίσθηκε μετά το ui 5.0, μάλλον θα διορθωθεί με το 5.1. Ίδωμεν.....!!!  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andrgry said:

Καλησπέρα, την εφαρμογή την έχω χρόνια σε όλα μου τα τηλέφωνα. Εννοείται ότι έχει δοκιμαστεί αλλά δεν λύνει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Έχει την ίδια συμπεριφορά με τον nova δλδ σε πετάει στην οθόνη κλειδώματος, δεν κλειδώνει άμεσα. Το πρόβλημα εμφανίσθηκε μετά το ui 5.0, μάλλον θα διορθωθεί με το 5.1. Ίδωμεν.....!!!  

Βάζεις αυτή την επιλογή και είσαι οκ 

H οθονη σβηνει αμεσα δειχνει ενα ρολοι 2'' και κλειδωνει μετα

Screenshot_20230323_132913_Screen Lock.jpg

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, adi32 said:

Βάζεις αυτή την επιλογή και είσαι οκ 

H οθονη σβηνει αμεσα δειχνει ενα ρολοι 2'' και κλειδωνει μετα

Screenshot_20230323_132913_Screen Lock.jpg

Φίλε μου το γνωρίζω αυτό. Όμως έχει και επιλογές ξεκλειδώματος χρησιμοποιώντας αυτή την επιλογή που δεν με βολεύει καμία για τη χρήση που κάνω εγώ. Να μην μπω τώρα σε εκτεταμένες λεπτομέρειες πχ είτε άμεσα δεν ξεκλειδώνει με δαχτυλικό, είτε με απλό πάτημα δεν δείχνει το always on display, όπως το έχω ρυθμισμένο κλπ. οκ εμένα δεν με βολεύει, μάλλον έπρεπε να το διευκρινίσω αρχικώς, κάποιον άλλον μπορεί να τον βολεύει. Καλό απόγευμα!!!!

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις ειδοποιησεις

Στο προηγουμενο κινητο ειχα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy&hl=en&gl=US

Τωρα βλεπω οτι σε μερικες εφαρμογες δε με ειδοποιει εγκαιρα

Δε θελω να εχω AOD και θελω να αναβει ενα φωτακι στην οθονη οταν ερχεται κατι 

Υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη που να ειναι αξιοπιστη και αμεση?

(εχω ενεργη την εξοικονομιση και στις εφαρμογες που θελω τις εχω χωρις περιορισμο αλλα σε αλλες ερχεται αμεσα σε αλλες οχι)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...