Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

37 minutes ago, adi32 said:

Πότε θα πάρουμε OneUI 5.1? 

Screenshot_20230318_202607_GSam Battery Monitor.jpg

σύντομα, αν σκεφτείς το απλό την έχει πάρει ήδη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, adi32 said:

Πότε θα πάρουμε OneUI 5.1? 

Screenshot_20230318_202607_GSam Battery Monitor.jpg

Αν έχεις rom της Cosmote αργεί λίγο παραπάνω. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2023 at 9:39 ΠΜ, adi32 said:

Πηρα το Α52s και θελω να το φερω στα μετρα μου. Να κανω disable καποιες εφαρμογες της Samsung? Οταν κανω διπλο ταπ με τον nova θελω να κλεινει αμεσα η οθονη οπως με τον μαμα launcher και οχι να πηγαινει στη lock screen και μετα παλι να θελει διπλο ταπ. Γινεται ?

https://forum.xda-developers.com/t/double-tap-to-sleep-issue-december-patch.4530907/

Για όσους έχουν τον nova και έχουν πρόβλημα με διπλό ταπ στο κλείδωμα οθόνης εδώ είναι η λύση 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simi.screenlock

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους φιλοτιμήθηκα και έγραψα τον οδηγό και στο νέο γκρουπ. 

Μπαίνετε εδώ https://t.me/hellasmobiles
Για να μην σας πετάξει το μποτ, πατάτε στο κουμπάκι "Πατα εδώ" που βγαζει στο μήνυμα που σας ταγκάρει με το που μπειτε.

Και μετά βρείτε τον οδηγό εδώ https://t.me/hellasmobiles/135376 

Αν έχει λάθη ο οδηγός, σχολιάστε μου να το δω. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καμιά θήκη μαλακή (για τις πτώσεις) και να καλύπτει καλά τις κάμερες? 

Έχω τη nilkin αλλά είναι σκληρή και τις κάμερες τις πιάνεις κατά λάθος με τα δάχτυλα 

Κάτι τέτοιο? 

https://www.skroutz.gr/s/29384277/iNOS-Soft-TPU-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-A52.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Καμιά θήκη μαλακή (για τις πτώσεις) και να καλύπτει καλά τις κάμερες? 
Έχω τη nilkin αλλά είναι σκληρή και τις κάμερες τις πιάνεις κατά λάθος με τα δάχτυλα 
Κάτι τέτοιο? 
https://www.skroutz.gr/s/29384277/iNOS-Soft-TPU-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-A52.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share
Την έχω από την πρώτη στιγμή που πήρα το κινητό σε μπλε σκούρο, μια χαρά και τέλεια εφαρμογή

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2023 at 8:30 ΜΜ, Antretng said:

Δεν θα ειναι νεα. Απλα το λινκ θα αντικαταστουσα γιατι εφυγα απο το παλιο γκρουπ και δεν υπαρχει πια. 

Ειναι καποιος που δεν εχει τα αρχεια; Δεν εχω φιλοτιμηθει ακομα να γραψω εκ νεου τον οδηγο. 

Αντρέα σε ευχαριστούμε πολύ. Έβαλα τo second alternative,αλλά την r15 και το xml σου. Αψογα όλα! 

Για τα λάθη που λες, είδα ότι έχεις γράψει στο changelog του οδηγού "19/3/24" . Αν είναι κάποιο easter egg ή inside joke, σορυ 😆

Απορία: Υπάρχει κάποιο λινκ ή γενικά ποστ, που να εξηγεί τα options Leica, LDR, pro ,RES,  στο πλάι του viewfinder? 

Edited by djtron
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Antretng said:

Επιτέλους φιλοτιμήθηκα και έγραψα τον οδηγό και στο νέο γκρουπ. 

Μπαίνετε εδώ https://t.me/hellasmobiles
Για να μην σας πετάξει το μποτ, πατάτε στο κουμπάκι "Πατα εδώ" που βγαζει στο μήνυμα που σας ταγκάρει με το που μπειτε.

