Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

32 minutes ago, nplatis said:

Πάντως αφού βάλεις τζαμάκι, καλό είναι να ξαναπεράσεις τα αποτυπώματα που θέλεις, θα είναι καλύτερη η αναγνώριση.

Ναι, οκ. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

29 minutes ago, billmes1981 said:

Παιδια κανα νεοτερο για την 5.1?Λετε να παμε για Απριλιο?

Συνήθως οι μηνιαίες ενημερώσεις γίνονται 15 με 17 του μήνα. Του Ιανουαρίου καθυστέρησε πολύ και ήρθε 7 Φεβρουαρίου και του Φεβρουαρίου ήρθε στις 20 Φεβρουαρίου. Αυτά σε μένα που έχω Cosmote rom και καθυστερούν. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, evris2013 said:

Συνήθως οι μηνιαίες ενημερώσεις γίνονται 15 με 17 του μήνα. Του Ιανουαρίου καθυστέρησε πολύ και ήρθε 7 Φεβρουαρίου και του Φεβρουαρίου ήρθε στις 20 Φεβρουαρίου. Αυτά σε μένα που έχω Cosmote rom και καθυστερούν. 

Και γω Cosmote εχω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!

1,5 χρονο κατοχος του κινητου και δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι τωρα.

Πριν κανενα μηνα αρχισε και εμενα να κανει αυτο το flickering στην μιση οθονη, σπανια βεβαια αλλα το κανει. Επειδη διαβαζω οτι αρκετοι ειχαν αυτο το προβλημα, μπορειτε να μου πειτε πως να κινηθω; Το service της samsung εχει βρει τροπο να το διορθωνει ή θα το στείλω και θα μου κανει τα ιδια μετα;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tsoutsoudis said:

Καλησπέρα σε ολους!

1,5 χρονο κατοχος του κινητου και δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι τωρα.

Πριν κανενα μηνα αρχισε και εμενα να κανει αυτο το flickering στην μιση οθονη, σπανια βεβαια αλλα το κανει. Επειδη διαβαζω οτι αρκετοι ειχαν αυτο το προβλημα, μπορειτε να μου πειτε πως να κινηθω; Το service της samsung εχει βρει τροπο να το διορθωνει ή θα το στείλω και θα μου κανει τα ιδια μετα;

Σε κάποιους διορθώθηκε με αλλαγή μπαταρίας σε κάποιους άλλους με αλλαγή οθόνης και σε μερικούς ακόμα με αλλαγή και στα δύο. Οπότε το πας στο service και τους ρωτάς αν γίνεται να σου αλλάξουν και τα δύο

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, tsoutsoudis said:

Καλησπέρα σε ολους!

1,5 χρονο κατοχος του κινητου και δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι τωρα.

Πριν κανενα μηνα αρχισε και εμενα να κανει αυτο το flickering στην μιση οθονη, σπανια βεβαια αλλα το κανει. Επειδη διαβαζω οτι αρκετοι ειχαν αυτο το προβλημα, μπορειτε να μου πειτε πως να κινηθω; Το service της samsung εχει βρει τροπο να το διορθωνει ή θα το στείλω και θα μου κανει τα ιδια μετα;

Καλησπερα! Να σε ρωτησω,αυτο στο κανει και οταν το χρησιμοποιείς ή οχι?..εμενα το κανει οταν ειμαι στη δουλεία στα υπογεια και οταν το βγαζω απτη τσεπη το βλεπω,αλλα μονο εκει...και προσπαθω να καταλαβω τοσο καιρο τι το επηρεάζει ωστε να το κανει....γενικοτερα αν ειμαι καπου αλλου ειτε σπιτι ειτε οπουδήποτε δεν το κανει..

