Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, boymanos said:

Τετοια διαβαζει η sammy για το Α52s και δεν θα μας ξαναφερει σειρα Α με snap, δεν μας εφερε και το Α73, ασχημα τα πραγματα. Αργα καταλαβε οτι μονο με snap πουλαει και θα γελασει λιγο το χειλακι της μετα απο τις πτωσεις των πωλησεων, οποτε απαιτουμε κινητα μονο με snap και στη σειρα A.

Αυτές οι περίεργες καταστάσεις με τις rom δεν νομίζω να υπάρχουν αλλού εκτός της χώρας μας. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

29 minutes ago, evris2013 said:

Αυτές οι περίεργες καταστάσεις με τις rom δεν νομίζω να υπάρχουν αλλού εκτός της χώρας μας. 

Το κακο φιλε μου ξερεις ποιο ειναι? Μου αρεσει το Α73. κυκλοφορει στην αγγλια, και να το αγορασω αν παθει κατι δεν θα μου το αναγνωρισει η samsung γιατι δεν κυκλοφοραει εδω, αυτες ειναι οι ιστοριες τρελας με αυτη την εταιρεια και σε εξαναγκαζει να αγορασεις μονο αυτο που φερνει αυτη στην ελλαδα και στην ευρωπη.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boymanos said:

Τετοια διαβαζει η sammy για το Α52s και δεν θα μας ξαναφερει σειρα Α με snap, δεν μας εφερε και το Α73, ασχημα τα πραγματα. Αργα καταλαβε οτι μονο με snap πουλαει και θα γελασει λιγο το χειλακι της μετα απο τις πτωσεις των πωλησεων, οποτε απαιτουμε κινητα μονο με snap και στη σειρα A. ( να δουμε και πωλησεις θα κανει το Α54 με τον exynos σε σχεση με το Α52s )

Το  A52s ειναι πυροτεχνημα εκτος προγραμματισμου ετυχε εκεινο το διαστημα να υπαρχουν ελλειψεις σε  cpu.Τωρα επανηλθε στα σταθερα σκουπιδια του 1280 , 1380 κτλ.

25 minutes ago, boymanos said:

Το κακο φιλε μου ξερεις ποιο ειναι? Μου αρεσει το Α73. κυκλοφορει στην αγγλια, και να το αγορασω αν παθει κατι δεν θα μου το αναγνωρισει η samsung γιατι δεν κυκλοφοραει εδω, αυτες ειναι οι ιστοριες τρελας με αυτη την εταιρεια και σε εξαναγκαζει να αγορασεις μονο αυτο που φερνει αυτη στην ελλαδα και στην ευρωπη.

Δεν χρειαζεσαι να αγχωνεσαι πλεον θα ερθουν αμεσα διαφορες συσκευες μεσαιας κατηγοριας οχι της sammy με τον 8+ gen 1 οποτε...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις Sammy όμως θα υποστείς τον Exynos στη μεσαία κατηγορία. Αν και δεν ξέρω σε τι ακριβώς υστερεί σε σχέση με τον snap. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Αν θέλεις Sammy όμως θα υποστείς τον Exynos στη μεσαία κατηγορία. Αν και δεν ξέρω σε τι ακριβώς υστερεί σε σχέση με τον snap. 

ετσι παει λογικα το θεμα, αλλα φημολογειτε εντονα οτι θα βγαλει το s23 fe ειτε με τον 8 gen 1 ή τον 8 gen 2, οποτε θα εχουμε και ενα σκαλι πιο πανω απο την σειρα Α.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, boymanos said:

ετσι παει λογικα το θεμα, αλλα φημολογειτε εντονα οτι θα βγαλει το s23 fe ειτε με τον 8 gen 1 ή τον 8 gen 2, οποτε θα εχουμε και ενα σκαλι πιο πανω απο την σειρα Α.

Ναι το διάβασα κι αυτό. Το σκέφτομαι για επόμενη αγορά, ή αν μπορέσω θέλω να δοκιμάσω και το πενάκι του Ultra. Έτσι από περιέργεια... 