Και μετά βρείτε τον οδηγό εδώ https://t.me/hellasmobiles/135376 

Αν έχει λάθη ο οδηγός, σχολιάστε μου να το δω. 

Πουθενά δεν εμφανίζεται "Πάτα εδώ" και φυσικά δεν προχωράει τίποτε!

tag.png

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, djtron said:

Αντρέα σε ευχαριστούμε πολύ. Έβαλα τo second alternative,αλλά την r15 και το xml σου. Αψογα όλα! 

Για τα λάθη που λες, είδα ότι έχεις γράψει στο changelog του οδηγού "19/3/24" . Αν είναι κάποιο easter egg ή inside joke, σορυ 😆

Απορία: Υπάρχει κάποιο λινκ ή γενικά ποστ, που να εξηγεί τα options Leica, LDR, pro ,RES,  στο πλάι του viewfinder? 

Ναι τυπογραφικό ήταν 🤣

Res είναι αν έχεις βάλει ρύθμιση για υψηλότερη ανάλυση (δεν αξίζει απλά κάνει interpolation).

Ldr είναι low dynamic range για αν θες σκοτεινές σκιές.

Pro βγάζει επιλογές shutter speed και iso αν θυμάμαι καλά.

Leica αυξάνει φωτεινότητα και βάζει και λίγο βινιετα (σκοτεινιάζει τις γωνίες).

Link to comment
Share on other sites

Αν πάνε κανονικά, σήμερα θα πρέπει να μας έρθει η ενημέρωση Μαρτίου μαζί με το UI 5.1. Στις 20 Φεβρουαρίου ήρθε η προηγούμενη το μεσημέρι. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ περίεργη η κατάσταση αυτό το μήνα. Αρχές του μήνα δόθηκε η 5.1 στη Ν. Κορέα. Έμεινε εκεί. Την Παρασκευή δόθηκε η 5 με patch Μαρτίου σε κάποιες χώρες της Λατινικής Αμερικής. Για να δούμε πώς θα εξελιχθεί...

Link to comment
Share on other sites

Πως κλεινουμε τις ενημερωσεις?

Το κινητο αγου ελυσα και το προβλημα του διπλου ταπ στο νοβα μου αρεσει οπως ειναι και παει σφαιρα και δε θελω να την πατησω.

Αν κανεις ενημερωση γυρναει μετα πισω?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, adi32 said:

Πως κλεινουμε τις ενημερωσεις?

Το κινητο αγου ελυσα και το προβλημα του διπλου ταπ στο νοβα μου αρεσει οπως ειναι και παει σφαιρα και δε θελω να την πατησω.

Αν κανεις ενημερωση γυρναει μετα πισω?

Από τις ρυθμίσεις...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2023 at 4:49 ΜΜ, taliban said:

Την έχω από την πρώτη στιγμή που πήρα το κινητό σε μπλε σκούρο, μια χαρά και τέλεια εφαρμογή

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το παρηγγειλα 

Απο tempered που να μην κανει δαχτυλιες να μη καθρεπτιζει και να δουλευει καλα το fingerprint?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, adi32 said:

το παρηγγειλα 

Απο tempered που να μην κανει δαχτυλιες να μη καθρεπτιζει και να δουλευει καλα το fingerprint?

https://www.skroutz.gr/s/28104490/Spigen-ALM-Glass-FC-Tempered-Glass-Galaxy-A52-A52s.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Κορυφαίο. Δεν δυσκολεύει το δακτυλικό αποτύπωμα, δεν μαζεύει δακτυλιές ή σκόνη και έχει στη συσκευασία ένα πλαίσιο που σε βοηθάει να το τοποθετήσεις μόνος σου πανεύκολα.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, green dragon said:

https://www.skroutz.gr/s/28104490/Spigen-ALM-Glass-FC-Tempered-Glass-Galaxy-A52-A52s.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Κορυφαίο. Δεν δυσκολεύει το δακτυλικό αποτύπωμα, δεν μαζεύει δακτυλιές ή σκόνη και έχει στη συσκευασία ένα πλαίσιο που σε βοηθάει να το τοποθετήσεις μόνος σου πανεύκολα.