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, StathisTas1989 said:

Καλησπερα! Να σε ρωτησω,αυτο στο κανει και οταν το χρησιμοποιείς ή οχι?..εμενα το κανει οταν ειμαι στη δουλεία στα υπογεια και οταν το βγαζω απτη τσεπη το βλεπω,αλλα μονο εκει...και προσπαθω να καταλαβω τοσο καιρο τι το επηρεάζει ωστε να το κανει....γενικοτερα αν ειμαι καπου αλλου ειτε σπιτι ειτε οπουδήποτε δεν το κανει..

Εμφανίζεται στους περισσότερους όταν δεν υπάρχει καλό σήμα 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αλλάζουν οθόνη και μπαταρία, αλλά αυτό που φαίνεται να δημιουργεί το πρόβλημα και επίσης πρέπει να αλλάξει είναι μια καλωδιοταινία. Είναι σαν να έχει έξτρα θωράκιση το βελτιωμένο ανταλλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sotosok said:

Εμφανίζεται στους περισσότερους όταν δεν υπάρχει καλό σήμα 

Μπραβο παλικαρι μ,αυτο ηλπιζα καποιος να μου πει γιατι αυτο υποψιαζομουν και ελεγα μηπως φταιει το σημα ή που προσπαθει να βρει δίκτυο ίντερνετ,δεν γινεται να το κανει μονο οταν βρισκομαι στα υπόγεια κατω απο το μετρό...τωρα αυτο το αφηνω ή αφήνουμε,ή παει για service?τι αποψη εχεις?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, StathisTas1989 said:

Μπραβο παλικαρι μ,αυτο ηλπιζα καποιος να μου πει γιατι αυτο υποψιαζομουν και ελεγα μηπως φταιει το σημα ή που προσπαθει να βρει δίκτυο ίντερνετ,δεν γινεται να το κανει μονο οταν βρισκομαι στα υπόγεια κατω απο το μετρό...τωρα αυτο το αφηνω ή αφήνουμε,ή παει για service?τι αποψη εχεις?

Εγώ προσωπικά θα το έστελνα για service  γιατί θα το κρατήσω αρκετό καιρό ακόμα,αυτο που έχω εγώ πάει τρένο χωρίς θέματα, τα έχουμε πληρώσει γιατί να μην μπορείς να χαρείς το τηλέφωνο σου 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα το έστελνα για service  γιατί θα το κρατήσω αρκετό καιρό ακόμα,αυτο που έχω εγώ πάει τρένο χωρίς θέματα, τα έχουμε πληρώσει γιατί να μην μπορείς να χαρείς το τηλέφωνο σου 
Σωστά. Αλλά παιδιά μόνο smartec.
Φίλος μου, το πήγε σε άλλο service για το ίδιο θέμα, λόγω γνωριμίας μιας και του είχαν εγγυηθεί ότι θα το φτιάξουν. Τελικά μετά από μια βδομάδα του έκαναν αντικατάσταση συσκευής(περίεργο, όντως).
Με την καινούρια που πήρε αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα(ναι, συμβαίνει όταν είναι χάλια το σήμα, σε ρίχνει σε δίκτυο 2G και το οποίο τυχαίνει να είναι επίσης αδύναμο).
Την 2η συσκευή την πήγε smartec, του άλλαξαν οθόνη, μπαταρία και καλωδιοταινία, και φαίνεται να είναι εντάξει 1 μήνα τώρα(μένει σε περιοχή που είναι οριακό το σήμα, οπότε έχει τις κατάλληλες συνθήκες για σίγουρη δοκιμή).
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να δει αν δουλευει αυτο για τις ειδοποιησεις με aod κλειστη?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy&hl=en_US&pli=1

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το flickering στη οθόνη :

Είχα το ίδιο πρόβλημα όπως το περιγράφετε όλοι. Πήγα στο εξουσιοδοτημένο σέρβις στο Γέρακα γιατί ήταν το πιο κοντινό μου. Το παρέλαβαν, μου έδωσαν συσκευή αντικατάστασης ( είχαν διαθέσιμη - μη το θεωρείτε δεδομένο) και την επόμενη ημέρα το μεσημέρι με πήραν τηλέφωνο να παραλάβω. Έγινε αντικατάσταση μητρικής, μπαταρίας και οθόνης εντός εγγύησης χωρίς καμία χρέωση. Το τηλέφωνό πλέον είναι άψογο και δεν έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο ακόμα και σε ακραίες συνθήκες σήματος. Ναι έχει να κάνει με τη λήψη και διορθώνεται μόνο έτσι. Η οθόνη αλλάζει μαζί με την μπαταρία σαν ένα ενιαίο ανταλλακτικό. 

