Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, tsoutsoudis said:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! 

Κ σε μένα νομίζω το κάνει όταν είμαι με δεδομένα και όχι με wifi... 

Για να καταλάβω, μπορώ να το στείλω σε όποιο Service θέλω εγώ και θα το διορθώσουν δωρεάν εφοσων είναι στην εγγύηση? 

Εφόσον είναι στην εγγύηση ναι 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

7 ώρες πριν, tsoutsoudis said:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! 

Κ σε μένα νομίζω το κάνει όταν είμαι με δεδομένα και όχι με wifi... 

Για να καταλάβω, μπορώ να το στείλω σε όποιο Service θέλω εγώ και θα το διορθώσουν δωρεάν εφοσων είναι στην εγγύηση? 

Εγγύηση έχεις σίγουρα μιας και δεν έχουν περάσει τα 2 χρόνια της. Ανάλογα ποτε το αγόρασες, έχειςσιγουρα πάνω  από 3 μήνες υπόλοιπο. Δεν χρειάζεται αποδεικτικό αγοράς μιας και διαπιστώνεται από το ΙΜΕΙ κατά τον έλεγχο στο service. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, apogee said:

Εγγύηση έχεις σίγουρα μιας και δεν έχουν περάσει τα 2 χρόνια της. Ανάλογα ποτε το αγόρασες, έχειςσιγουρα πάνω  από 3 μήνες υπόλοιπο. Δεν χρειάζεται αποδεικτικό αγοράς μιας και διαπιστώνεται από το ΙΜΕΙ κατά τον έλεγχο στο service. 

Είναι όλα σωστά αυτά που λες. Εγώ προτείνω επιπλέον, όποιος θυμάται το κατάστημα από όπου έγινε η αγορά να ζητήσει αντίγραφο απόδειξης αγοράς.

Δεν κοστίζει τίποτα, θα το παραλάβει στο mail του και είναι πολλαπλά χρήσιμο. Μπορεί κάποια στιγμή να αλλάξει η πολιτική της εταιρείας ή να πέσει σε περίεργο υπάλληλο ή να θελήσει να το πουλήσει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tolisfar said:

Αυτο που λέτε τι ακριβώς είναι;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

IMG-20211228-WA0013.jpg

photo_2022-02-10_20-41-46.jpg

Screenshot_20220318-235746_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα. Οχι ευτυχώς κάτι τέτοιο δεν έχω. Σε ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα συνέβη κάτι τέτοιο προς το παρόν. Ίσως να το διόρθωσαν 1 χρόνο μετά... 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Ούτε σε μένα συνέβη κάτι τέτοιο προς το παρόν. Ίσως να το διόρθωσαν 1 χρόνο μετά... 

Δυστυχώς δεν διορθώνεται με λογισμικό. Αφορά παρτίδα με προβληματικό hardware  και γι'αυτό κάνουν αντικατάσταση μερών του κινητού. Οποίος το έχει παρατηρήσει, καλό είναι να το αντιμετωπίσει εντός εγγύησης. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, apogee said:

Δυστυχώς δεν διορθώνεται με λογισμικό. Αφορά παρτίδα με προβληματικό hardware  και γι'αυτό κάνουν αντικατάσταση μερών του κινητού. Οποίος το έχει παρατηρήσει, καλό είναι να το αντιμετωπίσει εντός εγγύησης. 

Αυτό λέω. Εγώ την αγόρασα τον Σεπτέμβριο του 2022. Ένα χρόνο μετά την επίσημη κυκλοφορία από τις πρώτες παρτίδες. Ε δεν νομίζω να μη βελτίωσαν το hardware από τότε! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, evris2013 said:

Αυτό λέω. Εγώ την αγόρασα τον Σεπτέμβριο του 2022. Ένα χρόνο μετά την επίσημη κυκλοφορία από τις πρώτες παρτίδες. Ε δεν νομίζω να μη βελτίωσαν το hardware από τότε! 

Αν είχες πρόβλημα θα το είχες δει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Αυτό λέω. Εγώ την αγόρασα τον Σεπτέμβριο του 2022. Ένα χρόνο μετά την επίσημη κυκλοφορία από τις πρώτες παρτίδες. Ε δεν νομίζω να μη βελτίωσαν το hardware από τότε! 

 

40 minutes ago, challenge143 said:

Αν είχες πρόβλημα θα το είχες δει. 

Καλησπέρα, την ίδια περίοδο έχω αγοράσει το δικό μου και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Προφανώς και έχει  βελτιωθεί το hardware. 

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το αγόρασα τέλος Ιανουαρίου 2023 και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, παρόλο που στον χώρο εργασίας μου έχω σήμα με δυσκολία.