Αυτό το πλαίσιο που απεικονίζει στη φωτογραφία τι είναι; Υπάρχει στη συσκευασία μέσα ή για αναπαράσταση το έβαλαν;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, evris2013 said:

Αυτό το πλαίσιο που απεικονίζει στη φωτογραφία τι είναι; Υπάρχει στη συσκευασία μέσα ή για αναπαράσταση το έβαλαν;

Οδηγός τοποθέτησης είναι και ναι υπάρχει μέσα. Σε βοηθάει να βάλεις σωστά το τζαμακι.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, evris2013 said:

Αυτό το πλαίσιο που απεικονίζει στη φωτογραφία τι είναι; Υπάρχει στη συσκευασία μέσα ή για αναπαράσταση το έβαλαν;

Όχι βρε. Υπάρχει κανονικά. Το τοποθετείς στο κινητό και στον χώρο που αφήνει στην οθόνη ταιριάζει επακριβώς το τζαμάκι.

Χωρίς να κινδυνεύει να μπει στραβά η να αφήσει φουσκάλες. Είναι ταμάμ για εύκολη τοποθέτηση ακόμη και για εμένα που είμαι ατζαμής και δεν πιάνουν καθόλου τα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, green dragon said:

Όχι βρε. Υπάρχει κανονικά. Το τοποθετείς στο κινητό και στον χώρο που αφήνει στην οθόνη ταιριάζει επακριβώς το τζαμάκι.

Χωρίς να κινδυνεύει να μπει στραβά η να αφήσει φουσκάλες. Είναι ταμάμ για εύκολη τοποθέτηση ακόμη και για εμένα που είμαι ατζαμής και δεν πιάνουν καθόλου τα χέρια μου.

Ωραία, γιατί πρώτη φορά βλέπω τζαμάκι με πλαίσιο γι αυτό ρώτησα.

Είναι και κάποιοι που γελάνε αντί να απαντήσουν σε κάθε ανάρτηση μου και περιμένουν σαν τα κοράκια από πάνω  να δούνε τι θα γράψω... Έλεος!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, evris2013 said:

Ωραία, γιατί πρώτη φορά βλέπω τζαμάκι με πλαίσιο γι αυτό ρώτησα.

Είναι και κάποιοι που γελάνε αντί να απαντήσουν σε κάθε ανάρτηση μου και περιμένουν σαν τα κοράκια από πάνω  να δούνε τι θα γράψω... Έλεος!!!

Εντάξει, μην αγχώνεσαι και μην παρεξηγείσαι. Και εγώ έβαλα φατσούλα, αλλά σου απάντησα κιόλας.

Το τζαμάκι είναι τέλειο και πανεύκολο στη τοποθέτηση. Με γειά!👍

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, green dragon said:

Εντάξει, μην αγχώνεσαι και μην παρεξηγείσαι. Και εγώ έβαλα φατσούλα, αλλά σου απάντησα κιόλας.

Το τζαμάκι είναι τέλειο και πανεύκολο στη τοποθέτηση. Με γειά!👍

Δεν το είπα για σένα. Αυτοί ξέρουν ποιοί είναι! Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

@green dragon Όπως σε είπα και πιο πάνω, δεν έχασαν την ευκαιρία τους! 
 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το team! Χθες παρελαβα το κινητο απο service λογο του προβληματος με την οθονη στη συζητηση που ειχαμε εδω στο forum για το τρεμοπεγμα..Εγινε αντικατασταση οθονης,μπαταριας κ κονεκτορα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...