Edit: Μόλις πήρα κι εγώ την ενημέρωση του Φεβρουαρίου. Δεν άργησε πολύ αυτή τη φορά. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση παρατηρώ πολύ αργή ανταπόκριση στην περιστροφή οθόνης. Περιστέφω τη συσκευή από portrait σε landscape και αργεί πολύ να ακολουθήσει και η εικόνα. Το έχει κανείς άλλος; Υπάρχει κάποιο διαγνωστικό;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει βρεθεί κάποια λύση για όταν μερικές φορές δεν λειτουργεί η αφή μετά από κλήσεις; Τι μπορεί να φταίει; Προσπαθώ να αποφύγω το factory reset... Όσο κι αν μου αρέσει να στήνω συσκευές από την αρχή δεν έχω καθόλου χρόνο αυτό το διάστημα. Αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση με Volume Down και Power off αρκετά συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα λινκς που ειχα για gcam δεν δουλευουν. 

Συντομα θα ανεβασω νεα απο το νεο γκρουπ που ειμαι. 

Ευχαριστω και σορρυ για οσους δεν τα βρισκουν. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Δοκιμαζω στο a52s speedtest και περνω ταχυτητες περιπου στα 110 εως 130mbps.

Στο ιδιο σημειο ακριβως το κινητο και κοντα το λαπτοπ, δινω με tethering στο λαπτοπ και με το ιδιο speedtest περνω ταχυτητες του τυπου 15-25mbps.

Γιατι συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mastorantza said:

καλησπερα.

Δοκιμαζω στο a52s speedtest και περνω ταχυτητες περιπου στα 110 εως 130mbps.

Στο ιδιο σημειο ακριβως το κινητο και κοντα το λαπτοπ, δινω με tethering στο λαπτοπ και με το ιδιο speedtest περνω ταχυτητες του τυπου 15-25mbps.

Γιατι συμβαινει αυτο?

Μαλλον εχεις λαπτοπ παλιο...κανε καμια ενημερωση τους drivers...

3 ώρες πριν, Sofianna said:

Τελικά έχει βρεθεί κάποια λύση για όταν μερικές φορές δεν λειτουργεί η αφή μετά από κλήσεις; Τι μπορεί να φταίει; Προσπαθώ να αποφύγω το factory reset... Όσο κι αν μου αρέσει να στήνω συσκευές από την αρχή δεν έχω καθόλου χρόνο αυτό το διάστημα. Αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση με Volume Down και Power off αρκετά συχνά.

Δηλαδη τι εννοεις οτι ειναι εντελως νεκρη η αποκριση ???

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, s_nova said:

Δηλαδη τι εννοεις οτι ειναι εντελως νεκρη η αποκριση ???

Μόλις τερματιστεί η κλήση σταματάει να λειτουργεί η αφή. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να κάνω swipe μεταξύ αρχικής οθόνης και οθόνης εφαρμογών, όπως και να πατήσω το γρανάζι για να μπω στις ρυθμίσεις χωρίς όμως να μπορώ να παρησω το οτιδήποτε άλλο. Ούτε εφαρμογές, ούτε τίποτα. Ούτε καν να κλείσω το κινητό ή να κάνω επανεκκίνηση. Αναγκάζομαι να το κλείσω πατώντας παρατεταμένα τα κουμπιά Volume down και Power off.

Νομίζω πως το ίδιο πρόβλημα το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος συμφορουμίτης. 

Edited by Sofianna
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, s_nova said:

Μαλλον εχεις λαπτοπ παλιο...κανε καμια ενημερωση τους drivers...

4 μηνων ειναι..