Όλοι είστε σε εγγύηση ακόμα, οπότε κάντε το. 

Ελπίζω να βοηθησα. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, adi32 said:

Μπορει καποιος να δει αν δουλευει αυτο για τις ειδοποιησεις με aod κλειστη?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy&hl=en_US&pli=1

 

και γιατι δεν το δοκιμαζεις εσυ ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, adi32 said:

Δεν το έχω.

Σκέπτομαι να το αγοράσω 

Γιατί να το βάλεις αυτό αφου θα έχεις την AOD κλειστή; ΆΝ είναι κλειστή η AOD μπορείς να την ρυθμίσεις να ανάβει μόνο όταν έρχοντε ειδοποιήσεις οπότε θα είναι και το ίδιο χρήσιμη..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikos_96 said:

Γιατί να το βάλεις αυτό αφου θα έχεις την AOD κλειστή; ΆΝ είναι κλειστή η AOD μπορείς να την ρυθμίσεις να ανάβει μόνο όταν έρχοντε ειδοποιήσεις οπότε θα είναι και το ίδιο χρήσιμη..

Απλά το έχω βολευτεί σε άλλο κινητό. 

Αν κάνω αυτό που λες μένει κάποιο εικονίδιο αναμμένο μέχρι να δεις την ειδοποίηση? 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, adi32 said:

Απλά το έχω βολευτεί σε άλλο κινητό. 

Αν κάνω αυτό που λες μένει κάποιο εικονίδιο αναμμένο μέχρι να δεις την ειδοποίηση? 

Άν το βάλεις μόνο ''εμφάνιση για νέες ειδοποιήσεις'' όταν σου έρχεται κάποιο μήνυμα θα παραμένει ανοιχτό το AOD να σου δείχνει την ειδοποίηση μαζί με τις άλλες πληροφορίες (ώρα, ημερομηνία) μέχρι να το διαβάσεις.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_96 said:

Άν το βάλεις μόνο ''εμφάνιση για νέες ειδοποιήσεις'' όταν σου έρχεται κάποιο μήνυμα θα παραμένει ανοιχτό το AOD να σου δείχνει την ειδοποίηση μαζί με τις άλλες πληροφορίες (ώρα, ημερομηνία) μέχρι να το διαβάσεις.

Θα ηθελα να εμφανιζει απλα ενα εικονιδιο ή φωτακι απλα που αναβοσβηνει 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, adi32 said:

Θα ηθελα να εμφανιζει απλα ενα εικονιδιο ή φωτακι απλα που αναβοσβηνει 

Που έχει led ειδοποίησης η συσκευή;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, adi32 said:

Θα ηθελα να εμφανιζει απλα ενα εικονιδιο ή φωτακι απλα που αναβοσβηνει 

Κατέβασε το notifications lights for Samsung 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, adi32 said:

Θα ηθελα να εμφανιζει απλα ενα εικονιδιο ή φωτακι απλα που αναβοσβηνει 

Πάντως λειτουργεί. Βγάζει ένα πορτοκαλί λαμπάκι πάνω δεξιά. Το always on display εξαφανίζετε...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! 

Κ σε μένα νομίζω το κάνει όταν είμαι με δεδομένα και όχι με wifi... 

Για να καταλάβω, μπορώ να το στείλω σε όποιο Service θέλω εγώ και θα το διορθώσουν δωρεάν εφοσων είναι στην εγγύηση? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...