Προφανώς είναι άλλες παρτίδες hardware.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mark_K said:

Μια εικόνα από την βελτιωμένη καλωδιοταινία.33145145c04398033eaa1403122594ae.jpg

Η διαφορά που βρίσκεται; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το Α52s και θελω να το φερω στα μετρα μου. Να κανω disable καποιες εφαρμογες της Samsung? Οταν κανω διπλο ταπ με τον nova θελω να κλεινει αμεσα η οθονη οπως με τον μαμα launcher και οχι να πηγαινει στη lock screen και μετα παλι να θελει διπλο ταπ. Γινεται ?

https://forum.xda-developers.com/t/double-tap-to-sleep-issue-december-patch.4530907/

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά που βρίσκεται; 
Στην θωράκιση. Δεν υπήρχε στο αρχικό ανταλλακτικό και αυτό δημιουργούσε το πρόβλημα.
Επίσης, αν θυμάμαι καλά, με update είχε ρίξει και την ισχύ στο 2G για να αποφύγει το πρόβλημα. Δηλαδή και βελτιωμένο κομμάτι να μην φοράει ένα τηλέφωνο, εάν είναι ενημερωμένο μπορεί να μην το παρουσιάσει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με το flickering. Έβαλα την Sim στην μεγάλη υποδοχή (αυτή που μπαίνει και η κάρτα SD) και μέχρι στιγμής δεν μου το έχει ξανακάνει. Λέτε να είναι τυχαίο? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tsoutsoudis said:

Παιδιά σχετικά με το flickering. Έβαλα την Sim στην μεγάλη υποδοχή (αυτή που μπαίνει και η κάρτα SD) και μέχρι στιγμής δεν μου το έχει ξανακάνει. Λέτε να είναι τυχαίο? 

Ναΐ μάλλον τυχαίο θα είναι. 

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2023 at 7:52 ΜΜ, Antretng said:

Παιδια τα λινκς που ειχα για gcam δεν δουλευουν. 

Συντομα θα ανεβασω νεα απο το νεο γκρουπ που ειμαι. 

Ευχαριστω και σορρυ για οσους δεν τα βρισκουν. 

Αντρέα ποτε θα ειναι περιπου ετοιμη η νεα gcam? Ανυπομονουμε για τη νεα σου δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σχετικα με τα δικα σας τηλεφωνα

Οταν το φορτιζεται 100% μετα ποσο σας λεει οτι σας βγαζει σε ωρες?Εμενα μετα απο 5 μηνες που το χω μου βγαζει 1 μερα και 6 ωρες(σιγουρα μαθαινει πως το χρησιμοποιω)αλλα μου κανει εντυπωση.Το φορτιζω με τον 25watt φορτιστη δεν ξερω αν παιζει καποιον ρολο αυτο

Πριν κανα μηνα μου ελεγε 2 ημερες και 2 ωρες

Edited by billmes1981

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το φορτίζω με τον 25watt φορτιστή και απο την αρχή που το αγόρασα 

μου έβγαζε αμέσως μετα τη φόρτιση "2 μέρες και 2 ώρες" υπολοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το φορτίζω με τον 25watt φορτιστή και απο την αρχή που το αγόρασα 
μου έβγαζε αμέσως μετα τη φόρτιση "2 μέρες και 2 ώρες" υπολοιπο.
Παιδια μια ερωτηση σχετικα με τα δικα σας τηλεφωνα

Οταν το φορτιζεται 100% μετα ποσο σας λεει οτι σας βγαζει σε ωρες?Εμενα μετα απο 5 μηνες που το χω μου βγαζει 1 μερα και 6 ωρες(σιγουρα μαθαινει πως το χρησιμοποιω)αλλα μου κανει εντυπωση.Το φορτιζω με τον 25watt φορτιστη δεν ξερω αν παιζει καποιον ρολο αυτο

Πριν κανα μηνα μου ελεγε 2 ημερες και 2 ωρες
Αυτό είναι και το maximum που βγάζει και είναι λάθος.
Ακόμα και σε idle κατάσταση να το έχεις και να σου βγάλει 5 μέρες αυτό θα λέει το ίδιο.
Νομίζω κάπου είδα στο OneUI 5.1 αυτό διορθώνεται, νομίζω...
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tsoutsoudis said:

Παιδιά σχετικά με το flickering. Έβαλα την Sim στην μεγάλη υποδοχή (αυτή που μπαίνει και η κάρτα SD) και μέχρι στιγμής δεν μου το έχει ξανακάνει. Λέτε να είναι τυχαίο? 

σαν να θυμάμαι ότι από κάποιον είχε αναφερθεί ότι η κάρτα sim  δουλεύει καλύτερα σε αυτή την θέση. 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, christos_087 said:

Αντρέα ποτε θα ειναι περιπου ετοιμη η νεα gcam? Ανυπομονουμε για τη νεα σου δουλεια

Δεν θα ειναι νεα. Απλα το λινκ θα αντικαταστουσα γιατι εφυγα απο το παλιο γκρουπ και δεν υπαρχει πια. 

Ειναι καποιος που δεν εχει τα αρχεια; Δεν εχω φιλοτιμηθει ακομα να γραψω εκ νεου τον οδηγο. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...