δοκιμασα με 5ghz συνδεση και πιανει 130mbps,οσο και το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofianna said:

Μόλις τερματιστεί η κλήση σταματάει να λειτουργεί η αφή. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να κάνω swipe μεταξύ αρχικής οθόνης και οθόνης εφαρμογών, όπως και να πατήσω το γρανάζι για να μπω στις ρυθμίσεις χωρίς όμως να μπορώ να παρησω το οτιδήποτε άλλο. Ούτε εφαρμογές, ούτε τίποτα. Ούτε καν να κλείσω το κινητό ή να κάνω επανεκκίνηση. Αναγκάζομαι να το κλείσω πατώντας παρατεταμένα τα κουμπιά Volume down και Power off.

Νομίζω πως το ίδιο πρόβλημα το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος συμφορουμίτης. 

Σωπα ...Χμμμ για κανε το παρακατω ασε την συσκευη πανω σε ενα τραπεζι. Ανοιξε τα δεδομενα .Πηγαινε στο πληκτρολογιο τηλεφωνου και γραψε:

*#2663#

Πατα το TSP FW UPDATE(General).

Περιμενε να γραψει PASS.

Μετα κανε επανεκκινηση.

Για κοιτα εαν βελτιωθηκε...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, s_nova said:

Σωπα ...Χμμμ για κανε το παρακατω ασε την συσκευη πανω σε ενα τραπεζι. Ανοιξε τα δεδομενα .Πηγαινε στο πληκτρολογιο τηλεφωνου και γραψε:

*#2663#

Πατα το TSP FW UPDATE(General).

Περιμενε να γραψει PASS.

Μετα κανε επανεκκινηση.

Για κοιτα εαν βελτιωθηκε...

Το έκανα προ ημερών, αλλά παρόλα αυτά μου ξαναεμφένισε το πρόβλημα... Να σημειωθεί ότι δεν το κάνει μετά από κάθε κλήση, αλλά συμβαίνει αρκετά συχνά, και ότι το εμφάνισε πρώτη φορά πριν την αναβάθμιση σε Android 13.

Επίσης κάτι άλλο που γνωρίζω ότι έχει αναφερθεί εδώ, αλλά μέχρι στιγμής δεν είχα δοκιμάσει να το φτιάξω, η συσκευή έχει CSC Πορτογαλίας (MEO). Παίρνω updates, security patches κλπ, πολύ αραιά και καθυστερούν... Το ερώτημα είναι, είναι σοβαρό πρόβλημα. Να μπω στην διαδικασία να το γυρίσω σε EUR; Κι αν ναι, ποιος είναι ο πιο ασφαλής τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sofianna said:

Το έκανα προ ημερών, αλλά παρόλα αυτά μου ξαναεμφένισε το πρόβλημα... Να σημειωθεί ότι δεν το κάνει μετά από κάθε κλήση, αλλά συμβαίνει αρκετά συχνά, και ότι το εμφάνισε πρώτη φορά πριν την αναβάθμιση σε Android 13.

Επίσης κάτι άλλο που γνωρίζω ότι έχει αναφερθεί εδώ, αλλά μέχρι στιγμής δεν είχα δοκιμάσει να το φτιάξω, η συσκευή έχει CSC Πορτογαλίας (MEO). Παίρνω updates, security patches κλπ, πολύ αραιά και καθυστερούν... Το ερώτημα είναι, είναι σοβαρό πρόβλημα. Να μπω στην διαδικασία να το γυρίσω σε EUR; Κι αν ναι, ποιος είναι ο πιο ασφαλής τρόπος;

Αυτα τα προβληματα περιοδικα προερχονται απο την Google η αλλιως  καποια εφαρμογη τα δημιουργει.Δεν παιζει ρολο να το γυρισεις σε eur.

Εαν ομως  θελεις να το γυρισεις σε eur υπαρχει βιντεο μερικα ποστ πιο πισω...

 

Μια  λυση εφοσον το προβλημα συνεχιζει ειναι hard reset και στησιμο με αρνηση παντου ουτε καν το gmail να βαλεις στο play.Δεν θα δεχθεις google εφαρμογες δεν θα βαλεις τιποτα και θα δεις εαν συνεχιζει το προβλημα. Τοτε ισως καταλαβεις ...

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, s_nova said:

Αυτα τα προβληματα περιοδικα προερχονται απο την Google η αλλιως  καποια εφαρμογη τα δημιουργει.Δεν παιζει ρολο να το γυρισεις σε eur.

Εαν ομως εσυ θελεις να το γυρισεις σε eur υπαρχει βιντεο σε μερικα ποστ πιο πισω...

 

Μια  λυση εφοσον το προβλημα συνεχιζει ειναι hard reset και στησιμο με αρνηση παντου ουτε καν το gmail να βαλεις στο play.Δεν θα δεχθεις google εφαρμογες δεν θα βαλεις τιποτα και θα δεις εαν συνεχιζει το προβλημα. Τοτε ισως καταλαβεις ...

 

Ναι, ναι, ανεξάρτητα από το πρόβλημα με την αφή αναρωτιόμουν αν αξίζει να το γυρίσω σε EUR.

Μάλλον δεν το γλιτώνω το hard reset όπως και φοβόμουν. Όταν βρω χρόνο θα το κάνω. Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shinig said:

πληκτρολόγιο το ίδιο  θέμα  και πάλι 

Θα πρέπει να περιμένεις UI 5.1 όπως φαίνεται. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, evris2013 said:

Θα πρέπει να περιμένεις UI 5.1 όπως φαίνεται. 

Ναι στο 5.1 θα σας φτιάξει. Είναι σίγουρο γιατί στην σειρά s όλα διωρθωθηκαν 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, mastorantza said:

καλησπερα.

Δοκιμαζω στο a52s speedtest και περνω ταχυτητες περιπου στα 110 εως 130mbps.

Στο ιδιο σημειο ακριβως το κινητο και κοντα το λαπτοπ, δινω με tethering στο λαπτοπ και με το ιδιο speedtest περνω ταχυτητες του τυπου 15-25mbps.

Γιατι συμβαινει αυτο?

Παίζει ρόλο και η σύνδεση κινητού-υπολογιστή. Τι κάρτα WiFi έχει ο υπολογιστής; Συνδέεσαι στα 2.4GHz ή στα 5GHz?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει βρεθεί κάποια λύση για όταν μερικές φορές δεν λειτουργεί η αφή μετά από κλήσεις; Τι μπορεί να φταίει; Προσπαθώ να αποφύγω το factory reset... Όσο κι αν μου αρέσει να στήνω συσκευές από την αρχή δεν έχω καθόλου χρόνο αυτό το διάστημα. Αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση με Volume Down και Power off αρκετά συχνά.
προστασία από τυχαια αγγιγματα κάνε το ΟFF


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Jim_Pal said:

προστασία από τυχαια αγγιγματα κάνε το ΟFF


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είτε είναι on, είτε είναι off, πάλι το ίδιο πρόβλημα έχω δυστυχώς. 

Edited by Sofianna
Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2023 at 3:06 ΜΜ, swind said:

 

Δεν βαζουμε LTEonly αυτη την εντολη την βαζαμε οταν Δεν υπηρχε 5G.Αρα λοιπον τωρα βαζουμε NR/LTE.(Εφοσον εχει καποιος-α 5G συσκευη ενεργοποιημενη) .

Εχει διαφορες εφαρμογες στο Play κατεβασε πχ. μια που λεγεται force 4G/5G .

spacer.png

 

Μετα βαλε την παρακατω εντολη.

Υποψιν μονο εφοσον δουλευει το voLTE  αλλιως θα χανεις κλησεις.

Το παρακατω ισχυει μονο για την sim  που βρισκεται στην θεση 1.

Ετσι  η συσκευη παραμενει 24 ωρες καθε μερα σε 5G-4G δικτυα χωρις ποτε να πεφτει σε 3G-Edge-2G .

Υποψιν οταν στη συσκευη βλεπετε 3G  η E υπαρχει σε εκεινο το σημειο 5G η 4G απλα οι κυψελες κινητης υποβαθμιζουν το σημα  για αλλους λογους .

spacer.png

Ποιοι λόγοι είναι αυτοί ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...